Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: ludo-mlado]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.10.18 16:08



Да нашите тогава купиха МиГ-23, но него го пенсионираха преди МиГ-21 по редица причини.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: kuduger-96506]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано05.10.18 16:24



Не че ме интересува особено покупката на нови самолети, но се натресах на тези два линка, и може да ви послужат в по-нататъшния спор.

Александър Богоявленски (граждански пилот) май не е голям фен на Ф-16 Вайпър:



За разлика от бившия министър на отбраната Николай Ненчев:


***

Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: kuduger-96506]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано05.10.18 20:35



Точно за маневреността ти говоря.

Ако го пуснат в някой комерсиален симулатор, съм сигурен, че ще се потвърди първоначалното ми мнение — гадно хвърчило за аеробатика.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: Amateur]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано05.10.18 21:06



Идеално го каза Богоявленски — пилотирал е само граждански самолети, при които приоритетите са съвсем други — стотинката да се цепи на 4, да има колкото може повече нива на предпазни механизми в случай на отказ на двигател, прецакване на хидравлика, или каквото и да е. Също така да са тихи. Очевидно Богоявленски е пристрастен от своя професионален опит.

При изтребителите приоритетът не е да ти евтино и комфортно, а да си по-маневрен от противника.

Когато свалят само 1 Грипен, ниските експлоатационни разходи отиват по дяволите, защото самият той е скъп.

Другото е, каквото съм написал в по-горен коментар — никой не знае как ще се държи JAS-39 във въздуха, но е 100% сигурно, че ще е по-нестабилен от F-16, и като цяло слаба ракия.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 05.10.18 21:07.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.18 21:17



Както казах, грипен има смисъл само, ако ни построят завод за резервни части на
камионите "Скания" и на цената на десет Ф16-ки ни дадат минимум 16 грипена.
Иначе, е просто едно бутиково самолетче, чиито реални бойни качества не са доказани никъде.

Купуваме оръжие, а не салам. Тук не е важно толкова да е икономично, а да трепе ефективно.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано05.10.18 21:26



Купуваме оръжие, а не салам. Тук не е важно толкова да е икономично, а да трепе ефективно.

Щом е за трепане - да си купим С-400

Гърците имат С-300... защо ние да се цепим от колектива?



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано05.10.18 22:00



И са с бутикови части. Като им изтече гаранцията — 10 години за двигателя, за F-16 веднага ще намериш 5 договора за такива, а за Gripen я камилата, я камиларя.

F-16 не ми е любимият изтребител, и в тази връзка защо се коментира F-16, при положение че се обсъждаше F-18 Super Hornet, производство 2016. А той е с 2 двигателя и щом може да кацне на самолетоносач, предполагам ще кацне и на път, макар че на самолетоносача има въжета, които го задържат при кацане.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.18 22:04



Ако зависеше от мен, не бих пренебрегнал подобна възможност





Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.18 22:08



Преди време се рових в разни военни форуми. Там ми направи впечатление едно мнение за грипените: много са готини, като играчки са, носят всичко. Но по малко! За сериозно бомбене не стават. А всеки самолет вървял с определен брой ракети. За 10 - джепането ще ни стигне точно колкото да бутнем някой мост край Одрин, или да ударим окопала се танкова рота.
Като сложиш всичко, не са никак евтини.

Имал съм сааб. Тая кола ми бъркаше в джоба все едно карам баварец седма серия


Иначе е уж по-евтина.

Редактирано от goga на 05.10.18 22:16.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано05.10.18 22:11



Там ми направи впечатление едно мнение за грипените: много са готини, като играчки са, носят всичко. Но по малко! За сериозно бомбене не стават. А всеки самолет вървял с определен брой ракети. За 10 - джепането ще ни стигне точно колкото да бутнем някой мост край Одрин, или да ударим танкова рото.

Ами ние изстребители ли търсим или фронтови бомбардировачи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.