Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Абе Димитре, абе Ганчевнови [re: Koнтpa]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано01.12.02 14:35



Извинявай, но би ли прочел отново първите три реда от съобщението ми с "биографията" ми? И след това би ли ми се извинил за тъпата си забележка, ако обичаш?

Митко



Тема Царят имал 3-ма сина, най-малкият бил глупакнови [re: Ивaнyшka]  
АвторЛeйтeнaнт Шмит (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 14:48



Пари май могат да се правят и по друг начин - взимаш малко пари от "Отворено общество" или Центъра за изкуства, или откъдето намериш, за да направиш сайт, а после се покриваш с парите.



Тема Контра, да дойдеш на консултация?нови [re: Koнтpa]  
АвторПcиxиaтъp (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 14:53



Колега?
Защо не се подписвате с докторската си титла по психиатрия? Виждам, че се представяте за психолог, но не познавам колега с такова име.

Иначе ще се окаже, че г-н Ганчев може и да го тресе голяма грандомания и Наполеонов комплекс (прочее, можете ли да го дефинирате или съдите по собствен опит?), но пък вие звучите така, сякаш ви тресе комплекс "дошъл от село в големия град".



Тема Re: правилата на игратанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторStara Krimka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 15:12



В този дух, някъде бях чул Марковски да казва, че иска да бъде харесван и обичан единствено от съпругата и децата си. Това е страхотно добър ход, защото човек живее преди всичко за и със семейството си.

Но пък отдаването ви на обществената кауза - делото срещу лицензите за Интернет провайдърите, сега се борите срещу тиквите, които искат да харижат БТК, ви дава основанието да гледате не само към близките си, но и към обществото спокойно. Вие правите каквото можете, докато другите - само гледат да ви наплюят. При това колкото по-известни ставате, толкова повече ще ви плюят, на принципа на българския казан.

Такъв е животът в България - никой не понася известните, богатите, добрите, "свестните у нас считат за луди".



Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: :-(]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 15:40



Значи, цитирам:

"...общото ниво на събеседниците ми (не само тук, по принцип) е значително по-ниско от моето в почти всяко едно отношение - и като коефициент на интелигентност, и като познания, и като обща култура, дори ако щеш като обем оперативна информация..."

"...Тук съм писал винаги съобразявайки се с аудиторията. Но явно съвсем съм я надценил и нивото й е много по-ниско..."

"...Ние винаги ще сме от два различни свята. Моята грешка е, че скъсявам дистанцията и въобще ви обръщам някакво внимание..."

Горното е от един постинг на Ганчев от 28.11.2002 г. Изразът "аз имам мерцедес, ти нямаш" толко пъти го е употребявал, че няма смисъл да ти цитирам конкретен постинг. Но съвсем пресно имаме развитие в тази насока - значи да нямаш мерцедес според Ганчев било "унизително" (виж постинга му по-долу).

Та затова става дума.
А ако смяташ да седнеш да ме убеждаваш, че в нашата мила родина само с честен труд можеш да направиш нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо, не си губи времето. Всъщност, даже автобиографичните откровения на Ганчев определено подкрепят моето мнение, не твоето.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: Ивo]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 15:49



"А ако смяташ да седнеш да ме убеждаваш, че в нашата мила родина само с честен труд можеш да направиш нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо, не си губи времето."

Че кой те убеждава в това? Но ти си противоречиш. Дай ми пример за един-единствен човек, който с честен труд е направил нещо, без поне някакви протекции, контакти, полезни познанства и запознанства, преференции и просто побутване от дружеско рамо.

И се опитай да дефинираш понятието "честен труд", като не вмъкваш вътре всичко описано по-горе. Впрочем, ако КОЙТО И ДА Е човек можеше да направи нещо без социалните контакти, той би го сторил, но само ако се казва Робинзон Крузо. Но от друга страна, даже Робинзон е имал полезни познанства - с Петкан, например;-)

И затова честният труд включва изброените контакти, приятелства и т.н. Нечестният труд, за разлика от него, е предимно злоупотреба с (неовъзмездено използване на) честния труд на другите. Например - започваш с рекет, после правиш застрахователна компания.

Така че стигаме до същността - твоите думи са обикновен популизъм.

Дори самият ти си казал, че си постигнал нещата си с честен труд, но никога - сам. Следователно пишеш, за да си чешеш... клавиатурата.





Тема Re: правилата на игратанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 16:06



Ехеее, абе човек, ама ти май наистина се вземаш много насериозно, та чак доколкото разбирам те е подгонила параноята - кампании, заговори - споко бе, никой не иска да ви вижда сметката - аз лично поне се опитах само да ти подскажа, че нямаш реални основания да се отнасяш с хората високомерно, презрително и обидно, даже и да са ти изказали някоя и друга забележка относно работата на фирмата ви или начина ви на изразяване тук, в клуба. Така можеш да се държиш с подчинените си, ако искаш, но тук всички сме равнопоставени и си дължим едно елементарно уважение, ако не друго.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Абе Иво, абе.....нови [re: ;-)]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.12.02 16:16



Не измествай темата с умозрителни разсъждения - въпросът е, този, който е постигнал нещо, хайде, нека да е с "честен труд" (хипотетично), или както е в конкретния ни случай, по-скоро си мисли, че е постигнал нещо, откъде-накъде ще се държи по унизяващ начин с хора, които, пак според него не му били от класата, ранга, ума и т.н.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема свободата на словото и безопасен секснови [re: Ивo]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано01.12.02 17:03



Виж, имам право да се държа както си искам, включително и надменно. А дали имам основания е друг въпрос. Основанията сами ми ги давате. Мога да ти дам десетки примери - някой си Крум Александров спори дали FH или DS е по-добрата технология, но не знае, че честотата се управлява от централната точка и следователно през живота си не е виждал DS. Но въпреки това с кеф спори с мен. Друг пък не знае как се предават данни по усукана двойка, но спори колко чифта са нужни. Трети е убеден, че вместо безжична връзка ще си пусне оптика до съседите без да знае, че дори 10 метра кабел ще му струва над $1000 заради сплайсването и медиаконверторите. Но спори, че било по-добре, отколкото по радио и затова той така щял да го направи и да тръгне дори по кварталите. Трети (примерно ivailosp, но такива са десетки) е формулирал такива "изречения", че никой не може да му ги разбере и затова никой не му отговаря, а той явно се дразни, че не го ебават. Четвърти (онзи с мазните гъзове и педерастите) само върви след мен и пише "защо само объркваш хората, бе!", без да обясни с какво всъщност ги обърквам и какво грешно съм казал. Съжалявам, че трябва пак да го кажа, но общото ниво на аудиторията наистина е под всякаква критика. И не е нужно да го доказвам - неграмостност, некомпетентност, цинизми, привинциални комплекси и пубери, които си мислят, че светът започва от тях, както и конкуренти маскирани като (не)доволни клиенти струят отвсякъде. И добронамерен да си, пак ще ти направи впечатление. И не си давай труда да спориш за това повече - спести ми необходимостта да правя copy-&-paste.

И още нещо - да, равнопоставени сме, но не сме равни, нито еднакви. Има разлика между тези понятия. И точно защото сме равнопоставени, аз имам същото право да си изказвам мнението, каквото право имаш и ти. Аз не ти оспорвам правото да казваш това или онова, оспорвам смисъла на казаното. Докато вие правите обратното - понеже не можете да отречете смисъла на казаното от мен, започвате да оспорвате самото ми право да го казвам, или в краен случай начина, по който го правя (защо съм си развявал името, защо съм се намесвал във всяка тема, за какъв се мисля, защо въобще се обаждам именно аз, а не някой друг и т.н). Вместо да се занимавате с това, спорете по съществото на нещата. Ако можете.

Ще използвам случая да ти отговоря и на предишното писмо - че щом си използвал контакти с други хора, това вече не било честен труд. Според твоята логика излиза, че единственият честен секс е онанизмът, защото не включва други хора. Може би ще те разочаровам, но освен самозадоволяване и изнасилване има и трети вид секс, при това дори е най-разпространен - този, при който партньорите имат взаимно желание да осъществяват контакти.

Митко
P.S. А към служителите ми се държа така, както никой друг шеф не се държи към служителите си - можеш да ги питаш някой път тайно. Знам, че те сърби да ми отговориш "не ме интересува как се държиш към служителите си", но ако не те интересува не е трябвало да повдигаш въпроса, нали?



Тема Странно, все той се женел за принцесатанови [re: Лeйтeнaнт Шмит]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано01.12.02 17:43



Сайтът ми (оня същия) стои в сигнатурата - там си пише и брой автори и брой произведения
Името ми го има отгоре
А къде е твоят сайт и твоето име?
За твоята чест не питам, такава нямаш

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.