Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 17.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Възможно ли е? [re: Toни]  
Авторdzak (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 13:54



Зравейте всички!!!...аз мисля,че не спазваш Дюкан,а някакъв си друг режим....сирене се яде само нискомаслено което в Бг е много ограничено като асортимент...млечен пастет не знам какво е..,а кюфтетата сигурно са свински,соеви,но само не телешки...така че преди да минеш на друго се поинтересувай за режима на Дюкан....,но имай предвид,че той не е за седмица или две,а начин на живот...успех



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7 [re: bobi786]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:22



Искам да благодаря на dzak, че ме отказва да чета и да търся помощ в форума за взаимопомощ. Обедих се че човек трябва да се спасява сам и т'ва си. Какво му ковства на човек да даде един нормален отговор, но уви сърказма и иронията ни прави "по-умни" и "по-силни", нали?
Нямам думи...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7 [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано21.04.08 14:44



Може ли иаз да се похваля? Започнах на 08.03.'08 и до днес съм минус 13.8 кг. Имам още доста да свалям, но всичко с времето си!

.
Ще ви напиша една моя рецепта за "Кюфтенца с бял сос". Измислих си я и стана много вкусно.
300 г. телешко месо, смляно. Не готова кайма, защото е тлъста, в нея слагат и телешка лой, а и е много солена понякога.
2 яйца, 1 кофичка кисело мляко, черен пипер, малко сол - при необходимост, 1 ч.л. много ситно нарязан лук, 1/2 скилидка чесън /или малко сух чесън/; подправки за кюфтенцата - на вкус, 1/2 дафиново листче, 1 кубче зеленчуков или гъбен бульон.
Омесете каймата с лука,1 яйце и подправките за кюфтета. Оформете кръгли кюфтенца, не много големи.
В тенджерка кипнете около 300-350 мл вода, с кубчето бульон. Сложете дафиновото листче и 3-4 зърна черен пипер. Пуснете кюфтенцата във врящия бульон и варете около 30-35 минути на тих огън.
Отделно разбийте много добре киселото мляко с второто яйце, счукания чесън и черен пипер на вкус. Когато кюфтенцата се сварят ги изваждате и към бульона добавяте застройката при непрекъснато бъркане /да не се пресече/. След 3-4 мин. връщате кюфтенцата обратно и дърпате от огъня.
Това е! Бон апети!



Тема Re: До Тони [re: Toни]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано21.04.08 14:52



Форумите са нещо много хубаво, защото човек вижда, че има и други като него. Прочети повече мнения по темата и ще разбереш къде бъркаш. Ако имаш книгата, прочети много внимателно, кои са разрешените храни и кои не. Аз в началото имах почти същия проблем, но при втори прочит видях къде бъркам Успех в отслабването и не унивай - хубавите работи стават бавно





Тема Re: До Тони [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.04.08 15:01



МечоПух, страхотна рецета!

Специални поздравления за Бобелина.

Още малко и аз също ще съм в четвърта, кеф! Сигурна съм, че е недопустимо да започнем отначало с голямото плюскане - абсурд!

Дзак не знам кой/коя е - ама не е казал нищо лошо.
Тони - кажи тук кави са ти кюфтетата и какво е млечен пастет. Сиренето го остави за трета фаза. И от мен успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: mecopuh]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:03



Много искам да споделя с вас, ако не сте пробвали пилешките шницели да ги опитате. Аз взаимствах рецептата от Мама и бебе.

Днес купих около 1кг пилешки фенери, от тях излезна около 500 грама месце, след обезкостяването. Смелих го в блендера, добавих две яйца, 1 връзка магданоз и подправки по желание - черен пипер, къри, малко бакпулвер, сол. станаха невероятни 20 шницелчета с големина на кюфте. Цялото това нещо за има няма 3 лв.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:33



Кюфтета са пилешки, купешки от магазин - пекани на скара, а пастета ми е кис. млеко с копър и чесън, но по-виско маслено е 0,1%, а сиренето го кисна във вода. Явно тум греша, защото нито подправки ям, нито криввам от позволените храни. Но тук гледам че хората за един месец, свалят по 8кг., по 13, а аз едва 3кг.
Почвам сега супер строго без никакви кюфтета и млечен пастет. Мерси много.



Тема към Тонинови [re: Toни]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано21.04.08 16:52



Не всички свалят по много килограми. И аз имах подобни очаквания, но не се получи. В един момент си казах " Прави каквото трябва, пък да става каквото ще" . През ударния период свалих 3.5кг, след това само 1.5, като днес ми е 22 ден от диетата. Но пък съм имала прегрешения. Миналия ден в събота хапнах 3 парченца шоколад. Понякога когато ходя на гости има кебапчета и салата, която е овкусена, хапвам си по-малко ,защото като кажеш ,че си на диета почват едни увещания, дето нямат край , а и повечето хора не проявяват разбиране. Даже ме упрекнаха скоро , че не уважавам домакинята. Ако не бързаш със свалянето на килограмите, даже е по-добре да стане по-бавно и плавно. Хубавото тук е както казах и в един друг пост малко по-рано днес , че ядеш и не се чувстваш гладен. Тук бих попитала дамите в Трета фаза как се справят с количествата или докато дойде това време чувството на глад вече е притъпено и се яде защото трябва.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Toни]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано21.04.08 16:52



Тони, аз ям "Свежо сирене " на фирма Хелиос, боста е безвкусно, обезмаслено сирене на Маджаров, макар че то съдържа 15 % мазнини / от него съмсем по малко/, "Ескуиза" - само варианта "Фитнес", Сирене "Котидж" ,0,2%/ ако не бъркам/, това от сирената, има и обезмаслен кашкавал на Маджаров, който като че ли не е толкова мазен , поне на вкус като сиренето.Това е като че ли от сирената.Дюкан на едно място в книгата пише,че месото трябвало да бъде само постно, което значи да не е с повече от 1012% мазнина. Аз по аналогия чета етикетите на всички продукти/ дори и млечните/ и като видя, че мазнините им са повече от 12%, ги избягвам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Toни]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано21.04.08 16:54



ааа, забравих основното - обезмаслената извара. Тя всъщност е заместител на сиренето, по Дюкан, че и по други режими и диети.Сиренето крема е с високо съдържание на мазнини и не става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.