Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.11.21 22:28



Къде в линковете ти пише конкретно за ваксиниран от ваксиниран, че не разбрах. Или трябва да се досещаме нещо?

Ми аз не се досещам, а и не ми се спори в тази тема с десет други линкове.



Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.11.21 23:20



И в двата линка, още в заглавията.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.11.21 23:33



Заглавие 1: "И ваксинираните пренасят Делта" - на кого?
Заглавие 2: "Ваксинираните срещу Covid-19 могат да се заразят отново и са преносители на вируса" - да се заразят от кого и са преносители към кого?

Не случайно го казвам. Проучванията, на които съм попадал (в medrxiv.org/ напр.), акцентират на пренасянето от ваксиниран към неваксиниран близък семеен контакт, не знам защо.

В двата линка, и д-р Коен Пауълс от оксфордското проучване, и проф. Пенка Петрова за радио Варна никъде не говорят за степента на пренасяне от ваксиниран към ваксиниран.

В нашата тема, имаме дори прекрасно, конкретно case study - на живо. Затова не ми се спори в нея, защото предстои да видим дали Nut ще покаже положителен тест и нещо повече, евентуално ще прояви симптоми. Според мен шансът това да се случи не е висок.

Редактирано от Crrafterr на 28.11.21 23:34.



Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.11.21 00:09



Заглавие 1: "И ваксинираните пренасят Делта" - на кого?
Заглавие 2: "Ваксинираните срещу Covid-19 могат да се заразят отново и са преносители на вируса" - да се заразят от кого и са преносители към кого?


На мухите и паяците, на кого друг? Като дъхнат срещу муха, я заразяват.

Много ясно, че щом ваксиниран се заразява до степен 3-4 дни да ходи хремясал заради вируса, го разнася. Предава се по въздушно-капков път, нали?
И, ако помниш от обикновените грипове, някои се заразяват, други - не. Който е по-податлив или стоял твърде дълго или близо в обсега на заразения, има голям шанс да го прихване със симптоми. Твоите професори не са броили колко вируса изкихва ваксиниран и колко неваксиниран, нали?

Та, на Нутчо бързо и безпроблемно оздравяване, а на Нута - здравословна дистанция, докато е хремав и често проветряване на дома. Хич не е задължително и тя да прихване от него, ако внимава.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.11.21 00:09



нути, нали това е целта на ваксините, ако се разболее някой, да го изкара леко.
пожелавам ти много скоро нутчо да покаже отрицателен тест, и тия дни да минават леко и без оплаквания.
не ти казвам да не се тревожиш, защото няма смисъл.
стискам силно палци.

пп и избягвай ненавист и омраза, те действат зле.


научи се да чакаш

Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.11.21 00:33



всичко е гьотере объркано.
чатим си с едни австрийци. разбира се, засяга се омикрон, дето един тиролец почти стопроцентово го е пипнал. стопроцентово, щото резултатите от секвенирането щяли да излязат след няколко дни, ама вирусолозите сигурни, че го почнал

тиролецът най-съвестно се е ваксинирал. и си думат:
-ама нали е ваксиниран, що така.
- що, щото от втората доза изтекли 9 месеца, за бустер не му бил дошъл реда.
аз: ми да идва у нас, ваксини, бустер, колкото искаш.

(мълчание, знаят, че у нас ваксинираните са малко, но не искат да кажат, че сме такива или онакива

)

постват изказване на вирусолог от южна африка, която казва, че заразата се пренася изключително бързо, но засега освен силна умора и болки в тялото други симптоми нямало и хората бързо преболедувал.


един от австрийската група: (отчетливо, с натъртване) - засега!

... и те объркани повече от мен.


научи се да чакаш

Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: Crrafterr]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано29.11.21 05:06



Прав си за омразата, че така като пожелание изобщо не върши работа. То трябва да си дойде отвътре.

Щом ваксаните се заразяват - значи пренасят и разнасят.



Тема неее бенови [re: osvoboden pich]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.11.21 05:22



ваксаните нито пренасят, нито се заразяват
освен от антиваксъри



Тема Re: Кой кого ?нови [re: Crrafterr]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.11.21 07:14



От кого според тебе се зарзяват в Португалия, където само паметника на Антониу Виейра не е ваксиниран и то само защото бил колонизатор. На 24. 11. 2021 е имало 3 700 случая.
Как беше: „да се заразят от кого и са преносители към кого?“, или колко дявола могат да се съберат на върха на една игла.

Не е ли въпросът много по сериозен ?
Сега, защото е по лесно, се приема, че неваксинирните вършат цялта работа, и със заразяването, и с умирането.
Като ваксинират всички те сами ще си поемат цялата работа. И със заразяването, както е в Португалия. И с умирането, както е в ... предстои да видим къде ще почнат първи.



Тема Re: нали съм психично болна!нови [re: tartarianeyes]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.11.21 09:12



"всичко е гьотере объркано." И как помагаш, като го объркваш допълнително с противоречиви коментари и "доказателства"?

Ако това ти е идеята - добре, но се съмнявам да си по някакъв начин лично мотивирана от това. К`во пари ли ти плащат да създаваш психози? Не нали? Ами не го прави, не е в ничий интерес и ще се върне върху тебе!

Целта не е ли да се създаде сигурност в обществото, единимислие, и най-вече единодействие?

Така се действа в криза!!!

Точно колебанията паниката и безредиците са по-страшното от вируса!!! В такава криза те убиват повече от вируса!

Та как помагате, като набивате още съмнения??? Чудя ви се!!!

... успокояваш НУТ, щото я виждаш панирана, става ти жал. Ами не набивай напрежение у милиони и да успокояваш само един! Обратното е по-ефективно!!! Пък и общото спокойствие в обществото и увереност в успеха, ще ти се върне на теб лично като душевен комфорт ... и не само - и под формата на пари ще ти се върне, икономиката ще се скапе по-малко. Ако щеш и това!!!

Пиша на теб, защото ти си човек с акъл. Моля те не си води по акъла на масата, той обикновено е в грешна посока. В моята сфера има един лаф: "Ако таксиметърджията ти каже "купувай", значи е време да продаваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.