Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 15:08



1.Понеже мъжът умира първи, в удото за наследници я има и жена му... и си пише... съпруга!
А Договора е на името и на двамата...
2.В Договора има две лица, които са собственици на този имот! Ама повярвай, хич не ме интересува дали са мъж и жена! Двамата фигурират там.
Двете лица умират и всеки има удо за наследници, което определя собствеността в момента. Така ли е? Е, я сега ми кажи защо трябва да доказвам, че са мъж и жена, макар, че това е видно от удостоверенията. Не говоря за вариант, когато в документа за собственост фигурира само един собственик, не говоря и за варианта, единия от съсобствениците да е жив. Става въпрос за двама... починали...


Процедурата започва с подаване на молба – декларация по образец от лице, което има качеството на наследник, до кмета на общината по последния постоянен адрес на наследодателя. Справката се прави от регистъра на починалите лица, който е част от регистъра на населението в общината.

В молба-декларацията наследникът посочва наследниците по закон на наследодателя, по негова преценка. Към молба – декларацията се прилага препис от акта за смърт на наследодателя.


Не съм юрист, обикновен човек, който през краткият си житейски път се е сблъскал с ипотечен кредит, а също така съм си и вадила УДО за наследници.
Та... когато подавахме документи в банката за кредит, освен че ни искаха УДО за наследници, също така носихме и копие от удостоверение за брак на починалите първоначални собственици. При наличието на такъв, нищо че имаше договор за закупуване на имот на името на двамата.
Нормално е да го искат, след години сама се убедих как човек може да ВПИШЕ който си иска в УДО за наследници, стига да знае 3-те имена и ЕГН-тата. Когато се вади такова удостоверение НИКОЙ не проверява за истинността на написаното от теб, поне в момента на подаването.
Дефакто удостоверението за наследници, по-скоро може да бъде документ с невярно съдържание, отколкото документ срещу който някой да заяви собственост на 100%.
Естествено е банката да изисква всички документи. ТАМ работят ЮРИСТИ!
Понякога се чудя на въпросите ви, в крайна сметка брокери сте, по цял ден се занимавате с имоти, четете ги тия закони де.


П.П.
Доста объркващо е питането на питащият. 1-во са съпрузи, после нямало никакво значение.
М... да за брокера няма никакво значене. Но за нотариуса, за юриста има.



Редактирано от Tapaтaйka на 15.12.11 15:28.



Тема Re: Нормално ли е...нови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 15:23



Да, но и двамата са решили да го направят. Еднопосочно просто не е нормално да стане. Да пренасяш чувства от нет към реал - не е ли извратено?

-------------------------------------------
Мен ли питаш? Аз чувства нямам към никого тук. Тук се дрънкам с всички, с които имаме за какво да се дрънкаме. В реала с никой не съм се карала, напротив всичките срещи са били перфектни, даже си намерих ново перфектно приятелство в лицето на един от заклетите брокеромразци...





Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 15:24



Щом ти го искат твърде вероятно е да поискат и справка за липса на бракоразводни дела за целия период на брака. И други работи, ама не ща да те плаша предварително. Побързай с брачното свидетелство, преди да са се усетили, или забаламосай клиента да смени банката.

Не мисля, че със смяната на банката ще се прескочи и няма да бъде изискуем този документ.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 15:43



Тъкмо се бях затъжила за теб тези дни... и тайничко се надявах, като вляза в дира да те видя....


Брака е от 47г., покупката на апартамента е 83г.... това стига ли ти?
А дали не съществува и вариант да са се развели преди покупката, а?
Ти, какво искаш да ми кажеш, че на удостоверението за наследници не може да се има вяра? А били ми посочила друг документ, който да удостоверява наследниците и на който да може да му се има вяра?
Но за нотариуса, за юриста има.
За нотариуса няма, повярвай! Нотариусът обикновено задължително изисква "документа с невярно съдържание" наричащ се удостоверение за наследници.... и на база на това изповядва сделката....
Радвам се, че се появи... сега чакам и другите по веригата...!!!
ПП а, какво ще кажеш, да извадя ли актуално семейно състояние на собствениците, а?....



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 16:02



Та... когато подавахме документи в банката за кредит, освен че ни искаха УДО за наследници, също така носихме и копие от удостоверение за брак на починалите първоначални собственици. При наличието на такъв, нищо че имаше договор за закупуване на имот на името на двамата.
----------------------------------------------------
Вярно? Бре колко съвпадения... да не сте ползвали същата банка? Пък и ДОГОВОР, а не НА, пък и двама собственици...ехееее... уникално съвпадение. А, договорът беше ли вписан в АВ?


И като подавахте документите ви го искаха, така ли? Кои документи като подавахте? Лично юристите ли го искаха това удо за брак?
Извини ме, но някак въпросите напират в мен...



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 16:45



Радостта ни е взаимна! :)
М... да нищо чудно и бракоразводни дела да се наложи да вадите справка.
Не можеш да ме убедиш, че не е необходимо да се предоставят всички издадени до момента документи във връзка със семейното, имотното състояние на собствениците на имота. В крайна сметка това е в интерес на купувача, а когато е с кредит - това е банката. Не можеш да вървиш срещу стената, най- малкото са запознати с имотните измами.

В моят случай с УДО-то, знаех всички наследници. Обаче можеше и да не ги знам, тогава щях да си се впиша себе си, като единствен наследник. С тази си моя собственост, пред нотариус не знам дали щях да мина, всъщност срещу определена сума. После съдията по вписвания... бе не знам баш схемата, но като единствен собственик с ДОКУМЕНТ подписан и заверен по мои данни, издаден от ГРАО, можеше вече да съм продала имотите.



А относно нотариуса - ти повярвай има такива, който изискват всичко и то по закон. Семейно положение поне по моите скромни наблюдения, на сделките, които съм присъствала, се изискваше от продавачите. Ама ти може би ще кажеш, дали е трябвало.
Наследствени имоти, с 2-3 прехвърляния в рода, продавала ли си?
Имот със запор?



Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано15.12.11 17:00



Че си птица, птица си!

Да, договор за закупуване на общински имот. Що вашият от '83 вписан ли е АВ?
Документи след одобрението.
ДА, юристите лично ни ги искаха - представаш ли, с телефонно обаждане и среща.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 17:05



Хиляди извинения, че се намесвам така невъзпитано в толкова възпитания ви радостен спор...



Та по какъв начин, казваш, представянето на акта за граждански брак от 1947 би попречило на издаването на фалшиви удостоверения за наследници към днешна дата (по твоята схема)? По друг начин казано - ако се представи исканото удостоверение за брак и всички последващи бракоразводни дела - оттам нататък всички удостоверения за наследници автоматически ли се приемат за верни?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 15.12.11 17:22.



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 18:21



Боже, скъпа, ти си радост за очите ми...


Продължаваш да твърдиш, че удостоверението за наследници, не е основният документ, на който се базират нотариусите при продажба на имот, така ли?
И трябва удостоверение за брак от 47г., при закупен имот от 83г.? Ти логика виждаш ли в това? Ми от 47г. до 83г. може да са се развели три пъти, може по време на брак мъжа да признае 10 деца за свои, които не са от брака и кой по точно документ удостоверява това?
Как по-точно ще ми изясняваш собственост с удостоверение за брак от една година и закупен имот почти 20 години по-късно?
Ти си едно голямо слънце... с много лъчи...евала....



Тема Re: arrvvнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 18:31



Аха... орле съм...!!!
Да, договор за закупуване на общински имот. Що вашият от '83 вписан ли е АВ?
Я, да видиш, появи се разлика, нашият не е общински... Аз първа те попитах, отговори ми и ще ти кажа...
ДА, юристите лично ни ги искаха - представаш ли, с телефонно обаждане и среща.
Абе, явно не си Таратайка, явно си някоя супер мацка или яка връзкарка, щом си успяла да срещнеш юристите . Ние обикновените потребители имаме връзка само с кредитният инспектор от банката, не сме и помирисвали юрист...Комуникацията юрист кредитен инспектор е вътрешна и нямаме никакъв допир до нея.... Евала пак и тук успя да ме изненадаш....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.