Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 27.04.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано03.09.12 16:31



ахахахахахаххаха



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано03.09.12 17:10



Аз само искам да обърна внимание на шефчето, че Фетел не е наказан :РР



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: nerra]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 17:23



Нито Уебър, скандализиран съм!

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано03.09.12 17:30



Това е защото бяхте зли и държахте да бъдат наказани! И не дадохте второто/третото място на Дедо. Да ви е за урок!



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Maldini]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 17:31



Откога почнаха да дават точки в тренировките?
Открай време отборите които нямат много шанс в състезанието правят летящи обиколки в тренировка за да влязат в обектива на камерите, и те и спонсорите им. Макларън си го правеха редовно когато бяха далеч назад спрямо ферари и уилямс, Рено го правят когато нямаха добра кола, Уилямс го правят също.
Тонове се изписа за ДРСа на Мерцедес и какво предимство им дава в квалификациите. Особено в началото, защото сега подобни системи имат доста и други отбори. Факт е че в Китай Розберг размаза всички, СЕДМИЦА(не две а една) с абсолютно същата кола и абсолютно същите коли на противници беше далеч от победата. Уилямс са по-добре от Маруся, но определено не са от класата на Ред Бул. С Жаира ми твърдите, че видиш ли ПРИЧИНАТА била в много изравнени възможности. Само дето като имаш изравнени възможности имаш постоянна борба на тези хора до финала. Тази година от никъде някой прави пол позижън/победа и в повечето случаи достатъчно убедително.

Не сме изненадани, нищо свързано с Пирели вече не ни изненадва.
Мелцедес май скоро няма да са бързи, оказа се май че Пирели тази година не прощават на техния ДРС...

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: nerra]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 17:32



Аз го давах но някои бяха твърде лакоми!

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано03.09.12 18:05



Не се дават точки за тренировките, обаче обикновено можеш да прецениш кой е добре тая седмица и кой за нищо не става. Не мисля, че този сезон се е случило някой да вземе пол без да е бил близо до челото в свободните тренировки.
И обратното - отборите, които са зле в свободните тренировки обикновено не влизат в третата част на квалификацията. (Това не важи само като има дъжд, защото тогава големите отбори понякога дори не си дават зор да правят обиколки, за да си спестят някой безсмислен инцидент)
Така, стана ми ясно, че ти тия тренировки не си ги гледат от времето, когато съм била в детската градина. Нормално е да те изненадват Уилямс, Заубер и т.н.
А за Розберг - той и в Бахрейн можеше да вземе пол, ама направи грешка в единствената си бърза обиколка в третата част на квалификацията - за какво му бяха виновни Пирели тука?
И Уилямс си мисля, че щяха да са поне с едно 20-30 точки отгоре, ако Пастор имаше акъл в главата.



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Maldini]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 18:27



"А за Розберг - той и в Бахрейн можеше да вземе пол, ама направи грешка в единствената си бърза обиколка в третата част на квалификацията - за какво му бяха виновни Пирели тука? "
Ако и евентуално. Факт е че не спечели нито пола нито после състезанието.

И с 20-30 точки пак няма да са толкова близо до Ферари/Ред Бул/Макларън и Рено. В минали години петия отбор колко точно победи е взимал? Всъщност колко точно пъти се е случвало(в последните десет години) някой който постоянно присъства около 8-10 място, веднъж на пет състезания прави пол или е в тройката без да е имало дъжд по време на самата квалификация или нещо друго извън нормата ?

"Така, стана ми ясно, че ти тия тренировки не си ги гледат от времето, когато съм била в детската градина. Нормално е да те изненадват Уилямс, Заубер и т.н. "
Аз пак да питам защо една писта - първо/трето място, на следващите четири писти 8/12ти ? И така цял сезон ?

В колко сезона се е случвало човека спечелил с пълна доминация третия старт, в 10тия да не може да влезе във втората квалификация? Или да си го кажем така, се движи от около 13-15 място и надолу. Мерцедес спряли да развиват колата след третия старт? Сериозно? Печелят, всички ги мислят за сериозен претендент и те спират развитието. за да правят колата за догодина ли ? И две състезания после вече са в тотален срив!

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано03.09.12 19:51



Нито един от нас не знае какво става в Мерцедес, ама мисля, че този уикенд дори Рос Браун в едно интервю призна, че са назад в развитието. И това, че джобовете на Ферари са бездънни, не значи, че при всички е така.
А тая година дори повече от предишните е много важно да носиш ъпдейти постоянно. Макларън се бяха замотали по едно време и Бътън тогава редовно ревеше на умряло. Мерцедес не си спомням да са сложили нещо напълно ново в последно време. А и имам съмнения, че концерна мисли да изтегли отбора от Формулата, ако не от 2013, то от 2014 и не съм сигурна колко пари им се наливат изобщо.
Да тази година наистина по-често по-ниско класираните отбори печелят, ама да не забравяме, че:
1. Ред Бул бяха в криза първите 3 състезания
2. Ферари бяха в криза първите 4 състезания
3. Лотус и те не бяха много в час преди Бахрейн
4. Макларън заспаха в развитието някъде между Муджело и Германия
Ми нормално при такова изреждане на кризи да може и Заубер, Мерцедес и Уилямс да хванат ръка някъде.
То по-твойта логика и Фетел тръгна 11 в Китай, как после е успял да вземе пола в Бахрейн? Половете не са само стратегия и гуми, трябва да направиш безгрешна обиколка - веднъж се получава, веднъж - не.

И сега като се замисля, как не сме чули Фетел да реве на умряло от гумите? В сравнение с миналия сезон, той загуби най-много.



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Maldini]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 20:21



Съгласен съм че Мерцедес не хвърлят достатъчно пари в развитието си, но лагването в развитието е доста рязко. Дори Браун не загубиха толкова бързо скоростта си, а те имаха по-малко пари отколкото сега Мерцедес.
Наскоро Бътън даде интервю в което обясняваше че след второто състезание е тръгнал в съвсем грешна посока за настройване на колата поради неразбиране на онова мръсно нещо започващо с П., след Унгария е занулирал всичко и е почнал да търси настройките си отново. Хамилтън се представяше значително по-добре, но определено нещо липсваше в развитието на колата, май добро разбиране за работата на гумите :) Спекулираше се че работните карти на бенца претоварват гумите и се търси решение. Явно са го намерили.

"1. Ред Бул бяха в криза първите 3 състезания
2. Ферари бяха в криза първите 4 състезания
3. Лотус и те не бяха много в час преди Бахрейн
4. Макларън заспаха в развитието някъде между Муджело и Германия "

Технически промени има почти всеки сезон, понякога по-драстични, друг път по-плавни. Изведнъж се оказва че този сезон четирите водещи отбора са в сериозна криза в развитието на болида, дали не е поради непредвидимото поведение на Пирели ? Както Жаира беше споменал, гумите са контакта с пистата и винаги болида се прави така че да пасва на гумите. Но и четирите водещи отбора грешат в развитието си. Отбори с дългогодишен опит и 100тици милиони бюджет. Но и четирите бъркат и то в еднаи съща година. Към тези четири можем да добавим и Мерцедес, които както ти отбелязваш, от един момент нататък лагват сериозно в развитието си..

Ако не направиш абсолютно максималната и безгрешна обиколка, но и недопуснеш сериозна загуба на темпото(Хамилтън, СПА първото му излизане), то обиколката ще е на една две десети от най-добрата ти, а не на цяла секунда!

Фетел е научил най-важния урок. Риташ ли срещу Бърни/ФИА и техните решения рядко печелиш нещо.

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.