Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.09.18 00:09



С един авиационен полк война не можем да спечелим. Но поне професионалистите казват, че от тази база започва някакво подобие на боеспособна авиация.

10-12-15 изтребителя - това си е вид игра на авиация.

Но такива са реалностите.

Редактирано от goga на 24.09.18 00:34.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано24.09.18 02:53



В близко бъдеще България няма да води друга война, освен като част от НАТО. Т.е. най-вероятното участие на нашата армия в бойни действия ще е в бомбардиране на нещо си в Близкия Изток или Африка. Затова ни натискат да имаме една боеспособна ескадрила, вместо пешаци или 2000 танка.

Американците логично настояват да купим ефове, защото те са най-съвместими с тяхното въоръжение. Т.е. например ако на някой наш самолет му се счупи бурма по време на война, американците за 5 минути ще я сменят, защото такива бурми имат в изобилие, а и са ги сменяли хиляди пъти. Освен това български пилоти ще могат да летят на американски самолети ако се наложи, и американски пилоти ще могат да летят на български самолети, все едно че са си техни. Ако вземем грипени, ние ще трябва да си носим и оборудването и бурмите, както и механици, които да ги оправят, или най-много да ги менкаме с чехите и унгарците. А иначе американците едва ли ще спечелят и $100 от такава сделка, предвид че това са самолети трета ръка. Парите за тях са си ги взели отдавна.

Нашето основно съображение е бюджета. За разлика от повечето си натовски партньори, ние трябва да внимаваме колко ни струва всяко едно удобство. Мисля си, че лобито около президента има предвид точно това. Защото наши механици и наши бурми, означава също така, че на Сааб може да им се наложи да направят още един завод край китния Пловдив. Ако поискаме нещо такова от Локхийд Мартин за самолети трета ръка, най-много да ни се изхилят.

Аз съм за лобито на Радев, но при условие той лично да получи правомощия и указания да спече гащниците в БА да поддържат авиацията в изправност и да са готови да реагират бързо и адекватно по всякакви правила на войната. Защото те милите, най-много обичат да изпадат в "битово разложение", както се изразяваше другаря Тодор Живков.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.09.18 03:05



Така е, важното е да имат колкото може по-голям нальот. Затова се доверявам напълно на ген. Румен Радев за Грипените, защото са икономични и това ще позволи по-голям нальот на пилотите. Иначе ако ги сравниш с F-18 Super Hornet например, са пълни хвърчила. И това е любимият ми реактивен изтребител, иначе

е безценно. Слушал съм този трактор по половин час, като музика.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: croesus]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.09.18 08:21



Става въпрос за нови Ф16. Хич да не е, ще лапнат няколкостотин милиона печалба.

Има смисъл от грипен, ако са поне 20, и шведите построят, примерно, един завод за части за камиони. И ако ни осигурят достатъчно муниции и съвременни системи за управление и насочване.

Иначе, няма голям смисъл.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано24.09.18 09:22



Готов съм да се обзаложа, че ще се купят американски изтребители, без значение какво е изгодно за държавата, без значение дали от СААБ са готови да отворят завод с да речем 1500 работника в Плевен. Дали щели да спечелят, да и то доста. Купиш ли веднъж е много вероятно в бъдеще да купиш отново от същия произнодител, части за поддръжката, осъвременявания, боеприпаси... Ако трябва кабинет ще пада, но поръчката ще е за чичо Сам. За което не трябва да виним тях, а себе си.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.09.18 13:08



Купиш ли веднъж е много вероятно в бъдеще да купиш отново от същия произнодител, части за поддръжката, осъвременявания, боеприпаси... Ако трябва кабинет ще пада, но поръчката ще е за чичо Сам. За което не трябва да виним тях, а себе си.

То защо ли Боко Го натиснахаха именно той да води българската делегация на онова мероприятие на ООН?



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: cumanich126454]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано24.09.18 15:04



Никой не Го е натискал, той сам рипаше.





Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: croesus]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.09.18 16:35



Никой не Го е натискал, той сам рипаше.

Не ми се струва вероятна тази хипотеза. Само и само да произнесе реч в ООН на някаква сбирка за борба с наркоразпространението. Той Ню-йорк го е виждал... (или май не?). А виж, информацията за срещата Му с президента-търговец Тръм поне на мен ми подсказва нещо относно съдържанието на разговора помежду им включващ и избора на изтребител. Защото този избор зависи от правителството Му и от парламента Му, а не зависи от президента Радев.



Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: cumanich126454]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано24.09.18 16:59







Тема Re: Аз предлагам да купимнови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано24.09.18 17:22



Допускам, че има връзка и с тази поръчка срещата на американския посланик с ДПС. Те свалиха Орешарски за хатър на американците, като компенсация правителството на вожда майчински се грижи за интересите им, но дали не идва време отново да се действа и без подставени лица?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.