Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 07.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема много грешни представи имаш,нови [re: Xexo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано20.01.06 14:15



и това ясно личи.Дали е спрял от първия път тоя приятел? хехе, сигурно му е била 101-ата студена путка,но първото истинско и сериозно намерение, със заминаване и пр.
Друсал се е досат години преди това.
Откъде знам,че е спрял,е виждаме се често,а аз жалост(вгарден навик от личен опит)мога да познавам(все още,дано изгубя тва си досадно качесвто).
Спирането на цигарите и алкохола в неговия случай нямат нищо общо с хероина,а са доказателство за друго,че спирането на хероина не е предела на волята. Аз на твое място не бих се заблуждавал и не бих се лрепял на илюзии,че видиш ли алкохо е колко по-опасен. ДА! така е, продава се легално,говорили сме по тая тема,но моля те-не лежи на тая кълка. В клуба с алкохола никой няма проблеми,така че да го забравим,а не да се осланяме на не го,като оправдателно средство.
регистрирай се?

Bang, bang!?


Тема Re: много грешни представи имаш,нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 14:46



Виж в клуб "анонимни алкохолици". И да алкохолната абстиненция е една от малкото абстиненции които могат да убият човек (наред с барбитюриците и бензотата). От хероинова абстиненция никой не е е умрял. Това не е просто мойта представа ами са медицински факти.

Не го използвам като оправдателно средство. Изобщо. Просто е факт че ако сравниш чист алкохол с чист хероин, на ежедневна употреба хероина вреди по малко на физиката. С хероина се свиква по лесно, с алкохола се спира по трудно.



Тема "студена пуйка"нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 16:43



е една от най- то4ните метафори, описващи въпросното състояние, слава богу ли4но не съм го изпитвал, но съм виждал абстинентни хора един ден и една нощ след като са се нацелили за последно, еми баш на голяма студена и оскубана пуйка прили4ат, студени, побледнели и с кожа като на сурова коледна пуйка, сгър4ени в ембрионална поза и повръщащи празните си стомаси...
баси!
пи4а беше дошъл с нас на планина, беше си взел хап4етата за няколко дни, бяхме му взели даже малко макови глави за всеки слу4ай, а и той самия беше решил да види дали наистина може да изкара и 2 дена без хероин, еми не можа
след цяла нощ абстита се завле4е към града да се надруса отново.
После ходи в испания, там пак се е друсал ,ама по- рядко и по 4есто със стимуланти. Спрял херингата в испанския затвор, докато 4акал да го екстрадират.като го върнаха в българия ве4е беше 4ист от херца, но се зариби по амфетамини.
Завърши си фармацевтиката след няколкото години прекъсване и сега може да се каже 4е ве4е не е наркоман а направо нарко-специалист, хаха

каквото знам за херца го знам от него, опита се да ме зариби,а ма на мене хи4 не ми хареса от първия път(на цигара) баси гадния, глупав кик, и некво топло и задушно ми стана, и ми се гадеше... аве добре 4е не ми хареса!!

та такива работи... на майка да и кажа 4е ще е успех и късмет ако синът и
спре РИСКОВАТА употреба, за отказване от "дрогата" и за връщане в "нормално" състояние няма на4ин, просто
от няколкото бивши херинги, дето познавам я момента единият както казах е на амфета, други двама са гъбари като мен, един е луд-соло алпинист, една стана кришнарка
един стана скейтър и още един в момента е метадинозависим, опериран от всякакви емоции за ве4ни времена. и това е, Нито един обратно в матрицата на "Нормалния" свят.
то4ка.



Тема а да си намалиш дозата малко ли енови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 17:03



поне от финансова гледна то4ка има положителен ефект..

и изобщо това да не се друсаш не може да е самоцел, достатъ4но е да се нау4иш да си живееш живота без да вредиш на себе си и без да пре4иш на околните.
Майка, ти питала ли си го ЗАЩО му харесва да е надрусан, каво мисли за метадона и за 4ая от мак като алтернативи на кварталния стаф , какво толкова му дава матриала и как се 4увства по въпроса , 4е хар4и твоите пари за боклуци??
Предложи ли му ако спре да си купува хероин да го оставиш да прави каквото иска с живота си, стига да не те изнудва за пари??

Викаш на село няма къде да иде или не ще, иска си квартала и приятелите,
ами защо не пробваш да му намериш някакво занимание да из4исти с прахосмука4ката и да измие прозорците например?
да сготви нещо за обяд?, 4е поне да избие малко от това , което е похар4ил за мишеморка?

май синът е доста разглезено детенце, да не ви е единствено дете?
ако е така не ме у4удва ситуацията в която сте изпаднали..

ако го пускате на разходки в никакъв слу4ай не му давайте пари.



Тема аве, "банг-банг",(офф-топик)нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автордpyc4o (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 17:19



ти ако си привърженик на идеята хората да не се друсат с нищо и да работят за обществото, и ако самия ти не си се друсал и не се друсаш, то си е твой проблем,
ама разбери, 4е всеки, който е решил 4е трезвото мислене не е за него не ги споделя твоите възгледи.. или по4ти всеки.
Не е важно мом4ето да спре да се друса, важното е да спре да краде от вкъщи и да спре да се друса с боклуци!!! това е важното.

пък ако за целта по4не да се друса с метадон или с други медикаменти, или пък по4не да си бере гъби или да си гледа салвия-дивинорум, или
дори ако по4не да си гледа макове и да си ги вари на 4ай4е за да може да заспи, то е за предпо4итане, поне според мен.

И дори само да синамали дозата хероин пак ще е добре, макар 4е за да си излекува хепатита първо следва да спре поне да с е боде..

А майка да не се съмнява, и да е спрял, не се е отказал, ако се откаже сам ще се захване с нещо вместо да и крънка по 5 лева.
По това ще се разбере кога е станал независим, а не по нещо друго.



Тема Re: аве, "банг-банг",(офф-топик)нови [re: дpyc4o]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано20.01.06 20:46



Съгласна.....само дето не всеки би могъл да приеме идеите ти. Повечето хора ги отхвърлят, без дори да се опитат да помислят над тях....пада една бариера и до там....страшничко е да помислят, че може да се погледнат нещата и по такъв начин....което пък е жалко, ама.... тва е положението.



Тема Re: кви 5 лева бе?!нови [re: мaйka]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано20.01.06 20:52



еее, пишете, та пишете
ми дай някаква информация - тоя човек на колко години е, има ли някакви интереси освен да ви харчи парите за дрога, някакви хобита, дарби или възможности... някакви ценности, приятели и т.н.?

и ако сега кажеш, че те е страх да не вземе да влезе да прочете какво си пишем тук, значи в момента сте точно там, откъдето сте тръгнали и още МНОГО път ви остава докато си разрешите проблемите



Тема Re: аве, "банг-банг"(на мен ми пука)нови [re: Amme]  
Автордpyc4o (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 14:16



то ако всеки можеше да приеме тези идеи нямаше да има проблемна употреба..
И това ни е ясно на вси4ки, дето сме се решили прекра4им 4ертата...
а на уважаемото нещо "на кой му пука" искам да му напомня, 4е това е форм "ЗА наркотиците" а не "ПРОТИВ наркотиците"
аз ли нещо не разбирам, или просто някой си лае като псе от храсталака "не на дрогата, бъди 4ист, имай нормален лайфстайл"

Е Не, мерси, ако ме кефеше нормалния лайфстайл нямаше навремето да се назобя с татул..
а от татула който оцелеел никога ве4е не бил нормален, така поне твърди баба ми, а нейната баба е била истинска вещица е село.
Нормалните не оцеляват, и комай ве4е такива по4ти не останаха:):)

а на Майка-Зайка с риск да я ядосам малко ще и кажа да про4ете книжката за зай4ето Питър,
и да разбере 4е колкото и да му казва на зайко да не влиза в градината с морковите, то ще влиза, и дори да го хване фермера то ще избяга,
ама докато не остане само в гората поне 2 седмици да разбере 4е нее вси4ко, дето лети става за ядене няма да се кротне.

като е свикнал майка му да му дава пари и да се притеснява за него и вместо него тя да взима решения, а той само да вегетира, ами така го е свикнала.

малко физи4еска работа няма да му навреди и спрете да го глезите, нека разбере, 4е не може да ви изнудва пове4е и 4е живота си е негов и сам да носи отговорността за действията си и сам да поема ексцентри4ните си разходи.

п.с. затова си правете по 2 деца, 4е едното и да излезе келеш според общоприетите норми, да се надявате на другото.



Тема Re: аве, "банг-банг"(на мен ми пука)нови [re: дpyc4o]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано21.01.06 15:16



айде стига деца
майката има хероинозависим син,който я е помолил за помощ и има нужда от лечение.темата е затова.
когато употребата прерасне в злоупотреба,вече говорим за вид болестно състояние,над което трябва да се работи.и тя го прави.изобщо не става въпрос за забрани и какви ли не още филми дето си ги направихте.
зависимостта на един човек е състояние,което изисква решителни мерки и сериозни действия и от двете страни в семейството.майката иска да направи точно това,доколкото тя може да има участие в неговото лечение.най-малкото той засега не може и явно и не се е грижил сам за себе си.логично е щом е така тя да иска да му повлияе позитивно.та дори и на 30 години да си,пак ти трябва опекун,докато се лекуваш и това е съвсем нормално,тъй като когато си зависим не можеш да носиш отговорност дори за някои елементарни неща.да сте чували за наркоман с постоянна работа?рано или късно загубваме дори и работата си,заради наркотика.той остава на първо място преди всичко.
в такъв момент трябва да има някой до теб.не за да ти заповядва,а за да ти помага.понякога този някой е необходим дори и за някои решения.особено,ако става дума за дете,с хепатит,което изнася къщата й,докато тя се опитва да му помогне.
надявам се да сме дали на майка поне някаква информация за нещо си...макар и почти да не казахме нещо по-конкретно.сигурно доста сме я объркали,но...важното е тя да не се връзва и да отсява необходимите за нея си неща.стига с тея спорове,революционни изказвания за свобода и вижданията ви за необходимостта от либерални взаимоотношения родители-деца.това си е тяхна работа,а и аз съм сигурна,че майка прави всичко,което й е по силите.да не изживявате пубертета си наново в тая тема?
аре да си говорим за алтернативните лечения например.това ми изглежда по-необходимо за нея на този етап.

майка,наистина ще бъде добре /ако можеш/ да ни кажеш нещо повече.някакви конкретни неща за сина ти.на колко години е,с какво се занимава,какво иска/освен че е поискал да започне да се лекува/?това са важни неща мисля.възрастта има значение за подхода,а и продължавате да имате един определен проблем - че още сте на това лечение,което както ти казах е просто за детокс и се прави максимум за седмица.имаш ли идея защо останахте на него?той ли така поиска?кога би трябвало да приключи?а после накъде?
дано се справяте там.поздрави и ще се радвам да споделиш как сте напоследък.



Тема Re: аве, "банг-банг"(на мен ми пука)нови [re: tOxic]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 19:10



Не зная от къде да започна.Всичко ми се вижда недействително.Сина ми е на 19.Последен клас в гимназията .Относно заниманията.Да ,занимава се с учене.Няма никакви проблеми в училище.Нито с ходенето,нито с ученето.Затова съм толкова объркана.Как става тази работа.Кога учи и как учи.Всеки ден привечер излиза.Относно вземането на хероин-едно,че го призна и поиска лечение,другото с положителните тестове .с изнудването за пари,със залаганията на вещи от къщи и тяхната продажба...Всичко това е истина.Но как успява да се държи?
За лечението - той иска да прояължи да пие тези медикаменти и вчера лекаря потвърди,че в това количество може да ги пие.Изразих мнение пред лекаря ,че се пият от доста време,а той ми каза да спра само Rivotril и това е.Другите били за спане и успокоение и с нищо не можели да навредят.В понеделник ще ходя при друг за мнение.Все пак трябват и пари за прегледи.
Какво друго да каже.Буквално не зная какво да правя.Чета всичко каквото пишете.И ще продължавам да се боря-нищо ,че живота си бил негов...




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.