Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано30.11.02 02:16



Аз не се сравнявам с тези, които нещо са взели, а с тези, които нещо са направили. Който взел, взел - да е жив и здрав, дай Боже всекиму.

Има една теория, според която наистина случайни са само онези събития, които не оставят никаква следа след себе си. Т.е. от които не са произтекли никакви последствия. Обратното означава да се наруши причинно-следствената връзка. Демек ако за едно събитие няма причина (и следователно е случайно), от него не трябва да има следствия, иначе самите те биха били причина за следващо събите, което вече няма да е случайно, а закономерно (щом си има причина). А не може случайно събитие да породи закономерно събитие.

Мога да ти опиша как всяко едно познанство си има своята предистория и своята причина да се случи. Но не искам да се впускам в подробности, които са били важни само към момента, когато са се случили. Може и да съм имал късмета на новото поколение, което започва не от нулата, а от там, докъдето е стигнало предишното, че и по-предишното. Но това не е случайност, а точно както (неслучайно) съм го написал - късмет. Същия, какъвто се надявам да имат и моите деца след време.

Митко

* Няма случайни неща. Има неизвестни причини. *



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 02:36



Ne zabraviai che i angliiskata kralica ima neveroiaten kusmet,i neinite naslednici sushto ,e pone kralicata sigurno se nadiava che ima poveche kusmet ot teb



Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: potresen]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано30.11.02 02:59



Да, така е. Но ти по-добре още от сега мисли какъв ще е късмета на твоите наследници, защото тези на кралицата все някак ще се оправят ...

Митко



Тема деца, 777 - потресеннови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 09:51



Нямя начин да се замисли.
Българите по традиция не мислят как на тях (техните деца) да им е добре, а на другите (вкл. и техните деца в някои случаи) да им е зле.

И затова по-горе "потресен" обяснява на "777", че неговият нет бил по-добър, а плащал само с 5 лв. повече. Той не го пише, защото това е факт, а защото се дразни, че някой дава 5 лв. по-малко, а ползва по-малко, но му стига. Той иска "777" да се чувства минат. Да, ама "777" не се чувства минат и на "потресения" му става лошо.

А "Обективен" казва, че ползва нет при същите условия и сваля повече и веднага се намира някой, който да му обясни, че това значело да сваля със 121 Кб/сек. в продължение на 24 часа. Е, и? Аз свалям с около 300 Кб/сек, а съм по радио. От БОЛ. И не само, че не се срамувам от това (каквито чувства искат да вменят някои от присъстващите), но се кефя, че в България, само няколко години след началото на Интернета има такива услуги и такива добри фирми. Как го правите ми е все едно, важното е, че работи и съм доволен.

Хайде сега, "потресен" да ми обясни как съм се минал, защото той сваля с такива скорости, а плаща по-малко



Тема Re: деца, 777 - потресеннови [re: Дa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 10:57



Vinagi e hubavo v subota predi obiad niakoi da te rasmee
Pich ti pravish li razlika m\u lokalna mreja i internet,ako ne ti e mnogo iasno pone ne se izlagai



Тема Аз - да, а ти?нови [re: potresen]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:33



Аз правя разлика, но ти май не правиш.
Щом съм написал нещо, сигурно съм го проверил току-що.
Свалих си една песен с големина 26.2 Мб за 2 минути. Сметни си сам скоростта, с която съм свалял. Това е вкъщи.
В офиса, който ползва ЛАН от БОЛ същата песен я свалям за няколко секунди.



Тема зетьоветенови [re: Ивo]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:38



зетьовете на Георги Атанасов и Дюлгеров взеха за жълти стотинки водещите фармацевтични предприятия

Така си е. И това само доказва, че Марковски и Ганчев не са използвали връзките, потеклото и контактите си, за да натрупат първичния си капитал по този начин.

, и междувременно вече се изнесоха оттам, гледам го единия сега че се върти около историите за Булгартабак;

И около БТК.

неотдавна разбрах, че дистрибуторът за България на известна световна фирма за перилни препарати, си е живо бивше ченге пар екселанс,

Защо се притесняваш да ни кажеш кой е той? Нали знаеш, че има бивши ченгета толкова, колкото има и бивши негри (с изключение на Майкъл Джексън, но той е вече като Франкенщайн).

и това са наистина сериозни неща със сериозни цифри, не тоя monkey business дето е Интернетът в България

Именно. Което още веднъж доказва, че не си прав по отношение на двамата пионери на Интернета в България. Ако бяха като описаните по-горе случаи (а сигурно са можели да бъдат!), щяха да са част от далаверата, а не част от борбата срещу нея. Колкото и да са обречени усилията им и срещу Костов за лицензите, и срещу приватизацията на БТК, поне се опитват да направят нещо - за разлика от хората в този клуб.



Тема На черното бяло казвашнови [re: potresen]  
АвторБaтe Бoйko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:46



Ne sum negativist no na chernoto bialo ne moga da kaja.

Нима? Ти го казваш, само че един ред по-нагоре. Такова вътрешно противоречие в един човек не се вижда често-често.

Ето ти разбора:

"Не знам", "на теб може и да ти върши работа"... "но на мен не".

Т.е. ти "не знаеш" това, което 777 знае, но вече си сигурен, че "може и" да му върши работа, но на теб не ти върши.

И веднага казваш, че не можеш да кажеш на черното бяло. Да, но го казваш, защото изразяваш съмнения ОТ името на 777.

Ако на него му върши работа, а ние нямаме основание да се съмняваме в това - нали той ни го казва, тогава защо слагаш "може", след което завърташ темата към себе си - "но на мен не".

Сега помисли малко, преди да натиснеш "отговор" на моето съобщение.



Тема Re: за БОЛ като фирманови [re: Ивo]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:52



Аз го виждам малко по-долу на същата страница:



Вариант 2: Без такса са свързване. Достъпът се заплаща по $25 / месец за един компютър без ограничение на потреблението (не се мери трафика!).

Средната скорост към Интернет в нашия сегмент на ЛАНа е горе-долу толкова - около 150 К/сек, което е към 1.5 Мбпс. Иначе при обмен на локални файлове - зависи от ЛАН картата - 10 или 100 Мб. И игри може да си пускаме в ЛАНа.



Тема Re: Аз - да, а ти?нови [re: Дa]  
Авторpotresen (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 11:56



Da ama si ia svalil ot Bg sait,vsichki svaliame burzo ot tiah hodi svali neshto ot chujd sait (tova e realnia internet) ,ili ti mai pak ne pravish razlika?
P.S.Ne se zaiajdam s teb no ti ili se zaiajdash ili ne znaesh kakvo govorish




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.