Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: pravil_nick]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано01.12.21 11:23



"Отделен е въпроса с двойния аршин. Значи, ние настояваме децата ни да изучават още езици, което никак не е лесно, и е отегчително до смърт на моменти (да си признаем), но пък за родния ни език - с лека ръка сме готови да премахнем де що има нюанси из него, които го правят всъщност богат." Това е в десетката! Много ми хареса! Напъваме децата да учат чужди езици, пък родния ... може и с мучене да го говорят.



Тема Ъндър Опрешъннови [re: pravil_nick]  
Автор DarkSide ()
Публикувано01.12.21 11:26



Името Бойчо (дори и преведено на Бой4о) е безнадеждно архаично, затва требе да стане Файтър - щом президентът на УСА може да си кръсти синчето Хънтър, демек ловец, що да не може и националният ни лирически герой да се казва Файтър Файърсън. Хем ще ни осигури благоразположението както на Бялата Къща, така и на Високата Порта - Хай (Бил) Гейт(с).

Внимание! Спойлер:
Файтър Файърсън тръгва на бой последен - гоус то ласт файт фор фрийдъм ъгейнст опрешън - със своят верен Уотсън - доктор Фалконети. Вкопчват се в люта битка с отрицателния характер - Мун4о - опасния дебил-плоскоземец, отказващ да се подчини на категорическите императиви на своето време и съмняващ се във водещата роля на модерната технология в съвременната виртуална реалност.

В крайна сметка, с няколко несъществени стилистични поправки, сценарият е приет от Холивуд за филмиране на продължението на Гейм ъф Тронс - Зимата на Троловете, с подзаглавие Под Опресията. С гест стар - Рами Малек в ролята на лорд Марко и ексклузивното партисипиране на държан в строга тайна трансджендър от малцинствена култура в ролята на прогресивният, но неразбран лорд Кърк Стивънсън, чието демонстративно излизане от конференцията на комплотистите бележи кулминационният пойт на култовата сага.

От началото на Третата Година от нов стил, по всички модерни 6Д киносалони срещу нотариално заверен QR код като доказателство за минимум 4 инжекции. Скафандрите, от XXS до XXXLL размери, могат да се наемат в антрето на синема-комплексът срещу 3,14 биткоина. Пуканките са генно - модифицирани по РНК месинджър нано технологията и са сертифицирани от Файзър, Бил Гейтс и СЗО срещу варианти от алфа до омега и дори срещу първите 17 от китайската азбука - като всяка пуканка е с индивидуален нано QR код, който фосфорецира в тъмното.

Енджой на макс на правоимащите!


Edit: Как можах ебаси да пропусна ексклузивното участие на Дуйен (Дъ Рок) Джонсън в ролята на Джон Беърфайтър с неговия мастър пърформънс "Топ Гън експлоудед"!

Редактирано от DarkSide на 01.12.21 11:58.



Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.12.21 11:26



А светиня му си викал:"Вързано село - мирен поп"...





Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано01.12.21 11:29



Като съм ходила по любов - така е, проспала съм го тоя момент.



Ще си я купя, мамка му. Пише у статията, че имало още 6000 бисера.




Тема Re: Ммм ... това не е ли старо...?нови [re: pravil_nick]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.12.21 11:36



" Катаджия спира кола с чужд номер.
- Откъде си, бе?
-Турция.
Катаджията извлича шофьора от колата и го почва с палката - бой, бой!...
- Мама ви д'€*@, 500 години сте ни €*@вали!...
-Ама чакай бе, комшу, това е било отдавна!...
-Да, ама аз вчера го разбрах..."



Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: Noy BG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.12.21 11:44



Все още са на ниво опити и нямат общоприет писмен език.
Първият опит у нас е бил преди много години, когато мисля, че австрийски учен превежда едно от Евангелията на софийския диалект на циганите-ерлии.



Тема Re: Ъндър Опрешъннови [re: DarkSide]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано01.12.21 12:03





Сега.. Леко ще перифразирам последния ти абзац, щото си го написал като за шестокласници. А тук сме дъртофелници и рискът да не те разберем е твърде голям.

От преди две-три лета на изгъзици по всички кина, дето го докарват на звук, образ, картина, че даже на мирис и околна температура, срещу обнародван кетап за най-малце 4 набодени в мишците цяра (тука не си се довършил, но то е кристълли клиър). Ямурлуците от дзурла до пЕти ще са за всинца, от мало до големо, ще можете да заемнете от чардака на входната порта срещу 3,14 измислена гроша. Спърженият кукуруз е торен с неква химия и леко изроден, но злите езици от германско, че даже и китайско, ни обещават, че нема да ни поникнат рога и копита от което.




Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано01.12.21 12:08



Все още са на ниво опити и нямат общоприет писмен език. Сложна работа. Те са пръснати по цял свят и не е ясно коя азбука ще ги устройва - по местоживеене или универсална. Йероглифи някакви, кирилица, латиница, гръцка и т.н. Всъщност не са ли индийци, как за бога пишат индийците?
(Аз и турците не знам каква азбука използват? Арабите имат някакви странни 26 драскулки, доколкото знам.)





Тема Re: Здравейте, шестокласници!нови [re: pravil_nick]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.21 12:15



Ей сега преди малко, ще оставям дъщеря ми на работа и си говорим. Разправя ми за свой колега, били го гледали като писано яйце. И пита - нали така се казва? Да, така се казва. И тя - оффф, вече никой не говори така, сигурно няма и да ме разберат, само от теб съм го чувала, тия изрази са толкова описателни и толкова точни, и ми харесват, пък никой не ги ползва. И се поначумери. Това на фона на предходната ни тема, в която ме образоваше за значението на две нови за мен думи, едното беше флексвам... и си представям как някой се флексва в Под игото, тоест се перчи, какво й е на думата перчене, по дяволите. Не смея да търся откъси от това изпълнение, само от мисълта за редакция и поправка, щот видиш ли, да можели децата да разбират, издивявам.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Ъндър Опрешъннови [re: DarkSide]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.12.21 12:15



крада




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.