Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 19.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема :))нови [re: Xexo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано12.01.06 17:49



Хероин се спира цял живот, братле.А за някои-с годините това става все по-трудно,противно на всякаква логика. А пишката ми-противно и тя на всякаква природа,расте бе, расте!

Bang, bang!?


Тема Re: :))нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор xexo (новак)
Публикувано12.01.06 17:55



Достатъчно добре знам как се спира хероин, със сигурност повече от теб (като съдя по думите ти де).

Ма не разбирам, от къде тази агресивност ? Защо трябва толкова грубо да се обръщаш към хора които търсят помощ ? Това е все едно да отидеш във форума за раковите болестти и да ги питаш дали им растат брадавиците еба си ... навсякъде има място за майтап но все пак, уважавай хората.



Тема Азнови [re: xexo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано12.01.06 19:13



ли бях груб или ти:)) Я пак помисли
Виж,аз ако реша,че ще бъда полезен някому, разправяйки какво ми се е случвало,бъди сигурен-няма да закъснея да си кажа))
та,по горнияти постинг, да,казвша-насила нищо не става,и си прав донякъде.Има и вариант човекът да се осъзнае и сам да пожелае, имаи вариант при койтотрябват много разговори.Има и вариант при който човекът умира,а после родителите се жалват,че не са опитали ВСИЧКО,братле,разбираш ли-всичко? Защото занеш кога какви желания има човек, закачен с хероих,занеш колк онаистина иска да спре,но само с искане и разговорчета...
However,предпочитах да чуя майката и как се развиват нещата й,без да натрапваме кой какво е изживявал, но за авганистан може би си прав, сигурно пушенето на нещо друго е легално. Да, все още има държавици,които продават хероина залечение, който знаеш кога и от кого е измислен....като Уж лечение от морфинова зависимост.
Само,че тоя стаф уличен ,сещай се колко процента херо има
Та така. Сорка,че в тая тема писах и неща,които се отнасяха до диалога ни в другата,но си цепнал надявам се

Bang, bang!?


Тема Като тийнейджър,нови [re: Amme]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано13.01.06 09:05



ако започнеш е едно,но ми се струва,че ако понеш по-късно е по-различно.Не знам,може е да бъркам,но не бива да ги отъждествяваме.
Няма как да си -на 28, да речем,и да кажеш ми дай да се подрусам с херо(!),не с кво да е ,нали....някак не ми се връзва,че после да търсиш и съчувствие.

Bang, bang!?


Тема Re: Азнови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 10:41



Има и вариант при който родителите го насилват да спре, в последствие той или се самоубива, или се озовава на улицата. И тогава шанса да спре пада много рязко. Повярвай ми - това е напълно възможен сценарии. Все пак най чество става дума за тийнейджъри които трудно биха понесли насилство от страна на родителите.
Все пак целта е човека да спре а не да оправяме възможните психологически проблеми на родителите в случай че човека умре. Така и така тогава е късно.



Тема Re: Като тийнейджър,нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 10:48



Малко хора са се закачили над 25 годишна възраст. Поне аз не познавам много.

За да стане трябва или да си наистина особство (музикант,артист), или наистина да си яко пропаднал преди това (да речем да изгубиш всичко което имаш и да се озовеш на улицата). Но и в двата случая не става въпрос за мнозинството.

Тук ставаше въпрос за чоек който е в края на тийнейджърските си години. За това подхода трябва да е внимателен защото рискува да си изживее "откъсването с родителите" чрез зависимостта. На пук. За това се ядосвам на постове които предлагат насилствено лечение. При това е доказано че насилствено не можеш да излекуваш зависимост, така че не виждам изобщо смисъла да се пробва. И 2 години да го затвориш - пак не е достатъчно за да спре - трябва цял живот да е затворен.

Друг е въпроса дали не е по добре да умре на 25 от колкото да живее затворен ...



Тема Re: Като тийнейджър,нови [re: Xexo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано13.01.06 10:55



Какво мислиш за комуните? Имат ли ефект? Аз лично съм Чувал за много хора-'оправили се',но познавам двама,след 3 (три) годишен престой в Испания,май беше,върнаха се и......уж приятелите им не ги оставаха. бяха на по двадесет и кусур години, започнали от ученици.ПОне имаха желание да се върнат в испания отново.Комуната е пак своего рода затворен вкъщи,само че в друга държава и срещу пари.
Имаш ли наблюдения върху хора,завърнали се от комуни?

Bang, bang!?


Тема Re: Като тийнейджър,нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано13.01.06 11:18



ами аз имам и затова ми се струва,че нямат много смисъл за големи хора.
те се връщат след 2-3 години и търсят старите си познати и забавления.опитват се да стоят на страна за няколко месеца и после край.виждат,че в тоя свят продължава да се използват наркотици и не могат да избягат от това,а комуните са си един вид бягство.не се научават как да се справят с факта,че херца не е спрял да съществува навън.
но и наче за тийн-лапетата май вършат работа.тук беше писало едно момиче.на 17 я пращат в комуна и променят изцяло възгледите й и начина й на живот.един вид от някаква лудетина в пубертета се връща тук с възпитание,което родителите не успяват преди това да й наложат.и сега вече от 5 години не друса.
това е 1 история,но си мисля,че в пубертета наистина си е най-важно как ще свикнеш да живееш занапред и затова комуните им вършат работа.
само че за един 25 годишен човек,комуната ми изглежда по-скоро като бягство.него не можеш толкова лесно да го научиш как да живее съвсем различно.това се учи май най-добре в същите условия,в които си друсал.иначе се връщаш при тях и не знаеш как да устоиш.
това са предположения,разбира се.



Тема Re: Като тийнейджър,нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 13:17



Има хора които са успели да спрат с комуни. По принцип не мисля че има универсално лечение. Комуните са добре за хора които вече нямат никакви социални контакти и които просто няма как сами да излезнат от калта. Комуна им дава структура която да ги ре-интегрира обратно в обществото. Познавам хора които са успели да се измъкнат (и са чисти от 10 години), чрез комуни. Има и такива които са били по 2 - 3 пъти в комуни, и пак се връщат към хероина ...
Всеки е различен. Аз в комуна не бих издържал - не мога да понасям да ми налагат каквото и да е и считам че съм достатъчно голям за да решавам сам в колко часа ще ставам, и прочие. Но аз не съм бил никога тотално откъснат от обществото, по скоро имах двоен живот ...

Терапии колкото щеш - комуни, психотерапии, детоксове, заместителни терапии. Проблема е човек да намери точната терапия за себе си. И да осъзнае че каквато и терапия да мине - нямя да е лесно. И че най голямата работа ще се наложи да я направи той ... никоя терапия не е магическа - иначе щеше да се е разчуло.

Сори ако съм те обидил с предишния си постинг. Май криво съм те разбрал. Пък и май много навътре взимам нещата (поне си го признавам) ...



Тема Re: Може и да е брутал глигунанови [re: tOxic]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 19:50



Чета всичко.Помагате ми.Ще ви държа в течение на нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.