Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 28.04.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 12:38



тоя ти цитат го четох, ама нещо почна да ме боли главата. Гумите ли прецакаха хамилтън в квалификацията, това ми кажи, прост отговор?

И понеже тва с механиците не ти харесва, гумите ли са причината за всички изпуснати завои във формулата?




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 12:38



пирели ми доставят в кеф, в началото със рандъм състезанията, а сега със допълнителния стратегически фактор, който вкарват

разбирай го както си искаш




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:53



"Пирели ли прецакаха Хамилтън в квалификацията на Спа? Ще си го сложа тоя въпрос на сигнатура, докато спреш да се правиш, че не го виждаш."
Ми да си сложа и аз отговора който вече три пъти давам, че барем го видиш



“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex

Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:56



Пий аналгин или спи повече!

ДА, непредвидимото поведение на Пирели, изключително тесния оптимален температурен диапазон и невъзможността да се работи по настройване на колата към гумите(въпрос на късмет, а не на работа, опит или талант) прецакаха Хамилтън в квалификацията на СПА

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 13:00



ОК, последен въпрос и приключвам.

Има ли хипотетична ситуация, в която Бътън да печели пол, а Хамилтън да е девети, няма видими грешки на пистата, и това да не е заради Пирели? Можеш ли да опишеш подобна хипотетична ситуация?


Редактирано от Jair на 03.09.12 13:00.



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 13:13



Това е първи пол позишън на Бътън с Макларън. Нещо като Малдонадо в Испания.

Да опиша? Какво разказ с елементи на хипотетични разсъждения ли искаш ? :)
На теория е възможно, да. На практика се случва за първи път в квалификацията в която без видими грешки или атмосферни условия Фетел не влиза в топ 10, а компания на Бътън в топ три правят Перез и Малдонадо. Та на теория много неща са възможни, дори победа на Шумахер! На практика, пак ще се енпъти повторя, случва се за първи път за година и половина Бътън да е първи на квалификация, в същото време Малдонадо за втори път изненадващо е в топ три на квалификация, а имам подозрения че и Перез не е имал по-добра квалификация.
Ако искаш да ти опиша квалификация, която не е силно повлияна от скапани гуми на Пирели, развива се на суха и добре позната писта в която победителя печели пол позишън за първи път от година и половина и бие съотборника си с осем позиции(без някакви инциденти да е имало), втория също никога не е помирисвал пресконференцията след квалификацията , а трети е човек който това му е втората най-добра квалификация в живота след като в предишните три-четири състезания се е движел около 10то място, а ДВУКРАТНИЯ световен и настоящ шампион е чак 11ти и то пак без видими грешки.. ми разказче с чак толкоз съвпадения не мога да напиша! Сори!

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 14:50



Накрая идва и шумахеризирането със статистиката - бътън нямал пол отдавна, било същото като малдонадо. Аха, за СТАТИСТИКАТА е същото, на практика няма нищо странно в това пол позишън да вземе един от двамата пилоти на водещ отбор. Независимо кога му е било за последен път.

Ами виждаш ли, това е основната разлика.

Никога в мирогледа ми няма да се случи да направя логическа връзка "тая квалификация е много разбъркана, гумите са виновни". Това е огромен скок и ми е много лековато, когато някой го прави толкова лесно. И за това ти е необходимо в последствие да запълваш празнината от този скок със изсмукани аргументи от типа на притискане, гуми, пади лоу, симулатори, милиони и т.н....при това ти вече си си направил извода дори преди да чуеш въобще дали е имало или не проблеми.

Аз по този начин не мога да споря, всъщност мога ама не искам.




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано03.09.12 14:57



Боже Господи. Айде почнете да гледате малко по-сериозно Формулата и тогава спорете.
Нито на Малдонадо, нито на Розберг им бяха случайни победите!
За Мерцедес:
Първите три състезания бяха единственият отбор, който беше близо до Макларън в свободните тренировки, а в квалификациите имаха три пъти подред пилот в топ 4. Тогава специалният ДРС им даваше предимство в една обиколка.

В Австралия и дедо, и Розберг нямаха късмет в състезанието. На дедо му се повреди скоростната кутия, а Розберг се сблъска с Перез накрая. Можеха да свършат и по-напред тогава и ПИРЕЛИ НЯМАХА НИЩО ОБЩО!
В Малайзия отново не бяха виновни гумите - и с Бриждстоун като завалеше ставаше мазало (помните ли Бразилия 2003 например?), а Шумахер беше трети на старта (Ред Бул още не знаеха къде са в квалификациите в тоя момент). Логично беше да се класират по-напред.
Мерцедес явно бяха почнали доста рано миналата година да работят по тая кола и в началото се движиха сравнително добре, въпреки липсата на резултати преди Китай. Обаче след Китай като че ли спряха да развиват колата, а Ред Бул, Лотус и Ферари ги настигнаха и задминаха, защото продължиха да изкарват сериозни ъпдейти.

За Малдонадо:
Вярно преди Испания Уилямс нямаха кой знае какви постижения, обаче от тогава насам Малдонадо редовно е сред най-бързите в свободните тренировки (както беше и в Испания) и квалификациите. Няма резултати обаче, не заради това, че победата в Испания е била случайна, а защото е ненормален. Тоя уикенд от Уилямс казаха, че и Волф, и Сър Франк са говорили с него да внимава. И какъв е резултата - 3 места наказание за Спа и 10 за Монца. Дизайнерите на колата на Уилямс няма как да я направят такава, че да пази Пастор от глупости. Не, Малдонадо не спечели случайно в Испания - Уилямса тая година е доста по-бърз от миналогодишния, а Пастор определено е талантлив пилот. Наличието на резултати в Испания и липсата на такива след това не е заради гумите, а заради Лудата глава на Пастор - или ще направи нещо гениално или някаква простотия.

Съветът ми е - почнете да гледате свободните тренировки и тогава няма да сте толкова изненадани, когато Заубер, Уилямс и Мерцедес са бързи.



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Maldini]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 15:58



из дневника на един партизанин.
......................
ден 3: дойде горския и ни изгони всички




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано03.09.12 16:19



Не се опитвам да намирам извинения за Мерцедес - колата им в момента за нищо не става. Просто в началото и Ферари, Ред Бул и Лотус също не знаеха къде са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.