Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема вече всички сте с фалшив сертификатнови [re: NUT]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.11.21 09:16



тъй че по-полека, ето казва ви го Науката


На тяхна база единственото разумно заключение е – от днешна дата всеки следва да се счита за напълно неваксиниран и незащитен, дори и да е с пресни три дози и дори и току-що да е прекарал COVID (аз си сложих трета доза миналата седмица, но сега ще се наложи да мина обратно от N95 маски на P100). И да се надяваме ваксините да имат някакъв ненулев ефект, но като се има предвид как те бяха пробити от Делта, никой не бива да разчита на каквато и да било ефикасност.





NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: NUT]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.11.21 09:26



Споко, Нутчо ще се оправи!





Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: LAMBl]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.11.21 09:32



ето накрая един човек дето вярва във ваксините наистина,а не като нутката само да се преструва!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Кой кого ?нови [re: bipet]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.11.21 09:33



От кого според тебе се зарзяват в Португалия, където само паметника на Антониу Виейра не е ваксиниран и то само защото бил колонизатор. На 24. 11. 2021 е имало 3 700 случая.
Как беше: „да се заразят от кого и са преносители към кого?“


Да, там отчитат по 2000+, 3000+ новозаразени дневно при пълно ваксинационно покритие на населението над 14 годишна възраст. Логично - новозаразените и основните преносители да са неваксинираните деца.
Обаче, наистина: от кого се заразяват децата, когато всички останали са ваксинирани?
Тоест, не разнасят зараза. Над 3000 новозаразени дневно на 10 млн население си е сериозна цифра. Туй си е 300 на 1 млн, в България би изглеждало като 2100 новозаразени на ден. При 4 пъти повече НЕваксинирано население.
Точно, каквато е обстановката у нас в момента.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.11.21 09:44



Къде в линковете ти пише конкретно за ваксиниран от ваксиниран, че не разбрах.

А къде в линковете пише, че ваксиниран НЕ заразява ваксиниран? Значи - положението е най-малкото фифти-фифти, щом и двете не са написани.

Но в никакъв случай - "ПОЧТИ НУЛА".

Поддържам основната си теза, от месеци насам. НИЩО НЕ Е СИГУРНО С ТЕЗИ ВИРУСИ И С ВАКСИНАЦИИТЕ. Всичко е проба-грешка.

Може би единствено, че ваксинираните прекарват по-леко. Но с оглед на това, че пък не са ясни ДЪЛГОСРОЧНИТЕ последствия от ваксините и че като гледам как се роят щамовете - ще трябва да се бодем на 3-4 месеца най-много - и този ефект вече губи тежест...май.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.11.21 09:46



Ламбе, отгазирай малко.
Тарти е точно в моето положение - не смее да се ваксинира по здравословни причини. В къщи сме четирима на това дередже - аз и още трима болни старци. И един ваксиниран Липарски, който нито за секунда не се подпличква в илюзията, че ако отнякъде се зарази с коронавируса, НЯМА да ни го предаде. Щото ваксиниран и безопасен.

Мъ не сме изпаднали в истерия. Липарски е най-контактуващият с всичко живо от семейството като "полуобезопасен". И, като такъв, най-отговорният и пазещият се да не ни домъкне беля в къщи. Хич не зоба утешителни нАучни статии къв бил безопасен за нас, щото някой професор казал. И поради това разумно и отговорно отношение все още никой от 5-членката ни не се е заразил.

Не мога да пледирам всеки да е като Липарски, само споделям, че у нас здравият разум много помага.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: tartarianeyes]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано29.11.21 09:50



Аз също попаднах на статията за тази жена, вирусология от Африка. Най-често срещаните общи симптоми са умора, хрема, главоболие. Леко го карат
част от младите и децата (Не всички), вголяма част от случаите.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.11.21 10:12



"Ламбе, отгазирай малко." За какво газиране говориш!?



Ето отговори ми на поста и то как!? Въобще не говоря за твоя, моя или на тарти личния проблем!
Говоря по принцип, какво ГЕНЕРАЛНО трябва да правим и какво да ни е отношението към кризата пандемията! Какво би било най-полезно за ВСИЧКИ НАС?

Не се газирам (поне за сега, докато пет пъти не ми отговорите на нещо, дето не съм питал...), а посочвам посоката, в която трябва да се движи не само мисленето, но и действията ни. Като най-ефективно и ПРАВИЛНО!!!

И понеже е принципен въпросът, правилното решение би имал масов резултат!!! Което е целта!!!

Иначе индивидуално всеки от нас нека да си бъде за или против ваксини, конспирации, наука, пандемия ... но когато трябва да решим възникналия проблем с Ковид 19, всички трябва да действаме като един - а това е да заемем страна на официалната власт!!!
Това е правилната позиция!!!

Личен пример:
Въпросните измамничета Корчо и Кокорчо са ми отвратителни, но аз ще се присъединя и ще застана зад всяка (дори и неадекватна) мярка по Ковида, защото така е правилно!!! Ще си преглътна егото и гнева!

Редактирано от LAMBl на 29.11.21 10:16.



Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: LAMBl]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.11.21 10:25



ти нещо си се фейнал.
объркване цари, естествено, когато има нещо непознато.
и да опишеш случаи от практиката (
южноафриканската вирусоложка) не е всяване на паника, а информиране.

да си признаеш, че си объркан, не значи да всяваш паника.
значи, че си объркан, и нищо повече.
хич не обичам да си затварям очите, предпочитам когато казват " все още не знаем с какво си имаме работа, затова спазвайте хигиенните правила".
ако това за теб е всяване на паника, вдигам рамене.
и ръце. от тебе.




научи се да чакаш

Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.11.21 10:27



Не мога да пледирам всеки да е като Липарски, само споделям, че у нас здравият разум много помага.

Ние сме на същото дередже. Карамфилов цял ден маа гащи, среща се много хора. С две маски. Вечер се събува пред вратата, директно в банята, жабурка сто пъти устата. Той принципно си е малко нещо увреден на тема "хигиена"

и детайлизира всичкото, откъде може и най-малко да има нещо мръсно или болно. И всичкото това, заради факта, че ваксинирането не е добър вариант и за двамата.

Стискаме зъби и това е положението. И като ми каже някой антиваксър ми се иска да му кажа, да е на моето положение, пък да види как се живее с тази мисъл втора година.

Карай, ще устискаме ние с теб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.