Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Странно, все той се женел за принцесатанови [re: Ивaнyшka]  
АвторБaтe Гoйko (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 17:58



Гузен, негонен бяга?

Някъде да са те споменавали или наистина има такъв случай



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:05



Ето - доказах ти, че думите ти са популизъм, но ти не вникна в написаното, а реши, че трябва да изместиш темата, само и само да не си признаеш: "А, бе, да, сбърках, но не го направих нарочно."

Сега признаваш, че е постигнал нещо с честен труд, но, за да не си капо, добавяш "(хипотетично)" и освен това решаваш, че "в конкретния случай по-скоро си мисли, че е постигнал нещо"...

Няма среден път. Не може да си полубременна. Или си постигнал нещо, или не си. От това ти как характеризираш постигнатото от Ганчев, то, постигнатото не става по-малко значимо.
Фактът, че дискутираш личността на Ганчев доказва най-малко три неща:
1. Ганчев е личност.
2. Ганчев е постигнал нещо.
3. Ганчев го е постигнал с честен труд.

И поради съвкупността на трите факта, ти си даваш труда да го дискутираш.

Ако Ганчев не беше:
1. личност;
2. постигнал нещо;
3. с честен труд,
ти нямаше да си хабиш времето да пишеш изобщо.

Ако пък си щял да си го хабиш, значи си някакъв човек, който не отговаря на описанието за нормален, добросъвестен, честен гражданин.



Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:07



Имаше един философ, който бе казал нещо в смисъл: "Не ми харесва мнението ти, но бих умрял, за да имаш право да го изкажеш".



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:11



Задавал ли си си въпроса кой определя едно поведение като "унизяващо" или "унизително"?

Ако го направиш, ще видиш, че отговорът може да е неочакван. Т.напр. атаките срещу Ганчев, а и срещу Марковски обикновено са анонимни. Няколкото пъти, в които не са били анонимни, са приключвали в съда. Това може би ще ти даде възможност да разбереш, че унизяващото поведение обикновено е дело не на хората, които стоят с имената си зад своите мисли, а на онези, които страхливо се прикриват зад подлостта си с анонимни прякори.


И преди да ме обвиниш, че и аз съм анонимен, ще направя една малка разлика: аз не нагрубявам никого, не псувам, не обиждам. Ако реша да го правя, ще се регистрирам в клуба и ще си оставя истинските данни. Но като хваля някого, защо да се подписвам.



Тема ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 18:32



Иво, ти пишеш, че бизнесмените ни са предимно ченгета, партийни секретари или комсомолски активисти.

Ти към кои спадаш?



Тема Re: ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 21:35



Преди всичко, защо реши, че съм бизнесмен? Мисля, че ясно се изразих в един постинг, че не считам себе си за такъв. Което обаче не значи, че нямам поглед и информация доста отвътре за това как се върти бизнес в България. Работил съм и в големи държавни предприятия, и частни фирми (и български, и мултинационални) и нещата, които пиша, не си ги приказвам ей така, а са резултат в повечето случаи от лични наблюдения.
Но понеже питаш конкретно - моля, само не очаквай да си излагам пространно житието-битието като г-н Ганчев: партиен член не съм бил, и никога няма да бъда на никоя партия, нито пък ченге (просто безнадежно не ставам за тая работа), а с Комсомола бях дотолкова скаран, че съм единственият случай в историята на Немската гимназия в София на човек, който е завършил с пълно отличие, и не е получил златна значка (имаше такива разни фетишизми по соц. време), поради тази взаимна "симпатия" с Комсомола. Не мога да се похваля с бурна обществена дейност като студент, подобно на г-н Ганчев, по причина, че по това време не бях в България. Съответно, не съм осъществил и такива полезни запознанства, като него, за което обаче изобщо не съжалявам. Считам, че живея много по-пълноценно, отколкото бих живял, ако се реализирах като "велик бизнесмен", но това си е чисто субективно, разбира се. Ако още нещо те интересува около скромната ми личност, питай.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: свободата на словото и безопасен секснови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 21:40



Волтер - изказването е хубаво, но окачествяването му като философ мисля, че е малко пресилено.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 22:02



Нищо не признавам, а и ти нищо не си доказал, просто опитах да изясня нещата, но ти ме тласкаш към една дискусия, която изобщо не е за тоя клуб, щото нещата ще опрат до реалността и критериите за оценка на външния свят и явленията (феноменология), за относителност и абсолютност на истината и констатациите, и пр. Мисля, че нещо в този дух искаше да намекне един от пишещите тук, когато спомена Платон, но както казах - това очевидно не е за тук, както не е и етичният рационализъм на Кант, примерно...
Току-що ти отговорих по-надолу на друг постинг, където ме питаше какъв бизнесмен съм бил - една от причините да не желая да съм такъв е, че съм се убедил, че е абсолютно невъзможно да си такъв, да си успешен, и да останеш честен. Зависи разбира се, какво влагаш в "честен", но ето ти пример - мислиш ли, че в конкретният случай - фирмата на г-н Ганчев - никога не е използвала нито една платка или каквато и да е част, внесена без мита и ДДС, никога не е скрила нито стотинка данък от държавата, винаги е давала и дава касови бележки на клиентите си за внесените такси и т.н. Знам, сега ще кажеш, ама държавата е такава, но това за мен не е отговор...

Този ти аргумент, че ако някой се дискутира, това му доказвало положителните качества, извинявай, ама е толкова нелеп - изверги като Хитлер и Сталин и до ден днешен са едни от най-дискутираните личности, и какво от това!?

А докато съм в клубовете, ще си хабя времето да се противопоставям на еснафското високомерие и надутост, колкото си искам, както вече стана дума - свобода на словото, това ми е изборът.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 22:17



Твоя си работа, ако искаш да си анонимен - бъди си - за мен е важно написаното, не личността. Аз самият съм си сложил истинското име, и снимката ми е истинска, предполагам, че г-н Ганчев, с неговите контактни познанства, може лесно да разбере кой съм, какъв съм, и да се убеди, че си пиша по собствена инициатива и без да съм наемник на някой зловещ център, подел поредната атака срещу БОЛ-а.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: ченгета, парт. секретари, комсомолски активистинови [re: Ивo]  
Автор Beнци Биckвитkaтa (Див селски фен)
Публикувано01.12.02 23:23



Един човек живее пълноценно, когато е полезен на другите !!!!

- българският уеб браузър!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.