Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 23.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: до abvнови [re: psyromantic]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано10.02.10 11:23



офффффффффф

абсолютно си права... много кофти, но ти го признавам

няколко месеца пиех метадона. дори и свалих дозата. когато запо4нах да се целя бях на 50. сега го вдигнах на 60... но пък не знам как си имала кик. аз съвсем лекичко усещам едно затопляне, вкуса му в устата. малка вълна и след 5 минути - нищо. ако взема две дози т.е.120 е малко едно такова успиващо и приятно, но... ега ти права си,ч е откакто запо4нах да се целя, май не съм си го пил. през последните неколко месеца не повече от два-три пъти съм пил. у само заради тази слаба топлинка и заради ритуала на иглата. аз, за разлика от тебе, даже и немам ясен кик. защо се целя - хем знам, че е тъпо, хем ми се налага да се оправдавам пред родителите ми- понякокога имам кръв на ръкава и дупки на ръцете... но наистина някак си не мога да се върна на "правилния прием". само си мисля как да вдигна дозата, за да ме хване хубаво:(



Тема Re: до abvнови [re: abv]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано10.02.10 17:00



abv,просто аз гарантирам 100%...
Че,ако метадона е чист,ако си нашиеш 5-10 кубика (ЧИСТ!) мед, кика е по-як от този на обичайния на уличен материал.И носенето после е по-яко..и въобще много кофти са го измислили тоя метадон...Не тряяше да е така! Даването на мед за вкъщи е равносилно на леглно,лесно даване на наркотик,с който да се надрусаш от добре по-добре.Честно ти казвам,имало в случаи в който с приятеля ми сме имали една доза (за целене) чист метадон и една десетка материал.От раз избирам меда,няма две мнения! Понеже всичко ми е сигурно-и кика,и еуфорията,и носенето,и убедеността,че ще ме оправи,понеже с материала никога нищо не е сигурно,нали?

Виж,ако в метадона ти има вода (доколкото знам,в повечето програми в БГ слагат в шишенцето с дозите някви кубици вода там,даже понякога слагат доста,именно,за да се предотврати това целене),то тогава кика ти се разминава,сори,няма нач...
Ти казваш,че не ти се вярва,че има кик от меда-тогава изобщо за каква тенденция към целенето с метадона си говорим-а тя си е факт!? И на моята програма го знаят,и е обществена тайна въобще.
И трябва да знаеш,дарлинг,че ако си уцелиш разреден мед няма да усетиш никъв кик,най-много нищо да не усетиш,но след няколко часа ще те хване водната треска,за която вече си говорихме.
Кикът от меда се характеризира първо с лек метадонов вкус в устата,а после ти идва вълната-същинска,опиятна вълна (колкото и да не му се вярва на някой),от която ти става горещо на главата,а после на цялото тяло.И те почва така познатата кодтерпин+глутетска'та еуфория,при която обикаляш улиците и говориш,говориш,зарибяваш се..или пък просто дремеш в някое тъмно,топло кафе...и каквото и да правиш все ти е добре...познато ти е,нали?



Аз за кво все се оплквах преди тука,че едва смогвам с меда?Щото като взема от кабинета (две шишета за мен и приятеля ми,съответно 2х100 мл,неотворени),докато го дам на майка ми,която ни го дава,за да е ок всичко,се издрусват поне едно 40-50 кубика за два-три дена!
Мислиш ли,че ако нямаше кик,щях да си хабя меда,или изобщо да се целя,ако нямаше ефект?!
Нека това не те афектира по темата,де!
Просто исках да ти изясня,и да те предупредя,че щом се целиш (btw по колко си нашиваш на прием,че не го усещаш силно?) и усещаш само леко нещичко...значи имаш много вода в меда.И това просто да си нашиеш повече кубици от тоя разреден мед,не е решение.Хем пак няма да го усетиш,хем вероятността за водна треска се увеличава.
Между другото,преди си мислех,че ако държа,разредения с вода,мед в хладилника,то тогава няма да се развиват бактерии,и респективно-няма да има криза.Но не! Въпреки,че причината за треската е най-вече нестерилната субстанция,при все това каквото и да правим,и с мин.вода да разредим меда,пак удря криза.
Затова:
1.Убеди се,че меда ти е чист,абослютно чист (какъвто,може би в нито една програма не го неразреден,с изключение на моята програма във Велико Търново,която освен,че е по-ефтина,дават чист мед) и тогава го целй.Иначе-мръсна криза...

2.Кик се усеща,ако си нашиеш не по-малко от 4-5-6-7куб,или на два пъти по 5 кубика например...много зависи....
Оф,така изглежда все едно те уча как да се надрусаш,но ти и без това си го знаеш,abv,всичко знаеш,и аз няма как да те разубедя,при все,че се надявам да си взел нещичко,като поука,от предния ми пост до теб...
Внимавай много,това горе е плод на моя експириънс,на приятеля ми също,и на още няколко агенти,който сме открили чудото на метадоновия кик-за добро или за зло-видяхме меда в тази му светлина,и затова сега много има да си плащаме.
Вярвам знаеш,колко е трудно да знаеш,че тук,у вас,си имаш нещо дето може да те надруса яко,особено в някакви нашибани моменти,и да устоиш,и да не го направиш.
Ние намерихме изход от тая дилема,като дадохме меда на мама,и тя го е заключила в сейфа,и всяка вече ни приготвя утрешната доза,и така кубиците си стигат,намаляваме регулярно и терапията си върви като добре смазан механизъм.
Малко е врътка,да идва да се виждаме,или ние да ходим,за да го пием,но е по-добре,отколкото да се окажа с празно шише 10 дена преди следващото зареждане,хах..нали?
Вече съм на 1.2 куб! Направо изпадам в странна мечтателност за Деня 01 от новия ми (надявам се) живот!Представям си сутринта 01,в която ще събудя и няма да захапя пипетата с горчивия мед....
Тази мисъл ме вълнува...и ме радва,че наближава...
Пък после ще му мисля...
abv,ако искаш пиши ми дали меда ти е разреден,и по колко пиеш по принцип по програма?Ти май наскоро се пусна на метадонова терапия,нали?
Пази се и умната!
псиромантик

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до abvнови [re: psyromantic]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 13:46



Ами какво да ти кажа...
от готина и два-три месеца вече съм на метадон...
преди бех на 110. сега на 60. Пък си мисля, че емета ми е чист. Поне аз виждам как сестрата отваря шишето. дърпа ми 6 кубика и ми ги сляга в чашката. Неразреден. А не знам и при тебе какъв е самия метадон. На мене ми дават македонски. На шишето пише, че 1мл има 10мг мет.. Поне доколкото си спомням. И ето - в4ера изпих това, след малко си вкарах още две - значи съм взел 15 кубика. И се направих де, но без кик и изобщо... топличко, усмихнато, приятно, приказливо... но аз на 1000% бих избрал материала...:)
ох не е хубаво так да говорим. Много се ядосвам. Уж спираме, уж всичко, а като ходя в програмата и като се съберем там да пушим по цигара. Като почнем с приказките, със спомените. С "познаваш ли тоя... какво стана с оня... помниш ли какъв материал имаше '98 година"... ужас направо. само за това се говори, всички супер им се друса... понякога много зле ми се отразява ходенето. ама нема как
дано се оправим. мнго ми е писнало вече. мноооооооооого



Тема Re: до abvнови [re: abv]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано12.02.10 15:51



да бе,abv,същи метадон е моя,от Скопие идва...
Иначе дам,разбирам те....оф,мен мноо ме афектират тия разговори на по цигара с тия кат мен...
Това бе и главната ми причина да се запиша на програма извън София,не просто защото е по-ефтина,ами и точно да избегна това да тряя да ходя всеки ден до кабинета и да се срещам ежедневно с наркоманите,дето като се съберем на по кафенце и цигарка,и се заговорим...говорим си,гояворим си,докато не се уговорим за някоя щуротия...просто е неизбежно..такива сме си,това ни е страстта и така заедно,с обединена джънки енергия,чудеса можем да направим...
Мисля си,ако тая силна,мощна енергия се обедини в полза на нещо хубаво,сигурно света към по-добро можем да променим...ама както и да е.
От друга страна записването на чужда програма (не софийска) ми влиза като нож с две остриета.Първо отчитах само позитивите,но после разбрах,че да ми дават меда за вкъщи,по 100-200 кубика в началото,направо си ми вкарваше главата в торбата от раз.Така пък,без да се срещам с наркомани и да се афектираме едни други,сама си се навивах и си се сдрусах свободно смеда,дето ми е в ръчичките вски божи ден,а само аз си знам колко бели си навлякох на главата.
Винаги ще уважавам метадоновата програма,защото тя ми помага да стоя настрана от дрогата,от опиятите,или поне се скъса тоя затегнат възел на дългогодишното,неизменно ежедневно друсане с материал,но винаги когато препочръчвам метадона за терапия на някой,който се двоуми дали да започне,не му спестявам тия подробност с капаните,които ти готви собствената ти наркоманска психика,разбере ли,че ще има легален достъп до субстанция,с потенциални ефекти на надрусване...
Който вземе от думите ми-вземе,останалите,рано или късно разбират,че освен добро средство срещу наркоманията е и опасен наркотик,в зависимост на това как ще го употребиш.
Честно казано не знам защо си нашиваш по толкова,и не те удря кик..

.Всъщност ти казваш:
"И ето - в4ера изпих това, след малко си вкарах още две - значи съм взел 15 кубика. И се направих де, но без кик и изобщо... "
Значи,не разбрах-колко си изпил и колко си си нашил?Понеже има разлика дали ще си уцелиш и 15ште кубика,или ще изпиеш 13 и ще си уцелиш 2,нали?
От два кубика няма да усетиш нищо,а колкото до това,че има мои "колеги",които на програмата им предписват по 15ш20 куб. дневна доза за пиене-не знам,чудно ми е.Та това си е много материал! Аз започнах програмата на 3,5 кубика!И пак като си ги изпиех ми беше добре,и първите ми 3,5 ми бяха достатъчни да пресекат вече започналата ме субститолова криза...
Не виждам смисъл да се пият толкова много кубици,питала съм и доктора на моята програма и той смята същото...просто казва,че тия дето им дава по толкова са някакви непоправими наркомани (аз пък си мислех,че аз съм непоправима,хах) и адски много се сугестирали и казвали,че не ги хващало по-малката доза мед.И за да не си намират оправдание да ходят да се друсат,той им осигурявал по-голяма доза,ама да си я пият там,на място,че да ги хване яко,и да не мислят за хероин.
Според мен това си е чиста проба изнудване от страна на джънкитата в програмата,а пък и доктора с тия разсъждения,направо се чудя как е шеф на психиятрията в Търново от 35 години,но както и да е...
Гледам ти си на нормална доза-6 кубика (нали,в случая, 60 мл=6 куб?).Това е ок,значи имаш шанс да не се мъкнеш години на тая програма.Много е важно да вървим надолу (откъм доза),за да се отървен колкото се може по-бързо.
На мен все още понякога ми се случва да повзема малко повечко от колкото трябва,злоупотребвам си чат-пат,и знам,че чак когато вече нямам грам мед в ръцете,и в живота,чак тогава съм застрахована срещу тия злоупотреби.Докато го има метадона в живота ми,ще я има и крастата и жужнененто,и мухата на надрусването,която постоянно ти жужи в ухото и не те оставя на мира...Това е просто неизбежно,макар и на пътя на Отказването,капаните пак си ги има...
Абе,abv,ти си момиче ли си или си момче?Не,че е много важно,просто наскоро разбрах,че в мойта програма в Търново сме само две момичета от 40 човека и май си мисля,че няма много жени на метадонова програма,и като цяло май сред наркоманите преобладават повече мъжете....или не?Успех ти пожелавам с твойта терапия,дръж се и...дано всичко свърши скоро и доведе до добър край-и при мен,и при теб...

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до abvнови [re: psyromantic]  
Авторпpoдължитeлнocт (Нерегистриран)
Публикувано13.02.10 16:01



Ако някой може да каже колко е средната доза за метадона, като гледам е около 20-25 куб.
И ако някой има проблем с продължителноста на действие на дозата понеже имам проблем с дозата и не ми стига до на другия ден а още вечерта ме подкарват кризи което изтормозва много.



Тема Re: до abvнови [re: пpoдължитeлнocт]  
Авторprincipe (Нерегистриран)
Публикувано13.02.10 17:28



Пробвайда го пиеш на два пъти.
Половината сутрин, другата половина следобед или вечер.



Тема Re: до abvнови [re: principe]  
Авторпpoдължитeлнocт (Нерегистриран)
Публикувано13.02.10 18:02



Това ясно че го пробвах и в началото се мъчех така но дозата не ми стигаше. Вдигнахамия малко и пак не можех да го натакмя че да ми е добре не говоря за никакво по различно състояние от да нямам кризи и да не лягам вечер настръхнал и треперещ, и не след дълго време ефекта намаля дето се вика на половина от в началото. И се оказа не след дълго че трябва по неволя да бия тази част която ми беше втората от дозата. Иначе биенето никакъв кеф не дава освен че по лесно изкарвам втората част на деня. По това време трябва да бия един път и после преди лягане общо взето. Ако имаше достатъчно висока доза която да ми стига на пиене нямаше да си помисля за биене



Тема Re: до abvнови [re: пpoдължитeлнocт]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано13.02.10 19:33



Това да пиеш сутрин,пък после вечер не си е работа...
ако дозата ти е достатъчна,като я вземеш сутринта,си те държи до сутринта,без проблем,като ти осигурява спокоен,дълбок сън и нормално събуждане.
Това трябваше още в началото на програмата да си го натъманиш,продължителност....


Ти отколко време си на програма? Явно не от скоро,но тогава как си допуснал да я караш на недостатъчна доза?
Това е много страннно...
Питаш ква е обичайната средна доза?Ами зависи за кого.За мен нормална ежедневна доза е от 2 до 3-4 кубика,като последното даже ми е в много,ако гледаме от гледна точка просто на достатъчна за нормален живот,доза...без еуфория,екстра удоволствие или каквито и да било други "бонуси"...
20-25 кубика не е нормална дневна доза!!!В никакъв случай!Даже и за тия дето са на голяма доза,по правило...Така че първо нагласи нормална доза за себе си,че да ти е добре....
Останалото няма значение .Успех!

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до abv [re: psyromantic]  
Автор penkopp (непознат)
Публикувано13.02.10 19:45



Мене дозата ми е 23 и ми е крайно недостатъчна и както и да се въртя и сучя не ми стига поради бързия ми метаболизъм и че няма как да стане привечер да не почнат да ме хващат кризи. Това което изпия като стана държи в смисъл да не отпадна и да не съм в физическа криза нищо повече. От метадона удовоствие незнам дали мога да изпитам колкото и както и да взема



Тема Re: до abv [re: penkopp]  
АвторABV (Нерегистриран)
Публикувано15.02.10 11:24



Ами аз съм на 6 кубика. води се 60 мл. всичко си го взимам на помпа. ве4е не си спомням откога не съм го пил. първо си дърпам дозата, която трябва да пия в програмата (пред зоркия поглед на сестрата). след малко(колкото да излеза отвън) си вкарвам и още две! т.е. на три пъти по 6 кубика. (60 мл) не знам много кли е, малко ли е... ама толкова. правя се от толкова, но... не е същото. кофти е да се целя... ама. това е




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.