Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 27.04.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 11:11



Айде пак стария репертоар. Ако искаш отговорите ми тук просто прегледай какво сме си писали преди...на практика няма нищо ново.

И какво пък толкова тия 7 старта, имаме наистина двама изненадващи победители там(Росберг и Малдонадо), даже за Росберг не е много изненадващо защото Мерцедес бяха по-силни в началото на сезона. Другото са основните 3 отбора. А и вече сме 12 старта, колко трябва да минат за да спрем да слушаме за седемте? В тия 12 старта имаме 4-3-3 победи разпределени между водещите отбори, абсолютно нормално след като правилата ги приближават едни към други...

Ама знаеш ли какво, обявявам от сега, че Хълкенберг(нали съм му фен!) няма да направи грешка на Монца. Ей така, говоря си наизуст предварително. Чакай да мине състезанието и ако случайно не съм прав седи гледай как ще почна да се оправдавам да те убеждавам, че не е направил грешка. Ще разчепкам изказванията на Форс Индия до дъно...силно вероятно накрая да са виновни Пирели, щото нали като изпуснеш завой означава че сцеплението ти с гумите е кофти, и пилотите са опитни и са тренирали тоя завой на симулатора цяла седмица и получават милиони за таланта си - логично с други гуми изпуснатите завои ще са част от миналото.......да видиш дали е яко да се спори срещу подобни аргументи.


Редактирано от Jair на 03.09.12 11:13.



Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: пeтльo]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 11:47



Ми цъ, не разбираш. Макларън последните две състезания са си екстра с гумите. Бътън доминира тук, преди месец Хамилтън спечели.

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 11:57



"И какво пък толкова тия 7 старта, имаме наистина двама изненадващи победители там(Росберг и Малдонадо), даже за Росберг не е много изненадващо защото Мерцедес бяха по-силни в началото на сезона."
Ааа чакай, чакай малко. Я да видим колко не е изненадващо това за Розберг:
Австралия и Малайзия:
12 Nico Rosberg Mercedes 58 +57.6 secs 7 на старта
13 Nico Rosberg Mercedes 56 +78.5 secs 7на старта

Кое точно не му е изненадващото ? Един средняк, да точно средняк изведнъж доминира цял уикенд и състезание! По-това време шумахеристите по цял свят предвкусваха 8,9 и 10та ти се хващаше с кой ли не на бас.
Следват:
5 Nico Rosberg Mercedes 57 +55.4 secs 5 на старта
7 Nico Rosberg Mercedes 66 +77.9 secs 6 на старта

Хайде сега ми обясни как така в първите две състезания пилота е около минута от първия, в третото СМАЧКВА всичко живо и веднага след това отново е на минута назад. А разликата между третия и четвъртия старт е една седмица, така че забрави за ъпгрейди които дават такава разлика. Хайде като ми обясниш това явление ще се прехвърлим и на представянето на Пастор, после на това на Макларън и Редбул. Нали говорим с конкретни цифри и статистики, ето ти ги. Давай, кажи ми как всеки сезон имаме подобни спадове/върхове в последователни състезания- аз се сещам Деймън Хил преди много години с Джордан.

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 12:06



Буахахаха, намери си вратичка и реши да нахлуеш с шут, пък на останалото майната му. Ма разбираш ли, аз хич не отричам че в началото състезанията бяха хаотични. Разликата между тогава и сега, е че тогава бяха хаотични и ми правеха кеф, а сега не са хаотични и пак ми правят кеф. Извади ми едно мнение, където съм твърдял, че в началото гумите не ги правеха диви и щастливи отборите? Въпроса е, че дори във изтърканите вече от коментари първи седем състезания имаме петима победители от водещите отбори, имаме и двама изненадващи.

Конкретно за Розберг ми е много ма много малък дразнител да почна да ровя защо е бил цяла минута назад, казах го само защото в предсезонната подготовка Мерцедес се водеха от водещите отбори. Че дори и в мнението на което отговаряш съм го признал като изненадваща победа, с лека забележка че не е чаааак толкова изненадваща. Ма ти реши да се хванеш точно за тоя луфт и да почнеш да трупаш цифри белким замажеш останалите тъпотии, които изписа в тая тема. Хващаш се за трошички бетер изказването на Пади Лоу при положение, че фундамента ти липсва :)

Я кажи сега, гумите ли прецакаха Хамилтън в квалификацията, щото не съм сигурен че тая тема я изчистихме до край, кажи да се посмеем.




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:11



" Ма разбираш ли, аз хич не отричам че в началото състезанията бяха хаотични" Чакай сега да изясним. Хаотични защото природата на Вселената е хаотична и в ЦЕРН все още не бяха изнамерили бозончето ? Или хаотични защото гумите тази година са си ебали майката и са направени така, че да бъдат в пъти по-решаващ фактор от минали години ?

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 12:15



Хаотични, защото в началото отборите нямаха опит с новите гуми на Пирели, нещо което сега е минало. Още нещо неясно?

Кажи за хамилтън и за квалификацията...интересно ми е до къде ще ти стигне твърдоглавието.




Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:19



"Конкретно за Розберг ми е много ма много малък дразнител да почна да ровя защо е бил цяла минута назад,"
Ми дай да погледнем Малдонадо, той ти беше по душа нали ? Пък и е по-нов случай от Розберг, демек по времето когато отборите уж вече са по-свикнали с гумите? Или да не се хабя и за него. Ти не искаш да говорим с конкретни цифри и статистики всъщност?
Аз все пак ще си го пусна, ей така за идеята:
Малдонадо(един от щастливите момчета на Пирели):

Китай:
8 18 Pastor Maldonado Williams-Renault 56 +35.6 secs 13
Испания:
1 18 Pastor Maldonado Williams-Renault 66 1:39:09.145 1- Пол позижън, тотална доминация в стил Розберг в Китай!
Следват:
13 18 Pastor Maldonado Williams-Renault 70 +47.0 secs 22
12 18 Pastor Maldonado Williams-Renault 57 +54.6 secs 3/финишира 10ти но е наказан с 20 секунди

И какво пак излиза? Имаме средняк леко по-добре представящ се от курвата на Шумахер, изведнъж го огрява голямата щастлива звезда на Пирели(според теб най-вероятно просто планетите са се наредели по подходящ начин и е трябва до си купи фиш за лотарията, днес Звездите са с него!), доминира тотално след което отново изпада в Пирели немилост та чак до СПА.
Давай ще гледаме ли представянето на Фетел, Хамилтън, Бътън и Уебър състезание по състезание да видим дали силите са изравнени или има рязки сривове и върхове в представянето им състезание по състезание?

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:27



СПоко, давам изречение по изречение защото удбоно прескачаш неудобните неща

"отборите нямаха опит с новите гуми на Пирели, нещо което сега е минало. Още нещо неясно? "

"Кажи за хамилтън и за квалификацията..."

Ами цитатите са малко по-нагоре:
Хамилтън: нямахме добри времена с новото крило(поради дъжда в петък) и инженерите ме убедиха, че със СТАРОТО крило ще сме съвсем малко по-назад(от неговото темпо,а не това на Бътън) - Резултат- Хамилтън е на около 0.8сек след Бътън и предполагаемо на поне 1 секунда от своето потенциално време(екстраполация на базата че Хамилтън има непрестанни по-добри квалификации от Бътън особено този сезон)
Тоест Макларън са направи симулация и изчисление, което се разминава с около 0.5-0.7 секунди на обиколка. тъй като те имат точна представа как им работи колата, както и СПА е в календара от твърде много време, единствената неизвестна(освен потенциална грешка в карането на Хамилтън) са гумите, които демонстрират отново съвсем различни характеристики от очакваните. Механиците на Макларън не са инженерите на Макларън, нито симулатора на Макларън. Да смениш гума за четири секунди е значително по-податливо на грешки, отколкото цяла нощ заседаване на технически екип барабар с всичките им изчисления. Да , гумите на Пирели остават непредсказуеми, не колкото в началото на са все още непредсказуеми.
Въпрос на АКО е, но е Фетел и Райконен надали щяха да видят подиум ако не беше Грожан. Тоест за тези двама топ пилоти и отбори гумите са енигма също.

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано03.09.12 12:28



"Разликата между тогава и сега, е че тогава бяха хаотични и ми правеха кеф, а сега не са хаотични и пак ми правят кеф"
Ми кажи си, че Пирели ти доставят кеф, като едни други им доставят кеф розови носорози и да приключваме с темата!

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Баси мамата(тема за СПА)нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано03.09.12 12:35



Ма малдонадо хич не съм го отричал, че е рандъм победа бе, кво ми го трупаш постоянно, и какво точно се опитват да ми кажат тия цифри, освен че очевидно се опитваш да ме накараш да преровя целия сезон кога е излизал сейфти кар и подобни неща, които имат чудовищен ефект върху крайните разлики в секунди, които публукуваш? Пак ти казах, за ретро нещата не се опитвам да клинча въобще, всичко е изговорено в предишните теми, мнението ми не се е променило от тогава на милимунда, та вместо да чакаш да ти пиша за 10 път едни и същи неща, просто отиди и ги прочети тях - спестяваш усилие и на мен и на теб.

Пирели ли прецакаха Хамилтън в квалификацията на Спа? Ще си го сложа тоя въпрос на сигнатура, докато спреш да се правиш, че не го виждаш.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.