Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Koмap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.04 20:04



Не знам защо ме питаш мен. Аз още на предишната тема писах, че за съжаление много от светилата не са вече сред нас, та да могат да пишат тука. Бешевлиев, Златарски...тази тема е за тях, защото това , което са писали, е алтернативната история.



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Ziezi]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано26.07.04 21:41



Питам, защото оставам с впечатление, че повечето тук под алтернативна история визират теб, Хорбат, дедо Миню отчасти и някои други.



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Koмap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.04 23:11



ами заблуждават се хората...



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Ziezi]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано26.07.04 23:30



Може, но според коя сега утвърдена научна позиция, която заляга в учебници и помагала Охеда е българин, гърците също, българските думи служат за основа на английския, а Еньо е основал Рим?

Друг е въпросът, че аз наистина не намерих доказателства за доста от твърденията ти или те бяха оборени...



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Koмap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.04 23:42



Това не са само мои твърдения...

Нито едно от твърденията не е оборено...

Аз се изчервявам като слушам с каква арогантност мелиса твърди, че е оборила твърдението за основаването на Рим от Еньо.
Но доста !
Онзи спор приключи, и аз нямам намерение да продължавам да викам в пустинята...

Всъщност, никой не е твърдял, че гърците са българи. Те са българи едва 40%, на всичкото отгоре зомбирани.



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Ziezi]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано26.07.04 23:46



Зиези, аз по-скоро имах предвид, че твърденията не са доказани, а чак след това, че са оборени!

А това, че не са само твои теории е ясно, но нали са нещо по-различно от официалната доктрина (колкото й да я смяташ за тенденциозна и изкривена)?



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Koмap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано27.07.04 00:06



А кое от това, което пише в учебниците, е доказано ?

Може би титлата ХАН ?

Или "изчезването" на "траките" за два-три века - "траките" - най-многобройния народ на античността ?

Или безписмената култура на "траките" - след като има извори, които твърдят, че по времето на Кадъм и Орфей "траките" са имали писменост и са я дали на предците на днешните гърци.

Що за учебник е този, който твърди, че съществува "гръцка" писменост, след като самите гърци разказват, че са я взели от други. Кирилицата става ли монголска писменост, след като монголците са писали на нея ?! Не е ли срамота, когато руснаците наричат кирилицата "руска" азбука ?! Ами щом е срамота, тогава и гърците трябва да се засрамят - няма гръцка азбука !!!

Учебниците са алтернатива на Истината.



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Ziezi]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано27.07.04 01:33



Зиези, пак ти казвам, не споря дали е доказано или не, а само пояснявам кое е официална и кое засега алтернативна доктрина. Доказана или не - такава е тя в учебниците и помагалата...



Тема Re: Моля ви за мнениенови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано27.07.04 12:51



А защо си мислиш, скъпи Зиези, 4е някой от форума се интересува от какво се из4ервяваш ти ! Или се олицетворяваш с въздуха и водата за клуба ! Това, мили мой, не е наш проблем, а на твоя дерматолог ! Иди занимавай него с тези проблеми...
А докато си там мини виж и твоя офталмолoг, защото ти имаш невероятната способност да не разбираш изобщо какво ти се говори в този форум.
Аз ти казах, 4е щом за теб е толкова важно кой е основал Рим, те оставям да вярваш в това (можеш да провериш в архива, думите ми са по4ти същите), ти твърдиш оба4е, 4е съм твърдяла, 4е съм те оборила ! Можеш ли да ми кажеш къде е това, скъпи мой ?

Но пък и защо да те питам толкова сложни за теб неща, Зиези, аз знам, 4е ти няма какво да кажеш. ******
Когато успееш да докажеш поне едно от нещата, които от толкова време крещиш по покривите, тогава може и да поговорим....Защото не аз трябва да оборвам твоето твърдение, а ти да ги докажеш ! Едно отрицание не се доказва !

А аз до сега доказателства от твоя страна за нищо не съм видяла !

Приатен ден, Зиези !<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mellisa на 27.07.04 13:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от Koмap на 27.07.04 22:17.



Тема Re: ВЕРСКИ ВОЙНИ!?!? /3/нови [re: XOP+БAT]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано03.08.04 14:00



+ Съборите са Поместни и Вселенски.

+ АПОСТОЛСКИ СЪБОРЪ ВЪ ЙЕРУС+АЛЕМЪ/49-50г./

+ Лионски - края на ІІ-ри векъ
+ Арабски - 244г. Басра
+ Елвирски - 306г.
+ Римъ - 313г.
+ Арлъ - 314г.
+ Анкира - 314г.
+ Милано - 316г.
+ НеоКесарийски - 316 и 324г.г.
+ Антиохия - 324г. - поместни

+ ПЪРВИ ВСЕЛЕНСКИ - НИКЕЯ - 325г.

+ Антиохия - 341г.
+ Сердикийски - 343-344гг.,Медиоланъ и Сирмий също - /третиратъ АРИАНСКАТА ЕРЕСЪ и СМУТОВЕ/
+ Лаодикийски - 345г.
+ Картагенски - 345 - 348г.г. !?
+ Цариградски - 361г.
+ Галски - 374г.
+ Сарагоса-380г. - поместни

+ ВТОРИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДСКИ - 381г
.
+ Картагенски - 387г.
+ Цариградски - 394г. ?
+ Галски - 394г.
+ Картагенски - 396г. ?
+ Толедо - 400г.
+ Галски - 401г., - поместни

+ ТРЕТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЕФЕСЪ - 431г.

+ Цариградски-431г. - поместенъ?
+ Цариградски-448г. - поместенъ
+ Ефески-449г - поместенъ

+ ЧЕТВЪРТИ ВСЕЛЕНСКИ - ХАЛКИДОНЪ-451г.

+ ПЕТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДЪ - 553г.

+ ШЕСТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДЪ 680-681г

+ Цариградъ-712г.
+ Цариградъ-716г. - поместни

+ СЕДМИ ВСЕЛЕНСКИ - НИКЕЯ - 787г.

+ Може да съмъ пропусналъ некой отъ безбройните събори!?
+ Отъ Васъ очаквамъ да откриете Войните, водени по странно стечение на обстоятелствата, около някои отъ Съборите!?!?

+ АРИЙ+СТО+ПАНЪ+
+ АРИЙ+СТО+ТЕЛЕСЪ+
+ АРИЙ+СТО+КРАТЪ+

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 14:51.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 15:04.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 15:10.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 15:59.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 17:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от XOP+БAT на 03.08.04 17:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.