Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Нормално ли е...  
Автор лият л ()
Публикувано14.12.11 12:52



банката да ми иска удостоверение за брак на починали родители, като тяхната смърт е настъпила около 1995г., а брака им е от 1947г.?





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: лият л]  
Автор Малкият орел ()
Публикувано14.12.11 12:56



Сори, но това име дира ми го изтипоса....





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: лият л]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.12.11 13:02



На чие име е имота, за който става дума? ВЪЗМОЖНО Е банката да иска да разбере дали той е бил съпружеска общност, при това положение има значение какви наследници са оставили родителите Ви. Вероятно ще поискат и удостоверения за наследници на родителите Ви. (Може да има някое признато извънбрачно дете - наследник, или дете от предишни бракове).

Мнението е НЕКОМПЕТЕНТНО.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Малкият орел]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.12.11 13:04



Хе-хе... ти ли си, слънце... Аз пък се забързах да те "взаимопомагам"... Така е с имената - аз затова не смея да махна тази табела - кой-знае какво ще се случи с ника ми!

Макар, че... от 47 година...хм...

Върви при нотариуса по сделката. Възможно е той да има друг поглед върху нещата и тогава ще го накараш да им скръцне със зъби.

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 14.12.11 13:08.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Малкият орел ()
Публикувано14.12.11 13:23



Абе, нагледах се на глупости тези дни... имаме си удостоверение за наследници, с едни и същи лица. Понеже мъжът умира първи, в удото за наследници я има и жена му... и си пише... съпруга!
А Договора е на името и на двамата...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Малкият орел ()
Публикувано14.12.11 13:49



Да бе, ще вървя при нотариус... ей сега...
Ако ни откажат кредита, ще искам писмен отказ с мотивите за отказа... пък да видим!
Банки колкото щеш... ще вървим в друга... имаме време...





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано14.12.11 15:42



Пак не си разбрала, и пак трябва да ти се обяснява.
Ясно е на всички, че мненията ти са некомпетентни. Не е необходимо изрично да го обясняваш.
Идеята е въобще да не даваш мнение по проблемите свързани с недвижими имоти.
Ако някой пита нещо за техника на огледите, виж тогава може.
Анадъмо ?



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: лият л]  
Автор Малкият орел ()
Публикувано14.12.11 16:38



Погледнете само за какво става въпрос....






Тема Re: Нормално ли е...нови [re: o.kiss]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.12.11 17:05



Пак не съм разбрала? Очевидно. Ама и ЮРИСТИТЕ на банката май не са разбрали. Нещо за тяхното образование да кажеш, или за компетентността им? Айде, ние нямаме образование и нищо не разбираме, а те?



"Идеята е въобще да не даваш мнение по проблемите свързани с недвижими имоти."

Ми...всеки си има идеи. Демокрация е.


Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 14.12.11 17:21.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Малкият орел]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.12.11 17:11



Е, щом ги има тези документи, не виждам какво още трябва да искат. Но - добре че клиентите ти са склонни да сменят банка. Щото понякога "ТАЗИ" им е най-изгодна и тогава се тръгва по мъките...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Малкият орел]  
Автор npubem (:-)
Публикувано14.12.11 18:28



Намери удостоверение за брак, докато не са те накарали
да доведеш кумовете.. за свидетели!



Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано14.12.11 19:57



Да не си мазохист ?
Непрекъснато повтаряш, че си некомпетентна и нямаш образование. Не се хаби, вижда се от километри.
То и демокрацията си има лоши страни. Ти си някакъв вид спам, ама не те трият. Демокрация.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: npubem]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 20:12



Искаш да кажеш наследниците на кумовете...





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 20:19



Е, искат си хората... няма лошо, въпроса е, че с тази политика, юристите ще изгонят клиентите..... и пак няма лошо. Прочети банките колко печелят на ден само от такси, защо им е да дават кредити? С тази печалба, банките утре може да ми поискат и родословното дърво на продавача....





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: o.kiss]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 20:23



Е, недей така с лошо, де!





Тема arrvvнови [re: лият л]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 21:44



Нормално ли е...
банката да ми иска удостоверение за брак на починали родители, като тяхната смърт е настъпила около 1995г., а брака им е от 1947г.?


Да, нормално е банката да ти иска удостоверение за брак на починали родители, като тяхната смърт е настъпила около 1995г., а брака им е от 1947г.

Щом ти го искат твърде вероятно е да поискат и справка за липса на бракоразводни дела за целия период на брака. И други работи, ама не ща да те плаша предварително. Побързай с брачното свидетелство, преди да са се усетили, или забаламосай клиента да смени банката.





Тема Уникалнанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 21:50



На чие име е имота, за който става дума? ВЪЗМОЖНО Е банката да иска да разбере дали той е бил съпружеска общност, при това положение има значение какви наследници са оставили родителите Ви. Вероятно ще поискат и удостоверения за наследници на родителите Ви. (Може да има някое признато извънбрачно дете - наследник, или дете от предишни бракове).

Мнението е НЕКОМПЕТЕНТНО.


Пак ще ти кажа, че си много, ама наистина много зле. Добре се беше завряла в миша дупка и си мълча два дни. Тъпотиите, които отново пишеш са не просто "некомпетентни", а направо профански.
Дори и "Основи на правото" ако беше учила в гимназията, този пост нямаше да го има.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 21:57



А, те могат да ми поискат и частица от космоса... но няма кой да им я даде.

Ако откажат кредита, заради липсата на този документ, ще искам отказа да е в писмена форма.
Банката със сигурност я сменяме, даже почти ги навих да не теглят кредит... те имат парите, но искаха и 50% от стойността на жилището да е с кредитиране от банка.



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 22:04



Банката със сигурност я сменяме

Хвърли им на клиентите малко прах в очите, спомени някоя лоша дума за юристите, излъжи ги че тая банка често вдига лихвите и готово. При повечето клиенти минават тия номера, предполагам.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 22:15



Да бе, ще ги лъжа... няма смисъл...! Те много добре знаят за какво става въпрос и бяха не по-малко учудени... Нали ти казвам, почти се съгласиха, сделката да е без кредит... Още в самото начало ги предупредих, за какво става въпрос, но ги оставих да видят и да се убедят сами. Добре, че няма нямаше първоначална такса за одобрение.

ПП пусни ми моля те, една празна бележка! Не мога да ти пиша, а искам да те питам нещо...





Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 22:53



Ама чакай малко сега...
В началото казваш, че банката иска от ТЕБ удостоверението за брак, въпреки че купувачите са твоите клиенти. А не е ли редно брокерът на продавача да изприпка и да извади удостоверението, нали И той има интерес да стане сделка? Или продавачът е без брокер?


ПС
За питания не се притеснявай и тук, щом не можеш да ми пращаш бележки.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 23:11



Нещо се обърка... Банката има определен набор от документи, които изисква или по-точно юристите изискват. Аз имам връзка с банката, защото аз съм завела клиента и съответно тя ги иска от мен.
Ох, На живо има ли значение, кой на кого и как... въпроса ми беше, че при починали мъж и жена преди 100 години, при удо за наследници на тези лица, където е видно че са мъж и жена ми искат удо за брак от преди 1000г... Само моля те, не започвай и ти... не им знам родословното дърво...

ПП питането беше лично, но щом не искаш, няма проблем... забрави, не е толкова важно!





Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 23:41



Не съм се объркал, а питах кой движи нещата на продавача. Защото е очевидно, че той - продавачът (или брокерът му, ако ползва такъв), трябва да осигури въпросното удостоверение. Все пак - за негови роднини става дума.



при удо за наследници на тези лица, където е видно че са мъж и жена ми искат удо за брак от преди 1000г...

В мнооооого от удостоверенията за наследници има откровено невярна информация. И юристите в банката отлично знаят това. Надявам се сега да ти се е изяснила ситуацията. Все пак юристите пазят интереса на банката, а косвено се грижат и за сигурността на клиентите ти, ама това е друга тема. А твоите клиенти, вместо да са благодарни... нейсе, и това е друга тема.


Бих ти разбрал чуденето в темата, ако ти самата си брокер и на купувача и на продавача едновременно. Така ли е??

Ако е така - просто иди и го извади това удостоверение. Или плати на някой да свърши товар няма да ти вземе повече от 50-на лева. Все пак клиентите са дошли при теб с желание за 50% финансиране от банка, уважи искането им.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 23:56



Настроен си за спор.. така ли... давай тогава!
Сега ще ти задам няколко въпроса, а ти сам си отовори, аз знам отговорите.
В Договора има две лица, които са собственици на този имот! Ама повярвай, хич не ме интересува дали са мъж и жена! Двамата фигурират там.
Двете лица умират и всеки има удо за наследници, което определя собствеността в момента. Така ли е? Е, я сега ми кажи защо трябва да доказвам, че са мъж и жена, макар, че това е видно от удостоверенията. Не говоря за вариант, когато в документа за собственост фигурира само един собственик, не говоря и за варианта, единия от съсобствениците да е жив. Става въпрос за двама... починали... Случайно да откриваш разлика?
В едното удо за наследници пише /мъжът/- наследник, дете и жена /другия съсобственик/
А в другото удо за наследници/на жената/ пише - наследник... същото дете...
А сега като помислиш малко, дай ми една смислена причина да вадя удостоверение за брак от 47 година.



Тема Re: Уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 00:05



Добре се беше завряла в миша дупка и си мълча два дни.

Ти имаш някакви космически представи за времето. Мълчах ЕДИН МЕСЕЦ поради бан. Откак съм отбанната - си пиша всеки ден. От сутрин до здрач!

Май толкова много ти липсвам, че като не пиша 3-4 часа - ти се струват 2 дни! А иначе може да проследиш постовете - от 8.11. съм нон стоп в ефир! Как да спестя предколедните ви радости, от контактите с мен?

Не е зле най-напред да погледнеш НА КАКЪВ ТОЧНО ВЪПРОС съм отговорила с цитирания от теб отговор, пък тогава да сипеш злъчта си. В началото не стана ясно изобщо НА ЧИЕ ИМЕ е имота, нито дали са вадени удостоверевия за наследници. Имаше вероятност имотът да е на името САМО на единия родител, нали?

Не, че ми прави някакво впечатление самоцелното ти дрънкане, де - свикнала съм.

-----------------------------
Нямам спомен да получих отговор за оригинала на НА...Още ли не си го намерил из бумагите?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 15.12.11 00:24.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 00:11



А сега ти отговоря конкретно на писанията ти...
И юристите в банката отлично знаят това. Надявам се сега да ти се е изяснила ситуацията. Все пак юристите пазят интереса на банката, а косвено се грижат и за сигурността на клиентите ти, ама това е друга тема. А твоите клиенти, вместо да са благодарни... нейсе, и това е друга тема. Уважавам всяко разумно искане на юристите, готова съм и крепостен актЪ да извадя, когато имат основание за такова искане... Аз затова ще искам писмен отказ, да видим на кое точно основание отказват кредита пък има и други юристи, ще видим те как ще се произнесат...
Ако е така - просто иди и го извади това удостоверение.
Не, няма да го извадя. Просто ще махнат този документ...

Все пак клиентите са дошли при теб с желание за 50% финансиране от банка, уважи искането им
Клиентите ще са ми благодарни, че не съм и дала да изтеглят кредит, макар че така работя против себе си. Банките ни плащат по 1% за заведен клиент... А и самите клиенти започнаха да се светват за какво иде реч...

Редактирано от Maлkият opeл на 15.12.11 00:13.



Тема arrvv, едно "мерси" да беше казала поне.нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:18



Обясних ти ситуацията, обясних ти и защо се иска това нещо. Предполагам, че и в банката са се опитали да ти обяснят, ама сигурно и тях си ги засипала с много изречения с удивителни (!) накрая.



Ясно, брокер си и на двете страни и на теб се пада колосалната тежест и невероятният сизифов труд да се разходиш до една община и да извадиш един дубликат.
Къде по-лесно е да разубедиш клиента да не ползва банка или да се обърне към друга.
Тц, тц, тц...

Ето затова в момента 90% от сделките се осъществяват без никакви брокери!



Брокерите може и да са обикаляли години наред по апартаменти и къщета на огледи, може и на хиляди опашки да са се редили, но никога не виждат последствията от една проблемна сделка примерно с неверен документ. Вашата е лесна - взимате комисиона и беж. А клиентите с години се борят после, щото някой брокер се е правил на принципен или си е бил просто мързелив.

Нейсе, живей си с мисълта, че си права. Нервите са си твои.



Тема Re: Уникалнанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:22



Не, че ми прави някакво впечатление самоцелното ти дрънкане

Споко, никой не си е помислил, че ти прави някакво впечатление.





Тема Re: Уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 00:26



....и сега пак ще престана да пиша, ама няма да съм в миша дупка - да знаеш, де...





Тема Re: arrvv, едно "мерси" да беше казала поне.нови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 00:28



Боже, разплаках се....

Нищо не си ми обяснил, а пак се извърви, като мокра връв....
Виж, доста юристи четат тук, нека те да си направят извода дали съм права или не... защото въпроса е принципен.
А нали ви казах, че дирските клиенти ви ги оставям... обещах ви! Така че споко.. Има и за теб...\Сега видях за двете страни... тцъ не позна... с колежка съм!

Редактирано от Maлkият opeл на 15.12.11 00:40.



Тема Re: Уникалнанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:33



....и сега пак ще престана да пиша, ама няма да съм в миша дупка - да знаеш, де...

Айде де, само един пост още напиши след мен... Ако ще и утре да е.





Тема Re: arrvv, очаквам някой от многото юристинови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:40



Виж, доста юристи четат тук, нека те да си направят извода дали съм права или не... защото въпроса е принципен.


Добре, нека някой от тях да ме поправи, ако греша.
Ще чакам, доста полезно ще е за всички.



Тема Re: ми прав си...нови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 00:46



нека!





Тема Re: Уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 08:10



Айде де, само един пост още напиши след мен... Ако ще и утре да е.
------------------------------------------
Ще напиша, разбира се - как иначе? Особено след като разбрах, че толкова много държиш...



Само да те попитам - каква беше логиката, по която реши, че колежката е посредник на купувача, а после - че е и на двете страни? Щото елементарната човешка логика сочи точно обратното... Уж си силен в логиката, ама ей нА - всеки се издънва понякога...

И да те помоля - побързай с отговора от онази моя тема - за нотариуса и оригиналите на НА... Приказките ти "Всички знаят" нещо не хващат дикиш, толкова повече, че от тези ВСИЧКИ абсолютно никой нищо не написа, с изключение на кис, който пък написа нещо в защита на моята теза и толкова много се изплаши от това, че повече НИЩО не спомена по въпроса...

А, и друго. В някъв пост ме обвини в нагли брокерски лъжи, свързани с едни 5 000 лв. Помолих да посочиш кога и къде в клуба съм писала (съответно - лъгала) нещо, касаещо приходите и счетоводните баланси на моята фирма?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 15.12.11 08:40.



Тема Re:то, и аз нещо да кажа де...........нови [re: лият л]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано15.12.11 09:33



Споко, и за удостоверението за тежести ще ти го изискват този документ, за да се стигне до изяснянаване на собствеността

.

Удостоверението за граждански брак не е описано в договора (нот. акт или там какъвто е първоначалния документ), нали?!



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: o.kiss]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 14:07



Апропо - ти докога ще пишеш в едни и същи теми с различни никове?





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 14:18



Подозираш ли някой?





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 14:31



Дали ПОДОЗИРАМ? Че то е толкова ясно...





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 14:35



Ясно? На мен ми е мъгливо...

... ама карай... който и да е...не е от голямо значение...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 14:51



Докато кис пишеше по 1-2 изречения - все още се съмнявах. Обаче след онзи, дългия пасквил - всичко е ясно... човек не може да избяга от себе си, от стила си... пък и някои факти и фрази се повтарят.

Но ти си напълно права - какво значение?

Казвала съм го много пъти тук - за нормалния човек не би трябвало никовете да са облечени с плът и кръв. Това тук е виртуален свят. За мен няма значение кой точно ми пише дадено нещо - може всеки път да ми го пише с различен ник - отговорите ми няма да са различни. Само психопатите могат да пренесат любов или омраза ДИРЕКТНО от виртуалното към реалното... Ще кажеш - много запознанства стават по този начин, и щастливи двойки има, запознали се в нета. Да, но и двамата са решили да го направят. Еднопосочно просто не е нормално да стане. Да пренасяш чувства от нет към реал - не е ли извратено?



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 15:08



1.Понеже мъжът умира първи, в удото за наследници я има и жена му... и си пише... съпруга!
А Договора е на името и на двамата...
2.В Договора има две лица, които са собственици на този имот! Ама повярвай, хич не ме интересува дали са мъж и жена! Двамата фигурират там.
Двете лица умират и всеки има удо за наследници, което определя собствеността в момента. Така ли е? Е, я сега ми кажи защо трябва да доказвам, че са мъж и жена, макар, че това е видно от удостоверенията. Не говоря за вариант, когато в документа за собственост фигурира само един собственик, не говоря и за варианта, единия от съсобствениците да е жив. Става въпрос за двама... починали...


Процедурата започва с подаване на молба – декларация по образец от лице, което има качеството на наследник, до кмета на общината по последния постоянен адрес на наследодателя. Справката се прави от регистъра на починалите лица, който е част от регистъра на населението в общината.

В молба-декларацията наследникът посочва наследниците по закон на наследодателя, по негова преценка. Към молба – декларацията се прилага препис от акта за смърт на наследодателя.


Не съм юрист, обикновен човек, който през краткият си житейски път се е сблъскал с ипотечен кредит, а също така съм си и вадила УДО за наследници.
Та... когато подавахме документи в банката за кредит, освен че ни искаха УДО за наследници, също така носихме и копие от удостоверение за брак на починалите първоначални собственици. При наличието на такъв, нищо че имаше договор за закупуване на имот на името на двамата.
Нормално е да го искат, след години сама се убедих как човек може да ВПИШЕ който си иска в УДО за наследници, стига да знае 3-те имена и ЕГН-тата. Когато се вади такова удостоверение НИКОЙ не проверява за истинността на написаното от теб, поне в момента на подаването.
Дефакто удостоверението за наследници, по-скоро може да бъде документ с невярно съдържание, отколкото документ срещу който някой да заяви собственост на 100%.
Естествено е банката да изисква всички документи. ТАМ работят ЮРИСТИ!
Понякога се чудя на въпросите ви, в крайна сметка брокери сте, по цял ден се занимавате с имоти, четете ги тия закони де.


П.П.
Доста объркващо е питането на питащият. 1-во са съпрузи, после нямало никакво значение.
М... да за брокера няма никакво значене. Но за нотариуса, за юриста има.



Редактирано от Tapaтaйka на 15.12.11 15:28.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 15:23



Да, но и двамата са решили да го направят. Еднопосочно просто не е нормално да стане. Да пренасяш чувства от нет към реал - не е ли извратено?

-------------------------------------------
Мен ли питаш? Аз чувства нямам към никого тук. Тук се дрънкам с всички, с които имаме за какво да се дрънкаме. В реала с никой не съм се карала, напротив всичките срещи са били перфектни, даже си намерих ново перфектно приятелство в лицето на един от заклетите брокеромразци...





Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 15:24



Щом ти го искат твърде вероятно е да поискат и справка за липса на бракоразводни дела за целия период на брака. И други работи, ама не ща да те плаша предварително. Побързай с брачното свидетелство, преди да са се усетили, или забаламосай клиента да смени банката.

Не мисля, че със смяната на банката ще се прескочи и няма да бъде изискуем този документ.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 15:43



Тъкмо се бях затъжила за теб тези дни... и тайничко се надявах, като вляза в дира да те видя....


Брака е от 47г., покупката на апартамента е 83г.... това стига ли ти?
А дали не съществува и вариант да са се развели преди покупката, а?
Ти, какво искаш да ми кажеш, че на удостоверението за наследници не може да се има вяра? А били ми посочила друг документ, който да удостоверява наследниците и на който да може да му се има вяра?
Но за нотариуса, за юриста има.
За нотариуса няма, повярвай! Нотариусът обикновено задължително изисква "документа с невярно съдържание" наричащ се удостоверение за наследници.... и на база на това изповядва сделката....
Радвам се, че се появи... сега чакам и другите по веригата...!!!
ПП а, какво ще кажеш, да извадя ли актуално семейно състояние на собствениците, а?....



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 16:02



Та... когато подавахме документи в банката за кредит, освен че ни искаха УДО за наследници, също така носихме и копие от удостоверение за брак на починалите първоначални собственици. При наличието на такъв, нищо че имаше договор за закупуване на имот на името на двамата.
----------------------------------------------------
Вярно? Бре колко съвпадения... да не сте ползвали същата банка? Пък и ДОГОВОР, а не НА, пък и двама собственици...ехееее... уникално съвпадение. А, договорът беше ли вписан в АВ?


И като подавахте документите ви го искаха, така ли? Кои документи като подавахте? Лично юристите ли го искаха това удо за брак?
Извини ме, но някак въпросите напират в мен...



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 16:45



Радостта ни е взаимна! :)
М... да нищо чудно и бракоразводни дела да се наложи да вадите справка.
Не можеш да ме убедиш, че не е необходимо да се предоставят всички издадени до момента документи във връзка със семейното, имотното състояние на собствениците на имота. В крайна сметка това е в интерес на купувача, а когато е с кредит - това е банката. Не можеш да вървиш срещу стената, най- малкото са запознати с имотните измами.

В моят случай с УДО-то, знаех всички наследници. Обаче можеше и да не ги знам, тогава щях да си се впиша себе си, като единствен наследник. С тази си моя собственост, пред нотариус не знам дали щях да мина, всъщност срещу определена сума. После съдията по вписвания... бе не знам баш схемата, но като единствен собственик с ДОКУМЕНТ подписан и заверен по мои данни, издаден от ГРАО, можеше вече да съм продала имотите.



А относно нотариуса - ти повярвай има такива, който изискват всичко и то по закон. Семейно положение поне по моите скромни наблюдения, на сделките, които съм присъствала, се изискваше от продавачите. Ама ти може би ще кажеш, дали е трябвало.
Наследствени имоти, с 2-3 прехвърляния в рода, продавала ли си?
Имот със запор?



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 17:00



Че си птица, птица си!

Да, договор за закупуване на общински имот. Що вашият от '83 вписан ли е АВ?
Документи след одобрението.
ДА, юристите лично ни ги искаха - представаш ли, с телефонно обаждане и среща.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 17:05



Хиляди извинения, че се намесвам така невъзпитано в толкова възпитания ви радостен спор...



Та по какъв начин, казваш, представянето на акта за граждански брак от 1947 би попречило на издаването на фалшиви удостоверения за наследници към днешна дата (по твоята схема)? По друг начин казано - ако се представи исканото удостоверение за брак и всички последващи бракоразводни дела - оттам нататък всички удостоверения за наследници автоматически ли се приемат за верни?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 15.12.11 17:22.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 18:21



Боже, скъпа, ти си радост за очите ми...


Продължаваш да твърдиш, че удостоверението за наследници, не е основният документ, на който се базират нотариусите при продажба на имот, така ли?
И трябва удостоверение за брак от 47г., при закупен имот от 83г.? Ти логика виждаш ли в това? Ми от 47г. до 83г. може да са се развели три пъти, може по време на брак мъжа да признае 10 деца за свои, които не са от брака и кой по точно документ удостоверява това?
Как по-точно ще ми изясняваш собственост с удостоверение за брак от една година и закупен имот почти 20 години по-късно?
Ти си едно голямо слънце... с много лъчи...евала....



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 18:31



Аха... орле съм...!!!
Да, договор за закупуване на общински имот. Що вашият от '83 вписан ли е АВ?
Я, да видиш, появи се разлика, нашият не е общински... Аз първа те попитах, отговори ми и ще ти кажа...
ДА, юристите лично ни ги искаха - представаш ли, с телефонно обаждане и среща.
Абе, явно не си Таратайка, явно си някоя супер мацка или яка връзкарка, щом си успяла да срещнеш юристите . Ние обикновените потребители имаме връзка само с кредитният инспектор от банката, не сме и помирисвали юрист...Комуникацията юрист кредитен инспектор е вътрешна и нямаме никакъв допир до нея.... Евала пак и тук успя да ме изненадаш....





Тема Re:то, и аз нещо да кажа де...........нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 19:22



Споко, и за удостоверението за тежести ще ти го изискват този документ, за да се стигне до изяснянаване на собствеността .

Удостоверението за граждански брак не е описано в договора (нот. акт или там какъвто е първоначалния документ), нали?!




И ти си брокер, ама определено не си anatinus dormientibus като тия двете.
Не си юрист, ама то и от другите "доста" юристи тук никой не каза, че арви-Малкият орел е права.
Ми не е права - крива е, вдлъбната даже.





Тема Мани ги тиянови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 19:28



Не просто птица, а голяма бяла птица, заспала и то. Ама то куха пробита лейка няма как да се напълни.


Мани ги тия, само за сеир стават.

Оня й бил казал, че брака е от 1947 г. Честна пионерска, бе брокерке, тогава са се женили нашите.
А юристът трябва да го види официално.
Юристите (на банка, нотариуси и тн) първо изясняват собствеността, и после наследниците на легитимния наследодател. А в случая това без удостоверение за граждански брак просто няма как да стане.



Тема Re: ми прав си...нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 19:31



Арви, какво става?!


Мира_ М мина през форума, но не каза, че си права.
Кого чакаш още?

Нали все претендираш, че си възпитана. Хайде, покажи, че е така.
Какво трябва да ми кажеш сега, м ??



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 19:40



Не мисля, че със смяната на банката ще се прескочи и няма да бъде изискуем този документ.

При читави нотариус и банка е невъзможно да успее без този документ.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 20:33



Чета те и през цялото време си задавам един единствен въпрос: Добре ли си? Боже, човек, плашиш ме...

.. ще си навредиш така! Ле леее колко емоции вкарваш...а това е само тема и тук е само форум...
Само спокойно... дишай и се успокой...



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 21:17



Драга, не твърдя нищо от теб описано.
Да, трябва акт за сключен граждански брак, поради една причина.
Как мислиш, има ли значение дали имота е купен/дарен по време на брака?
ВСЕКИ нотариус, банка, адвокат би искал да се запознае с историята на да даденият имот.
Чрез удостоверението за наследници, се определя кой и какъв дял собственост има. Взимайки го, едва ли някой нотариус би изповядал сделка, на база описаното в него, без да са му представени предходните документи за настъпилите събития по даненият имот.

Коя логика търсиш и кое по-точно не разбираш?!


П.П
Слънце съм, дори и за тези които мишкуват в тъмнината.



Редактирано от Tapaтaйka на 15.12.11 21:19.



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 21:31



Гледай сега, яка мацка и връзкарка звучи добре.
Ще ти кажа една тайна, ние купувачите се бяхме съветвали с адвокат, без брокер(представяш ли си и такива сделки има), тъй като имота имаше малко особености. Та как и защо лично юриста на банката се срещна с нас, не мисля, че трябва да ти давам обяснение. Считай, че и такива неща се случват.
А и, ако връзкарсво наричаш наемането на адвокат, ок значи съм връзкарка.

П.П Офф
Орле, казваш. То аз в градовете орли не съм срещала, да не се бъркаш с врабче?





Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 21:36



Темата ужасно се изврати, повярвай ми, вече ме е гнус да пиша в нея... На един зададен от мен въпрос, от една позиция която заех, шепа хора се изгавриха и с темата и с написаното и с позицията ми... Извинавай, просто не виждам смисъл да продължаваме...



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 22:01



Орле, казваш. То аз в градовете орли не съм срещала, да не се бъркаш с врабче?
----------------------------------------
Таратайке, в тази тема, не съм си позволила лукса никой да обидя, шегувах се, но не съм обиждала... Ето там е разликата между мен и вас, смятам, че колкото и да са големи различията в дадена тема, културата на поведение е основното нещо, което ни характеризира като хора...





Тема По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 22:11



следникулденско преброяване на шараните.





Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 22:27



О, почти съм сигурна, че за теб е това... На живо, всеки човек си има самоуважение, дори когато спори... ти, пиле, си готов да удавиш всеки в чаша вода, ако не е съгласен с теб или има различно мнение...особено пък мен. Е, няма как да стане, едно време ти се връзвах и потъвах в твоята агресия, но сега съм прекалено спокойна, за да ме интересува еди кой си съфорумец какво мисли и говори за мен. Доказала съм се пред който трябва и с каквото трябва. Спирам до тук. Моля те не ми пиши повече. Темата е приключена, поне за мен.



Тема Re: По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 23:05



Моля те не ми пиши повече.


Колко удобно.



А "не бях права" аз ли да кажа вместо теб?

Или всеки път като ти се обяснява че грешиш в продължение на поне 50 мнения, и автоматично ставаш невъзпитана?



Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 23:18



С обиди не можеш да ме убедиш, че не съм права, с агресия също. Все си мисля, че дори човек да не е прав, дори и да греши, трябва с аргументи и авторитет да му се покаже грешката... Ти не успя! Просто ме отказа... не искам да се потапям в агресия и помия...Когато се научиш на нормален диалог с факти и доводи, няма проблем, продължаваме, но когато употребяваш изрази като пробита лейка и т.н. няма как да стане...





Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 23:23



Я и аз да попитам.

На фона на всичко, което изтаратайтихте тази вечер, АКО ПРИЕМЕМ че си сигурен в правотата си, ЗАЩО плю по моя първи отговор? Въпросът беше само ЗАЩО ИСКАТ АКТА ЗА БРАК, а аз отговорих -

На чие име е имота, за който става дума? ВЪЗМОЖНО Е банката да иска да разбере дали той е бил съпружеска общност, при това положение има значение какви наследници са оставили родителите Ви. Вероятно ще поискат и удостоверения за наследници на родителите Ви. (Може да има някое признато извънбрачно дете - наследник, или дете от предишни бракове).

М?



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 23:31



Ами защото поначало си тръгнала в грешна посока. Опасявам се, че дори и сега не схващаш за какво става дума.

Лейка!



Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 23:38



Напротив. посоката ми е съвсем вярна. При ТАКИВА изходни данни (въпрос, зададен по този начин) - НИКАКЪВ друг не може да бъде отговорът, освен този - че документът е нужен, за да се докаже СОБСТВЕНОСТТА - точно това, което твърди и Дид... Таратайката.

Какво ли питам пък аз, след като отлично знам, че ако ти кажа, че червеното знаме е червено - ти ще ме обвиниш в некомпетентност...

ПП - да считам ли, че "лейка" е все пак по-висша степен от "Куха лейка"?



Ае, лека!



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 06:32



ЕТО моя пост

На чие име е имота, за който става дума? ВЪЗМОЖНО Е банката да иска да разбере дали той е бил съпружеска общност, при това положение има значение какви наследници са оставили родителите Ви. Вероятно ще поискат и удостоверения за наследници на родителите Ви.

ЕТО твоето мнение по въпроса:

Юристите (на банка, нотариуси и тн) първо изясняват собствеността, и после наследниците на легитимния наследодател.

ТЕЗИ ДВЕ ТВЪРДЕНИЯ, освен че са казани по различен начин, СЕ ПРИПОКРИВАТ НАПЪЛНО.

--------------------------------

ПП - Лейката, впрочем, е твърде полезна вещ. Понякога е възможно чрез нея да се налее нещо някъде... акъл в нечия глава, например...



Наистина е крайно време някои хора тук да престанат да съпровождат мненията си с обиди и епитети. Спор, сблъсък на мнения, доказване на правота или погрешност - СУПЕР, но ЗАЩО трябва да се демонстрира безсилие чрез обиди?? Арви е напълно права - въпрос на възпитание...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 16.12.11 07:19.



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 09:07



Уни, нали не смяташ, че бих задала тук въпрос, на който незнам отговора, та някой да ми взаимопомогне....?! Просто исках да се проведе някакъв диалог и всеки да си каже мнението и най-важно да се обоснове, защо така мисли. Отказвам обаче да бъда въвлечена във всякаки обиди, аресивни спорове и т.н., защото, ако бях отговорила със същото, тук щеше пак да стане мазало...Това е форум, а не съдебна зала и все си мисля, че сме достатъчно големи за да може да проведем един цивилизован спор...
Получи се интересен резултат обаче... На живо и Таратайка с едно мнение, нотариус и двама адвокати на друго мнение...
Защо никой не каза, че собствеността при умрели хора, се определя само чрез удостоверение за наследници, ако някой знае друг начин, нека каже...



Тема Re: По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 09:19



Получи се интересен резултат обаче... На живо и Таратайка с едно мнение, нотариус и двама адвокати на друго мнение...

Недоразбрах... сигурно искаш да кажеш, че нотариус не се интересува от въпросния акт за брак от 47 г? И че кредитът ще си бъде отпуснат все така без този документ? Ми браво.

Какви ли ще са коментарите на клонингите в клуба?





Тема Re: По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.12.11 09:24



Едни и същи гьонсуратчета сте и двете шаранчета.



Я се вижте какво си пишете в първите мнения по темата и как псувате по банката, че не трябвало удостоверение и се нахъсвате една друга как да подлъжеш клиентите да сменят банката.

Ето вижте си и двете мненията:



Нищо де, поне уникалната възприе нещо и накрая излезе с правилното мнение, но вече като нейно.

Истински букоглави хибриди.



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 09:43



Неееее! Нотариусът, който ще изповяда сделката не го иска. Знаеш, че всяка банка си има списък с нотариуси и трябва да си изберем един от тях. Бяха му представени документите, той ги погледна и каза че всичко е ОК. Потитах за брака и той каза, че на него не му трябва.
С банката още сме в процес на имейли. В понеделник съм там.





Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 09:48



Повярвай, че с всеки изминал пост ми ставаш все по-симпатичен...


Будиш в мен едно искрено възхищение, е нЕма втори като теб!



Тема Re: По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 09:59



Е защо "нееее"? Точно ДА! Значи - нотариусът не иска гражданския брак, следва - ще има сделка и без този документ. Точно каквото ти казах - "сигурно искаш да кажеш, че нотариус не се интересува от въпросния акт за брак от 47 г? И че кредитът ще си бъде отпуснат все така без този документ? Ми браво".

И аз съм имала случаи - юристите на банката (милите ми те, с висшето образование!!!

) искат някакви неща, с които аз не съм съгласна, после отивам при нотариуса, той отрича, обажда се на юристите и те подвиват опашки... Сигурно и сега ще стане така, ама хич не си и играй да си имейлираш с тях, просто помоли нотариуса да им звънне и да се разберат.

(Много ми се иска четящите да не останат с погрешното впечатление, че се имаме за безгрешни и най-компетентни от всички. Просто НАИСТИНА понякога се случва, базирано на практиката ни, а и на други неща, да сме по-добре ориентирани в някои ситуации, И ТОВА СЕ ДОКАЗВА от последвалите събития В ТЕЗИ СЛУЧАИ. Може да са малко на брой, но СЪЩЕСТВУВАТ РЕАЛНО. И в тези случаи наистина се оказваме полезни на клиентите си с това, че ИМ СПЕСТЯВАМЕ вадене на излишни документи, или други неприятни действия и последствия. Както, например, с последния случай, който пък аз описах, със заинатилия се нотариус.)

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 16.12.11 10:15.



Тема Re: По-скоро енови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 10:05



Спри се, докато не си станал съвсем за смях. Защото от линковете, които пускаш, съвсем ясно личи следното:

АЗ имах дадено ПРИНЦИПНО мнение по въпроса, В ПЪРВИЯ МОМЕНТ, ПРЕДИ да се запозная с всички налични документи и факти по случая, ДОРИ преди да знам, че арви е тази, която пише - мислех, че е външен неориентиран човек. А вие с таратайката ЗНАЕХТЕ ВСИЧКО, преди да дадете мненията си. Затова те попитах изрично - АКО СМЯТАТЕ ЧЕ СТЕ ПРАВИ ЗАЩО плюхте по моето мнение, което В НАЧАЛОТО приличаше на вашето.

Абе - детайли, невъзможни да се разберат, когато човек е заслепен от ярост и злоба...

Само скромно да попитам - щом сделката върви към край напреко на вашите мнения - ДАЛИ ПЪК СЕГА ВИЕ С ТАРАТАЙКАТА НЯМА ДА ПРИЗНАЕТЕ В ЕФИР, ЧЕ НЕ СТЕ БИЛИ ПРАВИ, ВМЕСТО ДА ИСКАТЕ ТОВА ОТ АРВИ?? М?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 16.12.11 10:49.



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 10:08



Чета и не мога да повярвам... какъв интерес и колко страсти събуди този брак... и то на починали хора....





Тема Re: По-скоро енови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 11:29



Какво да ти кажа... ние с теб сме неизлечими оптимистки с мазохистичен привкус...



Не преставаме да се надяваме, че е съвсем нормално, когато нещо ти се случи, да го споделиш с "приятелите" в клуба, да го обсъдите (всеки - с темперамента си) , да поспорите, да извадите доказателства, цитати и пр... да бъдете в края на краищата полезни по някакъв начин, един на друг и на страничните хора, пък макар и да не се стигне до уеднаквяване на мнения. Да, но НЕ. Всеки път се намират хора - все едни и същи, които се нахвърлят като бесни кучета отгоре - И КРАЙ на надеждите за нормален диалог... Сипят се обиди, прекрасни фрази като "Аз ли ще те отварям пък теб"..."Кухи лейки" и пр, и пр, макар, че нерядко въпросните лица се оказват некомпетентните...

Абе - кво да се прави.



Тема Re: По-скоро енови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 11:53



Абе, хора, вие разбирате ли колко смешна и жалка е картинката.... Това е форум, не институция, а Ф О Р У М. На кому е нужно всичките тези дразги, доказване, величия и т.н. Аз споделих нещо, взех и позиция, ако не съм права, нека ми покажат грешката... това е най-нормалното нещо на света. Няма неразрешими проблеми има нежелание да се разрешат... За кой ли пореден път, трябва да кажа, че правя ОГРОМНА разлика от поведението тук и в реала, затова и не се връзвам на обидите и нападките на някои хора. А пък и най-малкото искам да доказвам нещо, пред някой, просто споделих случка и исказах мнение.
Ама ние тук сериозно ли не може да си говорим като хората? Просто до това заключение достигам...





Тема Re: Традицията е.........нови [re: Maлkият opeл]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано16.12.11 11:57



Традицията повелява: лигавене в сериозни теми и сериозност в лигавите



Ако, случайно се разлигавите в лигава тема, следобяда съм тук



Тема Re: Традицията е.........нови [re: svestna]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано16.12.11 12:42



Ми, ти друго освен лигавене в тази тема видя ли? Егати сериозната тема, трябва или не трябва брак! И остави другото, ами темата се превърна в последна инстанция, все едно проблема ще се реши тук и сега... А то проблем няма...реално....

имаше различни позиции...



Тема Re: Традицията е.........нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.12.11 13:05



"А то проблем няма...реално.... имаше различни позиции..."


------------------------
Е, извинявай, имаше различни позиции, но те бяха противоположни и в края на краищата - тези, които НЕ БЯХА прави - тропаха с крака върху ПРАВИТЕ лейки...



Това ако не е проблем!

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 16.12.11 17:53.



Тема Re: Традицията е.........нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.12.11 08:43



Я! Ставам си съботно рано сутринта, надявайки се да прочета нощни признания за грешка от страна на някои тук, които бяха поканени с покана в червено да го направят... Но - НЕ БИ.

Е, нейсе. Ще почакам още. Ако не признания за грешка- то поне ИЗВИНЕНИЯ за изречени без основание грубости. От страна на три ника. (Може и само от единия от тях - то все едно...

)

Не, че ще дочакам, де. Ама все пак - нека си знаят и тримата че не е минало ей така, и да е забравено.

Анадъмо?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 17.12.11 08:45.



Тема Re: Традицията е.........нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.12.11 21:56







Поредната самотна нощ си изкарала, извинявай от името на трите ника.

Когато всички тук + нотариуса и банката бъркат, а уникална - не, значи проблема е във всички. Сменяй измерението, тоя свят ти е тесен.

Птицата я чакаме да каже като мине сделката. То отзад на нотариалния акт си пише какво е трябвало.
Ама бас ловя, че няма да каже.



Тема Вие питате, брокерът отговарянови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.12.11 11:33





Приемаш ли баса, че арви няма да покаже акта?



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.12.11 11:46



За прохождащ в компютърните умения си се справил добре с картинките. Обаче синът ми се справя по-добре. Че и аз дори.



Няма как да приемам басове, в които са намесени и действия на трети лица. Това ти като юрист би трябвало да го знаеш.

Но не вярвам арви да лъже.
-----------------------------------------------
ПП - Ето тук кой освен теб си играе с патенца...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 18.12.11 12:36.



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано18.12.11 12:08



А, аз съм тръгнала да апелирам за тон... просто уникално оглупял си...

А, аз си мислех, че имам сериозен човек насреща....и се опитвам да водя сериозни спорове.... Ама той проблема си е твой де, не мой...просто в стремежа си да станеш интересен, нещо се губиш в посредственост и жалки напъни да блеснеш... Казала съм ти с детинщини, арогантност и агресия няма как да ме обидиш или направиш впечатление на знаещ и можещ, просто когато свършват доводите и фактите, започва безсилието, облечено с смешни изтъпления....
И в качеството на какъв, трябва да ти показвам каквото и да е?
Всеки нормален човек, може да отиде при нотариус и да попита, при починали хора, кои са документите, с които нотариуса ще изповяда сделката...
Хайде сега отивай да си гледаш комиксите /виждам, че още ти липсват/ и да си буташ камиончето... и да не забравиш да си бръмчиш с уста, когато сменяш скоростите...за по-достоверно, де......



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.12.11 12:51



И в качеството на какъв, трябва да ти показвам каквото и да е?

В акта ще пише дали удостоверението за брак е било нужно. И точно заради това не очаквам да го покажеш





Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано18.12.11 13:47



Напротив....Ок, приемам предизвикателството, но ако не го пише, какво правим? Ще си пускаме картинки ли? Ще си направим клубно комиксче, така ли? Абе, аз малко съм порастнала за това, но ще помоля дъщеря ми да ме замести...
И пак те питам в качеството на какъв, аз трябва да ти доказвам, каквото и да е? Аз пред теб не искам да доказвам нищо, дори не мога да приема насериозно елементарното ти поведение... За кой ли пореден път доказа, че дори не умееш и да спориш, просто твоите похвати се базират на ниска култура на общуване, тип аз тропам с крак и ти си ДЛЪЖНА! Да, ама не...





Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.12.11 14:26



"Ок, приемам предизвикателството, но ако не го пише, какво правим? Ще си пускаме картинки ли?"

Оооо, не. Не картинки. На живо, таратайката, кис и още там какви бяха, ЩЕ ПУБЛИКУВАТ ПИСМЕНО ПРИЗНАНИЕ, ЧЕ НЕ СА БИЛИ КОМПЕТЕНТНИ И ЩЕ СЕ ИЗВИНЯТ ЗА ЕПИТЕТИТЕ И ОБИДИТЕ, НАПИСАНИ ВЪВ ВРЪЗКА С ТОЗИ СЛУЧАЙ.

...И после всички ще се събудим......






Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано18.12.11 14:41



Стига, да не мислиш, че им искам извиненията....


Или аз нещо не разбирам, или нещо е сбъркано тук. Има тема, има случка, има и мнение. Аз отстоявам моето, появяват се хора на противното, но вместо да доказват защо така смятат, те превръщат темата в доказване на собственото им АЗ. Може би трябваше да пиша в ед.ч., защото лично от Таратайка и о.кис нямам такива наблюденияпоне що се отнася до тази тема. Таратайка изказа мнение и се опита да го защити, което все пак е нещо, което граничи с нормалния диалог..., а о.кис почти не взе участие...



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Maлkият opeл]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.12.11 14:46



Аз не говоря за извинения, а за признаване на правота. Пък и, както разбра - по-скоро говоря за сънища!



Таратайката също пусна някаква двусмислена птица, но да, права си, в този случай тя е по-"обрана" в държането си...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 18.12.11 14:54.



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано18.12.11 14:54



Не искам и никакво признаване, още повече от хора, които си правят комиксчета и пускат диалог между гъски...

е, я ми кажи от такива, как може да ме топли признание за каквото и да е... Остави ги да се наираят, да се полюбуват на собственото си творение, да изживеят мига величие, пък да се надяваме, че някога могат да се представят като знаещи и можещи, да покажат и авторитет в позициите си....



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: Maлkият opeл]  
Автор щ п нилн (Заядливка)
Публикувано18.12.11 18:35



Проба



Тема Re: Вие питате, брокерът отговарянови [re: щ п нилн]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 18:37



...е, първата проба беше неуспешна, ама тази май Е успешна!

Да им имам системите... на дираджиите.

Редактирано от Още по униКална на 18.12.11 18:39.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Малкият орел]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано19.12.11 12:58



Пратиха ми бележка за темата. Много не схванах какъв е казусът, но ако имотът е придобит само по наследство от децата (внуците) и те са едни и същи за двамата съпрузи, според мен удостоверението за брак няма никакво значение.

В смисъл, ако Иван, Пенчо и Стоянка са братя и сестра и общи и единствени деца и на двамата си родители, дяловете им след смъртта на двамата родители в даден наследствен имот са все тези, независимо дали имотът е бил СИО, личен на бащата или личен на майката.

Но може и да има нещо друго, например сделки приживе на единия родител с части от имота в полза само на някои от наследниците, или просто нотариусът да иска всички възможни документи заради принципа.





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Koлeдeн cнeжeц (пухкав)
Публикувано19.12.11 13:05



Много ти благодаря за мнението! Нотариуса каза същото, той не иска удостоверението за брак!

"но ако имотът е придобит само по наследство от децата (внуците) и те са едни и същи за двамата съпрузи, според мен удостоверението за брак няма никакво значение." - каза го с различни думи, но просто смисъла беше същия.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано20.12.11 01:05



Дори и Ти понякога бъркаш


Изчакай крайния резултат и ще видиш.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.12.11 09:23



Дори и Аз

бъркам, но тук изрично уточних, че не ми става ясно какъв е казусът, от кого, кога и как е придобит имотът (наследство по закон, сделки, завещания...) и направих изрична уговорка в кой конкретно случай бракът на родителите, и оттам - дали е бил СИО имотът, няма никакво значение.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано20.12.11 10:00



"Дори и Аз бъркам..."
...............................................
На земята има САМО ЕДИН човек, който ДОРИ И ТОЙ НИКОГА не бърка... Как пък ти се падна да спориш ТОЧНО с него!





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Koлeдeн cнeжeц (пухкав)
Публикувано20.12.11 10:32



Мира, не бъркаш! Ти, нотариус и двама адвокати /това е в реала/ са на твоето мнение. Удостоверението за брак не се изисква при изповядването на сделката.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Снежната кралица (ледена)
Публикувано04.01.12 00:11



На живо, сделката мина без удото за брак...


Просто те информирам...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Снежната кралица]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.01.12 00:25



сделката мина без удото за брак...

Дай документа, щото вЕра на брокерско дрън-дрън отдавна никой няма.






Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Снежната кралица (ледена)
Публикувано04.01.12 00:41



Проблем нЕмаш... На 29 декември беше сделката, сега чакам получаването на НА...но въобще не очаквай да копирам и да пействам тук НА..



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Снежната кралица]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.01.12 00:55



Проблем нЕмаш... На 29 декември беше сделката, сега чакам получаването на НА...но въобще не очаквай да копирам и да пействам тук НА..


Нали ти казах, ето




а ти уж "прие предизвикателството".



Мухла!



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Снежната кралица (ледена)
Публикувано04.01.12 01:21



Охооо, нещо притеснен ми се виждаш, а? Или обидите са ти начин на комуникация...

.. не ми пречат, те просто показват колко безсилен се чувстваш.... споко, знам че можеш още... така че бъди себе си и не ме разочаровай... чакам следващата /щите/...
Не съм казала, че няма да го покажа, казах че няма да го пейстна тук. Нещо от яд мозъчните ти клетки сдават багажа...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Снежната кралица]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.01.12 06:50



Глей ся.


Не ти ли е ясно, че и целия НА да пейстнеш тук - На живо има два резервни варианта.

Вариант първи - попаднала си на некадърен и некомпетентен нотариус. ТОЗИ вариант беше вече надлежно подготвен в каканиженето му в диалог с...една дадена участничка в същата тема... Например - "При читави нотариус и банка е невъзможно да успее без този документ".


Вариант втори - целият му спор по повод задължителността на удото за гр. брак е бил...чакай, как беше..."за преброяване на шараните"...

Та - не се хАби нито да го пействаш, нито да му го показваш. Полза - никаква.
Макар, че би било логично:

"На живо, таратайката, кис и още там какви бяха, ЩЕ ПУБЛИКУВАТ ПИСМЕНО ПРИЗНАНИЕ, ЧЕ НЕ СА БИЛИ КОМПЕТЕНТНИ И ЩЕ СЕ ИЗВИНЯТ ЗА ЕПИТЕТИТЕ И ОБИДИТЕ, НАПИСАНИ ВЪВ ВРЪЗКА С ТОЗИ СЛУЧАЙ.

...И после всички ще се събудим......"






Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Снежната кралица]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.01.12 07:10



Арви, ще те предложа за рекордите на Гинес!
Категория - една МУХЛА успя да затвори устата на ВСЕЗНАЕЩИЯ!



Предствави си пък, ако не беше мухла...


(На живо, няма лошо всеки да има мнение, и да го отстоява, независимо дали е вярно или грешно. Лошото е, когато, отстоявайки мнение, лее помия по тези с различните мнения...)



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Снежната кралица]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано06.01.12 00:06



Ох, пиленцето ми, нима си помисли, че батко Живко ще се хване на тая ръждива кука?







Никой никъде не ти е искал да пльоснеш тук акта. Смешно оправдание, дай друго.
Ползвай мейл, или пък сканирай и изтрий личните данни, щом унито успява да сканира и да забелва всичко до празна бланка, ще успееш и ти, вярвам в теб.

Е, ако клиентите са те "уволнили", ще те разберем. Просто кажи, че не искаш да го качиш никъде в пространството и... готово - уни ще ти повярва, както и поне още един брокер.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано06.01.12 00:13



(На живо, няма лошо всеки да има мнение, и да го отстоява, независимо дали е вярно или грешно. Лошото е, когато, отстоявайки мнение, лее помия по тези с различните мнения...)


Искаш да кажеш, че когато се обръщаш към някой с "кретен" всъщност отстояваш някое от всичките си мнения, да?

Ти поне си призна преди време, че си мухла.
Остава да признаеш и другото - че си "уникално тъпа, но и уникално упорита".



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 07:06



Уморително ТЪП си, ако си мислиш, че някой, пък бил той и УНИКАЛНО УПОРИТ, ще търпи помията и обидите ти БЕЗКРАЙНО дълго време. Търпението си има граници, и въпреки, че ми е унизително да слизам в дълбочините на нивото ти, АКО продължаваш да разчиташ в споровете си на епитетните доводи, ще се наложи да прибягна и аз до тях.

Каквото, впрочем, ЗАПОЧВА да се случва.

Просто ще почакам още малко.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 07:12



Послепис - пропуснах ТРЕТИЯ възможен вариант на На живо, след като му покажеш акта.

А той е - ПОКАЗВАШ МУ НОТАРИАЛЕН АКТ ОТ СЪВСЕМ ДРУГА СДЕЛКА, А НЕ ОТ ОПИСАНАТА В ТЕМАТА...




(На живо, трябва да ме почерпиш... дадох ти ЦЕЛИ ТРИ начина да излезеш сух от водата!))



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 11:24



Предлагам Свестна за арбитър. Всички й имат доверие, Арви показва НА на нея и тя свидетелства в клуба.

Тази история беше шумно обсъждана от целия клуб, така че - смятам за достойно и развръзката й да е публична. Да?



Тема Офф - в петък не мога да чета!нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано06.01.12 11:27



Ей така ми се привидя написаното:

...Арви показва НА на нея и тя освидетелства клуба.

Та си викам - като ни освидетелства Свестна - жълти книжки ще раздава ли?



Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Офф - в петък не мога да чета!нови [re: npubem]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 17:47



Ами сложи си очилата - да не ти се привижда!





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Cнeжнaтa kpaлицa (ледена)
Публикувано06.01.12 23:05



Бате Живко, аз ръждиви куки не пускам.. не съм железарка..
Да, с тези клиенти приключихме, но те не са ми непознати, а приятелчета... Между другото ти задочно ги познаваш... това е сестрата на онзи пич, който като купуваше апартамент, съда беше обявил решението на собствениците за нищожно...
Още в самото начало ви казах, че не искам да доказвам на никой нищо... просто пуснах тема, но както винаги нещата се изкривиха....



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Cнeжнaтa kpaлицa (ледена)
Публикувано06.01.12 23:17



Абе, хора, човек не може да се разболее...
Нямаше ме определено време и гледам арви, та арви... не така, най-мразя да съм цетър на внимание...


А колкото до НА, ще бъде готов на 9 януари..... Аз лично не смятам, че нещо свързано с реалния живот и с работата ми трябва да го правя публично... но ако толкова се държи на това... няма проблем.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Cнeжнaтa kpaлицa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 23:55



"Аз лично не смятам, че нещо свързано с реалния живот и с работата ми трябва да го правя публично, но ако толкова се държи на това... няма проблем."

Аз лично НЕ държа. Вярвам ти. ДРУГ ако държи - да си каже. Вероятно ще си го получи.





Тема Е, какво чакаш?нови [re: Cнeжнaтa kpaлицa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 11:48



Втори ден се бавиш. Побъркваш я! Накрая съвсем ще изкрейзи и ще си разбие главата в монитора, а ти не искаш това, нали?!





Тема Re: Е, какво чакаш?нови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.12 14:06



Приемаш ли идеята за Свестна?



Тема Re: А, стига бе.......нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 15:25



Какви идеи имате за мен, моля

........... и после посредника пак ще го отнесе .





Тема Re: А, може ли?нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 16:09



Да питам нещо, че не мога да разбера: Побъркваш я! Накрая съвсем ще изкрейзи и ще си разбие главата в монитора, а ти не искаш това, нали?!
- кой това?

............ загубих връзката и търся жокер



Тема Re: А, може ли?нови [re: svestna]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 16:20



Абе и аз щях да питам... три пъти поледнах към мен ли е поста...


А извинявай... но... досега жени не съм побърквала... не са ме и побърквали... виж... за мъжете е друг въпрос...............



Тема Re: А, може ли?нови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано10.01.12 16:23



Очевидно въпроса към кого е поста ще остане открит.

..осега жени не съм побърквала... не са ме и побърквали... виж... за мъжете е друг въпрос....

Дай да поговорим по другия въпрос?..

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: А, може ли?нови [re: npubem]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 16:26



В нова тема, за да следя внимателно всичко





Тема Re: А, може ли?нови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.12 16:48



Хора, не следите интригата! На живо има предвид МЕН!!

Щото, ако не докажеш, че НА е:

1. От същата сделка
2. От ЧИТАВ нотариус

аз ще бъда унищожена! Затова съм се побъркала, отслабнах 30 грама, изгризах си целия маникюр (а той беше с гел и 3 слоя лак!!!), не спя, не ям, Бейлис не поглеждам, на огледи не ходя, сделки не правя, нито секс.

МОЛЯ ВИ, нали сме комбина, нека най-накрая Арви да покаже НА на Свестна и да приключим, че ще се свърша!!



(няма емотикон на "гриза си ноктите")



Тема Re: А, може ли?нови [re: npubem]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 16:49



О, по другият въпрос мога да говоря много... и все интересни неща, повярвай!
Мъжете са, като строителството в България, все има с какво да те изненадат и двете...





Тема Re: А, може ли?нови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.12 16:55



Мъжете са, като строителството в България, все има с какво да те изненадат и двете...

...и все повече се обезценяват......



Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 10.01.12 17:29.



Тема Re: А, може ли?нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано10.01.12 17:17



Притеснена си доста, и объркана, личи си!
От целия постинг успях да свържа само логическата
верига: отслабнах -> оглед -> бейлис -> секс

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: А, може ли?нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 17:33



и все повече се обезценява
-----------------------------------
Е, не така грубо де!

... Има доста, които си държат цена... и качеството е високо и за оглед стават...но нещо, точно преди да започнеш с по-задълбочения анализ и проучване, все се обърква... а това се нарича скрити дефекти и само времето ги показва....



Тема Re: А, може ли?нови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.12 17:36



Личи ти, че си по-млада и по-неопитна...

Аз например, ти ГАРАНТИРАМ, че се обезценяват, без да е необходимо да им правя дори оглед, камо ли - задълбочени анализи и проучвания...



Тема Re: А, може ли?нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 17:51



Нали няма да ми се разсърдиш, ако ти кажа, че така разсъждавайки си стара и скучна...


Как така без оглед? АБСУРД!
Как без анализи и проучване.... а тръпката, от това какво ще излезе, а?



Тема Re: А, може ли?нови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.12 17:57



Да се разсърдя? Отдавна съм спряла да получавам тръпка от евтина стока... Нямам и желание да я погледна...





Тема арви/Сняг и мокротанови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 21:48



Абе и аз щях да питам... три пъти поледнах към мен ли е поста...


Цели три пъти????


То е ясно, че е за теб, защото няма друг тук дето "втори ден" да се бави и да побърква розовата пантера. Нали ти каза, че уж нещо си щяло може би вероятно да е готово на 09.01. та затуй.




Тема Re: арви/Сняг и мокротанови [re: Ha живo]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 21:58



А, сори... вина в побъркване.... за никой нямам...
Виж, обикновено се забърквам.... но не побърквам....



ПП За това даже имам и свидетел... Свестна!

Редактирано от Cняг и мokpoтa на 10.01.12 21:59.



Тема Re: А, стига бе.......нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 22:00



Какви идеи имате за мен, моля ........... и после посредника пак ще го отнесе

Арви подметна на шега, че сделката е минала без да се вади удостоверение за брак, а уникалната се побърка от кеф. После се усети, че пак е налапала куката, ама са минали 6 часа и не може да променя мнения... Та реши да те ползва за параван.





Тема Re: арви/Сняг и мокротанови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 22:02



Тия кукички само уникалната ги поема, аз не





Тема Re: арви/Сняг и мокротанови [re: Ha живo]  
Автор Cняг и мokpoтa (леденик)
Публикувано10.01.12 22:07



Хайде, пак за кукички заговорихме... за втори път...


Пиле, най-малко пък на теб искам да хвърлям или пускам кукички... рибарка съм, но се радвам на достоения улов, а ти не си от него....
Та я сега като мъж, без да мрънкаш и завоалираш, кажи в прав текст, какво точно искаш?



Тема Re: арви/Сняг и мокротанови [re: Cняг и мokpoтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 22:13



Та я сега като мъж, без да мрънкаш и завоалираш, кажи в прав текст, какво точно искаш?

Да се извиниш на уникалната, че я подведе

или

да й покажеш, че не си я подвела.


Ако пък не направиш нито едно от двете - знаеш какво мисля за тия, дето казват "ОК, приемам предизвикателството" и после... нали...





Тема Re: арви/Сняг и мокротанови [re: Ha живo]  
Автор Пчеличка в АНИ (арви)
Публикувано10.01.12 22:21



О, въобще не си мисли, че ще направя нещо, само за да ти променям мнението ти към мен... Човек който напада така гадно, без да има никаква обективна причина, за него няма угодия, убедила съм се... Така че и звезди да ти свалям ти си ТИ... предпочитам да не ме понасяш, така поне ми е лесно...и си доста прогнозируем...


На Уни, няма проблем да и покажа акта, само да го вземем, закъснява вписването.



Тема Re: Я, моля........нови [re: Пчеличка в АНИ]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 22:35



Ама, въобще не ме слагайте между меренията ви, моля!





Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Пчеличка в АНИ (арви)
Публикувано10.01.12 22:38



Въобще и не те слагам... Споменах името ти, че ти си ми свидетел на ЗАБЪРКВАНИЯТА ми, но нали знаеш, нещата се приеха по друг начин...





Тема Re: Я, моля........нови [re: Пчеличка в АНИ]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 22:44



Инвентаризацията в СВ свършва на 23-ти

..........



Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Пчеличка в АНИ (арви)
Публикувано10.01.12 22:48



Знам.





Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 23:22



Инвентаризацията в СВ свършва на 23-ти ..........

Две не са и чували, третата ги "светка" в интернет. А иначе и трите уж са в бранша.
И после се сърдите защо ви нямат доверие хората...



Тема Re: Я, моля........нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.01.12 23:25



Не бъди груб!



Тема ПРЕДЛАГАМ ОБЛОГ !!!нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 23:40



1. Арви (с всичките й там измислени никове) е "уволнена" от клиентите и изобщо не знае как се е развила сделката.
2. Арви някакси е добутала клиентите до сделка, но НИКОГА няма да покаже резултата

И на двете залагам.
Има ли смелчаци?
Свестна?
Уникална?



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ ОБЛОГ !!!нови [re: Ha живo]  
Автор Пчeличka в AHИ (арви)
Публикувано10.01.12 23:50



Нещо против смяната на никовете ли имаш? Изтриха ми моя и сега ще си ги сменям през ден...
Няма кой да ти се върже на облога, защото като губиш не го правиш с достойнство, а се чудиш какво да измислиш за да се измъкнеш... жалко е... но какво ли ме интересува... действай!
Чакам развитие... повярвай, следя го с интерес....



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ ОБЛОГ !!!нови [re: Пчeличka в AHИ]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.01.12 23:56



Нещо против смяната на никовете ли имаш? Изтриха ми моя и сега ще си ги сменям през ден...
Няма кой да ти се върже на облога, защото като губиш не го правиш с достойнство, а се чудиш какво да измислиш за да се измъкнеш... жалко е... но какво ли ме интересува... действай!


Питах за смелчаци, ти не участваш в облога.


Чакам развитие...

Всички това чакаме, ама в един момент опряхме до... хм... теб и нещата замряха.



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ ОБЛОГ !!!нови [re: Ha живo]  
Автор Пчeличka в AHИ (арви)
Публикувано11.01.12 00:01



Уаууууууууу...КОЛКО СЪМ ВАЖНААААА.....

....... .........
Бате Живко, като те чета наистина се чувствам значима....



Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.01.12 11:44



Ей, Свестна, ти си се специализирала в пускането на кукички за шарани, плагиатка такава! Пуснала си и една усмивка - който се сети, ама На живо е клъвнал, въпреки това...

Ама НЕ САМО е клъвнал, ами е и налапал яко:

Инвентаризацията в СВ свършва на 23-ти ..........
Две не са и чували, третата ги "светка" в интернет. А иначе и трите уж са в бранша.
И после се сърдите защо ви нямат доверие хората..





Е, какво да се прави - с неговите кукички - по неговата глава...

Всеки, който се занимава активно с недвижими имоти по това време, знае, че ДОРИ СВ да е в инветнаризация (я го попитай, щото много знае, дали е така В МОМЕНТА...), нотариалните актове си се издават и нотариусите си ги получават...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 11.01.12 12:03.



Тема Re: Я, моля........нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано11.01.12 12:11



Аз, просто спечелих един реален бас

......... да, нарочно написах датата............. (признавам си)

Глей, к`ва съм "светлина", бе ............ "светкам"





Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.01.12 15:08



Глей, к`ва съм "светлина", бе ............ "светкам"

Давай в същия дух... Ако не си ти да ни СВЕТНЕШ - закъде сме... току-виж сме зачакали до 23...




За баса - ще почерпиш ли от печалбата? Или ще отлетиш направо на островите с нея?



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: лият л]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано11.01.12 16:48



Не е нормално. Сменяй я!



Тема Re: Я, моля........нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.01.12 21:39



да, нарочно написах датата.............


Въй, ама верно ли?



С елементарна комбинация куката стана двойна, и хоп - шаранче



Тема Re: Я, моля........нови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.01.12 11:48



С елементарна комбинация куката стана двойна, и хоп - шаранче


Да бе...

Устата не те ли боли от захапката?





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: лият л]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано23.03.12 20:30



Арви, повече от три месеца не казваш как се развиха нещата.

Е, какво стана? Отказаха ли се клиентите? Извадиха ли си удостоверение за брак или просто отидоха при друг и не знаеш какво е станало?

Не е срамно да признаеш, ако си бъркала.



ПС
За жалост тогава никой не посмя да приеме

, дори и ти. Гадая защо ли

Редактирано от Ha живo на 23.03.12 20:32.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано23.03.12 20:37



Напротив, казах...
Това, че ти не четеш...проблема не е мой..
Клиентите са горди новодомци и сега си ремонтират апартамента. Сделката мина още миналата година края на декември без удостоверението за брак на умрелите родители. Сделката мина КЕШ, без кредит от банка. Още въпроси?
Не залагай на нищо.. загубил си!



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано23.03.12 20:54



Поредните празни приказки с покритие "Арви каза!!!"



Фифи, познаваме се - ако беше така (което щеше за ти е за първи път в тоя клуб) отдавна щеше да си развяла ГРЪМКО тук някой сканиран документ със забелени данни за обекта и лицата. Ама не си, а познай защо


Като ви знам какви сте фантазьорки, направо очаквах да ми кажеш "ако не вярваш питай уникална"



ПС
Не се хаби да пишеш, ето ти готов отговор за копи/пейст:

толкова си, глупав....и надменен.. и простак без човешки облик и без култура на общуване.....не те карам да ми вярваш,за мен ,е важно,че хората, са доволни от мен, и даже ми донесоха една вафла, и кутия бомбони
и не съм, длъжна да ти давам, каквото и да е,ясно!!
и изобщо, защо мислиш че ще пазя нотариален акт, и че съм длъжна да те убеждавам че съм права.!!




Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано23.03.12 21:47



Ти нормален ли си?


Да развявам документ и то НА?
На кой, на теб ли?
Не ти ли казах, че не си ми дразнител, за да споря с теб, пък камо ли да ти доказвам нещо?
Ако искаш вярвай, ако искаш недей!
Аз имам и свидетел, Тръмп, питай го ако искаш? Ама това само, ако искаш...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 00:09



Ти нормален ли си?

Да, напълно.
Когато сбъркам някъде, си казвам и се извинявам. Нормалните хора така правят.

Толкова ли ти е трудно и ти да го направиш?



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 00:34



Нещо се опитваш да ме предизвикаш ли....?


Няма да стане... мина времето, когато ти се връзвах...и правех глупости...
Ти ли се извиняваш? Ти?
Ако имаше поне малко себеуважение, щеше всеки пост адресиран до мен да започваш с думичката ИЗВИНЯВАЙ толкова си грешен....ама НА, какво да правя като не уважаваш себе си....
Къде скри Таратайка! Хайде давай я, домъчня ми за нея...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 00:41



Когато сбъркам някъде, си казвам и се извинявам.

Нещо линкче? От този клуб?



Май-май използваш "това беше въдичка" като "сбърках, извинявайте"...





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 20:28



Нещо се опитваш да ме предизвикаш ли....?

Безуспешно, уви.

Простено ти е, защото в теб спи един истински гений, лошото е, че с всеки изминал ден все по-дълбоко.





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 20:40



А, лошото при теб е, че като няма какво да кажеш... започваш с бля бля или с личностен анализ, изразен в епитетна форма, към предизвикалия те...
Понимаеш?

ПП Ако познаваш нотариус Дахтеров.. ходи го попитай, дали изисква при починали родители, удостоверението за брак...или само удостоверение за наследници от двамата..... пък и който нотариус да попиташ е все тая...
Та, какво стана с облога....?



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:00



Та, какво стана с облога....?


Осмели ли се най-накрая?

Ако да - действай, знаеш как.





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 21:18



Ако да - действай, знаеш как.
------------------------------
Не, незнам! Тук никога не бих и няма да пусна документ, касаещ мои клиенти...въпрос на лоялност...
Ако трябва да трия имена, адреси и номера на акта т.е. всичко, е я ми обясни защо ти е да го гледаш... да ти пусна по-добре празна бланка...мислех, че малко по-сериозно и по-професинално гледаш на нещата и че ти е ясно, че това е лична информация, която е конфиденциална.
Дадох ти името на нотариуса, ходи го попитай, дали изисква такъв документ.. по-лесно ще ти е....пък и не само него... питай който искаш...



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:31



Не, незнам! Тук никога не бих и няма да пусна документ, касаещ мои клиенти...въпрос на лоялност...

Амче елементарно е и ти го написах няколко пъти как се прави без да се разбере коя си, кои са клиентите, кой е нотариуса, кой е имота и т.н.
Да пробвам за пореден път не виждам смисъл, явно други сили действат при теб.





Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 21:44



Абе като знам, че на глава с теб не може да се излезе... защо ли въобще ти отговарям..
Хората знаят темата.. знаят и казуса, който го интересува да отиде и да попита нотаруса, дали трябва този документ... всичко друга е бля бля




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.