Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 30.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 7нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.04.08 13:25



Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 13:39



Днес само си мечтая за това сладко ще може ли рецептата.?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.04.08 13:41



Дадох я в миналата тема - мисля на 13 стр.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано09.04.08 13:44



Привет и от мен с днешна дата


Честита нова темичка, Дори, сладкиша изглежда прекрасно
При мен нещата вървят с бавни темпове, но пък килограмите си спадат все пак
Вече стрелката клони към заветните 60 кг, и след около седмица-две килограмите ми ще започват с 5
Много се радвам на всички Ви, страхотни сте, човек ако чете редовно този форум съм сигурна, че може да постигне чудеса
Ще се опитам следващите дни да изнамеря някакви снимки за промяната при мен, разбира се тя не е ясно видима, но аз се чуствам страхотно и най-малко по усмивката ми ще познаете, че съм много по-щастлива.
Преди 2-3 дни се пъхнах в панталони, които не можех да закопчая от около година насам
Все още не ми седят като преди, но и това ще стане, УБЕДЕНА СЪМ
Снабдих се вече и с "парафиново олио" за проблемите в WC-то, тъй като само триците не ми помагаха, ефекта е страхотен. С него регулирам нещата, като хубавото е, че не е прекалено слабително, а е точно колкото е нужно. Е, разфасовката, която имам е мъничка, но предполагам има и по-големи. Хубавото на тази опаковка е, че може да се носи в джоба и когато се хапва навън можеш да си подправяш салатките с нея (е, когато си в дните на П+З).
Някой от вас има ли представа какво се случва в четвърти етап, аз малко избързвам, ама ми е интересно, всички тук говорим за първа и втора фаза, но ми е интересно какво предстои в четвърти (как се държи организма при добавяне на всякакви продукти, включително и пържени и сладки?, как точно се регулира теглото, разбрах че протеиновия четвъртък оправя нещата с качени килограм-два, но ако качването е повече - върши ли работа само един ден седмично).
Та, стига съм бърборила, ами да се хващам на работа, че скоро може да ме уволнят заради форума, хихиххихи.

Усмивки за всички ви



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 14:38



Здравейте, сладурани !:-)
Деската, на 17 април скоквам в 4 фаза и ще мога да излъчвам директно:-))))))
Засега, вече 3 месеца в 3-та, да чукна на дърво - проблеми няма. Колебанията, както писах се корегират с протеиновия четвъртък!:-)
Буба, браво за успеха и честито за разрешаването на проблема със захарта !!!
Аз реших моя с високото кръвно и навсякъде прокламирам, пред хора с проблеми в тази област, да опитат с режима на Дюкан!
Успех на всички и смело напред !:-)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Bobelina]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 15:48



Здравей, би ли споделила, моля, как точно си регулира кръвното и ако си взимала лекарства, вече не ги ли взимаш? защото лекарите твърдят, че при високо кръвно налягане се взимат до гроб. Благодаря!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tити]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано09.04.08 16:26



за Селина- ако не ме лъже паметта в една от ранните теми за режима на Дюкан във форума на amber-bg.com.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tити]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:30



15 години приемах бета-блокери. Въпреки тях, поддържах стойности 150/100. На втория месец от началото на режима на Дюкан, постепенно спрях лекарството, защото нямах нужда от него. Спирането става бавно, докато се стигне до 1/4 таблетка прием на ден. Сега подържам 110/70. Пия по 2-3 кафета, кола...но не се оплаквам:-))) Най- странното е, че причината за високото кръвно при мен, се твърдеше че е нерно-вегетативна, на емоционална основа...не бих казала, че темперамента или не дай боже емоционалността ми са променени...ако, не отчетем факта, че съм доволна и щастлива от факта, че достигнах желаното тегло, което ми донесе удовлетворение и...в някаква степен спокойствие:-)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 20:01



Момичета може ли да се ползва БРИНТА?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Bobelina]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 23:04



Много ти благодаря, май трябва и аз да я започна тази диета

...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.