Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 18.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема кви 5 лева бе?!нови [re: tOxic]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 11:33



с 5 лева може да се надруса царски.. а и ве4 колко пъти по 5 лева е увътрил родителите си?

СПРЕТЕ да му финансирате глупостите просто, кратки и ясно.

и тия тестове, и те не са безплатни.
Не мога да повярвам, 4е няма на4ин да му организирате едномесв4на изолация от града, няма ли си баба и дядо в някое село, от което ина само по 1 автобус на ден, и които да го карат да цепи дърва, да 4исти леща, изобщо да върши нещо полезно с живота си?

сега е зима и варианта с излет в планината е не добра идея,

Не знам, не съм се отказвал от хероин, щото не съм го по4вал, но всеки път като 4ета тая тема и се сещам заедин бивш съу4еник и пишман-майка му, дето въпреки 4е(или може би защото) е докторка, така и не успя да го излекува.



Тема Re: кви 5 лева бе?!нови [re: пaтилaн42O]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 12:02



Проблема не е спирането. Проблема е след спирането.

Това е най голямата грешка на много хора според мен - фиксират се върху спирането като че ли това е крайната цел на живота им. И като дойде "после" - става кофти ...

Няма да стане ако не се опита човек да си оправи и организира живота. И докато не реши какво иска да прави от живота си като цяло. Какви са му плановете. Открие ли някаква цел, ще може да тръгне към нея. И спирането ще дойде от самосебе си - като част от пътя по който върви. Инак ще е много по трудно.



Тема Re: кви 5 лева бе?!нови [re: Xexo]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 17:57



Писах ви конкретно за медикаментите.Но той ги взема в този вариант вече поне две седмици.Днес се обадих на лекаря и той каза да ги продължава.Но преди този период ги взема поне още две седмици и то почти в двойна доза.Според мен това е силна комбинация и не може да ги взема вечно.
Относно извеждането някъде-казах,че не може.Това трябва да стане насила,а не е вариант.Затова ,колкото и да е трудно,трябва да се справя без отдалечяване от средата.Какво друго-освен,че просто вече не зная какво да правя.Но ще се уча.Наистина ми помагате.Пишете.



Тема Re: кви 5 лева бе?!нови [re: мaйka]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано19.01.06 20:14



Здравейте, относно медикаментите, не бих могла да ви помогна - когато се отказвам обикновенно го правя на "студена пуйка" т.е без лекарства. Бих искала да ви кажа нещо относно доктора. Имате ли вариант да се посъветвате и с друг лекар? Защо питам - ще ви разкажа следния истински случай: имам познат с епилепсия, от години пие едни лекарства, обаче от време на време получава припадъци. Мислеше че това е в реда на нещата, но преди няколко дни случайно ходи при друг лекар, който преглеждайки го и разпитвайки го какви лекарства пие му казва "Ама вие изобщо не сте лекуван. Дозите, които пиете се предписват на деца". Познатият ми е доста зачуден на кого да вярва. Обади се на стария си лекар, обясни му какво са му казали, при което той му отговорил "Е, то всеки се има за голяма работа. Това лечение си е правилното." Днес ходи при професор, абсолютно светило в тази област и професорът потвърди, диагнозата на втория лекар и сега започва лечение с двойна доза. Та така. Понякога се случва и лекарите да грешат.
Лечението на наркозависими е област, с която тъй или иначе е не са много запознати медиците ни.
Мисля, че трябва да се обърнете за съвет и към някой друг, не може да ви предписват лекарства за детокс за толкова продължителен период и при положение, че няма ефект, да ви карат и да ги продължавате. Поне така си мисля, но дори и да не съм права няма да навреди ако чуете и мнението на още някой.
За толкова време абстиненцията му би трябвало да е отшумяла, дори и никакво лекарство да не взима. Приятелят ми изкара на "студена пуйка", без никакви лекарства 2 седмици и след това беше в състояние и да ходи на работа и всичко, нямаше абстиненция (физическа), обаче се препъна във психическата, която се оказва доста по-страшна, но това е друга тема. Ще се убедите сама като стигнете до там. За това е важна помощта на психолог. Физическата си минава и без нищо и 20 дни са дори много за да мине, ама после....
Иначе със всичко казано от Хехо съм напълно съгласна - добре би било момчето да си намери цел, интереси извън хероина за да се осъществи изобщо лечението му.
Желая ви успех от все сърце!



Тема Re: лечениенови [re: Xexo]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано19.01.06 20:55



хехо,миличък,ако по-горният ти пост наистина е в отговор на моя - значи наистина не можеш да схванеш,но не това,което си мислиш.
написала съм същото,братле.моля те като четеш спри да пропускаш информация и ще ти е по-ясно/специално за моите постове/ какво съм искала да кажа.
прочети го пак.плс;]
то си е едно повторение на повторение на повторенията,както и едно от нещата,които и аз и ти и други хора казахме много пъти.
на едно мнение сме в повечето случаи,но ти нещо не ме разбираш.
моля те,пробвай,прочети го пак и след това пак отговора си и мисля,че ще ме разбереш за какво говоря и колко странен ми се стори изказа ти;].
няма страшно.това сякаш е характерно за теб още от първия път,когато си писахме.прочиташ сякаш само част от нещата ми и оставаш с грешно впечатление.
плс.прочети пак моя и твоя пост от преди малко и ми кажи нещо,че обърквацията между нас не ми харесва,тъй като те уважавам доста като един от хората,които в много трудни за мен ситуации ми даваше стимул,а и кураж/когато изпадах в отчаяние…може би помниш;]10х/.
чети,вслушвай се,моля те.не искам да се получава,че изопачаваш думите ми,дори да е само за пред себе си.още повече,когато се оказва,че сме казали за милионен път дума по дума почти едно и също.
Има обаче едно нещо,върху което трябва и двамата да погледнем и от различната на нашето лечение гледна точка,но сега нямам време.ще се опитам да го обясня утре…

Поздрави на майка и моля те,амме наистина е права – вторият лекар за консултация много ще ви помогне или поне не виждам как ще ви навреди.по-добре е да пробваш.тези лекарства са все едно момчето кара студена пуйка вече повече от месец.защо се налага това не мога да си обясня.няма ли някакъв вариант и той да пише тук?да си каже какво го интересува или притеснява?не знам…
Успех за всеки ден и час отново;]]]



Тема Re: кви 5 лева бе?!нови [re: Xexo]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано19.01.06 21:38



Значи/както споменах/ това дали някой е взимал или не в процеса на спирането не е повод за вторачване и песимизми,най-малкото защото е невъзможно да се спре от раз и си е част от пътя на самото спиране.естествено най-важна е личностната и битийна промяна;тя е тази,която лекува,но това става много бавно и постепенно./мамка му писна ми все за едно и също да се мели/.

Исках да ти кажа,че за хората на метадон взимането на хероин изобщо не е същият вид проблем,тъй като това в повечето случаи е инцидентно и след това човекът може да затапи момента с метадона,донякъде подтискайки резултатите/главно психически/ от това,че за кратко се е поддал на зависимостта си.при тях важното е да намерят живота си,приятелите си,социалната си среда и мястото/функцията си в нея и в живота въобще.
Повечето хора,лекуващи се с метадон са хора,които са били напълно или поне доста изолирани от реалния свят и всички простотии в него.Метадонът им дава шанс да намерят живота си,начинът си за съжителстване с реалността от която са бягали.
За хората,които не са на заместителни терапии,това също е най-главната цел,те също трябва да се научат да живеят,както и отново рецидивните им моменти не са НАЙ-лошото и фаталното,а и без тях не може.
Разликата при тях обаче е,че при всяка рецесия най-често се влиза в един дълъг хероинов период,който е напълно възможно да преобърне всичко постигнато до тогава.При тях /особено в началото на лечението/ не са просто инциденти,а директно връщане към старите навици и то за дълго време/най-често;не казвам,че е задължително/.
С метадона тоя момент може да се пресече и издънката да си остане издънка,но на чисто едно взимане почти винаги се превръща в няколко-дневно-месечно друсане и рискът да пропадне лечението е доста по-голям.
Затова казах,че при него на този етап/независимо взима или не/ трябва да се мисли за някакво продължение.За последващо детокса лечение,защото това ще му помогне да мисли за битката си в дългосрочен план и да не се спира да опитва,докато не успее рано или късно.
Бас държа,че едва ли е особено заинтересован от нещо,специално с тая студена пуйка,придружена с гадни лекарства и затова НЕ заниманията му за в бъдеще могат да са му цел засега.Поне така ми изглежда.
За да се научи да има такава и въобще да проима някакви странични интереси,които да го отделят от света на дрогата,той трябва да осъзнае,че има нещо повече от настоящето и че това важи и за борбата му със зависимостта.Да се научи да мисли за бъдещето си и че носи отговорност за него в настоящето.
С две думи трябва да се мисли за следващите няколко месеца как ще продължи всичко това и то да му бъде също някаква цел,за да поиска да се отдели постепенно от този си начин на съществуване,още повече и че му предстои тепърва да се отделя от средата си...



Тема Re:нови [re: tOxic]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано19.01.06 21:46



Едновременно с това осъзнаване съм сигурна и че ще му дойдат и други идейки какво иска,какво го интересува и т.н.,така че постепенно хероина да бъде изместен от живота му с нещо,което той си е избрал.
Затова обаче може да му помогне само започването на нещо по-продължително и целенасочено като терапия.
Позитивизмът и оптимизмът в това начинание, независимо от лечението, остават най-важното нещо и за него и за майка,тъй като една фикс идея за окончателно спиране,може да прецака всичко и да отчае човека до такава степен,че да се откаже да опитва.
Опитите /дори и неуспешни/ също са към основната част на всяко лечение,защото те отдалечават човека на първи етап от зависимостта,така че рано или късно да му дойде умът в главата и да се затвърди решението,да не говорим че правят и спирането по-лесно в даден момент.
Заеби тея глупости.Всичко казахме,а и той сам си го знае вече предполагам.
Надявам се майка да е по-добре и по-малко да се страхува вече/ако това е възможно/,заедно и с това да започнат да мислят за бъдещето си,каквото и да става в момента.
Въпросът е,че момче,което продължава над месец домашно лечение с цел детокс и нищо друго,оставя бъдещето си празно,рискувайки да се завърне към стария си начин на живот.
Надявам се майка да се консултира с още лекари и да говори с детето за алтернативните лечения за по-следващ момент,защото си мисля,че е добре да се започне от сега като план,тъй като това може да му бъде движещата сила/осъзнаването за по-нататъшните битки,които му предстоят.Стискам палци и поздрави от мен;]



Тема оффтопикнови [re: Amme]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 01:18



някои форми на епилепсия се повлияват положително от трева, твоя 4овек пробвал ли е? Но все пак за разлика от други болешки, по малка 4аст от епилептиците се повлияват благоприятно от тревата..
то вярно 4е лекува много неща,ама не баш вси4ко.



Тема Re: оффтопикнови [re: пaтилaн42O]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано20.01.06 02:13



Не е опитвал, понеже не пуши нищо - нито цигари, нито трева. Просто не обича пушенето. И всъщност не употребява и никакви психоактивни вещества, включително и алкохол и кафе употребява само в много редки случаи и по малко. Един от малкото хора, които не употребяват нищо, наистина. А е много готин тип. Толерантен, не-фанатик, нито има против някой друг да го прави, но просто той не го прави. А пък и неговата епилепсия се е появила вследствие на тежка травма, след катастрофа. Иначе си е много добре, не би могло да се предположи, само от време на време има припадъци, но сега се оказва, че и това е лечимо и може да се отърве и от тях...... Само да се приложи правилно лечение. Ще видим. Дано!

Редактирано от Amme на 20.01.06 02:25.



Тема хехо,нови [re: Xexo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано20.01.06 10:24



"тия неща ще ги приложите следващия път"
кога е следващия път? Знаеш,че може да Няма следващ път. Е, тогава самообладанието ще е излишно,а отгоре ще излезе лошото качесвто да се тюхкаш защо не си направил нищо преди тов аи все си отлагал за "следващия път"

Bang, bang!?



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.