Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Абе Димитре, абе Ганчев  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 16:15



Направо да му домилее на човек, като ги чете тия твои приказки за приказната ви фирма. Като описваш приказния ви ръст само още трябваше да разкажеш, как сте почнали с едно бюро и един компютър, та да се просълзим от умиление. На кого ги разправяш тези, защо си мислиш, че другите ряпа ядат? Няколко пъти го пиша и няма да престана да го повтарям, просто защото е факт: няма случайни неща сред великите ни новоизлюпени бизнесмени от твоя чешит - винаги като поразрови човек около такива "проспериращи" фирми, намира или бивше ченге, или друго присъствие под една или друга форма на хора, свързани със заклеймената комунистическа власт от недалечното ни минало. Във вашия случай изобщо и не е нужно да се рови - връзката си е от ясна по-ясна. Така че и през ум да не ти минава, че си нещо повече от един средностатистически българин, просто в подходящия момент така се е случило, че си познавал подхдящите хора на подходящото място, което ти е дало достъп до определени ресурси, връзки, контакти, поддръжка и т.н. Хиляди други на твоето място при същите изходни позиции биха се справили не по-лошо, а други хиляди - много по-добре. Та много молим, значи, не се аби, дето има една приказка.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Абе Иво, абе....нови [re: Ивo]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 16:24



Абе, Иво,
защо си мислиш, че Митко си мисли, че е средностатистически българин?
Защо пък ти мислиш, че той е такъв?
Ами то е ясно, че не е. Средностатистическият българин няма собствена фирма, не дава хляб на 20-ина човека (според

), не кара "Мерцедес".
А ако си мислиш, че е случайно да попаднеш в подходящото време на подходящото място и да познаваш подходящите хора.... Ами ти защо не попаднеш, че да те знаем и теб кой си? Или и ти като един друг пикльо ще кажеш: "Ама защо все те успяват"? Ами успяват, не се срамуват от това и браво на тях! Дай, Боже, повече хора да имаше като тях - дето да не се срамуват от себе си.



Тема Re: Абе Иво, абе....нови [re: Бaтe Бoйko]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 16:58



Не, той определено не си мисли, че е средностатистически, аз пък, поне по начина му на мислене и писане, който виждам тук, изобщо не виждам с нещо да се откроява в личностно отношение над другите обикновени хора, които срещаме всеки ден, или които пишат тук, които всички за мен са равноценни индивиди. Но не, той, видите ли, бил по-умен, много неща знаел и разбирал, защото фирмата му имала не знам какъв си ръст. Забележи обаче, че при това не посочва номинални цифри, а само някакви проценти, което много ми напомня на приказките за това, с колко щели да увеличат пенсиите.

Това с тоя мерцедес не го ли приключихте бе, аман. В България има адски много мерцедеси на глава от населението, това нищо, ама нищо не ми говори.

Темата за "попадането където трябва" и "случайността" е доста обширна, с две думи, за мен има два аспекта: за някои хора нещата не са случайни, както каза Батето веднъж по телевизията: "Ами аз още от 1979 г. знаех, че социализмът така ще свърши" - никога не са били случайни, готвели са си ги нещата с години; други са успели да се присламчат в немалка степен благодарение на случайност и чист късмет. Между другото, не знам защо реши, че аз не съм от "попадналите", "успелите", или каквото там имаш предвид, което за теб очевидно се измерва с коли, фирми, апартаменти и тем подобни. Не очаквай от мен да седна да се бия в гърдите какво имам и какво карам, но понеже ти е ясен намекът, бъди спокоен, че на 36 години отдавна съм си решил подобните въпроси от битово естество.
И точно затова и понеже ги знам нещата отвътре, мога да им се надсмивам на такива изхвърляния и да им казвам на такива момченца да го дават по-кротко, и да им припомням приказката "Пази Боже, сляпо да прогледне".
А в заключение бих ти обърнал внимание, че "просперираща фирма" съм го сложил в кавички, защото това за мен не е никакъв успех, и защото бедата на държавата ни не е в политиците - те навсякъде са еднакви идиоти, а точно, че бизнесмените са ни толкова "успешни", ама докато такива като теб са готови да им носят вода и да им викат браво, много ще се чудим, защо на йота не можем да отлепим...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"

Редактирано от Ивo на 29.11.02 20:41.



Тема Re: Абе Иво, абе....нови [re: Ивo]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 18:32



"защото бедата на държавата ни не е в политиците - те навсякъде са еднакви идиоти, а точно, че бизнесмените са ни толкова "успешни""

Иво,
не си прав. Помисли малко.
Ако ти си бизнесмен, значи си също толкова "успешен". Ако не си - все тая, сигурно можеш да си сложиш кавичките където е нужно.
А нито политиците, нито бизнесмените, нито бачкаторите са с нещо по-различни от теб, от мен, от всеки българин. Ние сме останали без най-добрата част от народа си по ред причини, няма да ти ги изброявам сега.

Тук, в България, са останали или онези, които не могат да заминат навън (пак по ред причини, няма да ти ги изброявам), или онези, които могат, но не искат, но те са много малък брой. Сред последните са и хора като Ганчев, които имат достатъчно акъл, за да се хванат да правят частен честен бизнес, с който за има-няма 10-ина години са постигнали нещо сами.

Ако не бяха сами, нямаше да намесваш "подходящите" неща. Ако той беше от червената номенклатура, нямаше да почне в едно мазе бизнеса си. Ако беше от синята такава, щеше да си направи joint venture, както някои други. Ако беше бандит, нямаше да се вози на мерцедес, а щяха да го возят.

По метода на елиминирането можеш да стигнеш до истината, но понеже няма да ти хареса, предполага се, че няма да го сториш.

А какво е нивото ти на познания и възприемането на света става ясно от това, че цитираш адаша - Батето Славков. Ако това е мерилото ти за меродавност, тогава няма наистина смисъл да ти се отговаря.



Тема Re: Абе Иво, абе....нови [re: Ивo]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 18:49



Az mislia che si prav,pulno e s taliva biznesmeni kato Ganchev v Bulgaria.
Za takiva izkazvania ako ne raboteshe v sobstvenata si firma otdavna da e zabravil che e na rabota.
No iavno i horata triabva da osuznaiat che kogato sa klienti sa absolutno pravi,viarno e che v Bulgaria e malko po-slojno poradi lipsata na kachestven izbor no lichno az (samo zaradi tova che niakoi mi se naduva kato puiak pri polojenie che sum otishul da mu dam pari nikoga niama da polzvam uslugite mu "ne govoria konkretno za Ganchev"),nadiavam se che neshtata tuk shte se promeniat i shte go ima"negovo velichestvo klienta".



Тема за БОЛ като фирманови [re: potresen]  
АвторObektiven (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 19:22



Аз съм клиент на БОЛ, ползвам ги по ЛАН/радио от вкъщи.
Много съм доволен - скоростта е добра, няма спиране, а и като имам питане и звънна в офиса им, винаги ме посрещат с поздрав, оказват ми достатъчно внимание и отговарят веднага.
Аз не се чувствам като, аз съм Н.В. Клиентът!

Много се съмнявам, че вие сте техен клиент и те са ви оскърбили, нагрубили или нещо подобно.



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано29.11.02 20:36



Ами като си почнал, нека ти разкажа историята си. Пак повтарям - ти си почнал чисто нова тема, а аз ти отговарям. Да не каже отново някой, че си развявам името. И ще го потретя just in case: ти започна, аз само ти отговарям как се постига нещо в живота и наистина ли ченгетата са основният фактор за това.

В началото на 80-те години баща ми заедно с Валери Петров написаха буквара за експерименталната учебна система на акад. Благовест Сендов. Аз тъкмо бях започнал да се занимавам с компютри и късметът ме срещна с този човек. От дума на дума той ме привлече в т.нар. "Проблемна група по образованието" (ПГО) за да помагам в компютърната обработка на учебниците по тази система (абсолютно авангардна за времето си технология - май нищо друго не се правеше с компютри все още). Там дотолкова ме харесаха, че ми уреждаха бягството от задължителните по онова време ученически и после студентски бригади (нали бяха в системата на образованието). Гледаха ме като писано яйце, тъй-като компютърни специалисти тогава имаше само в Седморката на Блейк, а на тях наистина им трябваха. По време на една от тези "бригади" (както се оказа - последната бригада в историята) в кино Петър Берон се провеждаше първото в България публично опозиционо събрание на Клуба за подкрепа на гласността и преустройството (тогава "гласност" и "преустройство" бяха термините, които по-късно се замениха от "демокрация"). Аз не можах да се добера до покана, но използвах компютрите и "ултра-модерните" лазерни принтери на ПГО за да си изфалшифицирам една. Това бе забелязано от двама от колегите, които се оказаха активисти на нелегалните все още Подкрепа и Зелена партия. Заведоха ме на няколко събрания на тяхната организация, но аз отказвах да членувам, защото не съм работник (и се надявах да не бъда), а студент и исках да правя студентска организация. Тогава ме запознаха със Станка Желева Желева (неслучайно пиша три имена), студентка, която също имала такова желание. Тя пък ми уреди тайна среща (наистина тайна - в тъмното и без да се срещат повече от двама души на едно място) с Емил Кошлуков под едни колони в университета на 09.11.1989 (на следващия ден Тодор Живков падна). Емо ми разказа какво смята да прави и ме покани за учредител на неговата организация Независимо студентско дружество (по-късно ФНСД, съучредител на СДС). Четири години бях в централното ръководството на тази организация, която свърши доста от "мръсната" работа на прехода - организира първата студентска демонстрация през декември 1989-та, в резултат на която беше свикана "Кръглата маса", където пък се сложи началото на промяната на Конституцията. Организира достатъчно известните вече студентски стачки и един куп не толкова известни, но доста важни за историята мероприятия (протеста пред руското посолство срещу нахлуването в Литва, изгонването на Комсомола от училищата и др.). ФНСД беше и единствената организация с национални структури, които формираха гръбнака на СДС след учредяването му. Сектор "Национална координация" беше изцяло в ръцете на студентската организация. Хората от ФНСД създадоха и БСЧИ като гарант за честни и свободни избори. Накратко - действително, а не само на думи, влияехме на историята. Там се запознах с доста хора и с няколко от тях направихме студентска кооперация в момента, когато усетихме, че нужната промяна е вече необратима и ние нямаме повече работа в политиката.

Студентската кооперация купуваше стоки от все още държавните ни заводи, като ги плащаше с платежно искане (тогава имаше такъв документ, обратен на платежно нареждане - който има да взима пари, си ги иска от сметката на платеца). И понеже счетоводството на заводите и все още социалистическите банки работеха бавно, ние успявахме да продадем стоките и да внесем парите преди да са си ги поискали и да са разбрали, че в сметките няма пукнат лев. Т.е. използвахме особена форма на кредит, която бързо беше забранена, защото твърде много хора разбраха за нея и злоупотребяваха. Междувременно натрупахме капитал и допълнен с една ипотека започнахме да внасяме битова електроника от СССР. Използвахме факта, че там още беше социализъм, а тук май не и имаше сериозна разлика в цените (ако имате телевизор Юность купен скоро след 1989-та, значи аз съм ви го продал).

Това приключи през 1993-та година, а от там насетне историята я знаете: Вени ме запозна със Симеон Мутафчиев (собственик на известната тогава компютърна фирма Елкот) и Огнян Шентов & Co. от Центъра за изследване на демокрацията. Симеон ни даде на лизинг 4 компютъра 386sx/33 и един 386dx/40 за сървър. Центъра даде помещения и два телефона, после още два. Даде също и по 12500 тогавашни лева (общо $1200) за да внесем аз и Вени нашите части от уставния капитал, които пари по-късно им върнахме, но междувременно ползвахме за да купим модеми от САЩ (тук не се продаваха). Парите стигнаха за 4 модема на 14400 бпс (ултрабързи), но на нас толкова ни трябваха. Известно време след това се разделихме с другите съдружници по причини, които вече съм описал. Всеки от тях си направи отделна фирма (online.bg и cit.bg), а аз и Вени останахме заедно като bol.bg. Всичко oстанало се е случило пред очите ви, достатъчно видими и публични сме били през всичкото това време.

Между другото, в ядрото на споменатото ФНСД не са били хиляди хора, а едва 27 човека, като освен цитираните по-горе три имена, личат и тези на Мирослав Севлиевски (депутат от НДСВ), Гроздан Караджов (предишният шеф на борда на БТК и главен секретар на М-во на транспорта, тогава КПД), Петър Курумбашев (Ку-ку), Камен Воденичаров, Татяна Ваксберг. Мога да добавя още много, не толкова известни, но достатъчно успели: Иван Моров (шеф на ГлобалПринт), Стилян Стойчев (шеф на фондация "Ресурсен център") и т.н.

Всичките приказки за ченгетата, които си били поделили всичко, както и за борците, които контролирали всичко и щели да ти строшат главата, ако се опиташ да се захванеш с някакъв бизнес, са бабини деветини (може би е вярно само за няколко по-особени бранша). Нарочно се насаждат такива идеи, за да разколебават инициативните и да успокояват пасивните. Само виж колко имена познаваш от онези 27 пъпчиви студента, събрали се една есенна нощ преди 13 години без да се познават помежду си, но с голямо желание да променят нещата, въпреки реалния риск да провалят живота си още в началото му. А и тези от тях, които не познаваш, също добре се справят. Няма начин да не признаеш, че който някога е бил решителен и е искал да направи нещо, си е останал решителен и е направил нещо. Сам, без да чака някой да му го дава наготово. Следователно не е до късмет и ченгета цялата работа, а до едно нещо, за което обикновено се казва, че или го имаш, или го нямаш.

Митко



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Obektiven]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 20:55



Аз също съм им клиент. Не искам да съм адвокат на никого, но страшно се ядосвам, като чуя тъпотии против Вени или Ганчев. Не ги познавам и нямам желание да ги познавам, просто съм им клиент и СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ДОВОЛЕН от фирмата им. Ще повторя казаното по-горе от другия колега-перфектно качество на ЛАН-а, отлична скорост, сигурност, комфорт, добри цени, любезен сервиз, професионален екип, безпроблемен съпорт. И много моля не пишете разни такива, че съм им служител или че са ми платили за да ги рекламирам. Някой ден ще се ядосам и ще сканирам тук личната си карта и трудовата книжка, за да се види, че не съм от тях. Де да бях!



Тема Re: Абе Иво, абе....нови [re: Бaтe Бoйko]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 21:01



Имаме семейна фирма, но в никакъв случай не бих характеризирал себе си като "бизнесмен", бил той успешен, или не, по една проста причина - жизненият ми избор е парите да ми служат на мен, а не аз на тях - така че просто не се вписвам в калъпа на "бизнесмена"; да ти призная, много добре се чувствам така.

А за Батето не знам защо така реагираш - със сигурност не е никак глупав човек, но аз го цитирах като виден представител на комунистическата номенклатура и затова, как тя си е подготвяла отдалеч нещата, и изказването му си е много показателно в това отношение.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Батетонови [re: Ивo]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 21:08



Хахаха!
Подготвяли ги били отдавна!?

Ти май не си на 36, а или на 16, или на 56, за да мислиш така. Подготовката я правеха не хората около Батето, Иво. Пък и това е без значение, защото ако може да се смята, че у нас просперират само комунистите, как да тълкуваме успехите на българите с червено потекло по света?


За това, че парите са ти средство, а не цел - поздравления. По това си приличаме. Но ти си бизнесмен, искаш или не.



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: 777]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 22:02



То вярно че всеки си преценява от собствената камбанария, но може би просто не си информиран, или пък информацията на БОЛ от сайта им е стара, но това, което чета за безжичния им достъп, е много далече от моята представа за добри цени - 50 долара за трафик, ограничен до 1250 МБ!?!? За твое сведение, и без да споменавам фирмата, за да няма ревове, съм на безжичен ЛАН за 20 долара на месец, без ограничения за трафика, само с ограничение на скоростта, като, тъй като съм стар нет-вампир, от 21 октомври до сега съм дръпнал близо 10 ГБ!!!

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: 777]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 22:05



Znachi dojiviah pone da procheta che imalo v Bulgaria izkluchitelno dovolni klienti.
V takuv sluchai az mai sum se oburkal che sum v Bulgaria sigurno jiveia na Lunata i neznam zatova.
I ne zaplashvai che shte si skanirash dokumentite,mojesh da dokarash surdechen udar na niakoi,budi po-humanen.
Chao i sus zdrave




Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Ивo]  
АвторObektiven (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 22:10



Хм, странно е къде виждаш такава цена.
Аз плащам $ 25 / месец, без ограничение на трафика. И понякога правя 10 Гб за един ден - ако свалям филми:-)



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: potresen]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 22:15



Ей това е най-лошото в българите. Като им кажеш, че са се минали щом ползват услуга от някой друг, без да са доволни, не си казват: "Ами дай да намеря друга фирма, където ще съм доволен."
А веднага почват да псуват наляво и надясно.



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Oбekтивeн]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 22:24



Priatel polzvam internet ot 1996g. i sum stignal do izvoda che dostavchicite na internet v Bulgaria mogat da se slojat pod obsht znamenatel.
A precakaniat si ti zashtoto plashtash za sushtoto neshto kato men 2 puti po-skupo,no shtom si tolkova dovolen plashtai si



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор lvailosp (WinNT fen)
Публикувано29.11.02 23:17



Taka i taka si nqmate rabota, ta da vzemete da investirate v mene, ne iskam mnogo 2-3 ma6ini 2 x 2,4Ghz, 4 satelitki, i t.n.



Тема Специално до Иво и Потресениянови [re: potresen]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 23:25



За цените. На тарифа 100МВ за 5$ съм. Над тях-по 5 цента/10 ст./ на мегабайт. Скъсвам си ... от сърфиране, четене, чатене...е, и малко работа. Накрая плащам 15-20 лв. месечно. Честно ви казвам, срам ме е от мадамата в офиса им, като ми връща 4 лв. от банкнотата 20 лв. Чистият ми месечен доход е около 1300 лв. Ясно е, че въобще не ми е проблем да платя и 25$ неограничен трафик. Но не ми трябва-просто не точа нито филми, нито други бири. Не обичам филми и МР3-ки и толкоз. Много рядко даунлодвам-такъв ми е адета. Е, питам ви ЗАЩО ДА НЕ СЪМ ДОВОЛЕН БЕ МАМА МУ СТАРА. А СТИГА С ТИЯ НАШЕНСКИ НЕГАТИВИЗМИ. МА ЗНАЕЛ ЛИ СЪМ В ХАМБУРГ ИЛИ ХОНОЛУЛУ ИЛИ В ЧИКАГО ИЛИ В МАРСИЛИЯ КАКЪВ НЕТ ИМАЛО! ВСИЧКО БИЛО СТЕРЕО, ДАЖЕ ПАРНОТО. А В ТЪПАТА БЪЛГАРИЯ САМО ЦИГАНИ И ЧИКИДЖИИ. И МОНО. МОНО-НЕТ, МОНО-КИНИ. Доволен съм, че се спасих от скапания дуплекс, тарифите на БТК, бавната скорост, прекъсването на конекцията. Доволен съм на това, което имам и се радвам, че в загубената ми страна все пак стават и позитивни работи. А сега ме разстреляйте, ако искате.



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 23:35



Ех, Митак, толкова си изписал, че чак ме караш да се чувствам нещо задължен, че те предизвиках, а не съм имал предвид да те ангажирам, Бог ми е свидетел, обачееее, обаче...

Личи си, че си написал нещата чистосърдечно, както са били, ама май като участник отвътре не си даваш сметка, как изглеждат отстрани нещата:
Още в началото сам пишеш, какъв огромен късмет и случайност е било това, че са те срещнали със Сендов, а малко преди това по-горе бях писал в един постинг до "Бате Бойко", че не личните качества на човека, а случайността често пъти му определя съдбата. Но случайността, хубаво, ами по-нататък: айде, остави ме мен, ама я се замисли като го прочетат това нещо съвсем странични хора, каква ще е реакцията им:

"Тогава ме запознаха със Станка Желева Желева...
Емо ми разказа какво смята да прави и ме покани за учредител на неговата организация...
Четири години бях в централното ръководството на тази организация...
Вени ме запозна със Симеон Мутафчиев (собственик на известната тогава компютърна фирма Елкот) и Огнян Шентов & Co. от Центъра за изследване на демокрацията. Симеон ни даде на лизинг 4 компютъра 386sx/33 и един 386dx/40 за сървър. Центъра даде помещения и два телефона, после още два. Даде също и по 12500 тогавашни лева..."

Ами горе-долу точно това имах предвид, когато писах за връзки, контакти и подкрепа - без да ги знам нещата в подробности - виж какво, никой не ти поставя бачкането под съмнение, не става без бачкане, но и само с бачкане не става - Вени ако не беше Марковски, щеше ли да те запознае с тия личности, дето ги цитираш? Щеше ли да ги познава изобщо? Те щяха ли да ви дадат тия работи току-така на кредит?... Едва ли...

Аз спирам да се заяждам, но бих се зарадвал, ако се замислиш поне малко. Добре, на теб ти е провървяло, или ти мислиш, че си постигнал определени успехи, свързани явно и с някакво парично изражение - не вярвам да седнеш да четеш Платон, както някой те съветваше тия дни, но поне недей да говориш на околните, че те били от един свят, ти от друг, че те били тъпи, пък ти много издигнат - и оня път за тоя нещастен мерцедес като стана дума, пак се опитах да ти подскажа - просто е ужасно некрасиво отстрана, разбери...

А това за ченгетата и вчерашните партийни другари - днешни горди капиталисти много добре знаеш, че не си го приказвам ей така, погледни какво става - зетьовете на Георги Атанасов и Дюлгеров взеха за жълти стотинки водещите фармацевтични предприятия, и междувременно вече се изнесоха оттам, гледам го единия сега че се върти около историите за Булгартабак; синът на бивш кмет на Правец - шеф на Лукойл България; неотдавна разбрах, че дистрибуторът за България на известна световна фирма за перилни препарати, си е живо бивше ченге пар екселанс, и това са наистина сериозни неща със сериозни цифри, не тоя monkey business дето е Интернетът в България...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Obektiven]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано29.11.02 23:46



Ми тука я гледам къде:



А това, дето го цитираш, къде го пише?

За да свалиш 10 ГБ за едно денонощие (24 часа) трябва да сваляш през тези 24 часа нон-стоп със скорост от около 121 КБ/сек., я пак си помисли?

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"

Тема Re: Специално до Иво и Потресениянови [re: 777]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 23:59



Neznam na teb moje i da ti vurshi rabota takuv net no na men ne,az ti kazvam che plashtam 10lv. poveche ot teb za neogranichen na MB net,svaliam sredno s 5k ot chujdi saitove no i tova e otnositelno znaesh.
Ne sum negativist no na chernoto bialo ne moga da kaja.
Dokolkoto do madamata koiato ti vzima parite za interneta,shtom te e tolkova sram mojesh da i ostaviash po 20lv. ot tvoite



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано30.11.02 02:16



Аз не се сравнявам с тези, които нещо са взели, а с тези, които нещо са направили. Който взел, взел - да е жив и здрав, дай Боже всекиму.

Има една теория, според която наистина случайни са само онези събития, които не оставят никаква следа след себе си. Т.е. от които не са произтекли никакви последствия. Обратното означава да се наруши причинно-следствената връзка. Демек ако за едно събитие няма причина (и следователно е случайно), от него не трябва да има следствия, иначе самите те биха били причина за следващо събите, което вече няма да е случайно, а закономерно (щом си има причина). А не може случайно събитие да породи закономерно събитие.

Мога да ти опиша как всяко едно познанство си има своята предистория и своята причина да се случи. Но не искам да се впускам в подробности, които са били важни само към момента, когато са се случили. Може и да съм имал късмета на новото поколение, което започва не от нулата, а от там, докъдето е стигнало предишното, че и по-предишното. Но това не е случайност, а точно както (неслучайно) съм го написал - късмет. Същия, какъвто се надявам да имат и моите деца след време.

Митко

* Няма случайни неща. Има неизвестни причини. *



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 02:36



Ne zabraviai che i angliiskata kralica ima neveroiaten kusmet,i neinite naslednici sushto ,e pone kralicata sigurno se nadiava che ima poveche kusmet ot teb



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: potresen]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано30.11.02 02:59



Да, така е. Но ти по-добре още от сега мисли какъв ще е късмета на твоите наследници, защото тези на кралицата все някак ще се оправят ...

Митко



Тема деца, 777 - потресеннови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 09:51



Нямя начин да се замисли.
Българите по традиция не мислят как на тях (техните деца) да им е добре, а на другите (вкл. и техните деца в някои случаи) да им е зле.

И затова по-горе "потресен" обяснява на "777", че неговият нет бил по-добър, а плащал само с 5 лв. повече. Той не го пише, защото това е факт, а защото се дразни, че някой дава 5 лв. по-малко, а ползва по-малко, но му стига. Той иска "777" да се чувства минат. Да, ама "777" не се чувства минат и на "потресения" му става лошо.

А "Обективен" казва, че ползва нет при същите условия и сваля повече и веднага се намира някой, който да му обясни, че това значело да сваля със 121 Кб/сек. в продължение на 24 часа. Е, и? Аз свалям с около 300 Кб/сек, а съм по радио. От БОЛ. И не само, че не се срамувам от това (каквито чувства искат да вменят някои от присъстващите), но се кефя, че в България, само няколко години след началото на Интернета има такива услуги и такива добри фирми. Как го правите ми е все едно, важното е, че работи и съм доволен.

Хайде сега, "потресен" да ми обясни как съм се минал, защото той сваля с такива скорости, а плаща по-малко



Тема Re: деца, 777 - потресеннови [re: Дa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 10:57



Vinagi e hubavo v subota predi obiad niakoi da te rasmee
Pich ti pravish li razlika m\u lokalna mreja i internet,ako ne ti e mnogo iasno pone ne se izlagai



Тема Аз - да, а ти?нови [re: potresen]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:33



Аз правя разлика, но ти май не правиш.
Щом съм написал нещо, сигурно съм го проверил току-що.
Свалих си една песен с големина 26.2 Мб за 2 минути. Сметни си сам скоростта, с която съм свалял. Това е вкъщи.
В офиса, който ползва ЛАН от БОЛ същата песен я свалям за няколко секунди.



Тема зетьоветенови [re: Ивo]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:38



зетьовете на Георги Атанасов и Дюлгеров взеха за жълти стотинки водещите фармацевтични предприятия

Така си е. И това само доказва, че Марковски и Ганчев не са използвали връзките, потеклото и контактите си, за да натрупат първичния си капитал по този начин.

, и междувременно вече се изнесоха оттам, гледам го единия сега че се върти около историите за Булгартабак;

И около БТК.

неотдавна разбрах, че дистрибуторът за България на известна световна фирма за перилни препарати, си е живо бивше ченге пар екселанс,

Защо се притесняваш да ни кажеш кой е той? Нали знаеш, че има бивши ченгета толкова, колкото има и бивши негри (с изключение на Майкъл Джексън, но той е вече като Франкенщайн).

и това са наистина сериозни неща със сериозни цифри, не тоя monkey business дето е Интернетът в България

Именно. Което още веднъж доказва, че не си прав по отношение на двамата пионери на Интернета в България. Ако бяха като описаните по-горе случаи (а сигурно са можели да бъдат!), щяха да са част от далаверата, а не част от борбата срещу нея. Колкото и да са обречени усилията им и срещу Костов за лицензите, и срещу приватизацията на БТК, поне се опитват да направят нещо - за разлика от хората в този клуб.



Тема На черното бяло казвашнови [re: potresen]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:46



Ne sum negativist no na chernoto bialo ne moga da kaja.

Нима? Ти го казваш, само че един ред по-нагоре. Такова вътрешно противоречие в един човек не се вижда често-често.

Ето ти разбора:

"Не знам", "на теб може и да ти върши работа"... "но на мен не".

Т.е. ти "не знаеш" това, което 777 знае, но вече си сигурен, че "може и" да му върши работа, но на теб не ти върши.

И веднага казваш, че не можеш да кажеш на черното бяло. Да, но го казваш, защото изразяваш съмнения ОТ името на 777.

Ако на него му върши работа, а ние нямаме основание да се съмняваме в това - нали той ни го казва, тогава защо слагаш "може", след което завърташ темата към себе си - "но на мен не".

Сега помисли малко, преди да натиснеш "отговор" на моето съобщение.



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Ивo]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:52



Аз го виждам малко по-долу на същата страница:



Вариант 2: Без такса са свързване. Достъпът се заплаща по $25 / месец за един компютър без ограничение на потреблението (не се мери трафика!).

Средната скорост към Интернет в нашия сегмент на ЛАНа е горе-долу толкова - около 150 К/сек, което е към 1.5 Мбпс. Иначе при обмен на локални файлове - зависи от ЛАН картата - 10 или 100 Мб. И игри може да си пускаме в ЛАНа.



Тема Re: Аз - да, а ти?нови [re: Дa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:56



Da ama si ia svalil ot Bg sait,vsichki svaliame burzo ot tiah hodi svali neshto ot chujd sait (tova e realnia internet) ,ili ti mai pak ne pravish razlika?
P.S.Ne se zaiajdam s teb no ti ili se zaiajdash ili ne znaesh kakvo govorish



Тема Ха-ха!нови [re: potresen]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 12:05



Е, малко по-горе май ти се казваше, че за теб черното е бяло. Така си е.

Аз свалих песента от Интернет. Ако за теб .бг НЕ е Интернет, това си е твой проблем.

Не съм видял досега нещо по света, което да не мога да си сваля от .бг сайт и следователно не виждам защо трябва да сравняваш ябълки с портокали, както пишеше някой.

Интересно ми е какво толкова намираш в чуждите сайтове и защо твърдиш, че само те са "реалния Интернет"? Ти правиш ли разлика между "реален" и "нереален"?

Не съм се смял така от години. И не се заяждам с теб - просто мислите ти са смешни.



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: 777]  
Автор 4l (бираджия)
Публикувано30.11.02 12:20



Де да беше ако ти се работи за 200 кинта на месец можеш спокойно да отидеш да работиш там... пък дори и без квалификация



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Oбekтивeн]  
Автор 4l (бираджия)
Публикувано30.11.02 12:31



И гарантираната скорост е 33,6... та като направиш малко повече трафик те рейат на нея



Тема Re: На черното бяло казвашнови [re: Бaтe Бoйko]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 12:32



Sigurno ne si razbral.
Prevejdai napisanoto ot men bukvalno,ne tulkuvai kakvo sum iskal da kaja,nemislia che e tolkova slojno(nego moje da go ustroiva men ne)
Dumichkata "moje" ne vinagi e sumnenie
primer:
vupros-Iskash li da pieme po bira?
otgovor-moje
rezultat-pieme bira



Тема Re: Ха-ха!нови [re: Дa]  
Автор 4l (бираджия)
Публикувано30.11.02 12:54



Хмм... пич има едно такова нещо навремето се наричаше SIX сега го водят за peering накратко представлява горедолу това - пуснали са си пичовете 100 МБ / 1 ГБ оптики и си меткат трафик без пари. Това си е напрактика локална мрежа - едни чудесни ресурси от варези, музика, филми... Трафика от там е без пари - за това моя доставчик ми го пуска по 0.001 цент/МБ. Което при скромни сметки е около долар за гигабайт и печели от това. А повечето от истинските неща - тези които ми трябват като информация напр. се намират малко по-далече - .ru и нататък (примерно). Това вече го възприемам като Интернет. Ако за теб free-тата са всичко което ти трябва...



Тема Re: Ха-ха!нови [re: 4l]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 13:25



Е, за мен има и .com, .net, .org.
.ru е отделна, голяма и необятна тема - Широка страна моя родная....

Но оттам предимно свалям не файлове, а уеб страници. Които идват доста бързо, за да мога да преценя с каква скорост.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 14:53



Не мога да разбера що за хора сте.
Направили момчетата ами направи и ти.
Познавали този и този ами запознай се и ти.
Дай боже повече като тях, да направят нещо.
Радват се хората и има защо. Като искат се радват и в този форум
и никой не може да ги ограничи.
ТИ НА КАКВО СЕ РАДВАШ?




Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-)]  
Автор:-( (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 18:08



Ех, :-),
много искаш ти... Да се радват хората... Нали не е важно на тях да им е добре, а на Вуте да му е зле?



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано30.11.02 22:20



Защо се правиш, че не разбираш около какво се завъртя този разговор вече във втора тема? Едно е да се радваш, да работиш, да постигаш нещо, да имаш късмет, хубаво, благодари на Бога, и си налягай парцалите, но защо е нужно това високомерие, тоя навирен нос, квалификации по същество от профашистко естество, че хората били от различно качество, от два свята, един свят на "умните и успешните", возещи се на мерцедеси, видиш ли, и другите, дето били бедни, щото били тъпи и ограничени - е как очакваш това да не предизвика възмущение?

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 22:40



Какво да ти кажа, като не ти харесва не чети
Били високомерни- на мен не ми пречи а на теб, зависи как го приемаш, хора разни.
А що се отнася до останалото, то всеки върви след главата си.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-)]  
Автор:-( (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 23:25



Някои вървят след задниците - виж сегашното правителство и парламент....



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор:-( (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 23:28



Хм, не видях някъде такива квалификации. Човекът просто е успял с честен труд и си губи времето да обяснява как става това. Да си чул някой от онези, дето сега са на власт, да ти казва откъде са намерили първия си милион? Щото аз не съм чул, ако са го казвали...



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-(]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 23:37



Еда ама хората питат него, що не идат на Дондуков там да питат
Що бе Иво, що бе джанъм



Тема Re: Ха-ха!нови [re: Дa]  
Автор lvailosp (WinNT fen)
Публикувано01.12.02 01:50



Abe " Дa " ti si mngo ama mnogo zle. are utidi naprimer v amerika i vi6 do kolko bulgarski saita ima6 dostap, daje da ne e amerika a nqkoq druga strana. Tova 4e ima svurzani servar-i i ti ima6 dostap do tqh ........
Are az pravq moi si dail-up server i go obqvqvam za "internet v2.1b". pa daje 6te sloja i nqkolko strani4ki s razli4ni imena 6te pravq konkorensiq nali ........



Тема Re: Ха-ха!нови [re: lvailosp]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 08:06



Шъ утида, шъ знайш.



Тема Re: Аз - да, а ти?нови [re: Дa]  
АвторKoнтpa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 13:26



Сериозно? И какво, сега всички ние нещастни юзъри на dial-up internet трябва да се ядосваме и да се тръшкаме от яд, че не можем като тебе?



Тема Сериознонови [re: Koнтpa]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 13:31



Сериозно. Но какво от това? Имал съм късмета да живея в окабеЛАНи квартали, за разлика от теб.
Но това не ме кара да си мисля за теб като за "нещастен" юзер. Нещастието е субективна преценка на човека. Щом ти се мислиш за такъв, аз мога само да се съглася с твоето собствено мнение.

Дали ще се ядосваш или не - твой проблем. На мен ми е все тая. И аз съм минал през dial-up, но не съм се ядосвал, че някой вече е на ЛАН.



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторKoнтpa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 13:42



Г-н Ганчев, дълга и динамична е биографията Ви, но честно казано ми се струва, че ви тресе голяма грандомания и Наполеонов коплекс. Не знам защо сте решил, че всички в интернет бранша трябва да знаят наизуст кога сте роден, с колко модема сте започнали, каква кола карате и т.н.
За мене това е болестно състояние, един нормален човек не би парадирал със своята личност в публичното пространство по този начин. Ако сте нереализирал се актьор или музикант бих Ви разбрал. Има един известен водещ на едно шоу по бТВ, който е точно такъв случай и понякога неговите изпълнения в ефир стават смехотворни. На моменти това се случва и с Вас.
Като оставим настрана това, не разбирам какво толкова се хвалите с Вашата фирма - преди два-три месеца изпратих писмо с искане да бъда свързан към вашата мрежа. Така и не получих никакъв отговор, а съм сигурен, че възможност за включване имаше. Сега си намерих друг доставчик, който е по-любезен от вашата фирма и съответно повече изобщо няма и да помисля за вас.
А после ходете и обяснявайте колко добър ви бил интернета в прословутия блок на bol.bg



Тема В историята на световната икономиканови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано01.12.02 14:11



има два познати начина за бързо забогатяване
1. На Рокфелер дето излъскал една ябълка, продал я с парите купил две и тнтн и на 8 умряла леля му и му оставила огромно наследство
2. На Хенри Форд - за първия милион не ме питайте, за останалите има документи

А другото е американска (българска) мечта....
БТВ някои и банки си купиха с парите от закуските, други с интернета на БАН....

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема правилата на игратанови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано01.12.02 14:12



Доскоро ми беше странно, но вече взе да ми става смешно.

За изминалите 9 години някой спомня ли си случай, в който нечия атака срещу нас с Вени да е била успешна? Ние никога не сме започвали каквато и да е капмания по наша инициатива (дори тук не сме започнали нито една тема). Винаги нас ни нападат, но това ни дава възможност на всяка кампания да отговорим с три кампании; една в наша защита, една срещу нападателя и една рекламна. Това е желязна, непобедима стратегия, защото атакуващият има само едно оръжие, а ние три.

И ако горното е трудно за разбиране, ще го илюстрирам с прост пример. Понеже си недоволен от начина, по който си гледам работата, ти (не лично, но някой друг читател, което е все едно) се опитваш да докажеш, че не си я гледам добре и имам грешна концепция по начало. Затова се позоваваш на хипотетичен дилър на Мерцедес - в тази марка има вложен известен авторитет и ти се иска да го използваш. И правиш голяма грешка: включваш се в мойта игра и ми натикваш в ръцете и трите оръжия - възможността да кажа, че имам Мерцедес (реклама), възможността да кажа, че ти пък нямаш (унижавам те) и възможността да направя извода, че щом аз съм се справил по-добре от теб, значи концепцията ми е по-вярна от твоята (защита). Три точки и печеля играта. А останалото е само бла-бла и дълга агония докато признаеш, че си загубил "битката" и че сам си ми дал оръжията ("знаем ги ние, кои имат Мерцедеси - ченгетата и борците").

Целта на играта не е да започнете да ни харесвате, а да нямате повече желание да я играете, тъй-като след едно участие вече ще знаете, че не можете да я спечелите. Запишете си го на едно жълто листче на монитора, за да ви напомни следващия път, когато си кажете "Ха, тоя е известен, ей-сега ще му видя сметката".


Митко



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Koнтpa]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано01.12.02 14:35



Извинявай, но би ли прочел отново първите три реда от съобщението ми с "биографията" ми? И след това би ли ми се извинил за тъпата си забележка, ако обичаш?

Митко



Тема Царят имал 3-ма сина, най-малкият бил глупакнови [re: Ивaнyшka]  
АвторЛeйтeнaнт Шмит (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 14:48



Пари май могат да се правят и по друг начин - взимаш малко пари от "Отворено общество" или Центъра за изкуства, или откъдето намериш, за да направиш сайт, а после се покриваш с парите.



Тема Контра, да дойдеш на консултация?нови [re: Koнтpa]  
АвторПcиxиaтъp (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 14:53



Колега?
Защо не се подписвате с докторската си титла по психиатрия? Виждам, че се представяте за психолог, но не познавам колега с такова име.

Иначе ще се окаже, че г-н Ганчев може и да го тресе голяма грандомания и Наполеонов комплекс (прочее, можете ли да го дефинирате или съдите по собствен опит?), но пък вие звучите така, сякаш ви тресе комплекс "дошъл от село в големия град".



Тема Re: правилата на игратанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторStara Krimka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 15:12



В този дух, някъде бях чул Марковски да казва, че иска да бъде харесван и обичан единствено от съпругата и децата си. Това е страхотно добър ход, защото човек живее преди всичко за и със семейството си.

Но пък отдаването ви на обществената кауза - делото срещу лицензите за Интернет провайдърите, сега се борите срещу тиквите, които искат да харижат БТК, ви дава основанието да гледате не само към близките си, но и към обществото спокойно. Вие правите каквото можете, докато другите - само гледат да ви наплюят. При това колкото по-известни ставате, толкова повече ще ви плюят, на принципа на българския казан.

Такъв е животът в България - никой не понася известните, богатите, добрите, "свестните у нас считат за луди".



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-(]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 15:40



Значи, цитирам:

"...общото ниво на събеседниците ми (не само тук, по принцип) е значително по-ниско от моето в почти всяко едно отношение - и като коефициент на интелигентност, и като познания, и като обща култура, дори ако щеш като обем оперативна информация..."

"...Тук съм писал винаги съобразявайки се с аудиторията. Но явно съвсем съм я надценил и нивото й е много по-ниско..."

"...Ние винаги ще сме от два различни свята. Моята грешка е, че скъсявам дистанцията и въобще ви обръщам някакво внимание..."

Горното е от един постинг на Ганчев от 28.11.2002 г. Изразът "аз имам мерцедес, ти нямаш" толко пъти го е употребявал, че няма смисъл да ти цитирам конкретен постинг. Но съвсем пресно имаме развитие в тази насока - значи да нямаш мерцедес според Ганчев било "унизително" (виж постинга му по-долу).

Та затова става дума.
А ако смяташ да седнеш да ме убеждаваш, че в нашата мила родина само с честен труд можеш да направиш нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо, не си губи времето. Всъщност, даже автобиографичните откровения на Ганчев определено подкрепят моето мнение, не твоето.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 15:49



"А ако смяташ да седнеш да ме убеждаваш, че в нашата мила родина само с честен труд можеш да направиш нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо, не си губи времето."

Че кой те убеждава в това? Но ти си противоречиш. Дай ми пример за един-единствен човек, който с честен труд е направил нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо.

И се опитай да дефинираш понятието "честен труд", като не вмъкваш вътре всичко описано по-горе. Впрочем, ако КОЙТО И ДА Е човек можеше да направи нещо без социалните контакти, той би го сторил, но само ако се казва Робинзон Крузо. Но от друга страна, даже Робинзон е имал полезни познанства - с Петкан, например;-)

И затова честният труд включва изброените контакти, приятелства и т.н. Нечестният труд, за разлика от него, е предимно злоупотреба с (неовъзмездено използване на) честния труд на другите. Например - започваш с рекет, после правиш застрахователна компания.

Така че стигаме до същността - твоите думи са обикновен популизъм.

Дори самият ти си казал, че си постигнал нещата си с честен труд, но никога - сам. Следователно пишеш, за да си чешеш... клавиатурата.





Тема Re: правилата на игратанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 16:06



Ехеее, абе човек, ама ти май наистина се вземаш много насериозно, та чак доколкото разбирам те е подгонила параноята - кампании, заговори - споко бе, никой не иска да ви вижда сметката - аз лично поне се опитах само да ти подскажа, че нямаш реални основания да се отнасяш с хората високомерно, презрително и обидно, даже и да са ти изказали някоя и друга забележка относно работата на фирмата ви или начина ви на изразяване тук, в клуба. Така можеш да се държиш с подчинените си, ако искаш, но тук всички сме равнопоставени и си дължим едно елементарно уважение, ако не друго.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 16:16



Не измествай темата с умозрителни разсъждения - въпросът е, този, който е постигнал нещо, хайде, нека да е с "честен труд" (хипотетично), или както е в конкретния ни случай, по-скоро си мисли, че е постигнал нещо, откъде-накъде ще се държи по унизяващ начин с хора, които, пак според него не му били от класата, ранга, ума и т.н.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема свободата на словото и безопасен секснови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано01.12.02 17:03



Виж, имам право да се държа както си искам, включително и надменно. А дали имам основания е друг въпрос. Основанията сами ми ги давате. Мога да ти дам десетки примери - някой си Крум Александров спори дали FH или DS е по-добрата технология, но не знае, че честотата се управлява от централната точка и следователно през живота си не е виждал DS. Но въпреки това с кеф спори с мен. Друг пък не знае как се предават данни по усукана двойка, но спори колко чифта са нужни. Трети е убеден, че вместо безжична връзка ще си пусне оптика до съседите без да знае, че дори 10 метра кабел ще му струва над $1000 заради сплайсването и медиаконверторите. Но спори, че било по-добре, отколкото по радио и затова той така щял да го направи и да тръгне дори по кварталите. Трети (примерно ivailosp, но такива са десетки) е формулирал такива "изречения", че никой не може да му ги разбере и затова никой не му отговаря, а той явно се дразни, че не го ебават. Четвърти (онзи с мазните гъзове и педерастите) само върви след мен и пише "защо само объркваш хората, бе!", без да обясни с какво всъщност ги обърквам и какво грешно съм казал. Съжалявам, че трябва пак да го кажа, но общото ниво на аудиторията наистина е под всякаква критика. И не е нужно да го доказвам - неграмостност, некомпетентност, цинизми, привинциални комплекси и пубери, които си мислят, че светът започва от тях, както и конкуренти маскирани като (не)доволни клиенти струят отвсякъде. И добронамерен да си, пак ще ти направи впечатление. И не си давай труда да спориш за това повече - спести ми необходимостта да правя copy-&-paste.

И още нещо - да, равнопоставени сме, но не сме равни, нито еднакви. Има разлика между тези понятия. И точно защото сме равнопоставени, аз имам същото право да си изказвам мнението, каквото право имаш и ти. Аз не ти оспорвам правото да казваш това или онова, оспорвам смисъла на казаното. Докато вие правите обратното - понеже не можете да отречете смисъла на казаното от мен, започвате да оспорвате самото ми право да го казвам, или в краен случай начина, по който го правя (защо съм си развявал името, защо съм се намесвал във всяка тема, за какъв се мисля, защо въобще се обаждам именно аз, а не някой друг и т.н). Вместо да се занимавате с това, спорете по съществото на нещата. Ако можете.

Ще използвам случая да ти отговоря и на предишното писмо - че щом си използвал контакти с други хора, това вече не било честен труд. Според твоята логика излиза, че единственият честен секс е онанизмът, защото не включва други хора. Може би ще те разочаровам, но освен самозадоволяване и изнасилване има и трети вид секс, при това дори е най-разпространен - този, при който партньорите имат взаимно желание да осъществяват контакти.

Митко
P.S. А към служителите ми се държа така, както никой друг шеф не се държи към служителите си - можеш да ги питаш някой път тайно. Знам, че те сърби да ми отговориш "не ме интересува как се държиш към служителите си", но ако не те интересува не е трябвало да повдигаш въпроса, нали?



Тема Странно, все той се женел за принцесатанови [re: Лeйтeнaнт Шмит]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано01.12.02 17:43



Сайтът ми (оня същия) стои в сигнатурата - там си пише и брой автори и брой произведения
Името ми го има отгоре
А къде е твоят сайт и твоето име?
За твоята чест не питам, такава нямаш

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Re: Странно, все той се женел за принцесатанови [re: Ивaнyшka]  
АвторБaтe Гoйko (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 17:58



Гузен, негонен бяга?

Някъде да са те споменавали или наистина има такъв случай



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:05



Ето - доказах ти, че думите ти са популизъм, но ти не вникна в написаното, а реши, че трябва да изместиш темата, само и само да не си признаеш: "А, бе, да, сбърках, но не го направих нарочно."

Сега признаваш, че е постигнал нещо с честен труд, но, за да не си капо, добавяш "(хипотетично)" и освен това решаваш, че "в конкретния случай по-скоро си мисли, че е постигнал нещо"...

Няма среден път. Не може да си полубременна. Или си постигнал нещо, или не си. От това ти как характеризираш постигнатото от Ганчев, то, постигнатото не става по-малко значимо.
Фактът, че дискутираш личността на Ганчев доказва най-малко три неща:
1. Ганчев е личност.
2. Ганчев е постигнал нещо.
3. Ганчев го е постигнал с честен труд.

И поради съвкупността на трите факта, ти си даваш труда да го дискутираш.

Ако Ганчев не беше:
1. личност;
2. постигнал нещо;
3. с честен труд,
ти нямаше да си хабиш времето да пишеш изобщо.

Ако пък си щял да си го хабиш, значи си някакъв човек, който не отговаря на описанието за нормален, добросъвестен, честен гражданин.



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:07



Имаше един философ, който бе казал нещо в смисъл: "Не ми харесва мнението ти, но бих умрял, за да имаш право да го изкажеш".



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:11



Задавал ли си си въпроса кой определя едно поведение като "унизяващо" или "унизително"?

Ако го направиш, ще видиш, че отговорът може да е неочакван. Т.напр. атаките срещу Ганчев, а и срещу Марковски обикновено са анонимни. Няколкото пъти, в които не са били анонимни, са приключвали в съда. Това може би ще ти даде възможност да разбереш, че унизяващото поведение обикновено е дело не на хората, които стоят с имената си зад своите мисли, а на онези, които страхливо се прикриват зад подлостта си с анонимни прякори.


И преди да ме обвиниш, че и аз съм анонимен, ще направя една малка разлика: аз не нагрубявам никого, не псувам, не обиждам. Ако реша да го правя, ще се регистрирам в клуба и ще си оставя истинските данни. Но като хваля някого, защо да се подписвам.



Тема ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:32



Иво, ти пишеш, че бизнесмените ни са предимно ченгета, партийни секретари или комсомолски активисти.

Ти към кои спадаш?



Тема Re: ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 21:35



Преди всичко, защо реши, че съм бизнесмен? Мисля, че ясно се изразих в един постинг, че не считам себе си за такъв. Което обаче не значи, че нямам поглед и информация доста отвътре за това как се върти бизнес в България. Работил съм и в големи държавни предприятия, и частни фирми (и български, и мултинационални) и нещата, които пиша, не си ги приказвам ей така, а са резултат в повечето случаи от лични наблюдения.
Но понеже питаш конкретно - моля, само не очаквай да си излагам пространно житието-битието като г-н Ганчев: партиен член не съм бил, и никога няма да бъда на никоя партия, нито пък ченге (просто безнадежно не ставам за тая работа), а с Комсомола бях дотолкова скаран, че съм единственият случай в историята на Немската гимназия в София на човек, който е завършил с пълно отличие, и не е получил златна значка (имаше такива разни фетишизми по соц. време), поради тази взаимна "симпатия" с Комсомола. Не мога да се похваля с бурна обществена дейност като студент, подобно на г-н Ганчев, по причина, че по това време не бях в България. Съответно, не съм осъществил и такива полезни запознанства, като него, за което обаче изобщо не съжалявам. Считам, че живея много по-пълноценно, отколкото бих живял, ако се реализирах като "велик бизнесмен", но това си е чисто субективно, разбира се. Ако още нещо те интересува около скромната ми личност, питай.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 21:40



Волтер - изказването е хубаво, но окачествяването му като философ мисля, че е малко пресилено.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 22:02



Нищо не признавам, а и ти нищо не си доказал, просто опитах да изясня нещата, но ти ме тласкаш към една дискусия, която изобщо не е за тоя клуб, щото нещата ще опрат до реалността и критериите за оценка на външния свят и явленията (феноменология), за относителност и абсолютност на истината и констатациите, и пр. Мисля, че нещо в този дух искаше да намекне един от пишещите тук, когато спомена Платон, но както казах - това очевидно не е за тук, както не е и етичният рационализъм на Кант, примерно...
Току-що ти отговорих по-надолу на друг постинг, където ме питаше какъв бизнесмен съм бил - една от причините да не желая да съм такъв е, че съм се убедил, че е абсолютно невъзможно да си такъв, да си успешен, и да останеш честен. Зависи разбира се, какво влагаш в "честен", но ето ти пример - мислиш ли, че в конкретният случай - фирмата на г-н Ганчев - никога не е използвала нито една платка или каквато и да е част, внесена без мита и ДДС, никога не е скрила нито стотинка данък от държавата, винаги е давала и дава касови бележки на клиентите си за внесените такси и т.н. Знам, сега ще кажеш, ама държавата е такава, но това за мен не е отговор...

Този ти аргумент, че ако някой се дискутира, това му доказвало положителните качества, извинявай, ама е толкова нелеп - изверги като Хитлер и Сталин и до ден днешен са едни от най-дискутираните личности, и какво от това!?

А докато съм в клубовете, ще си хабя времето да се противопоставям на еснафското високомерие и надутост, колкото си искам, както вече стана дума - свобода на словото, това ми е изборът.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 22:17



Твоя си работа, ако искаш да си анонимен - бъди си - за мен е важно написаното, не личността. Аз самият съм си сложил истинското име, и снимката ми е истинска, предполагам, че г-н Ганчев, с неговите контактни познанства, може лесно да разбере кой съм, какъв съм, и да се убеди, че си пиша по собствена инициатива и без да съм наемник на някой зловещ център, подел поредната атака срещу БОЛ-а.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: Ивo]  
Автор Beнци Биckвитkaтa (Див селски фен)
Публикувано01.12.02 23:23



Един човек живее пълноценно, когато е полезен на другите !!!!

- българският уеб браузър!

Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 23:26



Е, не мога да споря с теб на философски теми. Както сам си казал - това е за друг клуб.

Но това не променя мнението ми, че - използвайки и философията - се опита да изкараш Ганчев като Хитлер /Сталин/. Явно не го познаваш, защото той е по-скоро като Пол Пот или Йенг Сари - направо коли и беси, коли и беси. Деца, жени, старци - всичко под ножа.

Впрочем, щом не си бизнесмен (в онзи смисъл, който ти влагаш в думата и очевидно негативен), ако не е тайна с какво си изкарваш прехраната - наемен работник ли си?


А що се отнася до фирмата на Ганчев - нека той отговори. Ако е използвала компютър с платен ДДС, значи е идиот, защото 5-те години амортизация са просто за убиване.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 00:48



Да не вулгаризираме - не съм казал, че г-н Ганчев е Сталин/Хитлер, посочих ти пример за дискутирани личности, за да видиш, че това не може да е критерий, както не е критерий за ценноста на една книга колко е четена и какъв тираж има. При наш Димитър има нещо друго обаче, което би трябвало да буди тревога - той може да е много добричък и хрисим в ежедневието, но тази идея, която прокарва, че индивидите, принадлежащи към различни социални класи, не са равноценни, че класата на богатите - този "друг свят" за който той говори, и към който се самопричислява, била превъзхождаща, този начин на мислене считам, че е точно толкова обществено опасен, колкото и идеите за расово превъзходство, ето това ражда хитлеровците и сталиновците...

Няма никаква тайна около мен - споменах вече в един постинг, че имаме определен фамилен бизнес, така че въпросът за насъщния не ми виси над главата, но не съм свикнал да стоя така без работа, и ето вече 10 години имам стаж зад гърба си, както казваш, като наемен работник, с малки прекъсвания; имам възможност да си избирам работа, която да ми е интересна, и с добри условия, за българските стандарти предполагам, че минавам за добре платен "наемен работник", тъй като четирицифрената граница съм я прехвърлил вече, а чисто нов служебен автомобил, па макар и не мерцедес мисля, че е сто пъти за предпочитане пред толкова обсъждания мерс на Ганчев .
Но за какъв дявол ти е всичко това? За да ми кажеш примерно "Какво си се разпискал, не си чак толкова зле" ли? Ето ти я основната разлика: далеч съм от мисълта, че съм ангелче небесно и безгрешно, но аз, съответно от моето ниво, разбира се, никога не бих казал или написал на някой лекар или учител с 200 лв. заплата, или пък на служител на БОЛ, респективно, щото и те толкова получавали, доколкото разбрах, та никога не бих седнал да им обяснявам, вижте сега момчета (и момичета), вие сте по-ограничени и тъпи от мен, и затова толкова получавате ...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 03:53



Иво каза: "никога не бих седнал да им обяснявам, вижте сега момчета (и момичета), вие сте по-ограничени и тъпи от мен, и затова толкова получавате"

Ето тук е ключът от палатката. Никога не съм казвал, че разделението бедни-богати е по оста тъпи-умни. Това са си две независими една от друга причини за противопоставяне. Обаче бедният, понеже няма самочувствие, си мисли, че го смятат за тъп и се старае да докаже, че не е. Което е особено комично, когато той наистина се окаже тъп.

В последните часове си разсъждавах над проблема бедни-богати, още повече че имаше "Сблъсък" на същата тема. Ако някой го мързи да чете разсъждения, нека click-не някъде сега.

Често чувам "стана богат и веднага си промени поведението". Но истината е, че при смяната на социалния му статус се променя първо поведението на околните спрямо него, а като реакция се променя и неговото към тях. Те започват да го мразят, а той им го връща, като вози хубаво гадже в хубавата си кола от хубавия ресторант към хубавата си къща и им се хили докато премръзнали чакат трамвая в дъжда. А ако съвсем му е писнало може и да ги плисне с помощта на някоя локва ей-така, за удоволствие и за да не го е яд, че го мразят без причина (дава им причина, демек). Ако усещаше уважение в техните погледи, щеше и той да ги уважава. Но те го ненавиждат, а чувствата са винаги взаимни. И не ми обяснявайте това отново с ченгетата и борците. Обяснението е в свободата, равенството и братството. Да ме извиняват французите, ама от цялата работа остана само едно объркване на ценностите. А както казва Дмитрий Иванов (ако не бъркам), стабилни са тези общества, които се основават на ценности, а не на интереси. Нашето в последните 58 години се крепи на интересите на бедните. Всеки политик от Георги Димитров до Симеон Сакскобургготски идва на власт с обещанието да подобри положението на бедните. И следващият ще дойде със същото обещание, вервайте ми. Да се сещате за някой, който да е казал "Ние ще направим така, че богатите да станат по-богати и повече на брой"? Не сте. А защо не сте? Защото не искате да го чуете, а политиците не са глупави и не казват неща, които народът не иска да чуе. Затова у нас е срамно да се помага на богатия да стане по-богат. Целта е бедния да стане по-малко беден. А това как се прави? Ами като се взима от богатите. Е добре, но как можеш да вземеш нещо, което го няма? Получава се противоречие - бедните искат да се вземе от богатите и да им се даде, но не искат да има богати, от които да може да се взима.

Мога да го кажа и с по-малко думи: за да са ви високи заплатите е необходимо (макар и да не е достатъчно) работодателят ви да е богат. Единственият начин бедните да са по-малко бедни е да помагат на някой богат да става по-богат, а той да им се отплаща за това. Обаче направете една анкета и ще видите, че 99.9% ще отговорят нещо в стил "Да, бе, да. Как ли пък няма да му помагам!".

И за да си спестя няколко постинга в стил "вие така се държите, те затова ви мразят" ще ви опиша няколко пресни случки на непровокирана проява на бедняшки комплекс:

- dir.bg ги изгониха от техническия им център
- СпектърНет ги изгониха от техническия им център, въпреки че дори си е техен собствен (купен)
- на нас ни изгониха Интернет клуба
- поискаха ни 250 лв месечен наем за хъб в телефонното табло (тока отделно)
- "Не може през задния двор да минават кабели". "Ама нали минават още петдесет?". "А, ние и тях ще срежем. Освен ако не ни пуснете безплатна телевизия". "Съжалявам, ние не сме от телевизията, ние сме от интернета". "Искате да кажете, че няма да ми пуснете телевизия?" "Съжалявам, не сме телевизия и нямаме нищо общо с тях" . След 5 минути, вероятно преминали в консултации с внуците, телефонът пак звъни: "А ще ни пуснете ли безплатен Интернет". "Не, ще си прекараме кабела от другаде. Идете изнудвайте някой друг". Това последното не го казах.

Анализ на тези и десетки други прояви на нетърпимост към активните от страна на пасивните показва, че проблемът е цивилизационен (ценностен), а не поведенчески. Има нетърпимост между едната социална група и другата и тя определено не се дължи на поведението на по-активната. Ако се опитаме да дефинираме понятията "беден" и "богат" някак по-обективно, а не просто в цифри, ще стигнем до извода, че основната разлика е в зависимостта - човек се самоопределя като богат, когато е станал в голяма степен независим и когато се е сдобил с възможността да оказва влияние, а като беден - когато е зависим от други хора, а той самият няма никакво или почти никакво влияние върху хода на събитията. И с това си обяснявам поведението на бедняка-съсед, който демонстрира предоставената му от Закона за етажната собственост възможност да оказва влияние ей-така, заради удоволствието да го направи поне един единствен път в живота си. С което, разбира се, си спечелва вечната омраза от страна на богатия. Защото той (богатия) все някак ще се оправи - ще се премести другаде или ще си организира по друг начин нещата, но ще си намери някакво решение. А бедният дори да изгони всички богати около себе си, ще си остане пак така беден, но ще е лишил богатите от всякакво желание да се занимават с него и в най-добрия случай ще бъде просто игнориран.

Същите взаимоотношения се наблюдават навсякъде, където бедни и богати се срещат, не само в етажната собственост. Например скоро един с жигула стреля по един с джип, а според стереотипа трябваше да се случи обратното.

Митко



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 07:30



Не си казвал, че Ганчев е Сталин или Хитлер, но натам буташ хората, които мислят по-малко. Това е малко странно, защото изглеждаш като учен човек, който обаче злоупотребява със знанията си, за да насочваш хората в една или друга посока.

Четейки казаното от "наш" Ганчев (правилно ли усещам иронията в твоя тон с добавката на "наш"? Не го ли правиш, за да демонстрираш на читателите нещо в стил: "Кой, бе? Димитър ли? Аз на него сестра му съм я е.ал.") не видях някъде прокарва идеята за неравноценността на индивидите, принадлежащи към различните социални класи.

Освен това в българското общество самата идея, че вече има класи е потрисаща и ражда недоволство сред онези, които се чустват минати. Това са именно лекарите или учителите, или койото и да е с 200 лв. заплата. Макар че не съм видял досега някое GP с 200 лв, напротив - има такива с 1200 лв., но това е друга тема. Както е и друга тема какво получаваш срещу тази висока за нашите стандарти заплата.

И нашите родители се чустват "минати". Работили са по 40 години, а пенсията им - 80 лв. Твоите как оцеляват, защото с толкова не може да се плати тока, парното, водата и консумативите на блока? Умират от глад или синът им помага? Или отиват обратно на село, където разходите са по-ниски и приходите - достатъчни?

В цял свят класата на богатите е онази, която се е създавала от столетия и към която се е появила (неслучайно) и т.нар. "средна класа". Империалистите не са били тъпаци, 2 световни войни са им достатъчни, именно затова позволиха - не, а създадоха средната класа. Тя не е превъзхождаща, но дава възможност на всеки, който има потенциал да направи пари и да стане част от богатата класа. Затова един отличен студент, завършил "Харвард" има същия, ако не и по-добър шанс, от синът на Бил Гейтс. Защото там хората знаят от опита си, че богатството разваля хората и затова, колкото и странно и смешно да ни звучи това, карат децата си на 16 години да отидат на другия край на страната, за да се учат на самотек. Ако детето е човек, ще стане такъв и без парите на баща си/майка си.

У нас е обратното - преди беше "учи, мама, за да не работиш", а сега е "не се учи, мама, за да не работиш". Това е сбърканата ценностна система. И затова твоите думи са значително по-опасни от тези на Ганчев. Още повече, че ти имаш тайнствено "определен фамилен бизнес", който ти дава възможност да стоиш без работа, но ти работиш, защото "не си свикнал да стоиш така, без работа".

Но, въпреки "определения фамилен бизнес" (впрочем, ти имаш ли заслуга за него или той е дело на родителите ти, наследството, реституцията), ти пак си жертва на типичния български манталитет, защото казваш, че служебния автомобил е за предпочитане пред личния. Така е, но само ако службата е твоя, сиреч ти си й собственикът. Странно е защо ли на запад мислят обратното. Сигурно са нещо сбъркани хората, за да не се сетят, че служебния автомобил е за предпочитане пред личния.

Фактът, че не си разбрал защо ми е всичко това, означава, че не си наясно с мотивите на пишещите в този клуб, вкл. и с моите. И понеже не си наясно с мотивите на околните, ти пишеш така, че да ги налучкаш, за да убедиш поне един човек в правотата си. Но забравяш, че говорим за теб и Ганчев, пък ти се опитваш да мислиш със собствените си категории. Редно е, когато не си наясно с мотивите на хората, не да налучкваш ("За какъв дявол ти е това? За да ми кажеш примерно..."), а да попиташ. Ако го беше направил, щеше да си спестиш поредицата писания, в които разкриваш не само собствената си персона, но и субективното ти отношение към Ганчев.

Ние не знаем какви са отношенията ви, но като видим, че някой плюе по някого можем да се сетим, че е имало такива. В България няма начин да не бъде оплют частника, собственика на мерцедес (е, ако не е борец. Ако е борец, хората псуват само наум, за да не слезе и да не ги напердаши.), публичната личност, онзи, който стои над средното ниво. ТИ може и да имаш "определен фамилен бизнес", но това не е променило манталитета ти на човека, който 50 години е възпитаван в социализъм, а последните 10 не е възпитаван изобщо.

Културата се създава с десетилетия, да не кажем столетия. В този ред на мисли, слушаш ли класическа музика? Колко често? Ходиш ли на концерти? Кой оркестър слуша? Кой композитор? А диригент?



Тема Ха-ха-ханови [re: :)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 08:28



Заповядай в клуб "Класическа музика", приятел, и пусни една търсачка с моето име - ще научиш и за оркестри, и диригенти, и любимия ми композитор без проблем, това беше добро попадение, наистина!

С г-н Ганчев нямам и не съм имал никакви взаимоотношения, познавам го само оттук, той може да го потвърди.

Другото са общи приказки, на които за сега не мисля че има смисъл да отговарям.

Бъди здрав

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема хи-хи-хинови [re: Ивo]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:29



Нали се сещаш, че преди да го напиша съм направил точно това?

Хайде сега да се върнем на другата, вярно не толкова сериозна, но все пак тема. Бъди добър, разкрий се малко и в този клуб.

П.П.
Слушам класическа музика от 10 годишен. Първият диск, който си купих в живота си бе на Моцарт през 1985 г. CD player си взех едва през 1994 г. Пиесата "Амадеус" съм я чел в оригинал, пак преди 10-и ноември.



Тема Евала Митко машаалахнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:54



Явно въпреки огромния наплив от клиенти ти остава време да си чешеш езика тука Интернет логорея а? Или начин за себеутвърждаване в собствените си очи?

Сега са ти обясня защо го пиша. Поне два пъти си декларирал, че повече няма да пишеш тук. Ясно е колко го спази. Навремето в една караница излязоха интересни неща за заплашване на конкуренти лично от теб и разни врътки да им спреш бизнеса. Писмото на '...' ако си спомняш? Тогава ти не го отрече а каза, че времето изисквало подобни действия. Макиавели

Нямам нищо лично против теб. Смятам те за умен и разбран в бизнеса човек, е поне докато му отърва Но с течение на годините следя, как все повече и повече те избива грандоманщината. И ми е интересно защо? Познавам доста хора, които са успели дори и повече от теб но не се държат по този начин. Защо се хабиш да доказваш на някой си колко си велик?

Аз на никого нищо не доказвам и си гледам кефа. Не се засягам и не държа да обяснявам нещо. Нямам мерцедес И даже се радвам, че не съм на твое място. Че не треперя, кога политическия вятър или някой си, на когото не съм угодил ще ме издуха от бизнеса. Защото всяка интернет фирма може да бъде съсипана за месец-два. Стига властимащите да поискат. Въпрос на лично разбиране нали? Приятен ден



Тема Re: хи-хи-хинови [re: :)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 12:13



Защо не дойдеш на някоя от клубните ни сбирки? Голямо разкриване пада там

Другата тема мисля, че я изчерпахме, стига толкова, казахме си кой каквото мисли, на какви позиции е, струва ми се ценно, че не излязохме от рамките на общо взето цивилизования тон.

Ето в заключение откъс от едно свято нещо за мен, което ми е като жизнено кредо...:

...Господи, мой Боже, зеленоглазый мой,
Пока Земля ещё вертится, И это ей странно самой,
Пока ещё хватает времени и огня,
Дай же Ты всем понемногу... И не забудь про меня...


И с това обявявам темата за приключена

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Евала Митко машаалахнови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 13:06



Хмм, защо все си мислите, че аз имам нещо общо с клиентите? Моята работа е да измислям концепциите и да разпределям отговорностите. Мога да го правя дори докато пиша тук, докато се храня или извършвам други подобни дейности. Защо все ме възприемате ту като сисадмин, ту като отдел продажби? Мен клиентите дори не ме виждат в офиса, защото кабинетът ми не е на същото място. Нейсе, да се върнем на думата.

Вярно е, че има промяна през последната година. Тя се състои в това, че вече аз съм управител на БОЛ, а не Вени. И понеже съм по-малко публична личност, мога да си позволя да бъда по-лош, по-рязък и по-безкомпромисен. Неговата концепция беше да сме полезни за бранша и да сме в добри отношения с всеки, а моята е да сме полезни за себе си и който не иска да е в добри отношения с нас да си гледа работата. Реорганизирах нещата така, че да сме независими от никого в бранша и да не можем да бъдем изнудвани нито от разни организации, нито от други доставчици.

Не ми се впуска в обсъждане на политически теми, но вервай ми, въобще не се притесняваме от посоката, в която духа "политическия вятър". Ние използваме политически средства за да прокарваме идеите си, а не за да правим пари. Може би сме единствените такива и затова ви е трудно да го повярвате, но е факт. Нещо повече - за да не можем да бъдем изнудвани от държавата, умишлено избягваме този сектор и практически нямаме големи държавни клиенти.

Накратко казано, независимостта на бизнеса за мен е основна ценност, по-голяма от парите. Склонен съм да плащам по-скъпо или да получавам по-малко, но да съм независим. Това ми дава възможността да се чувствам и да се държа освободено, което на вас вероятно ви изглежда като грандомания, възвеличаване или друго подобно необяснимо явление. Защото в днешно време е рядкост да си свободен.

Ето ти една демонстрация на политическа свобода, за да не кажеш, че съм голословен: за мен Симеон Сакскобургготски, в момента Министър-председател на България, е политическо недоразумение, което е време да бъде поправено. Казвам го сега, когато е на власт, казвах го и преди да спечели изборите (дори след един скандал му изключих лан-кабела, ако си спомняте). Радвам се, че имам свободата да казвам каквото мисля, пък дали мисля вярно или грешно, това е друг въпрос. Съжалявам, ако с това дразня някого.

Митко



Тема Re: правилата на игратанови [re: WAN]  
Авторnekoj (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 14:28



Аз ще ти кажа, че престъпник е само онзи, който наруши Наказателния кодекс. Би ли посочил кой член са нарушили?



Тема дразненетонови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Beни Mapkoвckи (др.)
Публикувано02.12.02 14:55



Митко: "Съжалявам, ако с това дразня някого."

Аз пък не съжалявам.

Хората в България се дразнят вече от всичко. Дразнят се от хубавото време. Дразнят се и от лошото време. От мръсните улици. От чистите улици. От хубавите жени. От грозните жени. От ...

Аз пък не се дразня, а се смея. Смешно ми е, когато някой почне да обяснява как, ако той бил станал ИСП през 1993-а година, сега щял да бъде е-е-хей къде. Ами да си станал, какво сега опяваш със задна дата?

Ако той бил съдил Костов за лицензите на ИСП-тата, щял не знам си какво си. Смях! Ами да го беше съдил. Ние

- единствени.

Сега обжалваме защото аз съм си правел предизборна кампания. Смях! Не само това, разбрахме се с Ники Василев така да я направят тази приватизация, че да ми дадат възможност да си правя предизборната кампания.

Било лошо да си "развяваш името насам-натам из Интернета". Смях! Едно търсене из Google показва името ми само 1626 пъти. Един от сериозните ми "критици" (хайде да се подразниш, а: На кой му пука от критиката на критиците?) може да открие името си около 50 пъти. Той и от това се дразни, освен от всичко останало .

Някой си мисли, че като ме наклевети или обиди, или дори набеди в извършване на престъпление, ще ме подразни. Смях! Напоследък по разни дела чета такива неща за себе си, че снощи дори се смяхме с едни приятели, че единственото, което все още не съм прочел за себе си е, че съм некрофил. Но и това сигурно ще стане .
Все пак хората, които през тази година си позволиха да ме клеветят в момента са следствени, подсъдими, обвиняеми или поне с призовка за явяване в съда. Единственият от тях, който имаше акъл, се обади самичък и предложи . Другите ще си носят последиците.

Една от грешките, които навремето направихме с Ганчев беше, че позволихме на хора като секретарката ни безнаказано да си направи фирма и да се прави на провайдер. Ако тогава не бяхме проявили милост заради факта, че е бременна, щяхме да си спестим появата на рецидиви. Затова не съжалявам, че някой си щял да се раздразни. Дразнят се само онези, които има за какво да се дразнят. Впрочем, може да се види и . Ако не сте разбрали, че е смешно, вижте новината от 14.02.1999 г. - вярвате ли, че ми пука за това дали някой се дразни, след като мога да напиша в резюмето на статията думите "Вени Марковски смята някои от хората за идиоти. С това есе сам доказва, че и той не пада по-долу. "?

А що се отнася до правителството и набедените юпита, далеч преди изборите (на 19.05.2001) сме казали, че идват у нас с различна от публично обявената цел: виж от тази дата.



Тема Re: правилата на игратанови [re: WAN]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 16:36



Ти още малко ще поискаш да ти дам и ключа от сейфа. Ако мислиш, че нарушавам някакъв закон, ей-къде е проуратурата, иди и я сезирай. На тях ще им отговоря, а не теб не възнамерявам да ти казвам кое как се прави. Намери си сам начина, не разчитай да ти го кажа. Това също е част от новата стратегията за спасяване поединично.

Митко



Тема Както се казва - угасете телевизора :)нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 16:43



Ясно разбрах те. Да се мъча да те опровергавам е абсолютно безполезна и безсмислена работа. Ти си това, което искаш да бъдеш и всичко което не ти изнася се игнорира.

И тъй като аз също ценя времето си, мога да ти пожелая само успех. Пак ще говорим след някое време.



Тема Re: дразненетонови [re: Beни Mapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 16:52



Вени ставаш смешен с тия пристъпи на безсилна злоба. Техно-Линк бе направена не от секретарката на Ганчев а от мъжа и Антоан Милков, както ти и всички по-отдавна в Нет прекрасно знаят. Който определено е по във час със Интернета отколкото си ти. Не сте могли да ги спрете по никакъв начин и това също го знаеш. Опитали сте се и сте се провалили и това го знаеш.

Като сте толкоз ербап защо не спряхте Орбител, Спектрум и Невен на времето? Защо сега не сте Доставчик 1 въпреки всичките ви приказки? Не сте и няма да бъдете никога. Тъжната истина Вени Ще купувате от по-големите и завистливо ще им надничате в канчето. Това можете това правите

Не желая да изпадам в дребнавост като теб и спирам дотук. Пожелавам ти същото като на Митко. Успех



Тема Re: дразненетонови [re: няkoй]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 17:07



Хехе, много забавно. Като човек врял и кипял в .бг Нет мога да ти гарантирам, че фирмата бе създадена от нея и него, докато Катето още работеше в БОЛ. И Марковски, и Ганчев неведнъж са заявявали, че единствено бременността на Катето ги е накарала да спрат започнатото дело. Доколкото нямам основания да се съмнявам в думите им, зад които стоят с имената си, не виждам защо да не повярваме на това тяхно твърдение.

Иначе за завистта е ясно - всички българи са завистливи, вероятно и те. И ти също - едва ли ще си признаеш, че те е гризнала злобичката, иначе що ще пишеш така озлобено



Тема Re: Както се казва - угасете телевизора :)нови [re: няkoй]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 17:08



А как ще се разбере кой си ти, че да си говорите пак?



Тема Re: дразненетонови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 17:44



Да, де, Антоан го направи, само че с нашите служители (не само жена му, ами още двама), с базата данни и с помощта на следния похват - отива служителя да оправя проблем при наш клиент и му казва: "Абе проблемът е в доставчика. Сега ще ти го сменя и ще видиш, че ще изчезне". Това е доказано, защото го направихме с подставен клиент. Най-платежоспособните ни клиенти бяха прозвънявани по списъка един по един, а една част от тях са ни приятели и ни се обадиха да ни разкажат подробности. Обаче клаузата в договорите позволяваше да им търсим отговорност в размер до 200000 тогавашни лева, които хиперинфлация обезцени до смешен размер. Ако тогава имахме днешния си опит и познания, нямаше да ги спрем да направят друг доставчик, но щяхме да им попречим да ни ограбят.

Между другото, щом му свършиха мръсната работа, Антоан изгони тези двамата и с право - който веднъж е бил нелоялен, винаги ще бъде нелоялен и е само въпрос на време да прецака и следващия си работодател.

Както и да. Тяхната фирма е вече в историята, няма какво да я обсъждаме.

Митко



Тема А Теодор Захов?нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторGencho (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 18:03



Да, в историята е, защото Ю. Генов успя да се спаси навреме от нея. Но оставав неясно какво си мисли Теди Захов по въпроса



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:22



Shte te psuvam mazen prdal mirizliv,ti ot drugo i bez tova ne razbirash.
Nemah namerenie da pisha poveche tuk no ne moga da izdurja da ne napsuvam kurjav pederas kato teb,revlivo egocentrichno govno tova si ti .



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторЙoaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:59



Интересно ти какво си, за да говориш така? Сигурно си някой едър мъж, ама истински, дето само за жени си мисли. С голям мазен к.р и големи ръце, за да бие нахалните малки х.йчовци.

Много обииииичам такива мъже като тебе. Мммммм. Какъв си силен и голям.....

Жалко, че си страхлив и не си си оставил името, за да мога да ти пратя лична белешка и да се видим някъде насаме.



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Йoaнa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:14



E chak tolkova tup ne sum
hahahahah.........samo tova ime iskate..........
Pa ako moje i lichno v ochite da mu kaja sushtoto na govnioto Ganchev,ta putioto da me sudi
Ta az kato gledam mai povecheto mu rabota e bila da reve i da se sudi s horata
Nai -dobria ebati maznia eban guz



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторЙoaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:23



Така те искам, лекенце!
Дори и никой да не те знае кой си, ти си се знаеш. Я иди и се погледни в огледалото. Да, това си ти. Явно не си моят тип. Сигурно си пъпчив пубер, който вместо да ходи да си удари един бързак в банята, го прави пред клавиатурата.
Извинявам се, че си се засегнал.

А това, че те е страх лично в очите да му кажеш на Ганчев каквото и да е вече го разбраха всички. Сега само продължавай, за да те опознаем още по-добре откъм добрата ти страна. Ти лоша нямаш. Ако имаше, щеше да си в затвора




Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Йoaнa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:34



Znam che na pederasa Ganchev i negovata banda travestitcheta,mnogo im se iska da kazvat che gi psuvat puberi i strahlivci
Ganchev horata te psuvat shtoto si govnio batka
Opitah se da se durja s teb kato s chovek,no ne stava mai otsega natatuk ako pisha neshto za teb to shte e samo psuvni
Aide sega pak plachkai



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторЙoaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:40



Да, не знаех, че Ганчев е такъв, какъвто го пишеш... Нищо чудно, че се страхуваш да кажеш кой си. Прав си, Пъпко! Не бива да се притесняваш - рано или късно ще попаднеш в положение, в което ще се проклинаш за лошите си думи. Ако няма Ганчев, има Господ:Р



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Йoaнa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 20:55



Ei bokluk nedoklaten,
dali shte si pisha imeto ili ne si e moia rabota,leko samo da ne se puknesh ot zloba
aman ot hermafroditi kato teb



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторBrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 22:00



Шубенце, как е? Лъскаш ли бастуна пред огледалото, докато си мислиш колко си велик?



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Brrrrr]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 22:23



Abe Ganchev piklio zloben ,da mi iadesh k*ra da mi iadesh



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:02



Ма недей тъй, ма, миличка. Явно не си успяла да свършиш. Айде лягай си и внимавай да не се претъркаш!

Пъпчиво пуберче щастливо....




Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Гaнka]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:13



Videhme te Ganchev "na tate govnioto",goliamata rabota ,izvisenia na vsichko otgore si super zlobno i mazno pedalche
I pak ti kazvam da mi iadesh k*ra da mi iadesh



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
АвторOh (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:23



Как е с пъпките, мазньо? Изтискваш ли ги редовно? Ходи си фани едно цигане на лъвов мост.



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Oh]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:26



Mai veche se potretvam
Da mi iadesh k*ra da mi iadesh



Тема ooooooo !!!!нови [re: potresen]  
Автор insane ()
Публикувано02.12.02 23:49



ti si piqn, nali?
ili tejko grudno bolen?
ili i chetirite zaedno?
kak ne ti pisna, e tva mi e chudno!
kakto i na tiq deto ti se vruzvat!

Редактирано от insane на 02.12.02 23:53.



Тема Re: ooooooo !!!!нови [re: insane]  
АвторNightcrawler (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 02:29



А, едва ли някой се връзва на един чикиджия с жълто покрай устата. То си му личи какъв му е акълът, но за съжаление само той си знае кой е. И няма как да разтръби за великото си дело, защото е голямо шубе, очевидно.



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
Авторk.r (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 03:57



Не си се потретил, а си се протъркал. И освен това те боли дясната ръка от еднообразните движения пред огледалото. Но като гледам, май вече си успял да заспиш, след като си изцапал стената



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: k.r]  
АвторДpyr пyбep (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 11:21



А ти с какво си по-добър/добра от него? Няма кой да те ебе/да ебеш нощем и си избиваш злобата и комплексите върху пъпчиви пубери? А ти какво си? Недоебана путка заспала, естествено грозна, вътрешно и външно, или от бол ти плащат да пишеш пропаганда за тях в клубовете, или може би някой от шефовете те ощастливява от време на време, нищо че може и да си от мъжки пол, ти на всичко се радваш.
Като пишеш с различни никови и си мислиш, че IP-тата не са ти еднакви ли?



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: k.r]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 12:45



hahahahah,ei mnogo zlobno choveche si a si s ogromni pretencii.
Dali shte pishesh "intelektualni poemi"ot to 6 stranici ili shte se opitash da
psuvash ot pisaneto ti samo zlobica luha.
Goliam suhar si, i nali ti se predstavih "az sum gospodin nikoi koito mnogo obicha da sviva surmite na takiva kato teb"



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: potresen]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано03.12.02 13:28



Виж, всичко написано от мен е подписано и ми носи името. Някой ти се подиграва и те е взел за мезе, не схващаш ли?

Митко



Тема Re: правилата на игратанови [re: WAN]  
Автор congo (странен)
Публикувано03.12.02 16:43



A kolko ot lan-ovete v bg sa licenzirani bre choveche. Darjavata vide che i ot tam moge da lapa i hop licenzi. Ako ne se laja do momenta podlejat na licenz mreji razprostranjavashti TV Radio i predavashti razgovori , za zakona za LAN-a neshto mu izpusnah razvitieto ama mitko shte me popravi ako gresha do tuk.

p.s. licenzii micenzii varvi proveri kolko ot kabelnite operatori imat takiva i dali tezi koito njamat im stava neshto pak togava se hvashtai sas LAN-ovete, che ako sa gi prieli izgore sudenski grad a site drugi mrejichki s po 5 usercheta

No keyboard detected. Please press F1 to view Help ot F2 to restart your computer.


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-)]  
АвторCфинkc (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 21:41



Хм, думата Дондуков за нещо ме подсеща... хм, хм... Спомняте ли си оня случай, когато му хакнаха Интернет страницата на спънатия кон Пешо Стоянов? Хм, при кои ли леймъри със свалени гащи беше хоствана тая страница, хм, хм, я някой да подскаже?



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Cфинkc]  
Авторпoтpeceн (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 22:52



Те са, бе, мамицата им.



И продължиха да му я хостват, пък сега като гледам хостват и на Първанов:


traceroute to www.president.bg (193.200.15.190), 30 hops max, 40 byte packets
1 sf-guest.orsf2.pf.isc.org (204.152.184.194) 0.585 ms 0.905 ms 0.789 ms
2 gig-paix.palbb2.opentransit.net (198.32.176.128) 1.703 ms 1.427 ms 1.603 ms
3 P10-0.SJOCR2.San-jose.opentransit.net (193.251.242.5) 2.958 ms 2.345 ms 2.980 ms
4 P13-0.SJOCR1.San-jose.opentransit.net (193.251.242.89) 2.918 ms 2.421 ms 2.813 ms
5 P14-0.NYKCR2.New-york.opentransit.net (193.251.242.1) 81.881 ms 81.942 ms 81.730 ms
6 P4-0.PASCR1.Pastourelle.opentransit.net (193.251.241.133) 164.414 ms 260.396 ms 224.077 ms
7 P12-0.PASCR2.Pastourelle.opentransit.net (193.251.241.98) 157.999 ms 157.943 ms 157.757 ms
8 P7-0.PASBB2.Pastourelle.opentransit.net (193.251.241.170) 157.238 ms 157.706 ms 157.988 ms
9 P8-0-0.PASAR2.Pastourelle.opentransit.net (193.251.128.82) 158.506 ms 157.826 ms 158.608 ms
10 Btc.GW.opentransit.net (193.251.248.86) 195.635 ms 196.325 ms 196.169 ms
11 212.39.91.69 (212.39.91.69) 195.816 ms 196.107 ms 194.788 ms
12 212.39.64.73 (212.39.64.73) 197.161 ms 196.748 ms 196.394 ms
13 border-router.bol.bg (193.200.15.142) 197.875 ms 197.361 ms 206.216 ms
14 internal-router.bol.bg (193.200.15.130) 197.920 ms 197.939 ms 197.827 ms
15 www.president.bg (193.200.15.190) 205.347 ms 201.078 ms 217.000 ms


Пък дали са със свалени или дигнати гащи - се в твоя гъз, нали знаеш:І))



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: пoтpeceн]  
АвторVazmuten (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 21:24



Toja Ganchev e ebati licemernoto i dvulichno sashtestvo - obyasnyava che ne iskal da ima vzemane-davane s durzhavni institucii i politici, a v sushtoto vreme hostva presidenta. Interesno dali za tova hostvane e provezhdan konkurs suglasno zakona za darzhavnite porachki? Mnogo interesno.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Vazmuten]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 22:17



maznjo! ti kuv si be 4e 6te pita6?
hodi si lusni bastuna, guz!



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: potresen]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 22:23



Ne mojesh da minesh za men,nali ti kazah che si tup i skuchen.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: potresen]  
Авторпoтpeceн (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 23:00



МИ тъп си,кво да ти кажа.
Тъп, скучен, мазен гъз!



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: пoтpeceн]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 23:52



E sega pishesh po-kratko,predi raskazvashe tupite si raskazi.
Ama si riadko zlobarche de,az i predi sum ti go kazval .No kakvoto i da pravish pak si ostavash sushtia dosadnik



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: пoтpeceн]  
АвторДpyr пyбep (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 11:16



Недоебана путка заспала, пише по нощите, щото няма пълноценен сексуален живот



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Дpyr пyбep]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 12:50



maznjo, hodi se ebi prez denja be.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Дpyr пyбep]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано15.12.02 12:25



Mnogo e vulgarno za da e jena,po skoro e podloga na Ganchev sirech(hermafrodit).
I kato pishe s moia nick si misli che niakoi shte go oburka s men.
xixixiixixixixixixi,tova tupo parche ne moje da svuyrje 2 dumi po smisul ,bili te i vulgarni



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: potresen]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано15.12.02 12:35



maznio, idi se ebi v guza be




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.