Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 27.04.24 
Градове
   >> Копривщица
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема neshto...нови [re: Allie]  
АвторAllie (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 16:24



Toi zaspa... s glava v skuta mi... edva mojah da stana... ne iskah da go budq, toi speshe leko kato jivotno... no s men se 4uvstvashe v sigurnost, zatova uspqh da se izmykna vnimatelno... toi znaeshe, 4e tova e poslednata ni nosht... iskashe da buduva, no ne izdyrja...
Vyrnah se po pytq si... po pytq, po koito toi me vodeshe... no az ne bqh syshtata... ostatycite ot Aledar, ot bezkrainata... znaesh li zashto sym bezkraina? Bezkraina sym v mislite si i v 4uvstvata si... nqmat analog te... nqmat.
razranih krakata si, dokato stigna do vkyshti... 4esto po4ivah po pytq, nqmah sila da se dvija... edva edva praveh kra4ka sld kra4ka, a me4tata mi sqkash se otdale4avashe, ne se priblijavashe... neshto kato fatamorgana, mirajite v pustinite; umirash ot jajda - vijdash oazis, reka, ezero... umira ti dushata - vijdash fangoriat s belite mu kyshti i spretnati ulici. Vijdash vishnite...
Dylgo pytuvah, zashoto se dvijeh bavno, iznemoshtqla... umorena, ugnetena, obezverena... no jaduvashta... jaduvashta da se vyrna tam, otkydeto doidoh... zashtoto si izpylnih misiqta, osvetih edin 4ovek, no negovata tymnina beshe tolkova mnogo, 4e me izcedi...
Fatamorgana... vijdam Fangoriat! Vijdam go! No... kakvo e tova... boje...



Тема mykaнови [re: Allie]  
АвторAllie (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 16:32



Fangoriat e myrtyv.
Fangoriat... nqma go ve4e.
Fangoriat sym bila samata az.
Fangoriat e dushata mi.
Beshe dushata mi.
Fangoriat e oputoshen...

Vlqzoh... vlqzoh v predelite na grada si... nqma hora.... kyde ste? Vikam... Vikam, no slabo, nqmam sila... Fangoriateeeeeeee! Kyshtite... kyshtite sa .... pusti i tymni... potymneli... gradinite sa... gradinite sa myrtvi... susha... susha e razcepila po4vata... dyrvetata sa kato obvineniq, so4eshti nagore... prysti, otpraveni vyprositelno kym nqkoi ili neshto...
prepyvam se kym kyshtata si... vqrvam, 4e moje neshto da e ocelqlo... neshti4no....

Nqma q.

Nqma qqqqqqqqqqqq
Bezvetrie. Nito zvuk.
Izvednyj lyhna neshto... miris na grobnica... zastoql vyzduh, maskiran kato groteskov vqtyr...

Vsi4ko ruhna.
Pqsyk. Tova ostava samo. Pqsyk.
Boje, zashto ubih sveta si?



Тема tova ve4e me zabolq, i to mnogoнови [re: Allie]  
Авторfinity (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 16:48



stoq sred pustinqta i ne moga da povqrvam... 4e az go ubih... tozi svqt... e 4erpil jivot samo ot men... a az.... go izostavih... no si kazvam... napravih go za dobro... samo tova me opravdava... ot4asti...
Tishina.
Vqtyryt bruli diunite.
Sedq v pqsyka, krakata mi sa zaroveni.
Moje bi ako postoq oshte malko, i shte me zatrupa cqlata.
Stoq kato ot4aqna statuq.
Nishto ne e ostanalo ot men. Ot krasotata mi. Ot svetlinata mi. Zagubih sveta si.

Stoqh taka dylgo. Bez da mislq. Bez da 4uvstvam. Prosto sedqh. Ravnodushno. Zashtoto kato zagubish vsi4ko, stavash ravnodushen.

Izvednyj bolkata me zadavi, udari me, zaslepi me, zapo4na da me dushi.

I zaplakah. Zaplakah, zavih ot bolka, koqto me razkysvashe otvytre.
Zavih ot ot4aqnie i ujas... ne mojeh da se vyrna pri voina, zashtoto ne iskah. Bqh mu pomognala, toi nqma nujda ot men zanapred...

Zavih ot gnqv i bezsilie.
Zaplakah bez sylzi.... taka se pla4e v nai-ujasnite momenti, kogato e presyhnal izvoryt na vsqkakvo oblek4enie...
Sylzite mi sytvoriha ryjta.
Pole. Pole shiroko i bez krai. Pole, koeto se podhranva ot Fangoriat, ot otstankite mu. Pole, koeto sytvorih ot mykata si. Ryjta, koqto se vturva ludo v syznanieto mi, v kosite mi... v nego iskam da se otpusna....
Maiko, priiuti me v nejnite si smaragdovi nedra... iskam da 4uvam kak se vplita vqtyra v styblata ti, kak gi zavihrq i gali... iskam samo da vpiq prysti v bedrata ti topli...iskam da se otpusna v skuta ti, nishto drugo... i da po4ivam...




Тема ZA ONOVA AGAINнови [re: drakona]  
АвторBOLNO (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 17:18



BOJE KAK SE MRAZQ SAMO KAK SE MRAZQ... MEKA E TAZI DUMA ZA MEN MNOGO E MEKA ZA 4UVSTVATA KOITO IZPITVAM. AKO BQH MALKO PO-SILNA OT TOVA KOETO SYM BIH SE UNISHTOJILA OSHTE SEGA BEZ DA SI TYRSQ KAKVITO I DA E OPRAVDANIQ. ZASHTO SYM SLABA OSHTE? I DOKOGA SHTE BYDA?
I AKO NE MI BQHA KAZALI 4E JIVOTA MI TAKA ILI INA4E E NA KOSYM DOSEGA DA SYM OTLETQLA. A TAKA SAMO MI OSTAVA VREME VSQKA SUTRIN DA SE ZAPITAM - TI LI SI POSLEDNATA MI SUTRIN? AKO NE SI MRAZQ TE! AKO SI... BYDI BLAGOSLOVENA I ME OTYRVI OT SAMATA MEN. MOLQ TE.




Тема ex nihiloнови [re: drakona]  
АвторAllie (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 10:55



Paralelite sa tova, koeto me e spasqvalo prez vsi4kite godini na grubost i unijenie. Koga se zatvorih tam? Kogato bashta mi umrq. Zashto se zatvorih? Imah nujda ot pomosht. Zatova. Imam zverskata nujda ot pomosht v edin svqt, kydeto... nqmashe koi da mi pomogne, zashtoto vseki sam beshe potynal v mykata si.
I togava si kazah - tozi svqt, realniqt de, ne mi haresva! Boli me v nego, ne iskam da me boli pove4e, ne iskam.
I togava... stana 4udo.

A Fangoriat e nai-krasivoto neshto, koeto sym syzdavala. Syzdadoh go ot material s nai-golqma cennost - syzdadoh go ot dushata si.

Sega bqh izpliuta v deistvitelnostta po nai-grub na4in... i ne moga da go ponesa, ne moga. ne sym sviknala. Pyk i taka sym bez opora.
Kato se zamislq - 4e prez vsi4kite tezi godini opora sym bila samata az. Az sym stojeryt na razvitieto si, az sym! I ako uspeq...

Ako uspeq da si sygradq svqt.... zashtoto tuk ne izdyrjam...

Syzdadoh Fangoriat, kogato bqh na 16-17 godini; sega sym po4ti na 21; kakvo ozna4ava tova? ami kato se zamislq, ustanovqvam, 4e shte izgradq neshto 4udovishtno. Narasnal e opityt mi; imam motivi, izgraden harakter shto-gode... Shte syzdam neshto, koeto shte e syvyrsheno, zashtoto samata az... kak da se izrazq, sym blizko do tova systoqnie v sobstvenite si \o4i.
No zavyrsha li si sveta, koito syzdavam v momenta... zashtoto az syzdavam, i ako ne posegna vyrhu sebe si, shte go zavyrsha... Shte vyzrodq Fangoriat. Ako uspeq da ustoq na jelanieto si da umra... shte se zatvorq okon4atelno. Za vsi4ki.



Тема reshenieнови [re: Allie]  
АвторAllie (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 11:02



A sega... i sega sym dostaty4no zle v obshtuvaneto. Ne govorq s hora ve4e... v momenta sedq v staqta si v getoto, sykvartirantkite mi se iznesoha... sedq i 4eta... izlizam, razhojdam se... Ne govorq. Zabravih zvuka na sobstveniq si glas... I postepenno...
Znaesh li, pyrvo poludqvah ot tova myl4anie... slu4i mi se za pryv pyt da myl4a mnogo prez mai mesec. Togava... skarah se s ednata si sykvartirantka; prestanahme da si govorim, dori dobyr den ili 4ao... nishto. Poludqh... zashtoto bqh prestanala da hodq na u4ilishte, ne izlizah nikyde.,... az i knigite mi, tova beshe... Edna sedmica, dve sedmici, a po edno vreme... prosto nqmashe smisyl da govorq polse, ne mi se i iskashe. Idvah v neta da se vidq s nqkoi priiqtel, tova e... introvert sym dori v 4ata, ne obi4am da se zapoznavam s novi hora, a kato 4uq asl pls mi se povryshta ve4e...



Тема Re: reshenieнови [re: Allie]  
АвторAllie (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 11:11



Prosto shte se zatvorq, tova shte e. Priqteli realno ve4e nqmam. Amputirah gi.
Ostavat virtualnite. A tqh...
Ami ne moga da gi zareja. Obi4am gi.
No moga da otkaja neta, sigurna sym. Stoq tuk samo zaradi horata.
A Fangoriat...



Тема Re: Za onovaнови [re: drakona]  
АвторAli (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 11:16



Da znaete, 4e si tyrsq nov klub... mnogo stanaha zqpa4ite mai



Тема mesteneнови [re: drakona]  
АвторAledar (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 11:24



Za liubopitnite - iznasqm se ot tuk... a mi haresvashe v koprivshtica



Тема а отвъд гората ...нови [re: drakona]  
Авторropckи ckитниk (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 15:18



а отвъд гората все още има живот. онази гора, от която още никой не се е върнал ... отвъд непрогледния мрак и труднопроходимите трънаци ...

тук вече не тече вода. от нявга бързия ручей не е останала и плитка суха браздица дори. дърветата скърцат жално със съсухрени гласове, а обезлистените им клони ден по ден се ронят и трошат. дневните жеги отдавна са изсушили всичката растителност, отдавна се е насипала на прах по земята, и отдавна студените нощни виелици са я разнесли навсякъде. наситили са въздуха, набили са я в скалите ... всепроникваща прах ... и пепел ... пепелта на един изчезнал град ... град, който сякаш никога не го е имало ...

... а отвъд гората все още има живот. онази гора, от която още никой не се е върнал ... отвъд непрогледния мрак и труднопроходимите трънаци ...

там потоците все още текат. а водите им са бързи, чисти и студени. водопадите искрят с ослепителни пръски по-красиво от всякъде другаде. тревите се поклащат от топъл привечерен вятър, а дърветата хвърлят прохладните си сенки из обедните жеги.

... поляните са затрупани с цветя, но няма кой да им се радва. буйна зеленина е заляла равнините, но няма пасящи стада. дърветата шумолят примамливо с листа, но няма птиче гнездо сред клоните им. вировете пустеят, единствено вода ги изпълва. жива душа не припарва в този иначе прекрасен кът ...

защото това са земите на дракона. замъкът му е от другата страна на низината, точно в подножието на бълващата дим планина. замъкът, който никой не е виждал. защото никой не е достигал до него. поне не жив. гората, тя пази тези земи от натрапници. никой не е успявал да я премине. онази гора, от която още никой не се е върнал ... отвъд непрогледния мрак и труднопроходимите трънаци ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.