Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.12.18 13:20



Батка, истината е, че е все едно какво ще купим. Плюсовете и минусите се балансират.

Да се радваме, че поне имаме нещо ново. F-16 блок 70 е добър изтребител, според мен като самолет е по-добър от JAS-39.

Честити да са ни, безаварийна и много нальот.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.12.18 13:51



Държавният глава посочи, че предложението България да избере изтребител F-16 е финалът на автокрацията за тази година. „Това беше триумф на лобизма. Не искам да защитавам един или друг тип самолет – за мен и трите типа са прекрасни, летял съм на тях и срещу тях. Но за разлика от други хора, аз защитавам процесът да бъде прозрачен, открит и обективен. Има два вида избор – първият е, когато правителството казва, че ще заложи на стратегическото партньорство и избира самолет от страната X, без да го интересуват подробности. Но за това се изисква политическа смелост и най-вече отговорност, която не е присъща за нашите управници. Те решиха да се правят на демократи в този процес и катастрофираха.





Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: goga]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано22.12.18 19:15



Процедурата за избор на самолет беше напълно излишна. Избор нямаше. Както няма пари и за нови самолети предвидени в бюджета за догодина.



Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: jingiby]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.12.18 19:19



Имаше, имаше... За малко да лапнем старите португалски Ф-16, както направиха румънците!



Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: mulcho]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.12.18 20:07



Вината никога не е янките, винаги виновни са индианците. Напоследък разбирам защо ми бяха толкова симпатични червенокожите някога, в детско-юношеския период......

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.12.18 09:16



Пред старите португалски ковчези и новите грипен - всеки нормален човек би бил за грипен.



Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: Shtrkot]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано23.12.18 10:40



Някъде по честванията за 1300 години България ни дадоха задача в училище да направим нещо в чест на историческите събития от едно време. В пристъп на патриотичен възторг бях набарал една обгоряла и очукана купичка от алпака с дръжчици отстрани. Помниш ги, дробиха ни топли попарки в тях на печката. Беше ми заприлича на череп и съвсем за изхвърляне. Нашарих я и обрисувах та съвсем като човешка глава стана. Написах "Никифор" от едната страна.
Занесох я в училище. Момчетата се кефеха, момичетата се ужасиха. Напълних я с вода и като ги подгоних - "Пий дружина от никифорова главина! - Пий дружина от никифорова главина!" Онези пищят, бягат, реват. Улисан не забелязах кога влязла учителката и минала зад мен. Като ми извъртя един задвратник... Изтървах "чашата"!
Накрая ми писа тройка за старанието.

Ти ако ми беше учител по История тогава, какво щеше да ме правиш? Кажи честно!



Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: leyte]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.12.18 11:29



Два задвратника и четворка по трудово обучение (с препоръка от моя страна).

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.12.18 13:28



2000 година даскалувам в едно село.Двама второкласници се "хранят" взаимно:
-Да ядеш на петело ку®о!
-А ти на кокошката пYтк@т@!
-Ха-ха-ха, ама ти не знаеш, дека пилетата немат такива работи.Имат една дупка за всичко.Аз съм го проучИл.

-Да - викам - и се казва клоака.Дай си бележника!Пиша ти шестица по природознание за проведен научен експеримент.И му я писах...



Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: Shtrkot]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано23.12.18 13:46



М-дааа! Цивилизационните уроци са винаги сурови и никога справедливи. Надали щеше да се намери някой да опита с не-реципрочни цивилизационни методи да ме вразуми.

Знаеше, че ще направя този извод, както аз допусках точно тази твоя напълно справедлива оценка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.