Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 19.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: аве, "банг-банг"(на мен ми пука)нови [re: мaйka]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано21.01.06 20:32



чисто за мен това,че е на 19 г. е страхотно...
това в момента му е по-скоро някакво залитане.има си училище,приятели,бъдеще.дори да е пристрастен то е защото това става бързо,а не защото му се е превърнало вече изцяло в начин на живот.
тъй като не можеш да го отделиш от средата му,а в нея 100% има хора,които взимат;както и е естествено на тая възраст да не можеш да го откажеш да излиза,мисля че можете да направите едно единствено нещо,за да не стане по нататък по-лошо.направете тест и ако е отрицателен почнете ревиата.
това е начинът да отвикне от гадното нещо и средата,без да трябва да променя изцяло и драстично живота си.ще видиш след време/ако го започне/,че той сам ще си намери средата,в която не се пипат наркотици и сам ще се научи да страни от това и да се пази.
иначе за всички останали методи ми се струва,че ще са неподходящи,защото той си остава в същия живот и не иска да се раздели с него.естествено е да не може и да се раздели и с наркотика.дори и да е преживял физическата зависимост,начинът му на живот ще продължи да подклажда психическата и рано или късно ще се озовете в същото положение,което ще е много тъпо,защото сега още сте в началото на лошото и можете да го пресечете преди последиците да са още по-лоши.
от друга страна,фактът че има хепатит би трябвало да му влияе така че малко или много да осъзнава колко недопустимо е за него да приема наркотици или алкохол,та дори и за цигарите мисля че важеше.
познавам едно момиче,което не можеше да спре доста време.на 21 г. й откриха хепатит.спря без дори да си дава много зор.просто се уплаши за себе си.
надявам се синът ти да е разумен,но на тази възраст човек още иска да е луд и смел и понякога не прави разлика между смелост и глупост.
говори с него за налтрексон.знам,че сте се отказали,но наистина трябва да ссе замислите,че за него това май е най-подходящата опция.освен ако не иска да ходи в комуна,а едва ли е така.
дори да ти отнемат месеци да го убедиш в ползата да се лекува по този начин е по-добре да не спираш да опитваш.без натиск разбира се,ти си знаеш.
лично мое мнение си е,че човек,който отказва налтрексон и се лекува по измислен начин просто не може да се примири с мисълта,че ще спре хероина завинаги.
подсети го пак защо е поискал помощта ти,от какво е бил уплашен,какво не му е харесвало в положението му и намери начина,по който би могла да му вдъхнеш повече доверие към лекарството.
да ти кажа,имах съвсем същия проблем с приятеля ми - искам да се лекувам,ама не искам,искам да се лекувам,ама аз най-добре си знам как...после продължи да се друса,докато аз се лекувах...и накрая загря,че се е надценил.че лечението,което сам си измисли е било просто вратичка да може да си се друса отново,когато пожелае и че това му е изиграло номера да не може да се излекува и да продължава да е пристрастен.
тъкмо завинаги се бях отказала от идеята,че ще се навие да взима налтрексон и се оказа,че той този път иска да няма провали и да е сигурен,че ще направи нещата както трябва.
пожелавам ти същото да се случи и с вас,а и не се съмнявам,че е повеме от вероятно,защото всяко същество винаги иска най-доброто за себе си.
като осъзнае кое наистина е най-доброто за него дори сам ще го избере.но ти можеш поне да разговаряш през цялото време с него за възможностите и затова,че трябва да продължи по определен начин.а не да ти каже - ок,минах лечението с тези лекарства,излекуван съм и сега всичко по старому,защото това ще е доста плоска лъжа.
успех.бъди до него.останте си близки и ще намериш начина да му повлияеш.както и той трябва още мъничко да помисли и се надявам сам ще се сети какво да направи.стискам ти палци.синът ти е щастливец,че толкова отрано ти е казал всичко.имате страхотен шанс.не се плаши
поздрави от мен



Тема Re: аве, "банг-банг"(на мен ми пука)нови [re: мaйka]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано21.01.06 20:52



а това,че ще ходиш при друг лекар в понеделник е също много добре.нали това ти казах още преди време.никога не е излишна още една гледна точка.
не се предоверявай на лекарите.изслушвай,съветвай се и със сина ти и тогава стигайте до заключение.ле карите в БГ не са тези светила в тази област,които имаме нужда да бъдат,но със сигурност ходенето при още един ще ти помогне.обясни му всичко от до.дори и неща,които смяташ за маловажни.
ще се радвам да кажеш как е минало и дали сте взели някакво решение.
нещата не бива да остават още дълго време така както са сега.още повече,че и завършва училище.
за парите - 5те лева на неговата възраст май не бяха добра идея.с 5 лева може да си направи чудесна партия с някой познат,още повече,че сега е смъкнал и доза.надявам се да се е отказал от венозния прием и въобще да се пази.това е най-важното.
лошото е,че да го държиш без пари може да му повлияе отрицателно и унизително.
затова трябва да предприемете някакви по нататъшни действия за лечение.и да му даваш и да не му даваш пари,той ако иска винаги ще си намери начин за съжаление.важното е да се осъзнае и да спре да иска,а това става когато успее да не го прави дълго време и открие и други начини за забавление и общуване в неговия свят.т.е. постепенно и за доста дълго време.нещо като бавна метаморфоза в мозъка
успех.

малко парично инфо: трябват му 12 или 20 лева за пакетче и зависи от дозата му.по принцип могат и 6 лева да са му достатъчни,ако се върже с още един човек.това е положението,но не го мисли като задължително само за това да си дава парите.казвам ти просто да знаеш.рано или късно ще спре да ги дава за глупости.

Редактирано от tOxic на 21.01.06 21:03.



Тема у4илище(ве4е сериозно)нови [re: мaйka]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 21:28



Повярвай, днешното у4илище и висще образование не са както е било по твое време.
Всеки средноинтелигентен хитряга може да завърши сус мн.добър 4.75 или даже с отли4ен 5.50
без да у4и през друго време освен в между4асието преди 4аса или една седмица преди семестриален изпит или класно, или месец преди държавен изпит.

Освен това, противно на схващането на не-употребяващите, забранените дроги не водят до "затъпяване".
Познавам 4овек, който завърши фармацевтика на помпа( е вярно, прекъсна 2 години, защото техните го хванаха 4е се друса и го изпратиха в Испания)


Вещи от вкъщи залагат не замо хероинозависими.
Един колега на бащами има много добра жена и един единствен син...

синът му е по висок от баща си, 110 кила, но когато баща му аз и моя баща носихме библиотека за неговата стая по стълбите,
той се изниза покрай нас с думите "Аз отивам на театър"..

когато бил на 12 години се ка4ил на перваза и казал на родителите си "ако не ми купите видео, ще ско4а през балкона!".. майка му се разплакала, а баща му скокнал до магазина с такси да купи видео....

когато бил на 19 им се обажда една зима през нощта и им казва :
"Ами аз съм на Пампорово, затънах на покер, якето и телефона ве4е не са мои, айде елате или да ми донесете яке, или да ме приберете"
баща му пали колата в 3 4аса през нощта, и тръгва зимата за Пампорово......

А познавам и едно моми4е, дето за 2 години на помпа никога нито веднъж не била откраднала нищо от вкъщи, ама тя е моми4е все пак... клиенти бол.
като разбра 4е е бременна сама отиде в Испания в хубава комуна и сега е щастлива майка

Хероинът не излиза 4ак толкова скъпо, колкото хазарта, но също толкова солено.

Това 4е синът ти е ти е казал 4е иска да му помогнеш да спре хероина , дали наистина иска да спре хероина, или е на4ин да те разтревожи до бога, за да те изнудва по- лесно??..

И сега вие му купувате скъпи хап4ета и ходите по скъпи доктори и купувате скъпи тестове които може би показват истината или може би показват каквото ви се иска да бъде истината... от което съмнение и тръгна тази огромна тема.

У4илище... ами да си завърши у4илището , щом е последен клас тогава.

Друса-не друса, хап4ета или каквото( проблема при хероина е 4е за разлика от стафа от аптеката просто е МРЪСЕН и понякога даже опасен поради това, ина4е цената на хап4етата даже е по-висока, а зарибявката , макар и разли4на си е зарибявка) до 15 юни или до 24 май ако не му мине котка път няма да предозира дори да се друса, няма да бяга от вкъщи, няма да се боде и ако има късмет и поне малко намерение да се откаже може и да спре да се се друса с хероин.

После ще трябва да го убедите поне да спре да се боде и по възможност да спре да се друса,( ако дотогава не е спрял,) за да се излекува от хепатита, а това може да отнеме години.

докато има хепатит може да си продължи образованието, но вероятно не веднага след като завърши.
През това време мисълта за херца постояно ще го ГЛОЖДИ. някои клетки в мозъка закърняват и дори АТРОФИРАТ след продължителна употреба на опиати , и след спирането се възстановяват много-много БАВНО или изобщо дори не се възстанвяват.
Това води до временна или постоянна липса на положителни емоции(радост, надежда, ме4та, вдъхновение, вяра) и 4ести пристъпи на негативни емоции
(съмнение, обърканост, недоверие, яд, депресия)

Не знам то4но, не съм ги изпитвал ли4но.

само знам, 4е след хероина хората не са същите като преди, пове4е мъл4ат , когато говорят са малко саркасти4ни и по-рядко се усмихват.

Които хора познавам, дето са се отказали са избрали или ИНТЕНЗИВЕН на4ин на живот, който да им даде ТРЪПКА ( екстремни спортове , алпинизъм)
такива хора са упорити и понякога безрасъдни до крайност

или са се посветили изцяло на някое духовно у4ение( кришнарство, християнство)или пък са стигнали до идеята за Духовност 4рез ...ентеогеенни гъби, кактуси или корени. такива хора са много добри, мили и дори се нау4ават отново да бъдат Истински щастливи, и никога пак не друсат синтетика, но тотално посвещават живота си на духовността, която са открили и 4есто остават неразбрани от родителите си.

или просто са заменили хероина със стимуланти(което е по-скъпо, но пък те прави активен и работоспособен)или метадон(което те прави работоспособен, но зарибен по метадон и в голяма степен лишен от емоции)

Има и хора, които дълги години , понякога до 73 годишна възраст продължават да си се друсат КУЛТУРНО с опиати, което не им пре4и да си работят и дори да поддържат социални контакти но предимно със себеподобни... поне аз не поддържам ли4ни контакти със хора на хероин, само във форума си говоря със такива за пове4е от 1 минута.. признавам си го с риск разсърдят и джанките тук, не само майките.
Просто хората на хероин контактуват в една доста изолирана и 4есто престъпна среда.


Както казах, най големия проблем при хероина е, 4е не е 4ист и не винаги е с еднаква концентрация.
Другото което е гадно, е 4е хероина се "впива" много по силно рецепторите в мозъка не само от естествените "вещества на удоволствието"
но дори от естествените опиоиди в опиума.

В Тайланд съм виждал селяни и селянки на възраст от 40 до 80 години, постоянно пушещи или дъв4ещи опиум. Но това не им пре4еше за си работят, да си копаят нивите с мак, да продават опиум на пазара, да тъкат прекрасни национални носии, да са 4исти и спретнати и дори да се УСМИХВАТ.
Но в тайланд опиум има навсякъде, хората го ползват от хилядолетия и знаят как- по4ват да го ползват едва след като решат 4е са стари не искат пове4е деца......


ЗА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТ ХЕРОИНА 4овек следва да намери С КАКВО ДА ГО ЗАМЕСТИ.
нвкоя ПО СИЛНА зарибявка.

екстремен спорт, религия, политика, дете... нещо такова
НО никога не може да се върне там, откъдето е по4нал.



Тема и сега какво?нови [re: patilan42O]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 17:42



Сам поиска да правим тест.
Донесе урината - абсолютно студена и вероятно доста разредена/не зная това оказва ли влияние/.Попитах защо е студена,каза,че взел друга чашка и тя била студена.Повярвах.Теста беше отрицателен.Той даже не го погледна.И сега какво.Утре да кажа на лекаря,че е отрицателен...Не иска да пие Revia.Какво тогава да правя.За мен показателно е,че не иска Revia.Какво друго да пиша...Не зная.



Тема Re: и сега какво?нови [re: мaйka]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 18:19



Имам чувството че се въртим в едно и също тука ... Четете ли постовете ?

Може би наистина е отрицателен. Може би не е взимал нищо - нормално е да не го погледне ако знае че не е взимал. Все пак - не е нужно на себе си да доказва че не е взимал ... Мислите ли че е възможно да ви казва истината ?

Говорихте ли за рисковете които поема консомирайки хероин ? И за начина за предпазване ?

Недейте да я карате с идеята че никога повече няма да се докосне до хероин, защото шанса да докосне е голям. Добре е да сте подготвена, за да няма разочарования. Искам да кажа - това което правите е добре, важно е да има оптимизъм. Но пък и е добре да има малко реализъм. Много е важно да се предпазва като консомира - още повече че има един хепатит. За сведение, човек може да се зарази с повече от един генотип Хепатит Ц едновременно, и тогава става кофти. Така че това че има вече хепатит не значи че не трябва да се пази - точно обратното. Пък и ако хване Хепатит Б докато е болен от Ц - още по кофти. И СПИН има в България (колкото да не се говори). Не искам да ви плаша, ами да се опитате да погледнете върху проблемите по реалистично.

Говорили ли сте за тези неща ?

Иначе, направили ли сте планова за след лечението ? Лекарите какво казват ? Само с успокоителни няма да се мине (според мен тези лекарства действат много негативно на мотивацията). Трябва някаква терапия, на дълъг период. А успокоителни на дълъг период не може да пие защото се привиква с тях.



Тема Re: и сега какво?нови [re: Xexo]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 18:38



Да,говорили сме по тези теми.Какво да говорим,когато той е всезнаещия.Не може да стане това,не може онова,всички казват ,че Revia да се пие е лошо,че проблем с хепатита няма,той едва ли не ще отзвучи.Да,говорим-ето по този начин.От наша страна спокойно и уравновесено-без много въпроси,а от негова-със всезнаещ тон.
Относно това,което пишете-чета всичко.Но кажете,защо урината е студена и въпреки всичко-защо даже не си погледнеш теста.И защо след като всеки ден декларираш,че искаш да се лекуваш-не ходиш на лекар,а ходя аз и лекувам индиректно.Много защо-но не мога да вникна в нещата.За какво бъдеще да говорим когато приключваме с това-нека завърша.Искаме да говорим,но нищо не се получава.Не казвам,че вината е негова,но не иска да отиде и на психолог.Обяснявам,че там хапчета не се дават,като не иска да говори с нас да опита ,но не.Ходя аз.Но така стават ли нещата?Всеки ден чета,ходя по лекари-всичко индиректно.Той пие хаповете и какво.Докога?Какво да направя?



Тема Re: и сега какво?нови [re: мaйka]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 19:06



Нищо че е всезнаещ - важното е да му го кажете. Така поне ще си има едно наум.

Мисля че има нещо хората които са зависими от хероин което ги кара да си мислят че ще успеят да се справят сами. Мога да ви го кажа от личен опит - спомням си че навремето имах подобно отношение с родителите си. Винаги спирането беше "лесно". Сега като се замисля мога да кажа че се самозаблуждавах. Също така го използвах да се измъкна от неудобна ситуация - когато идваха към мен да говорят за проблема, аз винаги се изнизвах - "знам как да се оправя", "няма страшно - спирането е лесно", "само три дни ми трябват", итн. Имаше и една голяма доза срам, следователно се опитвах да покрия проблема си и да си го запазя за себе си. Пък и както казах, имаше и много самозаблуждения. Предполагам че не е лесно човек да от другата страна на реката ...

Мисля че сте приели правилния подход. Според мен е важно да продължите да имате равни отношения. Равни - това значи че от една страна не критикувате всяко негово движение, но пък от друга страна изисквате и той да се държи честно с вас. Каквото и да става в много важно да я подържате тази връзка с него. Не трябва да правите компромиси но и не трябва да се съмнявате непрекъснато в него. Опитайте се да се държите с него както преди зависимостта му. Зависимостта не го прави по малко отговорен, затова не се дръжте с него като с дете. Но от друга страна и той трябва да знае че вие няма да правите компромиси защото той е болен. Знам че е трудно - това го казвам на теория, никога не съм бил във вашта ситуация. Точния баланс е труден за намиране.

Гледайте оптимистично на нещата. Вижте само в този клуб колко много хора са имали същия проблем и са се оправили. Това е важното в края на краищата.



Тема Re:нови [re: мaйka]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано24.01.06 10:51



а какво стана с другия лекар?
това че не ще да ходи с тебе на лекар...трябва му време да зацепи,че е сериозно,мей би?да спре да се надценява и да си представи,че е по-безпомощен пред това нещо,отколкото му се иска...
само така стават нещата.ти трябва да го изчакаш.докато не се усети сам,че му е необходимо лечение,/сериозно и продължително лечение,а не тези успокоителни/,ти няма да можеш повече от това да направиш.
стискам палци да си все толкова близко до проблема.мисля,че това е хубаво.
при мен такова нещо нямаше и няма и пак се справям уж,така че всичко си идва по местата,но с време.
мисля,че хехо ти каза всичко,което трябва.аз държа да си спокойна,защото така влияеш и на него по-положителноуспех



Тема "С деца на море"(ще ме цака с топла бира)нови [re: мaйka]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 12:48



тоя филм помните ли го?

само си давате парите за тестове, има смисъл ако урината е топла, в 4иста 4аша и от 4иста пишка, и дори тогава пак може да се измами.

апропо, сега не са ли във ваканция? а в тоя студ още ли си прави "разходки"
а още ли му давате по пета4ка?

цака ви с топла бира комай-май.
А той баща няма ли си?
през първата възможна ваканция ви съветвам да го взима някой от ас на работа, хем да е под око, хем да види как се изкарват хляба и солта.



Тема Re: "С деца на море"(ще ме цака с топла бира)нови [re: patilan42O]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано24.01.06 18:24



Чета и не вярвам как може да има толкова наивни хора... Тоя човек ако е чист значи аз съм трамвай.

Amme, ето какво имах предвид с израза "наркоманско мислене" - човек се старае да скрие проблема си и от другите и от себе си. Имам един познат, който като го видя все ми казва

- Аз, батка, спрях хероина. Чист съм вече... Ама аз го виждам как е, и баба ми няма да му се върже. Но все пак лъже. Затова и избягвам да се срещам с него напоследък. Някога бяхме приятели, сега вече сме просто познати. Та историята е същата...

You must defeat Sheng Long to stand a chance.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.