Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво правите БЕ !?нови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано28.09.18 16:26



два пати му честитам на мојат братовчед които е некав там мениджар в СААБ за зделката, и сега и трет пат ли се провали ? Балгарска работа !

така си е... Това е стил на вашият кумир - Б. Б. (който си е едно просто банкянско селянче).



Редактирано от cumanich126454 на 28.09.18 16:27.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: cumanich126454]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.09.18 16:54



По-голямата част от тези изтребители са дарение от САЩ. Освен това Израел получава доста пари и за сухопътна техника, ракети и пр. Израел са специален партньор на САЩ (другия май е Южна Корея), на който се дават много неща безвъзмездно.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано28.09.18 23:40



Обратното. Унификация приятелю, унификация на авиационния парк е тенденция дори в държави, можещи да си позволят многобройни и силни ВВС. Пример: САЩ. Новият им и доста скъп до момента Ф-35 навлиза едновременно в три различни модификации за три вида въоръжени сили: ВВС, морска пехота и флот. Това бе немислимо до преди едно поколение бойни самолети, четвъртото, където имаме като основен изтребител на ВВС на САЩ F-16, на морската пехота AV-8B, a на флота F-18. Извън икономическата изгода, която е ясна, предполагам няма смисъл да изпадам в подробности, относно другите предимства на унификацията!



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: croesus]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано28.09.18 23:55



Така е, но всичко си има цена, дори за държава, като Израел. Заради партньорите им от САЩ, не можаха да се сдобият със собствен изтребител, ако и да имаха перфектен такъв в лицето на "Лави". Те и французите им бяха спряли продажбите на Мираж-3 и Мираж-5, а ма израелците си направиха "Нешър" и "Кфир" и дори си шитнаха от едните и другите на аржентинците и самите американци, но когато Чичо Сам им скръцна със зъби, зарязаха Лавито и си накупиха Ф-16, продавайки технологията си на китайците (тези пък последните от това си спретнаха съвсем не лошия J-10).



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано02.10.18 01:34





Картите са на масата. Да видим кой държи жокера!

Според мен, въпреки абстрактната си оферта, италианците имат сериозни шансове да спечелят. Бойчето се прибра като буреносен облак от САЩ (съдя по това, че щом се върна, Бистришките тигри му уредиха мач, в който да вкара 5 гола). Значи Тръмп го е отсвирил за нещо, или за много неща - ефките изгоряха. От друга страна Грипените също са под въпрос, защото ги е предложил немезидата му Румен Радев. От трета - ако купим старите юрофайтъри, Бойчето със сигурност ще си спечели снимки с президента на Италия, министър председателя им, даже с Берлускони ако се наложи.

И тъй хората не си купуват даже кола втора ръка от Италия, но ние може да се сдобием с цяла ескадрила изтребители.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: croesus]  
Автор leyte (ентусиаст)
Публикувано02.10.18 07:47



Без игрите за вътрешна употреба, както ги нареди, няма да се размине. То е ясно. И аз да трябва толкова държавна пара да изсипя някому, все ще чакам поне една усмивка да му подарят.



Освен пилците, да плашим гаргите, дето се каним да напълним кафеза, още по-важно, даже най-важно за мен е опцията сами да си ги поддържаме и развиваме. Да купим работилници и документация с технология и машини за поддръжка звучи по-примамливо. С времето и най-новата птичка ще иска ремонт. Тук освен наши ще кацат и техни постоянно. Нека ние оправяме техните, отколкото само те нашите.

Това е умно и все ми е тая кой ще ни даде пилци. Важно е да им гладим перушината сами.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: leyte]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано02.10.18 12:54



Много разумно, стига така да разсъждава и правителството! В този смисъл, само две птички биха могли да дойдат у нас по тази схема, едната от които е малко вероятно, защото е включен и трети фактор: Турция на Ердоган, най-вече самия той. Ако продължават да се опъват на Чичо Сам, нищо чудно да изместят ноу-хауто за сглобяване и ремонт на Ф-16 у нас. От друга страна СААБ предлага офсет при закупуването на Грипен, така че, ще видим...



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.10.18 13:02



"защото е включен и трети фактор: Турция на Ердоган, най-вече самия той. Ако продължават да се опъват на Чичо Сам, нищо чудно да изместят ноу-хауто за сглобяване и ремонт на Ф-16 у нас."

За мен това би бил идеалният вариант



Редактирано от goga на 02.10.18 13:02.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: kuduger-96506]  
Автор mulcho ()
Публикувано02.10.18 13:14



Твърдо съм за СААБ, но знам, че ще спечелят самолетите на големия брат. Не е възможно държава с така оцапан ръководител да води политика в защита на националния интерес срещу добре информирана и влиятелна световна сила.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: mulcho]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано02.10.18 13:43



Абсолютно съм съгласен за оцапаният ръководител, но да направим едно сравнение:
Грипен е по подходящ за нашите условия, защото е по-евтин в модификациите "C" и "D" и идеално се вписва в нашата пътна мрежа, ако се наложат екстремни обстоятелства. От друга страна, тези модификации вече остаряват и до няколко години ще са бита карта на бойното поле, което не е случая с новото поколение Грипен-"Е", но с него не са започнали да се въоръжават дори шведските ВВС. Ф-16 блок 70/72 Вайпър, са последното най-съвършено изпълнение на този самолет и много възможно, последно, поне от гледна точка на двигатели и подобрения на планера (софтуера и авиониката са друга работа). Той е много по-добър във всяко едно отношение, спрямо вече остаряващите модификации на СААБ-39, но в крайна сметка опираме до това, аджеба, може ли големия брат да ни даде възможност сами да си ги правим? Дал е тази възможност на японците, които чрез Мицубиши произвеждат Ф-2 (японската версия на Ф-16), дал я е и на Израел, които си произвеждат "Барак" и още по-съвършената "Суфа (F-16I), също в по-малка степен и на Турция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.