Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 23:26



Е, не мога да споря с теб на философски теми. Както сам си казал - това е за друг клуб.

Но това не променя мнението ми, че - използвайки и философията - се опита да изкараш Ганчев като Хитлер /Сталин/. Явно не го познаваш, защото той е по-скоро като Пол Пот или Йенг Сари - направо коли и беси, коли и беси. Деца, жени, старци - всичко под ножа.

Впрочем, щом не си бизнесмен (в онзи смисъл, който ти влагаш в думата и очевидно негативен), ако не е тайна с какво си изкарваш прехраната - наемен работник ли си?


А що се отнася до фирмата на Ганчев - нека той отговори. Ако е използвала компютър с платен ДДС, значи е идиот, защото 5-те години амортизация са просто за убиване.



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 00:48



Да не вулгаризираме - не съм казал, че г-н Ганчев е Сталин/Хитлер, посочих ти пример за дискутирани личности, за да видиш, че това не може да е критерий, както не е критерий за ценноста на една книга колко е четена и какъв тираж има. При наш Димитър има нещо друго обаче, което би трябвало да буди тревога - той може да е много добричък и хрисим в ежедневието, но тази идея, която прокарва, че индивидите, принадлежащи към различни социални класи, не са равноценни, че класата на богатите - този "друг свят" за който той говори, и към който се самопричислява, била превъзхождаща, този начин на мислене считам, че е точно толкова обществено опасен, колкото и идеите за расово превъзходство, ето това ражда хитлеровците и сталиновците...

Няма никаква тайна около мен - споменах вече в един постинг, че имаме определен фамилен бизнес, така че въпросът за насъщния не ми виси над главата, но не съм свикнал да стоя така без работа, и ето вече 10 години имам стаж зад гърба си, както казваш, като наемен работник, с малки прекъсвания; имам възможност да си избирам работа, която да ми е интересна, и с добри условия, за българските стандарти предполагам, че минавам за добре платен "наемен работник", тъй като четирицифрената граница съм я прехвърлил вече, а чисто нов служебен автомобил, па макар и не мерцедес мисля, че е сто пъти за предпочитане пред толкова обсъждания мерс на Ганчев .
Но за какъв дявол ти е всичко това? За да ми кажеш примерно "Какво си се разпискал, не си чак толкова зле" ли? Ето ти я основната разлика: далеч съм от мисълта, че съм ангелче небесно и безгрешно, но аз, съответно от моето ниво, разбира се, никога не бих казал или написал на някой лекар или учител с 200 лв. заплата, или пък на служител на БОЛ, респективно, щото и те толкова получавали, доколкото разбрах, та никога не бих седнал да им обяснявам, вижте сега момчета (и момичета), вие сте по-ограничени и тъпи от мен, и затова толкова получавате ...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 03:53



Иво каза: "никога не бих седнал да им обяснявам, вижте сега момчета (и момичета), вие сте по-ограничени и тъпи от мен, и затова толкова получавате"

Ето тук е ключът от палатката. Никога не съм казвал, че разделението бедни-богати е по оста тъпи-умни. Това са си две независими една от друга причини за противопоставяне. Обаче бедният, понеже няма самочувствие, си мисли, че го смятат за тъп и се старае да докаже, че не е. Което е особено комично, когато той наистина се окаже тъп.

В последните часове си разсъждавах над проблема бедни-богати, още повече че имаше "Сблъсък" на същата тема. Ако някой го мързи да чете разсъждения, нека click-не някъде сега.

Често чувам "стана богат и веднага си промени поведението". Но истината е, че при смяната на социалния му статус се променя първо поведението на околните спрямо него, а като реакция се променя и неговото към тях. Те започват да го мразят, а той им го връща, като вози хубаво гадже в хубавата си кола от хубавия ресторант към хубавата си къща и им се хили докато премръзнали чакат трамвая в дъжда. А ако съвсем му е писнало може и да ги плисне с помощта на някоя локва ей-така, за удоволствие и за да не го е яд, че го мразят без причина (дава им причина, демек). Ако усещаше уважение в техните погледи, щеше и той да ги уважава. Но те го ненавиждат, а чувствата са винаги взаимни. И не ми обяснявайте това отново с ченгетата и борците. Обяснението е в свободата, равенството и братството. Да ме извиняват французите, ама от цялата работа остана само едно объркване на ценностите. А както казва Дмитрий Иванов (ако не бъркам), стабилни са тези общества, които се основават на ценности, а не на интереси. Нашето в последните 58 години се крепи на интересите на бедните. Всеки политик от Георги Димитров до Симеон Сакскобургготски идва на власт с обещанието да подобри положението на бедните. И следващият ще дойде със същото обещание, вервайте ми. Да се сещате за някой, който да е казал "Ние ще направим така, че богатите да станат по-богати и повече на брой"? Не сте. А защо не сте? Защото не искате да го чуете, а политиците не са глупави и не казват неща, които народът не иска да чуе. Затова у нас е срамно да се помага на богатия да стане по-богат. Целта е бедния да стане по-малко беден. А това как се прави? Ами като се взима от богатите. Е добре, но как можеш да вземеш нещо, което го няма? Получава се противоречие - бедните искат да се вземе от богатите и да им се даде, но не искат да има богати, от които да може да се взима.

Мога да го кажа и с по-малко думи: за да са ви високи заплатите е необходимо (макар и да не е достатъчно) работодателят ви да е богат. Единственият начин бедните да са по-малко бедни е да помагат на някой богат да става по-богат, а той да им се отплаща за това. Обаче направете една анкета и ще видите, че 99.9% ще отговорят нещо в стил "Да, бе, да. Как ли пък няма да му помагам!".

И за да си спестя няколко постинга в стил "вие така се държите, те затова ви мразят" ще ви опиша няколко пресни случки на непровокирана проява на бедняшки комплекс:

- dir.bg ги изгониха от техническия им център
- СпектърНет ги изгониха от техническия им център, въпреки че дори си е техен собствен (купен)
- на нас ни изгониха Интернет клуба
- поискаха ни 250 лв месечен наем за хъб в телефонното табло (тока отделно)
- "Не може през задния двор да минават кабели". "Ама нали минават още петдесет?". "А, ние и тях ще срежем. Освен ако не ни пуснете безплатна телевизия". "Съжалявам, ние не сме от телевизията, ние сме от интернета". "Искате да кажете, че няма да ми пуснете телевизия?" "Съжалявам, не сме телевизия и нямаме нищо общо с тях" . След 5 минути, вероятно преминали в консултации с внуците, телефонът пак звъни: "А ще ни пуснете ли безплатен Интернет". "Не, ще си прекараме кабела от другаде. Идете изнудвайте някой друг". Това последното не го казах.

Анализ на тези и десетки други прояви на нетърпимост към активните от страна на пасивните показва, че проблемът е цивилизационен (ценностен), а не поведенчески. Има нетърпимост между едната социална група и другата и тя определено не се дължи на поведението на по-активната. Ако се опитаме да дефинираме понятията "беден" и "богат" някак по-обективно, а не просто в цифри, ще стигнем до извода, че основната разлика е в зависимостта - човек се самоопределя като богат, когато е станал в голяма степен независим и когато се е сдобил с възможността да оказва влияние, а като беден - когато е зависим от други хора, а той самият няма никакво или почти никакво влияние върху хода на събитията. И с това си обяснявам поведението на бедняка-съсед, който демонстрира предоставената му от Закона за етажната собственост възможност да оказва влияние ей-така, заради удоволствието да го направи поне един единствен път в живота си. С което, разбира се, си спечелва вечната омраза от страна на богатия. Защото той (богатия) все някак ще се оправи - ще се премести другаде или ще си организира по друг начин нещата, но ще си намери някакво решение. А бедният дори да изгони всички богати около себе си, ще си остане пак така беден, но ще е лишил богатите от всякакво желание да се занимават с него и в най-добрия случай ще бъде просто игнориран.

Същите взаимоотношения се наблюдават навсякъде, където бедни и богати се срещат, не само в етажната собственост. Например скоро един с жигула стреля по един с джип, а според стереотипа трябваше да се случи обратното.

Митко



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 07:30



Не си казвал, че Ганчев е Сталин или Хитлер, но натам буташ хората, които мислят по-малко. Това е малко странно, защото изглеждаш като учен човек, който обаче злоупотребява със знанията си, за да насочваш хората в една или друга посока.

Четейки казаното от "наш" Ганчев (правилно ли усещам иронията в твоя тон с добавката на "наш"? Не го ли правиш, за да демонстрираш на читателите нещо в стил: "Кой, бе? Димитър ли? Аз на него сестра му съм я е.ал.") не видях някъде прокарва идеята за неравноценността на индивидите, принадлежащи към различните социални класи.

Освен това в българското общество самата идея, че вече има класи е потрисаща и ражда недоволство сред онези, които се чустват минати. Това са именно лекарите или учителите, или койото и да е с 200 лв. заплата. Макар че не съм видял досега някое GP с 200 лв, напротив - има такива с 1200 лв., но това е друга тема. Както е и друга тема какво получаваш срещу тази висока за нашите стандарти заплата.

И нашите родители се чустват "минати". Работили са по 40 години, а пенсията им - 80 лв. Твоите как оцеляват, защото с толкова не може да се плати тока, парното, водата и консумативите на блока? Умират от глад или синът им помага? Или отиват обратно на село, където разходите са по-ниски и приходите - достатъчни?

В цял свят класата на богатите е онази, която се е създавала от столетия и към която се е появила (неслучайно) и т.нар. "средна класа". Империалистите не са били тъпаци, 2 световни войни са им достатъчни, именно затова позволиха - не, а създадоха средната класа. Тя не е превъзхождаща, но дава възможност на всеки, който има потенциал да направи пари и да стане част от богатата класа. Затова един отличен студент, завършил "Харвард" има същия, ако не и по-добър шанс, от синът на Бил Гейтс. Защото там хората знаят от опита си, че богатството разваля хората и затова, колкото и странно и смешно да ни звучи това, карат децата си на 16 години да отидат на другия край на страната, за да се учат на самотек. Ако детето е човек, ще стане такъв и без парите на баща си/майка си.

У нас е обратното - преди беше "учи, мама, за да не работиш", а сега е "не се учи, мама, за да не работиш". Това е сбърканата ценностна система. И затова твоите думи са значително по-опасни от тези на Ганчев. Още повече, че ти имаш тайнствено "определен фамилен бизнес", който ти дава възможност да стоиш без работа, но ти работиш, защото "не си свикнал да стоиш така, без работа".

Но, въпреки "определения фамилен бизнес" (впрочем, ти имаш ли заслуга за него или той е дело на родителите ти, наследството, реституцията), ти пак си жертва на типичния български манталитет, защото казваш, че служебния автомобил е за предпочитане пред личния. Така е, но само ако службата е твоя, сиреч ти си й собственикът. Странно е защо ли на запад мислят обратното. Сигурно са нещо сбъркани хората, за да не се сетят, че служебния автомобил е за предпочитане пред личния.

Фактът, че не си разбрал защо ми е всичко това, означава, че не си наясно с мотивите на пишещите в този клуб, вкл. и с моите. И понеже не си наясно с мотивите на околните, ти пишеш така, че да ги налучкаш, за да убедиш поне един човек в правотата си. Но забравяш, че говорим за теб и Ганчев, пък ти се опитваш да мислиш със собствените си категории. Редно е, когато не си наясно с мотивите на хората, не да налучкваш ("За какъв дявол ти е това? За да ми кажеш примерно..."), а да попиташ. Ако го беше направил, щеше да си спестиш поредицата писания, в които разкриваш не само собствената си персона, но и субективното ти отношение към Ганчев.

Ние не знаем какви са отношенията ви, но като видим, че някой плюе по някого можем да се сетим, че е имало такива. В България няма начин да не бъде оплют частника, собственика на мерцедес (е, ако не е борец. Ако е борец, хората псуват само наум, за да не слезе и да не ги напердаши.), публичната личност, онзи, който стои над средното ниво. ТИ може и да имаш "определен фамилен бизнес", но това не е променило манталитета ти на човека, който 50 години е възпитаван в социализъм, а последните 10 не е възпитаван изобщо.

Културата се създава с десетилетия, да не кажем столетия. В този ред на мисли, слушаш ли класическа музика? Колко често? Ходиш ли на концерти? Кой оркестър слуша? Кой композитор? А диригент?



Тема Ха-ха-ханови [re: :)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 08:28



Заповядай в клуб "Класическа музика", приятел, и пусни една търсачка с моето име - ще научиш и за оркестри, и диригенти, и любимия ми композитор без проблем, това беше добро попадение, наистина!

С г-н Ганчев нямам и не съм имал никакви взаимоотношения, познавам го само оттук, той може да го потвърди.

Другото са общи приказки, на които за сега не мисля че има смисъл да отговарям.

Бъди здрав

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема хи-хи-хинови [re: Ивo]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:29



Нали се сещаш, че преди да го напиша съм направил точно това?

Хайде сега да се върнем на другата, вярно не толкова сериозна, но все пак тема. Бъди добър, разкрий се малко и в този клуб.

П.П.
Слушам класическа музика от 10 годишен. Първият диск, който си купих в живота си бе на Моцарт през 1985 г. CD player си взех едва през 1994 г. Пиесата "Амадеус" съм я чел в оригинал, пак преди 10-и ноември.



Тема Евала Митко машаалахнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:54



Явно въпреки огромния наплив от клиенти ти остава време да си чешеш езика тука Интернет логорея а? Или начин за себеутвърждаване в собствените си очи?

Сега са ти обясня защо го пиша. Поне два пъти си декларирал, че повече няма да пишеш тук. Ясно е колко го спази. Навремето в една караница излязоха интересни неща за заплашване на конкуренти лично от теб и разни врътки да им спреш бизнеса. Писмото на '...' ако си спомняш? Тогава ти не го отрече а каза, че времето изисквало подобни действия. Макиавели

Нямам нищо лично против теб. Смятам те за умен и разбран в бизнеса човек, е поне докато му отърва Но с течение на годините следя, как все повече и повече те избива грандоманщината. И ми е интересно защо? Познавам доста хора, които са успели дори и повече от теб но не се държат по този начин. Защо се хабиш да доказваш на някой си колко си велик?

Аз на никого нищо не доказвам и си гледам кефа. Не се засягам и не държа да обяснявам нещо. Нямам мерцедес И даже се радвам, че не съм на твое място. Че не треперя, кога политическия вятър или някой си, на когото не съм угодил ще ме издуха от бизнеса. Защото всяка интернет фирма може да бъде съсипана за месец-два. Стига властимащите да поискат. Въпрос на лично разбиране нали? Приятен ден



Тема Re: хи-хи-хинови [re: :)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.12.02 12:13



Защо не дойдеш на някоя от клубните ни сбирки? Голямо разкриване пада там

Другата тема мисля, че я изчерпахме, стига толкова, казахме си кой каквото мисли, на какви позиции е, струва ми се ценно, че не излязохме от рамките на общо взето цивилизования тон.

Ето в заключение откъс от едно свято нещо за мен, което ми е като жизнено кредо...:

...Господи, мой Боже, зеленоглазый мой,
Пока Земля ещё вертится, И это ей странно самой,
Пока ещё хватает времени и огня,
Дай же Ты всем понемногу... И не забудь про меня...


И с това обявявам темата за приключена

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Евала Митко машаалахнови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано02.12.02 13:06



Хмм, защо все си мислите, че аз имам нещо общо с клиентите? Моята работа е да измислям концепциите и да разпределям отговорностите. Мога да го правя дори докато пиша тук, докато се храня или извършвам други подобни дейности. Защо все ме възприемате ту като сисадмин, ту като отдел продажби? Мен клиентите дори не ме виждат в офиса, защото кабинетът ми не е на същото място. Нейсе, да се върнем на думата.

Вярно е, че има промяна през последната година. Тя се състои в това, че вече аз съм управител на БОЛ, а не Вени. И понеже съм по-малко публична личност, мога да си позволя да бъда по-лош, по-рязък и по-безкомпромисен. Неговата концепция беше да сме полезни за бранша и да сме в добри отношения с всеки, а моята е да сме полезни за себе си и който не иска да е в добри отношения с нас да си гледа работата. Реорганизирах нещата така, че да сме независими от никого в бранша и да не можем да бъдем изнудвани нито от разни организации, нито от други доставчици.

Не ми се впуска в обсъждане на политически теми, но вервай ми, въобще не се притесняваме от посоката, в която духа "политическия вятър". Ние използваме политически средства за да прокарваме идеите си, а не за да правим пари. Може би сме единствените такива и затова ви е трудно да го повярвате, но е факт. Нещо повече - за да не можем да бъдем изнудвани от държавата, умишлено избягваме този сектор и практически нямаме големи държавни клиенти.

Накратко казано, независимостта на бизнеса за мен е основна ценност, по-голяма от парите. Склонен съм да плащам по-скъпо или да получавам по-малко, но да съм независим. Това ми дава възможността да се чувствам и да се държа освободено, което на вас вероятно ви изглежда като грандомания, възвеличаване или друго подобно необяснимо явление. Защото в днешно време е рядкост да си свободен.

Ето ти една демонстрация на политическа свобода, за да не кажеш, че съм голословен: за мен Симеон Сакскобургготски, в момента Министър-председател на България, е политическо недоразумение, което е време да бъде поправено. Казвам го сега, когато е на власт, казвах го и преди да спечели изборите (дори след един скандал му изключих лан-кабела, ако си спомняте). Радвам се, че имам свободата да казвам каквото мисля, пък дали мисля вярно или грешно, това е друг въпрос. Съжалявам, ако с това дразня някого.

Митко



Тема Re: правилата на игратанови [re: WAN]  
Авторnekoj (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 14:28



Аз ще ти кажа, че престъпник е само онзи, който наруши Наказателния кодекс. Би ли посочил кой член са нарушили?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.