Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 01.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: увеличена дозанови [re: мaйka]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано16.02.06 11:18



Това което пие синът ти е лекарство което се натрупва в тялото с всяка една от следващите дози, тоест част от него се изхвърля от тялото, но и част от него остава и така при всяко следващо хапче се повишава акумолираното количество в тялото. За да подейства както трябва трябва да се пие извесно време за да се постигне нужното насищане в организма.
Дозата на лекарството условно се определя от това каква му е била дозата на херца тоест колкот по голяма е била тя толкоз по голяма трябва да е дозата на лекарството.
Самият организъм може да придобие известен толеранс към него от където и да е нужно да се дига дозата за да се получи същият ефект след по продължителна употреба.
За съжаление това което си написала може и да е рецидив, но може и да е удължен срока заради психическата апстиненция и по този начин доктора да се опитва да тушира желанието на сина ви да взема, преценявайки че ако спре сега ДХКто ще иде да се уцели на секундата.
Дозата сама по себе си не е чак толкова много 2-1-2 си е нормална странното е единствено че сина ви разправя че е закачен от половин година явно здравата се е потрудил. Дните верно са доста ама Токсик ще каже сигурно по-точно.
Отнесеността и забравянето си е от кодеина такива са му ефектите за това няма да се плашите



Тема Re: увеличена дозанови [re: malkiat_dim]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 21:28



Не зная дали дозата 2-2-2 от 90 мг DHC не е голяма,но ми се струва,че го задоволява.Започна да се успокоява,да спи по-добре...но не зная какво ще става по-нататък.Нали тази доза трябва да се намалява.А мен ми се струва,че в момента той е добре и не зная как ще започне да намалява дозата.Говоря,наблюдавайки го и това,че все още не зная как накара лекаря да увеличи дозата като и при предната 2-1-2 той също се чувстваше добре.Отново не зная какво да правя.Даже не смея да мисля...Объркана съм.Простете....пиша глупости.



Тема Re: увеличена дозанови [re: мaйka]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.02.06 22:57



Не пишеш глупости. Разбира се, че ще си объркана, защото явно нямате добър контакт. Струва ми се, че не можете да говорите пълно и откровено двамата с него за състоянието му, за чувствата му, за усещанията му. Струва ми се, че той не ви се доверява, вероятно от страх и/или срам, а вие не знаете как да подходите. И затова гадаете и се измъчвате

Затова си мисля, че сега е момент и за някаква психотерапия, насочена към комуникативните ви проблеми. Психиатърът не може ли да започне с вас двамата раота в тази насока (разбирасе, ще трябва отделно да си плащате за това)? Защото (и по други поводи съм го писала) наркоманията при юношите по правило възниква като отговор на някакви личностови и/или семейни проблеми.



Тема Re: увеличена дозанови [re: Джeйн]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 08:30



Вярно е това,че все още не се доверява и не можем да проведем един открит и честен разговор.Имам чувството ,че това се дължи на някакъв срам от негова страна за това което върши,но това са само мои предположения.Относно психотерапия лекаря каза,че ще го свърже с психолог след края на този месец при положение,че сега да акцентира върху спирането.Не зная,може и да е прав но аз мисля,че трябва да вървят успоредно.Въпреки това смятам да изчакам защото си хареса ,поне за сега,този лекар и ходи вече втори път при него.Пък може и да стане нещо.Относно мен - ходя вече четвърти път при психолог,но за съжаление с нищо не ми помага.На конкретни мои въпроси винаги отговаря уклончиво,без никаква ангажираност.Мисля да го сменам,но не зная при какъв ще попадна.
Относно DHC - има ли силна зависимост при положение,че дозата според мен е висока-2-2-2 от 90 mg.



Тема Re: увеличена дозанови [re: мaйka]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано21.02.06 12:34



Остави въпроса за дихидрокодеина на лекаря. Дозата е нормална, ако е бил закачен на херц. В случая по-важното, върху което ти можеш да се насочиш, са психологическите ви проблеми. Защото - не го приемай като упрек - но и ти имаш своя дял в проблемите. И тъй като както каза, не можете двамата заедно да ходите на психотерапия, тръгни само ти. Задължително! смени този при когото ходиш сега, щом не тидава усещане за развитие на нещата. Доколкото имам представа от подобни проблеми, най-добрият начин е да ходите двамата заедно, но щом засега това е невъзможно, концентрирай се върху това да намериш психолог или психиатър с добър опит в подобна терапия - не ставадума за специфична психотерапия на наркомании, а за специалист по семейна психотерапия. Това е, което според мен ви е ужасно необходимо. За съжаление, аз не мога да те насоча. Питай познати, питай във форум Медицина и във форум Психология - за добър спец в семейната психотерапия. Не питай въ форум Психоанализа и психотерапия, тоя форум по ред причини няма почти нищо общо с името си, само глупости ще ти наприказват. Потърси информация в интернет, например има добър сайт на много активно сдружение "Майки срещу дрогата", но са пловдивски майки, а не знам откъде си, но там се разменя инфо не само за Пловдив, пиши им и ги питай. Потърси и друга информация. Ето ти сфера, в която можеш да насочиш усилията си - да намериш добър семеен психотерапевт.



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 21:38



напълно е възможна манипулацията нЕ ГО ПУСКЙТЕ на разходки а бъдете непрекъснато с него не му позволявайте да говори и по телефона - ще му донесат в къщи това което той заръча имайте предвид това че зависимите са много изобретателни в лъжите си не се поддавайте а бъдете непреклонна с него навсякъде инак вие не му помагате и няма да има ефективност



Тема смяна на лекар?нови [re: мaмa]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 18:51



Отново продължаваме лечението с висока според мен доза.20 дена бяхме на 2-2-2 DHC от 90 мг.Сега още 10 дена ще сме на 2-1-2.Едва тогава ще започне по драстично намаляване на дозата.Мен лично това не ми харесва.Но се оказва,че обиколихме вече почти всички лекари които уж са добри.Нищо не мога да направя освен да давам медикаментите.Какво си говори с лекаря и защо не се смъква дозата -не зная.Обадих се на лекаря с опасенията си за дозата,а той каза,че всичко е наред...



Тема Re: смяна на лекар?нови [re: мaйka]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано01.03.06 11:08



Споко не се притеснявай, най-важното в момента е че явно синът ти се разбира с доктора и споделя с него, а това е голям успех. Докато се разбират не го сменяйте (подпитай го се пак какво му е мнението за доктора). Имай предвид че може и да не знаеш всичко за зависимостта на синът си и той може да не е искал да ти каже нещо което е казал на доктора.
Най важното за тебе е да се успокоиш и да не се притесняваш ако си изнервена ще предадеш това чувство и на сина си, а това няма да доведе до нищо добро.
От това което пишеш поне за мене си е стъпка напред престани да се притесняваш за дозите и периода на употреба имай предвид че синът ти е зобил доста повече и със сигурност по вредни неща кат не е бил на хаповете, нямаш си и на представа с какво може да си махнеш главата при добро желание.
Нищо няма да стане бързо това трябва да ти е станало ясно запази си нервите ще ти трябват.



Тема Re: смяна на лекар?нови [re: malkiat_dim]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 14:30



Благодаря за подкрепата.Остана ми само този форум в който мога да напиша за притесненията си такива,каквито са и да получа подкрепа и напътствие.Най-голямото ми притеснение е,че нямаме никакви психолози,а това го зная вече от личен опит.Ходих при трима и след втория път се отказвам.Третират ме едва ли не като най-големия неудачник за това,че не съм могла да предпазя сина си.Вместо да гледат да ти помогнат,те единственото което правят е да ти вземат парите.Психиятъра при който ходи сина ми най-изненадващо каза,че не може да ни препоръча психолог за терапия защото то просто такива нямало...Обеща да препоръча все пак някого при следващата среща.А ме вълнуват понякога дребни и може би смешни неща-какво да правя ако примерно не иска да си вземе обедното хапче-да настоявам,или той е преценил че не му трябва...Пиша глупости,но всичко е объркано...



Тема Re: смяна на лекар?нови [re: мaйka]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано01.03.06 15:46



Мога да поразпитам за добри психотерапевти, но трябва да знам за кой град. Ако имаш желание , драсни на veny_g@abv.bg

За хапчето, мисля, е ясно. Той е на 18 или 19 години, нали? А следенето за взимането на лекарството се прави при деца. Щом не иска, не иска. Ти можеш да му кажеш, че излизането от схемата нарушава тънката химия в организма, и особено важно - биохимията на невротрансмитерите в мозъка, която е ключова за лечението, обаче той е голям сам да преценява. Унизително е да го караш да взима, след като не иска. Такъм подход предпоставя, че не той иска да се лекува, а го прави, защото ти настояваш - абсолютно безнадеждна позиция за трайно откачане.




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.