Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 22:53



Ама чакай малко сега...
В началото казваш, че банката иска от ТЕБ удостоверението за брак, въпреки че купувачите са твоите клиенти. А не е ли редно брокерът на продавача да изприпка и да извади удостоверението, нали И той има интерес да стане сделка? Или продавачът е без брокер?


ПС
За питания не се притеснявай и тук, щом не можеш да ми пращаш бележки.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 23:11



Нещо се обърка... Банката има определен набор от документи, които изисква или по-точно юристите изискват. Аз имам връзка с банката, защото аз съм завела клиента и съответно тя ги иска от мен.
Ох, На живо има ли значение, кой на кого и как... въпроса ми беше, че при починали мъж и жена преди 100 години, при удо за наследници на тези лица, където е видно че са мъж и жена ми искат удо за брак от преди 1000г... Само моля те, не започвай и ти... не им знам родословното дърво...

ПП питането беше лично, но щом не искаш, няма проблем... забрави, не е толкова важно!





Тема Re: arrvvнови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано14.12.11 23:41



Не съм се объркал, а питах кой движи нещата на продавача. Защото е очевидно, че той - продавачът (или брокерът му, ако ползва такъв), трябва да осигури въпросното удостоверение. Все пак - за негови роднини става дума.



при удо за наследници на тези лица, където е видно че са мъж и жена ми искат удо за брак от преди 1000г...

В мнооооого от удостоверенията за наследници има откровено невярна информация. И юристите в банката отлично знаят това. Надявам се сега да ти се е изяснила ситуацията. Все пак юристите пазят интереса на банката, а косвено се грижат и за сигурността на клиентите ти, ама това е друга тема. А твоите клиенти, вместо да са благодарни... нейсе, и това е друга тема.


Бих ти разбрал чуденето в темата, ако ти самата си брокер и на купувача и на продавача едновременно. Така ли е??

Ако е така - просто иди и го извади това удостоверение. Или плати на някой да свърши товар няма да ти вземе повече от 50-на лева. Все пак клиентите са дошли при теб с желание за 50% финансиране от банка, уважи искането им.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано14.12.11 23:56



Настроен си за спор.. така ли... давай тогава!
Сега ще ти задам няколко въпроса, а ти сам си отовори, аз знам отговорите.
В Договора има две лица, които са собственици на този имот! Ама повярвай, хич не ме интересува дали са мъж и жена! Двамата фигурират там.
Двете лица умират и всеки има удо за наследници, което определя собствеността в момента. Така ли е? Е, я сега ми кажи защо трябва да доказвам, че са мъж и жена, макар, че това е видно от удостоверенията. Не говоря за вариант, когато в документа за собственост фигурира само един собственик, не говоря и за варианта, единия от съсобствениците да е жив. Става въпрос за двама... починали... Случайно да откриваш разлика?
В едното удо за наследници пише /мъжът/- наследник, дете и жена /другия съсобственик/
А в другото удо за наследници/на жената/ пише - наследник... същото дете...
А сега като помислиш малко, дай ми една смислена причина да вадя удостоверение за брак от 47 година.



Тема Re: Уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 00:05



Добре се беше завряла в миша дупка и си мълча два дни.

Ти имаш някакви космически представи за времето. Мълчах ЕДИН МЕСЕЦ поради бан. Откак съм отбанната - си пиша всеки ден. От сутрин до здрач!

Май толкова много ти липсвам, че като не пиша 3-4 часа - ти се струват 2 дни! А иначе може да проследиш постовете - от 8.11. съм нон стоп в ефир! Как да спестя предколедните ви радости, от контактите с мен?

Не е зле най-напред да погледнеш НА КАКЪВ ТОЧНО ВЪПРОС съм отговорила с цитирания от теб отговор, пък тогава да сипеш злъчта си. В началото не стана ясно изобщо НА ЧИЕ ИМЕ е имота, нито дали са вадени удостоверевия за наследници. Имаше вероятност имотът да е на името САМО на единия родител, нали?

Не, че ми прави някакво впечатление самоцелното ти дрънкане, де - свикнала съм.

-----------------------------
Нямам спомен да получих отговор за оригинала на НА...Още ли не си го намерил из бумагите?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 15.12.11 00:24.



Тема Re: arrvvнови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 00:11



А сега ти отговоря конкретно на писанията ти...
И юристите в банката отлично знаят това. Надявам се сега да ти се е изяснила ситуацията. Все пак юристите пазят интереса на банката, а косвено се грижат и за сигурността на клиентите ти, ама това е друга тема. А твоите клиенти, вместо да са благодарни... нейсе, и това е друга тема. Уважавам всяко разумно искане на юристите, готова съм и крепостен актЪ да извадя, когато имат основание за такова искане... Аз затова ще искам писмен отказ, да видим на кое точно основание отказват кредита пък има и други юристи, ще видим те как ще се произнесат...
Ако е така - просто иди и го извади това удостоверение.
Не, няма да го извадя. Просто ще махнат този документ...

Все пак клиентите са дошли при теб с желание за 50% финансиране от банка, уважи искането им
Клиентите ще са ми благодарни, че не съм и дала да изтеглят кредит, макар че така работя против себе си. Банките ни плащат по 1% за заведен клиент... А и самите клиенти започнаха да се светват за какво иде реч...

Редактирано от Maлkият opeл на 15.12.11 00:13.



Тема arrvv, едно "мерси" да беше казала поне.нови [re: Maлkият opeл]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:18



Обясних ти ситуацията, обясних ти и защо се иска това нещо. Предполагам, че и в банката са се опитали да ти обяснят, ама сигурно и тях си ги засипала с много изречения с удивителни (!) накрая.



Ясно, брокер си и на двете страни и на теб се пада колосалната тежест и невероятният сизифов труд да се разходиш до една община и да извадиш един дубликат.
Къде по-лесно е да разубедиш клиента да не ползва банка или да се обърне към друга.
Тц, тц, тц...

Ето затова в момента 90% от сделките се осъществяват без никакви брокери!



Брокерите може и да са обикаляли години наред по апартаменти и къщета на огледи, може и на хиляди опашки да са се редили, но никога не виждат последствията от една проблемна сделка примерно с неверен документ. Вашата е лесна - взимате комисиона и беж. А клиентите с години се борят после, щото някой брокер се е правил на принципен или си е бил просто мързелив.

Нейсе, живей си с мисълта, че си права. Нервите са си твои.



Тема Re: Уникалнанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано15.12.11 00:22



Не, че ми прави някакво впечатление самоцелното ти дрънкане

Споко, никой не си е помислил, че ти прави някакво впечатление.





Тема Re: Уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.12.11 00:26



....и сега пак ще престана да пиша, ама няма да съм в миша дупка - да знаеш, де...





Тема Re: arrvv, едно "мерси" да беше казала поне.нови [re: Ha живo]  
Автор Maлkият opeл ()
Публикувано15.12.11 00:28



Боже, разплаках се....

Нищо не си ми обяснил, а пак се извърви, като мокра връв....
Виж, доста юристи четат тук, нека те да си направят извода дали съм права или не... защото въпроса е принципен.
А нали ви казах, че дирските клиенти ви ги оставям... обещах ви! Така че споко.. Има и за теб...\Сега видях за двете страни... тцъ не позна... с колежка съм!

Редактирано от Maлkият opeл на 15.12.11 00:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.