Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 14.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 7  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.04.08 13:25



Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 13:39



Днес само си мечтая за това сладко ще може ли рецептата.?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.04.08 13:41



Дадох я в миналата тема - мисля на 13 стр.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано09.04.08 13:44



Привет и от мен с днешна дата


Честита нова темичка, Дори, сладкиша изглежда прекрасно
При мен нещата вървят с бавни темпове, но пък килограмите си спадат все пак
Вече стрелката клони към заветните 60 кг, и след около седмица-две килограмите ми ще започват с 5
Много се радвам на всички Ви, страхотни сте, човек ако чете редовно този форум съм сигурна, че може да постигне чудеса
Ще се опитам следващите дни да изнамеря някакви снимки за промяната при мен, разбира се тя не е ясно видима, но аз се чуствам страхотно и най-малко по усмивката ми ще познаете, че съм много по-щастлива.
Преди 2-3 дни се пъхнах в панталони, които не можех да закопчая от около година насам
Все още не ми седят като преди, но и това ще стане, УБЕДЕНА СЪМ
Снабдих се вече и с "парафиново олио" за проблемите в WC-то, тъй като само триците не ми помагаха, ефекта е страхотен. С него регулирам нещата, като хубавото е, че не е прекалено слабително, а е точно колкото е нужно. Е, разфасовката, която имам е мъничка, но предполагам има и по-големи. Хубавото на тази опаковка е, че може да се носи в джоба и когато се хапва навън можеш да си подправяш салатките с нея (е, когато си в дните на П+З).
Някой от вас има ли представа какво се случва в четвърти етап, аз малко избързвам, ама ми е интересно, всички тук говорим за първа и втора фаза, но ми е интересно какво предстои в четвърти (как се държи организма при добавяне на всякакви продукти, включително и пържени и сладки?, как точно се регулира теглото, разбрах че протеиновия четвъртък оправя нещата с качени килограм-два, но ако качването е повече - върши ли работа само един ден седмично).
Та, стига съм бърборила, ами да се хващам на работа, че скоро може да ме уволнят заради форума, хихиххихи.

Усмивки за всички ви



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 14:38



Здравейте, сладурани !:-)
Деската, на 17 април скоквам в 4 фаза и ще мога да излъчвам директно:-))))))
Засега, вече 3 месеца в 3-та, да чукна на дърво - проблеми няма. Колебанията, както писах се корегират с протеиновия четвъртък!:-)
Буба, браво за успеха и честито за разрешаването на проблема със захарта !!!
Аз реших моя с високото кръвно и навсякъде прокламирам, пред хора с проблеми в тази област, да опитат с режима на Дюкан!
Успех на всички и смело напред !:-)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Bobelina]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 15:48



Здравей, би ли споделила, моля, как точно си регулира кръвното и ако си взимала лекарства, вече не ги ли взимаш? защото лекарите твърдят, че при високо кръвно налягане се взимат до гроб. Благодаря!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tити]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано09.04.08 16:26



за Селина- ако не ме лъже паметта в една от ранните теми за режима на Дюкан във форума на amber-bg.com.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tити]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:30



15 години приемах бета-блокери. Въпреки тях, поддържах стойности 150/100. На втория месец от началото на режима на Дюкан, постепенно спрях лекарството, защото нямах нужда от него. Спирането става бавно, докато се стигне до 1/4 таблетка прием на ден. Сега подържам 110/70. Пия по 2-3 кафета, кола...но не се оплаквам:-))) Най- странното е, че причината за високото кръвно при мен, се твърдеше че е нерно-вегетативна, на емоционална основа...не бих казала, че темперамента или не дай боже емоционалността ми са променени...ако, не отчетем факта, че съм доволна и щастлива от факта, че достигнах желаното тегло, което ми донесе удовлетворение и...в някаква степен спокойствие:-)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 20:01



Момичета може ли да се ползва БРИНТА?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Bobelina]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 23:04



Много ти благодаря, май трябва и аз да я започна тази диета

...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано09.04.08 23:06



Здравейте на всички сладурки.... Дори честито за новата тема дано ни донесе още повече положителни емоции и "-"чета :) Аз от известно време съм в застой. свалям 500-600гр. после при ПЗ качвам с около кило после пак надолу и така... Оуфф само проблеми имам с тази проклета вода... адски ми е трудно да пия вода...ама се налага да го правя... иначе аз смятам че за момента резултатите ми са добри от 18ти.02 съм на режима общо свалени 8,500кг. а откъм сантиметри: талия -12; Ханш-8; Коремна област-12; Бедро-8; ръка или бицепс в тази област -6. Мисля че резултатите все пак са добри макар че както се сещате ми се иска да свалям по бързичко.... ама както всички знаем толкова време съм седяла дебеличка че нямам право да искам да отслабна за 10дни :) Днес си правих Дюкански кекс (т.е мама го прави) и докато беше във фурната изглеждаже и ухаеше перфектно а като го извадихме с опасения че ще изгори само ухаеше хубаво а спихна и стана на под,етка въпреки че имаше бакпулвер. Дори утре ще пробвам твоето сладкишче стискай палци да се получи. Този път в МВ. Засмяна, как си слаба приятелко :) Радвам се че сваляш и в трета фаза някой ден като ситгна до там се надявам и аз да имам такъв резултат... Хайде на всички стари муцуни и на всички сладки новодошли лека вечер и много положително мислене... з-то това е РЕЖИМА КОЙТО ДАВА СМИСЪЛ И УСМИВКА НА ЖИВОТА НИ!!!! Целуввввки :)




http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано10.04.08 21:03



Привет и в новата тема.Аз си чета всичко редовно всяка сутрин и вечер,но понякога нямам време и да пиша.Пък и виждам много нови попълнения и нека и те да кажат колко е хубав режима.Ако мога с нещо да помогна с удоволствие ще го направя

.
Танчеее,супер съм вече отслабваща приятелко!Чувстам се прекрасно от това че съм в тяло,за което само съм си мечтала и съм ужасно доволна от себе си.За свалянето в трети етап-малко е относително.Наистина ми показа кантара 2кг по -малко,но сега отново ги наваксах,защото съм пред МЦ.Обаче,Дори,аз включвам всички храни необходими в трети етап.Единствено макарони и кус кус още не съм.Но пък кашкавал вече редовно си хапвам с две филийки пълнозърнест хляв "Вита",изпечени на тостера.И плод хапвам.Мисля че се справям и засега реших да отложа връщането отначало поне до края на април и после ще му мисля.Наистина ми е необходимо още малко да сваля и ще го направя.В една от другите теми във клуба за спорта мисля беше,една мацка беше пуснала линк за упражнения пилатес.Горещо ви ги препоръчвам,много е ефектно.А сега лека нощ на всички и поздравявам за успехите всички досега.

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано11.04.08 07:54



аз малко да се пооплача. Днес ми е 12 ден, от началото на диетата . През ударния период свалих само 3.5 кг и сега застой. Не съм ги носила толкова дълго тези излишни килограми - само около година, а те не искат да се разделят с мен. За сега не се отказвам, още повече като видях снимките на martinav - тя е прекрасен пример за всички нас, но когато няма ентусиазъм нещата трудно се получават.

Редактирано от мopaвo_лилaвo на 11.04.08 07:59.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано11.04.08 09:16



Дорииииии страхотно десертче стана от твоята рецепта.... то си е направо като кексче. Да си призная подходих малко с недоверие, но на финала WOW. Мерси още веднъж :) Успех на всички и приятен и усмихнат ден от мен :)




Редактирано от Dorchester на 11.04.08 09:34.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.04.08 09:34



Мораво, споко. Съвсем скоро ще смъкнеш. И да ни се похвалиш!

Танче, много се радвам, че кексчето ти хареса. Сега да не го почнеш всеки ден, че какаото си е опасничко.



Засмяна ти си късметлийка, щом лесно удържаш.

Гледам в съседната тема момичетата яко са го ударили на глад. Чета ги и вътре в себе си се надявам да им дойде акъла и да разберат, че може и с много хапване да се слабее, пък и да се задържа след това.

Редактирано от Dorchester на 11.04.08 09:37.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 11:43



...бях споменала, че гладувам предимно по здравословни причини. Имам някои проблеми, искам и да се изчистя от токсините - доскоро пушех и злоупотребявах с алкохол и вредни храни. Естествено, че гладът в дългосрочен план не е решение. Мисля обаче да се доверя на Емилова и да спазвам до голяма степен нейния режим - макар че ме притеснява отказът от млечни продукти; мисля и да наблегна на рибата повече от 2 дни седмично. Въобще, ще се храня здравословно без да гладувам; а вашият режим звучи супер, като изключим макарони, кускус и свинско.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: insightflow]  
Автор portokalena ()
Публикувано11.04.08 12:14



и аз запо4нах ДЮкан, но това месоядство ме убива, имам кисел вкус в устата и се 4уствам пълна с мръсотия, а до 00 ми е от край време проблем, сега оЩе пове4е...пия вода все пак, но ми е по добре да комбинирам със зелен4уци.
Все пак имам напредък, макар и слаб...от 14/04

около 1 кг...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: portokalena]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 12:34



Така се чувствах, когато от глупост пробвах Аткинс.
Всъщност не съм запозната с Дюкан - извинете ме, че не ми се рови да се осведомявам...видях това с макароните и свинското и реших да пропусна.
Има фаза, в която се яде само месо без зеленчуци, така ли?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: insightflow]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.04.08 12:37



Има си описание в началото на темата.
Портокалке, 14.04 още не е дошъл.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 13:00



Аха, имате 5 "протеинови" дни без зеленчук.

Към портокалена - на мен това никак не ми звучи добре. Не мисля, че трябва да минава ден без зеленчук; и въобще не виждам смисъла на подобно тъпчене с месо. Това, че се чувстваш зле, за мен е логично.
Бих ти препоръчала нещо такова: сутрин плодове, а на обед и вечер салата или задушени зеленчуци (задължително), риба или пилешко - на скара, варено, задушено яйца - варени, козе сирене (много е вкусно запечено с мед), пълнозърнест хляб, маслини, овесени ядки, по малко други ядки - бадеми, кашу, орехи, лешници. Картофите - само варени. Без сол и захар (напременно хапвай по малко мед); салатите се овкусяват със зехтин и лимонов сок. Един разтоварителен ден седмично само на плодове. В никакъв случай не прекалявай с храната - спирай да се храниш, преди да почувстваш засищане.
Всъщност, ако започнеш да се храниш здравословно, организмът сам ще ти подсказва какво е добре да се яде.


Редактирано от insightflow на 11.04.08 13:17.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: insightflow]  
АвторДюkaнka oт ckopo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 13:20



И аз да се включа. Не съм писала от скоро, но редовно ви чета, момичета!
insightflow - малко се подразник вече . Все пак това е дюканския форум - т.е. на хората, които са решили, че това е тяхната диета. Може за теб да е "нелогична", "неправилна" и т.н., но нека сам си преценява за него си. Няма нужда някой да казва тук колко е грешно да се прави тази диета и да препоръчва други режими.
Пък и след като толкова хора имат резултат от диетата и дори оказва положително влияние върху здравословното им състояние, не виждам какво и е вредното.
На всички дюканки желая хубав, слънчев и отслабващ weekend!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Дюkaнka oт ckopo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.04.08 13:31



Инсайтфлоу, Скорошната дюканка е права, това е темата за дюканки и сме си решили, че не ядем ВРЕМЕННО зеленчук или плод, но смъкваме, защото примерно:

100 г месо = 120 ккал - организмът изразходва 210 ккал за храносмилане
100 г риба = 120 ккал - организмът изразходва 190 ккал за храносмилане
100 г мляко = 90 ккал - организмът изразходва 140 ккал за храносмилане
1 яйце = 60 ккал - организмът изразходва 90 ккал за храносмилане

Редактирано от Dorchester на 11.04.08 13:32.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: insightflow]  
Авторпopтokaлeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 13:35



абе и един домат да хапна за мен е важно, но само мръвка....пък било и за 5 дена дуШата ми не го понася...но намалявайки въглехидтратите се 4уствам определно олекнала.
аз съм 167/78, боли ме кръст и непременно трябва да отслабна, вси4ко ми е около дупе и ханШ.
А, неЩо важно: намаля целулита (хубав, узрял стар целулит)и задържането на вода, но използвам и едно мазило на Биотерм.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано11.04.08 13:40



Аз мисля, че си намерих моя режим. Не съм гладна, ям си, а в теглото има разлика, макар и малка за сега. От 25 март съм на режима и съм свалила 3.5кг., т.е. за 17 дена.
Надявам се за вбъдеще с упоритост от моя страна да си достигна желаното тегло, а то е -10кг. поне.
Моите провинения са кюфтета и сиренето (но си ги позволявам веднъж в седмицата, а сиренето го кисна във вода). Те уж са от диетата, ама май май не са желателни.
Успех на всички и дай Боже се видим и ние слаби.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Дюkaнka oт ckopo]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 13:56



Намесих се в темата ви, първо, за да отговоря на следното:

В отговор на:

Гледам в съседната тема момичетата яко са го ударили на глад. Чета ги и вътре в себе си се надявам да им дойде акъла и да разберат, че може и с много хапване да се слабее, пък и да се задържа след това.




- исках да изясня, че няма нужда от съжаление, че се чувствам по-добре отвсякога и лично за себе си смятам, че по-добре глад, отколкото "много хапване";

и второ - защото ме обезпокои постът на портокалка. Някои от вас се чувстват добре на тази диета, за други това очевидно не е "моята диета" и "моята тема". Всеки търси себе си и целта е да се чувства комфортно; освен това, да сме отворени за конструктивна критика е от полза за всички. Тук сме, за да обменяме мнения.
Радвам се, че се чувствате добре на Дюкан, но не мисля, че е нужно сляпото поддръжничество на коя да е диета.


@ Дорчестър - портокалка не се чувства добре и приятелски я посъветвах какво да прави. Личното ми мнение е, че режимът ви не е здравословен, независимо дали от него се слабее. А допълнителните калории от 1-2 салати много лесно могат да се изгорят със спорт.

Редактирано от insightflow на 11.04.08 14:21.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: пopтokaлeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 15:00



В отговор на:

абе и един домат да хапна за мен е важно, но само мръвка....пък било и за 5 дена дуШата ми не го понася...но намалявайки въглехидтратите се 4уствам определно олекнала.




С 40 мин фитнес изгаряш калориите от една салата.
Запекът при липса на зеленчуци в диетата е нещо, което няма нужда да си причиняваш.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: insightflow]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано11.04.08 15:14



здравейте , отслабващи!!


мислех следващото ми обаждане да бъде, когато мога да се похваля с някой спуснат грам-килограм, обаче доста спам се появи тук напоследък
мисля,че темата е съвсем конкретно озаглавена и желаещите да обсъдят "прелестите" на други диети си имат съответните теми. От своя страна искам да напомня, че Дюкан не е случайник, а доктор по медицина, дългогодишен диетолог и всичко, което е счел за нужно е описал в книгата си.Полагайки се на неговия авторитет и опит, се придържаме към този режим, а не просто опирайки се на откъслечни познания за съдържанието на храните, което в повечето случаи е псевдонаучно и не отговаря на истината. За резултатите от режима- могат да се направят справки в предходните теми.Трябва да си луд или сляп, за да отричаш очевидните неща. Или , ако се позовем на един друг авторитет: "И все пак , тя се върти!"
На всички отслабващи желая страхотен уикенд!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.04.08 15:21



Няма лошо хората да изразят съмнение в определен режим на хранене.
Правилно проведен, планът Протал на Пиер Дюкан е здравословен. От доста години във Франция хората си го провеждат под наблюдението на самия доктор; определено вредите са елиминирани с определени съвети, които аз ще повторя за "младите дюкеси":
Пийте поне 1,5 л чиста вода!
Приемайте допъллнително витамини и микроелементи!
Движете се пеш и най-вече по стълбите, но избягвайте прекомерното физическо натоварване!

Няма да се превръщам в адвокат, но лично по сеге си стдя, че вече 8 месеца съм на Дюкан, преминавайкли през трите фази, и съм здрава.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано11.04.08 15:26



Не мисля, че написаното от мен е спам - пиша по темата; нещо повече, доста ми е странно, че страстното защитаване на някакъв режим на хранене се оказва по-важно от това, че един човек се чувства зле. (Никой не изглежда притеснен, че портокалова се чувства "пълна с мръсотия, с кисел вкус в устата" и не може да ходи до тоалетна. Чувството ми е пределно познато от една седмица Аткинс.)
Вие си спазвайте диетата - но допускайте и инакомислие. Не виждам в темата условие, че се допуска само възхвала, но не и критика.
Успех.

П.П. Колкото до аргумента от позоваване на авторитет - "Дюкан не е случайник, а доктор по медицина, дългогодишен диетолог" - той и Аткинс е такъв...

Редактирано от insightflow на 11.04.08 15:42.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторOlii (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 15:51



Искам само да обърна внимание, че никой не критикуваше диетата преди Дорчестър да вметне, че на хората практикуващи други диети не им е "дошъл акъла".



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Olii]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.04.08 16:00



Пави сте, не използвах правилните думи, моля за извинение. Но не мога да скрия, че съм враг на гладуването.

Редактирано от Dorchester на 11.04.08 16:02.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано11.04.08 17:05



Привет и от мен


Искам да се включа в разговора с една-едничка цел - да прекратим това безумие, дето си правим...
Значи, предлагам да забравим кой какво е казал/написал и да продължим позитивно нататък.
Считам, че всеки има право на мнение, вече си го е изразил, ето Дори се постара даже да се извини (макар да не беше нужно според мен, защото не е отишла да го каже "в съседния форум", а в нашия си, в който си обсъждаме какво ли не). Все едно де, сметнала е за нужно - извинила се е, мисля че това би трябвало да е достатъчно на засегнатите...
Също така ми се струва, че би било хубаво да продължим добрия си тон от мненията до вчера.
Ето, аз ще поема първа инициативата, като ви уведомя, че съм особено щастлива от резултатите си
Така де, през изминалите няколко дни (П+З) не съм свалила нищо, но пък съм стабилизирала килограмите си
От снощи си имам електронен кантар, който ще ми помага да вървя напред и надолу в килограмите
Хей, момичета, защо не пишете, толкова ми е хубаво да ви чета
Изпращам ви само положителни емоции, и все пак да не забравяме, че днес е петък
Целувки



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 20:07



Здравейте момичета.Не веднъж съм писала че ми е много хубаво да чета за Вашите успехи, но днеска определено не ми е хубаво.Всички знаем че с този начин на хранене се захващаме защото имаме проблеми и трябва да си помогнем.Нормално е сега при някои да се появят някои смущения но след кратка консултация и помощ от Ваша страна и това ще отмине ,не се наранявайте всички сте много добрички.Пишете по често чета всичко с удоволствие.Успех на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано11.04.08 22:42



ехо..........здравейте и от мен:)......аз съм по лека с още 1 кг, с което ги направих 5 за 16 дни.....готино нали

.......утре трябва да ходим семейно на гости (при свекърва ми де) и сам решила да сам само на мляко, а тя ще е направила свинско......и сега мисля как ще и откажа без да я обидя....ама все ще измисля нещо, а нали и бебо ще е с мен та пак ще се измакна с него някаде на разходка........весели събота и неделя.......дано и утре сутринта да съм по леки4ка с стотина грама



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi786]  
АвторBaлeнтиция (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 23:02



По принцип никока не съм била привърженичка на диетите, но сега мога да кажа, че този режим е "моят". днес ми е 14 ден - 5 кг /може и да са повече - днес не съм се теглила.
Преди малко се прибрах от дълъг и изтощителен работен ден - така се случи, че след сутрешните трици с кисело мляко - цял ден не можах нищо да хапна. Странното е, че не изпитвах никакав, ама никакав глад, но изпих много вода и няколко кафета.
Всъщност след 2-3 ден от ударния период не съм изпитвала истински глад - даже вечерям просто защото сядам с мъжа си на масата.
Но съм много горда от себе си, че устоявам на изкушенията, включително и на ужасно вкусни и любими храни, които вчера АЗ сготвих за едни гости



А за портокалената искам да кажа, че и аз не се чувствах особено добре в ударния период от месото, даже мисля, че и до ацетонов дъх го докарах /това е от кетоните, които се отделят при метаболизма на месото/. Но сега през втория протеинов период не ям толкова месо - повече мляко, извара, яйца и ми е по добре. И много вода........всъщност постоянно съм жадна /което и Дюкан го споменава - сухота в устата/

Айде лека ви нощ и да се събудите по слаби



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Baлeнтиция]  
Автор selina_ (непознат)
Публикувано13.04.08 09:41



Здравейте момичета,
Днес става 1 месец откакто съм на режима на Дюкан. Резултата е - 8 кг., макар че в последните 10 дни съм свалила само 1 кг, заради МЦ може би.
нищо доволна съм много от този резултат, и с голамо удоволствие си редактирах линийката.
http://www.mamaibebe.com/ticker_code.php?type=weight&file=19693;
Вчера се поглезих с невероятна режимна пица - това беше най сполучливата рецепта тествана от мен досега, не си спомнам от кой сайт съм я преписала, затова ще ви я напиша....



Дюканка пица за втори етап
за блата
4 яйца
4 с.л. трици
3-4 с.л. кисело млако 0.1%
3-4 с.л. обезмаслена извара
1 пак. суха мая

За пълнежа:
пуешко филе, кис. краставички, стерилизирани гъби, дом. пюре, сирене 0.2% Exquisa, кашкавал /по желание/

Начин на приготване:
Разбърквате кис. мляко с триците и ги оставяте да набъбнат.
разбивате яйцата до побеляване, прибавяте изварата, маята и изсипвате в тавичка предварително постлана с хартия за печене.
Печете 40 мин. на 180-200 градуса. намазвате блата с дом. пюре и редите октанали продукти. Връщате във фурната за още 15-20 мин. и поръсвате кашкавал. запичате колкото да се разтопи кашкавала...

резултата е фантастичен,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: selina_]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано13.04.08 10:05



Здарвейте, момичета! Аз няма с какво много да се похваля, но има за какво да се оплача.

Пипнала съм някакъв вирус и от вчера не мога да изляза от тоалетната. И това придружено с повръщане и температура. Не мога да се храня режимно, и то ако въобще хапна.

Сега се чудя, като се оправя, да си продължа във втора фаза ли или да започна съвсем от начало.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: pticasprujina]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 12:56



Като чета какви резултати сте постигнали, започнах да се замислям за този режим. Не мога много да различа втора от първа фаза. Като чета си мисля, че втора фаза просто си започва с 5 дни протеини и след това се редуват с 5 смесени и така...... Какво означава 1-ва фаза? Може би опитните Дюканки ще разяснят?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор american baby (непознат )
Публикувано13.04.08 17:50



Здравейте момичета! Всеки ден ви чета за да се заредя с положителна енергия и да продължа напред. Днес е 1 месец от както съм на диетата и съм свалила 7 кг. Не е ли страхотно. Вчера си мерих едни дънки които си ги купих преди 15 години като родих сина си и ми стават даже са ми широки горе в кръста и корема но не е така както искам в краката. Имам чуството че не свалям при тях. Имам да сваля още 9 кг. Надявам се да ги ударя до края на Юни че тогава винаги ходим на море. Ще видим какво ще стане. Важното е че се чуствам супер. И както казват и някой момичета изобщо не чуствам глад както беше преди. Лека неделна вечер и успешна нова седмица. Целувки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автормишeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 21:14



Дами, случва ли ви се да прегрешавате или винаги сте стриктни? Ако отговорът ви е "да" , споделете как се справяте след това?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мишeтo]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 09:03



Хора сме не сме гезгрешни,но какво да се прави само напред.Аз например снощи като седнахме изпих една чаша бино но днеска продължавам стрикно.Ами цяла сдмица гости от БГ стисках, стисках и най накрая ме изби на вино.Успех на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторTan4ety (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 10:50



Безподобна нека аз да ти отговоря. Първа фаза си е само протеинова (5-7-10 дни колкото реши6) а втора фаза като я започнеш не продължаваш само на протеини ами започваш първо с протеини и зеленчуци и чак след това преминаваш на 5 дни само протеини. За да може да се разграничи първ от втора фаза. Аз да се похваля вече съм още едно килце по малко и се чувствам адски щастлива. Дори няма да прекалявам с кексчето душа ама много ми е трудно да му устоя на таз вкуснотия. Иначе мога лид а си го хапвам всеки ден ама без какао с малко ситрусова есенция или ванилия... просто сладко кекс4е без какао... или със степ например защо не :)

целувки и сумивки на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор selina_ (непознат)
Публикувано14.04.08 11:23



Здравейте, като чета за вкусни кексчета много ми се прияжда и на мен, за съжаление няколко пъти опитвах различни рецепти и все нищо не се получава. моля някой да няпише изпробвана рецепта за нещо сладко.
Аз по принцип обожавам сладкото и много ми липсво вече 1 месец не съм яла абсолютно нищо сладко....





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 12:13



Благодаря Tan4e, просто пропуснах факта, че първите протеинови дни могат да бъдат различни от 5, но ако си избера 5 то просто редувам първо 5 протиенови с 5 смесени, 5 протеинови ......
Все още се колебая и чета информация в нета. Привърженик съм на нисковъглехидратното хранене, на мен ми се отразява добре, но пък и не отслабвам вече - а си имам апетит и ми се хапва. Не получавам отоци, не съм гладна, но толкова много белтъчини, пък съвсем без въглехидрати (естествено ако се консумира само месо, без млечни) и липса на всякакви мазнини. Незнам всички много драстични режими - само месо, само плодове, само вода малко ме плашат. А пък ми се иска да съм слабичка





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторTaн4eтy (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 12:38



Първо започвам с това че режима в никакъв случей не е еднообразен стига да имаш желание и време да си приготвяш различни неща. Има сайт в интернет с Дюкански рецепти а и излезна и новата книга в която има 350 рецепти. Всичко си има режима можеш освен месото да ядеш всякакви видове яйца палчинки кексчета кремчета важното е да е със позволените продукти. Прочети хубаво темите тук Безподобна и ще видиш няколко идеи за страшно вкусна палчинка и кексече и още вариянти за сосчета за месото и т.н. Стига да имаш желание да си приготвяш нещата всичко си идва на мястото. Това което казах до сега е само за протеиновите дни а в дните със зеленчуци е още по хубаво. Там можеш да си правиш освен салатките които са чудесни (естетсвено без мазнина) и различни видове готвени неща. Аз примернбо съм привърженик на музката със телешка кайма и зелен боб чушчица доматче и заливка от яйца и кисело мляко. Дробчета с много лук през дните със зеленчуци и с много малко лук през другото време... Има много много вариянти стига да имаш желание.
Иначе за лщбителите за слаткото предлагам три мои вече много лщбими неща. Едното е кремче(познато като крем Ванилия но може да се импровизира
1л. пресно мляко 4ри яйца ванилия и малко царевично нишесте за сгъстител и всичко това в подходящ съд и на котлона. Бърка се през цялото време докато не започне да се сгъстява. Сваля се от котлона и се разсипва по чашки и в хладилника. Може да импровозораш от време на време малко какао или някаква есенция или пък степче и става чудесно ягодово кремче например.
Второто любимо нещо е взаимствано от Дорчестър въпростното кексче... една Суперна лъжица пресно мляко и в неч 4ри подсладителя или течен(кой каквото има) на отделно място разбърквате една супена лъжица кисело мляко с една кафена лъжица бакпулвер и го смесвате с прясното мляко. Добавя се едно яйце , 3 суперни лъжици овесени трици(аз слагам и по малко например 3 чаени) и оттам нататък продукти по избор множе како ама да не се прекалява може ванилия може малко кора от портокал или есенция може стешче може канела както прецените. Добавяте още подсладител на вкус и това е.. Слагате го в Йенска купичка не много голяма ама не и много малка и във микровълновата за 4ри минути на 800W. Става жестоко. :) Друго можете да си правите една кофичка кисело мляко с едно пакетче жел;атин предварително разстворено в малко вода , а в киселото мляко добавен степ. Всичко се обърква и се налива в чашки и в хладилника.... става желирано кисл мляко със степ... Чудна работа
Айде стига съм писала.... мисля че тези неща ще помагат за началото... аз с тях живея лесно. Не е нужно да се ограничавате от сладкото само че с позволените продукти и в умерени количества. От всичките неща може по около една чашка на ден. (не от всичките едновременно де) :) Айде усмивки :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Taн4eтy]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано14.04.08 12:44



Безподобна няма значение колко дни ще избереш за ударния режим. Той може да бъде между 5 и 10 дни. Втория етап езависи от теб , но най стандартното е 5 на 5. Единия етап няма нищо общо с другия. В смисъл в първия ако направиш 5 ударни, не е задължтелно после да правиш 5 на 5 във втория може да са 7 протеинови и 2 със зеленчуци или нещо подобно но масово се прави 5 на 5 :) и ето ти и малко рецепти за лесно преминааване в предишния ми отговор. Хайде събирай инфото и почвай но първо си набаваи всички продукти които можеш да ядеш така е по лесно :) всичко най най от мен



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.04.08 13:17



Целувки от мен. Тук съм и чета, но нямам време много. Всичко, написано докато ме нямаше, е вярно и точно.
Успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Taн4eтy]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 14:09



Не ме притеснява факта, че е еднообразна откъм ястия, а по скоро силно ограничена от основни групи като мазнини и въглехидрати. Верно е, че могат да се приемат допълнително витамини, но витамини от групата А например ще се усвоят ли без прием на мазнини? Но както се казва, който го е страх от мечки да не ходи в гората.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано14.04.08 14:14



Здравейте, здравейте, здравейте на всички


Аз също чета повечко, отколкото да пиша, ама карай
Още не съм мръднала под 60 кг и много ме е яд, обаче съм убедена че до 2-3 дни ще ги мина тия заветни 60 кг...
В момента съм само на П (трети ден) във втори етап, ама без да се усетя вчера си хапнах един сварен морков , беше нарязан на ивици (като за руло Стефани) и аз точно на последната лентичка се усетих, че не беше редно да го ям, абе смешна история, хихихихи...
Нищо де, няма да се сдухваме за такива дреболии, я?! Продължавам смело напред, че имам още за сваляне...
Правих си и сладкишче с извара, стана страхотно, пък и много бързичко
Сантиметрите се мърдат и ме карат да се чуствам много, много щастлива , въпреки кривото време над София....
Радвам се, че се появиха хора, които са почнали по-отдавна режима (като Птицата например), отдавна не бяхте писали, а определено от Вас ми дойде вдъхновението и аз да започна
Пожелавам на всички седмица с много минуси в килограмите и много плюсове в настроението
Сигурна съм, че следващия път когато пиша всички ще имаме намаление в теглото, дори смятам да си поправя линийката, ама да видим
Хубав ден от мен



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: pticasprujina]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано14.04.08 15:48



Здравей, радвам се да видя, че си тук


Ами, тази работа с вируса хич не е хубава...Макар че това с тоалетната за целите на сваляне на килограми е добре , не това е само шега разбира се.
Според мен трябва да си продължиш втората фаза...не смятам, че е нужно да се връщаш от начало.
Макар че може би почни от протеиновите дни, което също може да се брои и за връщане в началото де, само че с 5 дни
Аз бих направила 5 дни само на П и след това да продължа на П+З следващите 5 и така нататък...
Е, дано не ме хваща вирус де, та да трябва да се чудя...
Пожелавам ти бързо оздравяване и задължително да се включиш като имаш подобрение



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано14.04.08 15:56



здравейте, сладуранки!!! тука гледам и чета- всичко живо мисли само за сладкото. Аз да ви разкажа малко за себе си. По принцип на обичам сладко.Мой приоритет са пържолките, от които скарата ми е в блезобразно състояние, алкохол всякакъв, че и пушех до 31.12.2007,уиски с фъстъци и т.н. Сладкиши и шоколади можех спокойно да наблюдавам без да си взема и изобщо-не дължа наднорменото си тегло на сладките неща

Първа фаза изкарах без проблеми на пилешки пържоли и шишчета. Обаче сега във втора фаза търся и мисля постоянно за сладкиши-така както не е било през целия ми живот. Обаче не мисля да се предавам-смятам,че докато натрупам тези килограми, нищо не ми е липсвало и в нищо не съм се ограничавала, така че сега мога да се поогранича временно. Любимият ми десерт е крем-карамел с обезмаслено мляко и подсладител.Според мен става много добре.
Момичета, пишете кой е започнал режима около 27.02.-01.03. На "еднаква възраст сме" и ще е забавно да си сравним резултатите.Целувки на всички!!!
Стискам палци на всички да се отървем от грамчетата и килограмчетата! и смело да продължаваме напред!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Автормишeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 16:47



Брей, само аз ли съм прегрешила? Как го правите този номер бе хора!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано14.04.08 17:29



здравей и от мен.кажи ми моляте какъв подсладител мога да използвам когато се налага...ако реша някога да си направя нещо сладко......



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мишeтo]  
Автор amazing (непозната)
Публикувано14.04.08 17:34



Здравейте и от мен. И аз напоследък нямам много време и влизам само да ви чета, без да пиша. Но днес мога да се похваля - 1 кг. съм мръднала след застой от почти месец. Вече съм 56! Пробвах кексчето на Дорчестър и свежото сирене в шунка на тигана, както и пастета от пилешки дробчета - страхотни са! Много ти благодаря за тези рецепти Дорчестър! Невероятно разнообразие внесоха в пилешко-яйченото ми ежедневие


Относно прегрешенията - не съм "желязна" в правилата. Имам отклонения - например вчера "прегреших" с 3 парченца пушено свинско филе, а днес с 10-ина ядки и кишу /почерпиха ме и не устоях/. Но мисля, че това няма да е фатално за диетата ми, или поне силно се надявам.
Поздрави на всички и дано бързо да "олекваме".



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: amazing]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.04.08 18:02



Боби, масовите са Свуитли и Хуксол. Гледай да си купиш нещо, което НЕ съдържа съставки, завършващи на "-оза".

Амейзинг, много се радвам за теб!

А пък за прегрешенията, говорихме наскоро. Който прочете темите назад, ще види - аз също съм правила грешки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторmechopuh (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 20:05



За подсладителите: Аз започнах да ползвам "Стевия" - естествен подсладител на бикова основа, а и даже е полезен за разни други болежки. Ползвам го от 10. април и за тези няколко дни спря да ми се яде сладко. Не знам как, ама по някакъв начин успява да надхитри организма и не ти се яде сладко. Има го в почти всички магазини за диетични храни. Има два вида - Украински /"Кримска стевия"/ и по-пречистен, но не знам чие производство е.
Сега за диетата: Не се плашете, всички прегрешаваме понякога, само че да не е всеки ден. Аз например, след прегрешение, дори и да не ми е ред минавам на П с много вода и без никакви екстри. Два дни така и прегрешението е изпишкано

.
По принцип не вярвах на диети, защото от диети станах 120 кг., но тази ми хареса, защото набляга не само на отслабването, а и на зпазването на постигнатите резултати. Започнах я на 08.03. и до днес съм свалила 10 кг. като за този месец и малко имаше и разочарования, и почти готово рвшение за отказване и какво ли още не, но след като тази сутрин видях кантара - продължавам. Така че който е зпочнал и лма поне 1 свален килограм да продължава. "Хубавите работи стават бавно!". А и още нещо - трупали сме килца с години искаме да си отидат като с магическа пръчка! Е, не става! Търпение му е майката!
Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано14.04.08 21:43



ok........благодаря много.....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано15.04.08 09:48



Добро утро диетуващи дами!
В този прекрасен слънчев ден Ви желая само положителни емоции откъм отслабване,т.е цифричките на кантарчео да отчитат минуси, или поне не повече от вчера.
Да споделя , че вчера пробвах една невероятна палачинка, които я е измислил - голямо нещо е направил. Много вкусно бе,мммммммммм.
Разбърках с пасатора 1 яйце , малко вода, 1 с. л овесени трици, бакпулвер 1 щипка, май сложих и малко извара - и о, чудо на чудесата!

Редактирано от Dorchester на 15.04.08 11:15.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: deskata_meskata]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано15.04.08 10:23



Мерси, деска. От днес пак съм на линия. Почвам на протеини, само триците няма да ползвам за известно време, докато се оправя напълно. След тия сухари сега се чувствам като балон, но няма начин, надявам се бързо да се върна във форма.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано15.04.08 10:23



слънчево утро желая на всички!!
за стевията чета,че растението съдържа гликозиди, пектини,растителни липиди,полизахариди и др.Според мен може да се обсъжда дали трябва да бъде включено в режима.Никъде не видях в публикациите колко точно процента се съдържат от различните групи вещества. Препоръчва се на диабетици, което значи, че не съдържа глюкоза.Обаче съдържа други видове въглехидрати.Ако са пренебрежимо малко - ок. Обаче ако не са толкова малко??





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано15.04.08 10:33



като стана дума за въглехидрати забелязали ли сте ,че на киселото мляко много варират? Примерно ако е режимно, въглехидратките му са повече. В такъв случай какво мислите - дали не е равностойно кисело мялко с 2% мазнини и по- малко въглехидрати? Аз за сега съм се спряла на едно кисело мляко Елена - 2% мазнини и 3% въглехидрати. е, поне така пише на опаковката. Че като ги гледам разните други обогатени с нещо си лошо ми става. А , има още нещо - растителен кашкавал!
Каква е тази глупост? От какво го правят? Да не е някакво производно на маргарина?



Редактирано от Dorchester на 15.04.08 11:23.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.04.08 11:27



Растителният кашкавал е соев. Не е желателно да се консумира до трета фаза. Аз сега си купувам такъв, защото е много евтин, а доста прилича на истински. Да не се бърка с тофу, то е

смрад.

Въглехидратите и растителните мазнини в млеката вече много сме ги обсъждали. Ами такива са. Въпреки това, стотици дюканки от мамите си ги ползват, включително и аз - Култура, Герма, Верея - на тях пише 0,1% масленост. Вътре са пълни още с какво ли не, ама действат чудесно при режима.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 13:05



Здравейте отново и от мен!
Измина седмица откакто не съм писала в клуба.През това време успях да кривна от режима.По-точно, на 11.04 имахме повод с половинката и отпразнувахме "подобаващо" случая в ресторант.

Естествено, кантарът не ми прости на следващия ден- хоп, половин килце нагоре.Но днес, при тегленето отчете 69.3, което доста ме зарадва /за справка- на 08.04 показваше 69.7).И така момичета, това прегрешение беше неутрализирано.Сега предстоят следващите "опасни" дни- Великденските празници. Почти съм сигурна,че отново ще има някаква издънка, ще се опитам да устоя на всички вкусотии по празниците, но дори да не успея, поне ще гледам да е с мярка и ще съм малко по-спокойна и твърдо уверена,че ще продължа II фаза докато не сваля поне още 5-6 кг.
Успех на всички !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 13:08



Между другото, забравих да спомена, че от 01.03 при стартово тегло 76,5 кг, след 20 дни на безвъглехидратна, досега съм свалила общо 7,2 кг (а в този период имах общо 2 прекъсвания - първия път беше за 4-5 дни между БВД и Дюкан, а втория път- миналата седмица)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.04.08 13:29



Ами чудесно, Боби. Да знаеш, че всяко следващо прегрешение си води и до продължителен застой, тъй че не се успокоявай от това, че тозаи път си "неутрализирала".





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 13:58



Скъпа Дорчестър,
благодаря за предупреждението, ще гледам да не правя повече издънки.Просто споделих какво се е случило с мен (и то не с цел да развалям дисциплината на мацките тук

).Вярно е това,че застоят е неизбежен, предполагам и че се увеличава при следващи излизания от рамките на режима и все пак....поне на моята психика действа някакси успокояващо,че дори да има грешна стъпка, пак може да се влезе в правия път и да се ПРОДЪЛЖИ по този път.Иначе вариантите за мен биха били два- или всичко отначало, което е особено демотивиращо или....отново в магазинa ще търся дрехи с размер XXL.
Между другото, вече съм с дънки с два размера по-малки.
Така или иначе се надявам оставащите ми за сваляне килца да изчезнат до края на май (ако схемата е вярна, по мои изчисления 6кг х 7 дни= 42 дни). А ако не успея дотогава да ги сваля, било то заради една-две крачки встрани или заради някакъв застой, ще продължа докато не видя чакания резултат.А дотогава .....стискайте палци!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: mechopuh]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано15.04.08 17:14



взех си Стевия, но колко капки се слагат например ако искам да си направя някакво сладкиш4е(с позволените съставки разбира се).........



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 09:13



Здравейе и от мене,Момичета искам да Ви питам ---за 20 дена -5 кила,това не е ли малко защото все се надявах за 1 месец поне -8 кила? Ям малко по 2-3 яйца на ден ,малко кисело мляко или извара по рядко месо може ли от това да е застоя?Мерси.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.04.08 09:26



Сиса, мило, това, което правиш, не е Дюкан. Трябва да ядеш 4-5 пъти на ден, обилно. Килограмите дотук са ти много добре, а занапред ще бъдат и по-малко, защото вече няма ударни дни. Смятай ги по килограм на седмица или на десет дни. Засега нямаш застой.
Никога не планирай колко време ще е нужно за определени килограми.

Ха сега, успех. Чети малко повече.


Боби, за стевията нищо не знам, освен, че вкусът й бил леко гадничък. Сподели тук как е.

Редактирано от Dorchester на 16.04.08 09:28.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 09:48



Dorchester ,благодаря много за бързата намеса но това че ям малко е мормално за мене Аз по принцип си ям така от страх да не пълнея,а на година и като направя 2 пъти по 20 дена плодова диета/поради здравословни причини/ и ми стана навик,и през деня нямам много свободно време за да се сетя да ям.Благодаря ти за цялана информация и позитивна нергия с която ни зареждаш.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано16.04.08 09:57



ще ви кажа как е вкуса, но едва ли ще е скоро-пия по принцип кафе и 4ай без захар( а пък и ти сега като ми каза 4е е гадно-съвсем) ....

.....4естно казано незнам защо го взех....мислеь си всъщност за някакво сладкиш4е маи .....и маи ве4е трябва да си взема и някакви витамин4ета....4увствам се добре, ама нали пише 4е тр да се вземат...някакви препораки за витамини???



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано16.04.08 10:00



здравейте, смаляващи обиколките!!много се радвам за всички с добри показатели, и стискам палци на тези, които са в застой!! Да не забравяме,че застоят и задръжките,че дори и покачванията са временно явление и всички вървим към целта!!
Аз напоследък съм много щастлива с вашите и моите победи и както някой сполучливо беше споменал,май Засмяна, Дюкан е най-хубавото нещо , което ми се е случвало в последно време.Днес сутринта влязох в един стар костюм, от 4 години необличан, поради затлъстяване и спокойно го закопчах, сдори ми е леко свободен.
Струва ми се, че с bobi сме горе - долу "връстници", аз започнах от 27.02., а тя от 01.03.Така,че bobi -пиши да се сравним.
Целувки и ентусиазъм на всички!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 10:58



Привет на "връстничката" ми по Дюкан!Вчера писах резултатите си от началото на режима.Днес се радвам на още 200-300 гр.надолу, кантарът показва вече 69 кг.За мен беше особено важно да падна под тази "психологическа" граница на теглото,започваща със 7. Въпреки онази голяяяма издънка на 11.04,за която споменах преди, от 01.04 досега ,т.е. за 15 дни, съм успяла да сваля 3,5 кг.Не е много, но не е и малко, още повече че се чувствам добре с този режим.Как е при теб?Какво е твоето съотношение ръст/тегло (стартово и понастоящем)?А твоята цел?
Пиши, ще се радвам да се поддържаме взаимно!
Желая успех на теб и на всички останали отслабващи момичета!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано16.04.08 12:57



Здравейте на всички


Боби, абсолютно разбирам какво имаш предвид с "психологическата граница". При мен положението е същото, чакам с нетърпение от няколко дни да видя число, започващо с цифрата 5
Подозирам, че до утре сутрин вече трябва да се получи (тази сутрин бях 60.1), все си мисля, че ще видя утре сутрин 59 и нещо си ...
Иначе съм страхотно мотивирана, още повече виждайки, че панталона на един от костюмите ми вече се нуждае от колан, което не се е случвало от самото му закупуване преди около 2 години и половина
Няма по-силна мотивация от това да виждаш как дрехите започват да ти стават широки
Пожелавам на всички ви подобни позитивни емоции
В същото време започнах малко повече с разнообразната храна (режимна разбира се), всяка вечер си правя нещо ново от книжката с рецептите.
За съжаление на обяд нямам голям избор, не че не мога да си нося от вкъщи, но нещо мързелът май ми е по-силен ...
От утре смятам да започна лека-полека с повечко физическо натоварване - засега ще стартирам с малко фитнес, но наистина малко . Когато мина в трета фаза (след около 5-6 седмици по предварителни сметки), може да увелича натоварването, ще видим, може да се окаже, че периода ще е по-дълъг. Имам за сваляне още около 5 кг, така че е възможно да отнеме и 7-8 седмици, имайки предвид, че последните килограми се свалят най-трудно...
Както и да е, отделям половината от моята позитивна енергия и ви я предоставям на вас, за да може да сте мотивирани поне колкото мен
Изпращам ви и много много слънчеви усмивки



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторпyфka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 16:39



Привет на всички Дюканофили!


Тъй като имам за задача да се отърва от 8 досадни
килограма, реших да опитам с мосю Дюкян. От всички
страни чувам само добри отзиви и сметнах, че той ще
е моя човек. Имам обаче една попитка :
за ударния режим вместо обичайните 5/5 ми се иска
да го направя 3/4. Дали ще бъде също така ефикасно?
Приятна вечер, усмивки и успех в добрите и полезни
начинания



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi786]  
Автор amazing (непозната)
Публикувано16.04.08 16:45



Здравейте момичета,
Аз мога да ви кажа за стевията, че си купих едно шишенце течна - 20 мл. Има сладък вкус, но все пак остава една лека горчивина, която според мен означава, че не трябва да се прилага към всички напитки. Препоръчаха ми да си взема течна, ако ще подслаждам напитки, защото таблетките не се разтваряли напълно т.е. оставали някакви дребни частици от билката. Освен това таблетките могат да се използват и като лекарствено средство за регулиране на кръвната захар и липидите в кръвта, за редуциране на наднорменото тегло и за стимулиране на имунната система.
Пробвах я с кафе - не знам защо, но стана нещо сладко-горчиво, като че ли засили горчивото в кафето. Аз по принцип не пия кафето със захар, но реших да пробвам. Много подхожда, обаче на зелен чай, на други билкови чайове също. Иначе имам Хуксол /течен/, който вкъщи слагам на сладкишите. Но и той малко ми нагарча, ако сложа повече. А аз много трудно се ориентирам калко да сложа, без да опитам. Със таблетки Суитли, не съм забелязала за нагарча, ако сложа повече. Чудя се защо е така??
Бих искала да използвам повече Стевия, защото е билка и е безвредна, а за другите подсладители много лоши неща съм чела, затова съм много внимателна с тях. Преди да започна режима на Дюкан, дори ги избягвах, като ги видех на етикета.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано16.04.08 16:46



здрасти на "връстичката"! страхотен ти е резултата, още повече,като се имат предвид прекъсванията. Аз пък започнах на 27.02. със стартово тегло 77,9 кг, карах ударен период 9 дни/ мислех 10 ,ама не издържах,не ми стигна волята/,тогава свалих 3,5 кг, след това през ІІ фаза още, и сега съм на 69,7кг.тоест общо съм свалила 8кг и грамчета.ръстът ми е 172 см,искам да стигна 62 кг, но това е по-скоро идеал, иначе мисля че 65 също ще е много поносимо. а,да не забравя, имам проблеми с МЦ и пия таблетки по този повод, така че хормоналното лечение оказва също влияние. понякога минават 10-12 дни без да покаже кантарът нищо обнадеждаващо. Целувки на всички елегантни и много кураж,момичета!!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.04.08 17:11



Честно казано, аз също избягвам подсладителите. Малко ме е страх - цял живот слушаме. че са канцерогенни.
Лодка, също добре вървиш, не се оплаквай.



Пуфка, ударният режим е 5-7 дни. След това започва редуването. Като най-ефикасно се спряга 5/5 (аз тъй карах навремето).



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано16.04.08 21:42



Хей Лодке,
много се зарадвах на написаното от теб. Защото сме близначки по мерителна съдба. Е горе-долу де. Имам предвид следното: аз също съм висока 172, тежах 80 кг. Днес кантара показа 75.9/отдавна го чаках/ На Дюкан съм от 01.04.2008. Ще те следя изкъсо как се променяш, защото при еднаква височина, почти същото стартово тегло и почти същата цел, ще си ми стимул да те догонвам. Но недей да бързаш много!!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: пyфka]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 22:27



Много Ви моля някой от Вас който разполага с малко време да ми напише едно примерно меню за деня.Мерси много.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 22:53



Здравейте сладурки..много ме радвате всички....сиса..хубавото на дюкан е че няма ограничение....ядеш колкото искаш и когато искаш от позволените храни...а те са изброени вече стотици пъти..успех



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: нaблюдaтeл]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:19



Мерси много.Вече съм по -спокойна.Успех на всички.



Тема до:lodka_v_moretoнови [re: sisa]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 08:28



Здравей,"наборче"!
Добре напредваш със свалянето на килцата.Лично аз мисля,че с твоя ръст при 65 кг. ще изглеждаш страхотно. За себе си споменах,че не смея да си поставям твърде високи цели, поне засега.Ако успея да сваля до 63-64 кг. ще бъда доволна...и може би ще продължа да се боря със следващите няколко килограма.Освен това, калкулаторът на Дюкан изчисли, че за мен оптималното тегло ще бъде 64 кг. Според мен, по-важното е после да успеем да задържим постигнатото,нали?
Сега,за съжаление не мога да си следя теглото- кантарът (беше стар и механичен) се повреди.Сега ще потърся да си купя цифров кантар и то от онези, които мерят и процентното съдържание на мазнините в тялото. По дрехите си обаче усещам,че нещата вървят на добре , освен това се надявам след тези няколко дни в които не съм се теглила,при следващото качване на кантара да се зарадвам с някой минус

.
Поздрави на всички и успех!



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: bobi]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано17.04.08 10:05



здрасти, Дюканофилки!!!
Много се радвам

, че и Мораво- лилаво се обажда, блички сме по кг-категория и еднакви по ръст, мене обаче ме гони критическата, аха-аха да ме стигне и преди около година започнаха сериозни проблеми с МЦ, а Дюкан пише че при тази группа резултатите настъпмат най-трудно.Да не губим кураж, чувствам се добре, всички дрехи ми стоят като "подарени от някоя благотворителна организация", както казва сестра ми...Което е много хубаво да се чуе и преживее!
За "наборката" - моя кантар е електронен, на Мулинекс, не мери тлъстинки, имам някои забележки към него- в различните ъгли на стаята мери различно, вероятно от нивелирането на пода, иначе добра машинка.Мога да я препоръчам.
За Сиса-какво ядох вчера - един протеинов ден-
07.00-3 с.л. трици с мляко Верея 0,1%,кафе,подсладител / прегрешение-1 кафена лъжичка сметана за кафе/- това го ям в къщи
10.00-2 варени яйца със сол-ползвам гръцка сол с 1/3 натриев хлорид
13.00-пилешка пържола от филето на скара,1/2 пилешко шишче от бута, но не беше добро и не го изядох цялото
16.00-100-150 гр пуешко филе
18.00-/вече съм в къщи отново/ - домашен крем-карамел с обезмаслено мляко и подсладител
20.00-скариди и миди с лимонов сок, три яйца на тефлонов тиган със резенчета пилешко роле
вода 1,800 литра и общо за целия ден 3 кафета и 4-5 чаши подсладено безалкохолно-лайт пепси или кола.Дано съм била полезна,ти май не си в Б-я, продуктите там са други...
Целувки и пожелания за стабилно ниски резултати!



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: lodka_v_moreto]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 10:56



Наборче,
като ти гледам вчерашното меню-браво на теб за броя на храненията.Аз ,за съжаление ям по 3 пъти на ден,няма начин , а и апетит нямам за повече, въпреки че знам че трябва поне 4-5 пъти да се хапва на ден

.Но пък да кажем, вместо междинна закуска, пия обезмаслено прясно мляко, което все пак е нещо,нали?
Относно кантара, току-що прочетох някъде из нета,че меренето на мазнини с кантар не дава точни резултати, така че май няма смисъл от такъв кантар.Ще си взема някакъв по-обикновен.




Тема do Bobiнови [re: bobi]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано17.04.08 11:02



Бобче, съмнявам се в кантарите, които мерят мазнини и вода. поради простата причина , че моя все ми изкарва едни и същи % мазнини. Предполагам, че принципа на работа е измерване на телесната температура и оттам отчитане на въпросното съдържание, но моите крака винаги са много студени, а това трябва да става на бос крак. Според мен това е само възможност да ти вземат още някои и друг лев. По добре иди в някоя фитнес зала , където имат уред за измерване на мазнини - калипер, или нещо подобно се казваше.



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: bobi]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.04.08 11:04



Нали килограмите не ги пише на челото ни! Всъщност кантарът няма никакво значение. Обиколките са много по-показателни.



Мацки в трета фаза, да напомня - днес е четвъртък!



Тема Re: do Bobiнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 11:25



Благодаря за съветите ви,лошото е,че досега не съм си мерила обиколки със сантиметър

и не знам доколко ще се справя с това измерване.
Така че ще разчитам на огледалото, на кантара и на това,как ми стоят дрехите. В тази връзка, миналата седмица си купих панталон,който стоеше плътно по мен....сега се стягам с колан,защото започна да ми пада около кръста, а и крачолите ми стоят широки.Платът не е еластичен и не може да се отпуска,а аз не съм свалила в килограми кой знае колко.Сега какво, да спра да подновявам гардероба докато не стигна теглото,което искам ли?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 11:31



Доре, моля те напиши рецептата за сладкиша в микровълновата или дай линк. Наистина се опитах да го потърся но не успях. Много се извиням наистина и ти благодаря.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.04.08 11:42



4 таблетки подсладител се разтварят в една с.л. прясно мляко.
1 ч.л. бакпулвер се разтваря в една с.л. кис. мляко
После се забъркват заедно в купата за печене. Добавя се 1 яйце и 3 с.л. трици.

Модификации - вместо подсладител - сол, извара. На сладкия кекс му отива какао (обезмаслено, до една кафяна лъжичка) + канела една к.л.

Хомогенната смес се пече 4 мин в МВ на макс, без капак.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: пyфka]  
Авторmecopuh (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 13:50



Ефикасно е и 4/3, т.е 4 дни - П; 3 дни - П+З; По-лесно се смята - пон., вт., ср. и четв. - П; птк, съб. и нед. - смесен; От понеделник отново! Аз от както минах ударния период съм така и не пречи. Има си страхотен ефект. За 45 дни - 12 кг. по-малко!
Относно Стевия-та: В началото леко нагарча, но след 2-3 дни се свиква. После подсладителите ти се струват гадни. Аз докато изляза да си купя, че ми свърши 2 дни ползвах подсладител и не ми хареса. Билковите таблетки се разтварят по-трудно, но другите са си като подсладител и се разтварят напълно.
Успех на всички, които се вталяват. Не изпускайте момента, защото след 40 е невероятно трудно. А и ние по-порасналите искаме да сме красиви.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 14:00



Много ти благодаря, вече си я копнах на файл. Разказах на колежките, че съм прочела за така и така един сладкиш диетичен, вкусен и най-важното много бърз за приготвяне при това в МВ и те дай рецептата, че дай! Утре ще пиша за отзивите!
В тази връзка, защо не заковеш тема с рецепти за Дюкан, за привържениците на друг режим, ако искат може и за тях тема.





Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: bobi]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано17.04.08 16:32



bobi, откакто съм в борбата, апетитът ми го няма никакъв,леко се изостря в дните със зеленчуци,но не е каквото беше, много често ям насила, просто защото е дошъл часът и за да не допусна прегладняване, понякога 1 яйце, или чаша кисело мляко или чаша прясно с канела, гледам да не е какао, че има 10-12% масленост и по-принцип го избягвам. и голямо носене на "дисаги" на работа и обратно, иначе не мога- ако трябва да търся все режимни храни в магазините наоколо , все нямам късмет и нарушавам режима. ама известно време ще издържа.





Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано17.04.08 16:33



Дори, ние кога ще станем в ІІІ фаза, че да ни напомняш, че е Четвъртък?





Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.04.08 16:47



И всъщност, третофазничките ни къде се покриха?!?



Тема Re:нови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано17.04.08 18:26



Здравейте момичета , аз съм затрупана от няколко седмици с работа и само ви чета

. На няколко пъти ми се искаше да пиша по темите, но така и не успях. Искрено се радвам на всички момичета отчели минус а на тези който задържат искам да кажа кураж момичета, не се отчайвайте ако следвате стриктно режима и вие скоро ще имате блестящи успехи ! При мен трета фаза върви добре да не казвам голяма дума Dorchester , не съм забравила за нашият " четвъртък " . Току що си овкусих пилешки пържолки който ще метна на скарата и ще са ми вечеря за тази вечер . Между другото си купих преди няколко седмици скара тип плоча с не залепващо покритие толкова съм доволна от нея ако бях знаела по рано да си я бях взела. Приготвям на нея пържолки, дюканска палачинка, зеленчуци, яйца и още доста режимна храна без мазнина и без да ми загаря просто страхотна. В началото на трета фаза бях споменала за , че продължавам да свалям може би защото не бях включила всички нови храни поради страх да не тръгне кантара в обратна посока . Но сега всичко е ОК в момента пак съм си 58 кг. надявам се да е така и за напред , старая се да хапвам по малко от всичко позволено и се радвам , че протеиновия четвъртак си върши работата. Желая на всички момичета тук много минуси и много усмивки



Тема ХЕЙЙЙЙнови [re: martinav]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано17.04.08 22:51



Добаър вечер и от мен на всички сладурки. При мен положението е задърежащо което е нормално за дните със зеленчуци даже качвам по 100-200гр но това си е в реда на нещата :) иначе съм доволна от света около себе си. Вчера си купих и дънки с още един размер по малки до преди два месеца носех 31-32 а днес вече съм на 29 :) което е много много добре за мен:) Искам да споделя с вас една страхотна рецептичка за ТОРТА която спретнах днес(след като бях вдъхновена от кексчето на Дорчестър :) Ще повторя пропорциите които Дори използва плюс добавените от мен за вкус и ще поставя снимки.... :) Значи уточнявам тортата в зависимост от съда в който се прави блата става различен брой парчета мойта стана за около 10...т.е за 10 човека :)Блатовете са три на брой като ги приготвих така: 1.с.л. прясно мляко с подлсадител се разбърква в чашка, в друга чашка слагате една суперна лъжица кис. мляко с една кафена лъжичка бакпулвер. Смесвате двете чашки на едно място и добавяте едно предварително разбито яйце, 3-4 чаени лъжици трици, една ванилия и известно количество Step-че(количество на вкус за да стане сладичко и вида е също по собствен вкус мойто беше малина)
след като хубаво разбъркате всичко го изливате в йенски съд който да е по голям за да се разлее хубаво за да не става много дебел блата.:) пускате на 800W МВ и печете 4 мин. Внимателно отделяте тънкия блат от чинията с помощта на шпатулка например за да не се разкъса(бавничко). след като направите три такива блата е може и два се захващате с крема. Пропорциите с които аз работих днес са следните в зависимост от количеството което ви трябва ги намалявате или увеличавате. Значи около 400мл. прясно мляко с едно яйце две супени лъжици царевично нишесте, лимонена есенция (или каквато вие искате на вкус) и 10 капки сок от портокал само за миризма. Всичко се разбърква и се слага на котлона. От самото начало започвате да бъркате и продължавате до момента в който крема не се сгъсти(малко преди да заври, като внимавате да не заври). Готови сме и с крема. От тук нататък имате блат имате крем остава само аранжирането. Вложенет въображение. Аз си ръснях няма и една щипка какао само за цвят и си наредих лимони които разбира се не ядох. и ето как изглеждаше в готов вариант. Черпя всички ви по едно парче з-то днес правя Два месеца с Дюкан(-10кг). Резултата за лубителите на сладкото е WOW. Целувки на всички, лека вечре и очаквам някой скоро да се похвали че е пробвал:)




http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор margoto666 (непознат )
Публикувано17.04.08 23:27



това е стархотна диета за цял живот,аз я започнах вече 4-ти ден сам на нея,чуствам се старахотно+спотр





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: margoto666]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано18.04.08 09:13



Съжелявам за неуспешния опит със снимките. Днес попорчетох инфо как се прави и сега ви ги показвам :)




http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: ХЕЙЙЙЙнови [re: Tan4ety]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано18.04.08 09:49



здравейте, фини Дюканки!! Ето ги третофазничките!! Мартина, как издържа и се справи през тези ПЕТ месеца, момиче?! Направо си герой!Честито на Танчети за пълни два месеца по Дюкан!!

Ето как усилията дават завидни резултати. Пък и тортата си я бива.Да ви кажа сега какво прави моят мозък- тази нощ сънувах, че ям хляб, със всичкото удоволствие на света,няма да описвам да не дразня....Ето как се съпротивлява организмът, не иска да се разделя със запасите си!
За тази събота и неделя имам план- отварям шевната машина и си стеснявам 2-3 панталончета или поли, че нямам средства да подновявам целия гардероб.Ще го направя с удоволствие ,макар че никак не обичам иначе тази работа.Целувам и подкрепям упоритите!!



Тема Re: ХЕЙЙЙЙнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.04.08 10:18



Мартина, Танче, Марго, Лодка,
привет!


Браво на всички!

Тортата е перфекциозна направо.



Тема Re: ХЕЙЙЙЙнови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано18.04.08 10:52



Привет момичета, тортата изглежда много добре ще се пробвам да я направя при първа възможност

. Как издържах ли хахаха ми след като видях снимките си от рожденния си ден и се потресах имах страхотна воля и стимул да сваля излишните килограми ( в момвнта съм толкова колкото бях преди около 6 г.) . Голям стимул беше когато влизах във все по малки номера а накрая можех да се побера в така мечтаните модни дрешки които преди не можех да си позволя заради обиколките . Много ми беше мъчно когато излизах да си купувам нова дрешка а за такива дебеланки като мен предлагаха много кофти модели които имах чувство че ми слагат още няколко години отгоре . Относно сънищата и аз имах такива във втора фаза хахаххаха. Сънувах , че си хапвам една торта естествено не дюканска която мои близки хапваха по празниците и на сън хапвам и се успокоявам като си мисля ще хапна едно парче а после ще направя няколко протеинови дни и всичко ще е ОК . Добре ,че всичко беше на сън и не прегреших наистина :) . Желая на всички хубав ден



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано18.04.08 11:29



Здравейте съмишленички!
аз само да споделя, че при мен нещата вървят с охлювска походка , но въпреки, че кантара ми отчита незначителните -100 грама на ден, пак си е постижение, защото дори и с грамчета успявам да намалявам, въпреки че съм на П в момента. Дано другите да са по- големи щастливки от мен и да не си губят мотивацията.

p.s. сещам се че никъде не прочетох споделени резултати, ако някои има наблюдения моля да сподели. Около колената винаги се натрупват едни досадни тлъстини, обикновенно казват, че единствения начин да се махнат е липосукция. Моля отслабналите да кажат какво се е случило при тях

Редактирано от мopaвo_лилaвo на 18.04.08 13:54.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторvayo1967 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 15:14



Здравейте момичета!Чета ви от доста време и най-после събрах смелост и аз да пиша.Добре,че ви има та сте ми стимул,като се разколебая.Аз съм на Дюкан от 03.03.08,10 дни П,след това 4дни П ,3дни П+З,така ми е удобно-пт.,сб,нд-П+З,защото можеш и на гости да отидеш и на заведение.Досега съм минус 8кг.,първите 5-много бързо,след това по-бавно,но обиколките ми намаляха много.Беше ми проблем намирането на триците,но открих един сайт и ми доставиха,така че ако проявявяте интерес ще ви напиша.Чао засега.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: vayo1967]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.04.08 15:34



Здрасти, Вайо. Чудесен резултат. Нормално е вече по-бавно да стават нещата, но ти давай смело напред, тука ще намериш компания и поддръжка.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано18.04.08 16:00



Като спомена липосукция, Мораво-лилаво,да ти кажа аз за моето шкембе стигнах чак до пластичен хирург и бях готова да се оперирам.Като ме поразгледа лекарката/жена е/ и ми каза,че този корем може да се махне САМО с липосукция, след което ще остане висяща кожа.Нея пък ще реже и прекроява.....


Добре че не се хванах на тази въдица, хем да ме боли, хем да ми останат белези,за парите не стана въпрос,т.като сме доста близки семейства и щеше да ме мине по най-тънката тарифа, но пак са си пари,де. мисля,че на всяко място целулитът се топи в еднаква степен при режима, няма как да остане изолиран като остров. И сега , след 1мес и2 0 дни имам чудесна талия без липосукция- от 86см и коремче 100см,ханш103- сега са съответно 75-95-100.Точно на талията е най-голямото стопяване,дето ме гласяха за липосукцията....Колене,ръце и бедра също са изгубили 2-3 см.За тези области 2 см са си постижение.Не губи мотивация, бързите победи не са сладки!!!Дръж курса!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано18.04.08 16:44



О, въобще не се демотивирам, даже напротив. Последния панталон, които си купих, беше от магазин втора ръка - единствената ми такава покупка до сега. Просто ми омръзна да влагам по 30-40 лв. в панталони, които нося по 1месец. Та той, вече ми е видимо широчък, въпреки, че си спомням един неприятен момет в който така се беше опънал по мен и ми стягаше на бедрата. Май тогава се стреснах и реших. Така, че място за отстъпление няма.
Ура за свалените кила!!!!!!!!!!



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: bobi]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано18.04.08 21:21



моля те да ми напишеш за този калкулатор на Дюкан.......къде го има?



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: bobi786]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано18.04.08 21:59



Боби, въпреки че въпросът не беше до мен, се сетих че имам в любимите линкове ето това за калкулатора:

http://www.livredemonpoids.com/
като се отвори този адрес избираш:
votre poids d`avenir
и попълваш теста. Ако си жена след отговора на 12 въпрос се появява още един, който пита колко бременности си имала. След отговора и на 13-тия въпрос можеш да получиш оптималното тегло според Дюкан.
Въпросите за теста на български са:
1. Метрична система
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол
13. Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.


Надявам се да съм ти помогнала, иначе обещавам утре да пиша повече, че дойде време за спинкане май


усмивки на всички



Тема Re: до:lodka_v_moretoнови [re: deskata_meskata]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано18.04.08 22:17



хеййй..благодаря ти за този калкулатор на Дюкан.......направих го......полу4их 62кг а аз се настройвам отна4алото на диетата за 60кг.....които са тооооооолкова дале4е....но няма отказване......много сте готини вси4ки тук и се 4увствам страхотно тук с вас като ви 4ета и като следвам стъпките ви за отслабването де....въпреки 4е се заковах с тези 5 кг свалени за 18 дни...но не съм се теглила 2 дни

....та може и да има напредък...утре ще проверя кг си....Весели празници на вси4ки ЦВЕТЯ ДЮКАНКИ



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita (непознат )
Публикувано18.04.08 22:40



Здравейте, мили дами!
От близо три седмици следя форума много редовно, но досега не се бях включвала в обсъжданията. Но вече реших да се участвам и да споделя собствения си опит в битката с килограмите. Тя вече е с близо 15 годишна давност и за мое голямо съжаление до момента бележех само временни успехчета и големи загуби

. Т.е. ако отслябнех с 3-4 кг. бързо-бързо наваксвах 5-6. И така, докато и последната ми нова пола започна ужасно да ми стяга . Моето вдъхновение се яви във формата на статия в някакъв интернет портал, даже не помня кой, където се казваше че фолк певицата Ивана била свалила 20 кг., без да е гладна и т.н. и т.н. Така за пръв път научих за режима на Дюкан. Срам, не срам, досега въпреки огромния ми опит с диети всякакви, гладувания, хапчета за отслабване и какво ли не, аз не я бях чувала. И видях, че това е МОЯТА диета! Аз обичам месо и салати, и може би затова нямах никакъв успех с плодови, медови и подобни режими. А тук щях да си ям месо! И естествено - започнах. На 23.03 беше моят ден първи. Отначало май допуснах малко грешки - докато намеря овесени трици, ползвах ядки, а не е трябвало; а и първоначално след ударния режим редувах дните П със П/З в съотношение 1 към 1. Но вече влязох в ритъм и мисля, че ще продължа, особено като ползвам прекрасните рецепти, които всички вие споделяте.
За съжаление обаче, при мен се появи проблем, за който не съм видяла мнения и ми се ще да споделя - може би някоя от вас ще ми помогне. От 2-3 дни усещам моменти на слабост и световъртеж, даже ме е страх да не загубя съзнание. А и имам дни с ужасно главоболие. Отварям скоба - пия много вода, достигам и до 3 литра дневно, но... Мисля си, че това е може би авитаминоза, все пак е пролет - времето на пролетната умора, а всички ние в момента имаме недостиг на витамини. Знам ли... С други думи - моля, помогнете, как се спасявате в такива моменти?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано19.04.08 09:31



добро утро и прекрасен уикенд на всички!!


Вълнува ме един въпрос, може би Дори или някой от 3-4 фаза да има опит и да сподели, минах и аз през калкулатора на Дюкан и ми показва 69 кг като възможно тегло за достигане. бих искала да бъда 62, както съм била през по-голямата част от живота си,69 съм сега и имам доста тлъстини покрай талията. възможно ли е да сляза по-надолу от показателя на Дюкан, или е категоричен и да не се напъвам? Все пак нереално ми се струва само по два три цифрови показателя да се определи така категорично, но който има опит или е прочел нещо допълнително, да каже!!Весели празници на Цветанки-Дюканки!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор martinav ()
Публикувано19.04.08 09:56



Здравейте момичета, радвам се да видя още едно ново попълнение в нашите редици . Привет Kukita

желая ти успех в борбата с излишните килограми. Бих те посъветвала да си купиш витамини тъй като наистина са ограничени в нашия режим . В дните на П+З хапвай повече пресни зеленчуци вместо да преминават някаква термична обработка, например прави си салатки. Така ще се снабдяваш с повече витамини. Ако се сетя за нещо друго пак ще пиша . lodka_v_moreto калкулатора на Дюкан ми показа 62 или 63 кг. , но в момента съм 58 кг(толкова беше целта ми) и за сега успешно се справям със задържането им ( в трета фаза съм) дано и занапред да е така де :). Явно е възможно да се свалят повече от колкото тези изчисления показват. Желая ви приятен уикенд и ако има именници весел празник

Редактирано от martinav на 19.04.08 09:59.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторvayo1967 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 12:06



Здравейте!искам да кажа на Kukita,че и аз имам световъртежи,защота съм с ниско кръвно ,но като ми се появи, пия чаша колалайт лайт и повече вода ми минава.Не се отказвай!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: sisa]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 15:06



Следя редовно сайта, но днес се престраших да пиша. Започнах диетата на 08.04.08 вече съм във втора фаза. Мога ли да редувам една седмица протеини, една седмица протеини + зеленчуци? Незнам къде да намеря овесени трици.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: vayo1967]  
Автор amazing (непозната)
Публикувано19.04.08 17:09



Привет на всички! Добре дошла и на Кукита. Искам да ти кажа, че в началото на режима и при мен беше така и аз имам високо кръвно. Много ми се спеше вечер и заспивах още към 9, при положение, че нормално го правех към 01. Сутрин - не можех да стана от леглото, имах световъртеж, болеше ме главата. Но това вече отмина и сега мога да кажа, че е дори обратното - преливам от енергия, вечер не мога за си легна до и да заспя до 2 ч., а сутрин се сабуждам без будилника. В книгата на д-р Дюкан прочетох, че това е нормално за хора с ниско кръвно и става в резултат на намалената консумация на сол и приема на много вода. Не мога да го възпроизведа точно по памет, но беше обяснено като нормално явление. Аз в такива моменти се справях с Кола Лайт.
Относно калкулатора на д-р Дюкан - на мен ми даде 58 кг, а вече съм 56, дори се целя по-надолу, защото виждам, че имам тоще тлъстинки, с които искам да се разделя. Мисля, че може да се отслябне още.
Весел и слънчев празник на всички Цветя - Дюканки!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: amazing]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано19.04.08 20:46



Поздравления и добре дошли за новите попълнения в клуба на подкрепящите се Дюканки!!


Благодаря за поясненията за калкулатора на Дюкан, Амейзинг и Мартина. Значи не е чак толкова "заковано" и зависи повече от нашите усилия. Това ме обнадеждава!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано20.04.08 09:50



Здравейте момичета! Днес правя един месец с Дюкан, резултатът е минус 4 кг. Не е много, но съм доволна, при положение, че 3 дни бях на сухари и обикновени бисквити.

Усмихнат ден на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: pticasprujina]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано20.04.08 10:54



на всички с имена на цветя- весел имен ден!!! на всички Дюканки - желая нови успехи и да се похвалим след празника с някой грам надолу





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 19:14



Следя редовно сайта, но днес се престраших да пиша. Започнах диетата на 08.04.08 вече съм във втора фаза. Мога ли да редувам една седмица протеини, една седмица протеини + зеленчуци? Незнам къде да намеря овесени трици



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: вaня]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано20.04.08 22:07



хей хей. 4естит имен ден на всички носещи красивите цветни имена. Желая много щастие и късмет, а на всички останали Дюканки много позитивна енергия и амбициозност. Днес ще се хваля, з-то съм много горда със себе си . На режима съм от 18.02 ,започнах от 75.3 а в момента съм 65.3 т.е 2 месеца и 2 дни "-10" е как да не е щастлив човек :)


Целувки на всички и усмихната седмица от утре :)


http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: вaня]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 00:41



Здравейте,

Аз също съм на режима от 07.04 и вече съм на втора фаза. Доколкото знам точно в това се изразява режима 5 П/5 П+З, но това са го писали другите вече много пъти. Относно триците аз си ги купих от бул. Мадрид с/у Фантастико.

Сега да се похваля - вече съм 6 кг надолу, не са малко, но пък и аз имам да свалям доста.

Бих искала да попитам по опитните: Доколкото прочетох във форума, а и в книгата режима се изразява в неколкократно обилно хранене, но на мен вече просто не ми се яде по много. Дали да се насилвам да изяждам повече?
Днес например съм изяла 2яйца на закуска, 2 на обяд и кофичка кисело млеко на вечеря и се чувствам добре, но тава май не е достатъчно за режима. Какво мислите вие?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: питaнka]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано21.04.08 09:05



Питанка, добре дошла сред нас! Пожелавам ти успех. Определено в режима трабва да се хапва по няколко пъти на ден. идеята на всичкото това е да не усещаш глад във нито един момент за да не се налага да посягаш към забранени храни. Относно примерното ти меню бих добавила по две чаши вода към всчко ядене плюс един два чая или кафето междувременно, кола лайт и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МЕСО! За това е режима на дщкан. В менюто ти постоянно трябва да има печено варено, готвено или във формата на филе шунка и т.н месо. Не може само на яйца и кисело мляко:)
Надявам се да съм ти била полезна. Дръж здраво волята си и упорито напред.
След днешното понеделнишко премервана бях направо изненадана от резултатите в положотиелна посока де :) Ето прилагам като стимул на новодошлите:
Начало на диетата: 18.02.2008г.
75,3кг. - 65,00кг
Талия 88см - 74см
Ханш 112см - 100см
Корем 106см - 93см
Бедро 67см - 58см
ръка (бицепс) 37 - 32см

Мисля 4е за два месеца и 3 дни трябва направо да съм си щастлива:) Отивам да си правя първата закуска че малко закъснявам вече и до скоро. Целувки и усмихнат ден днес :)



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.04.08 09:57



Ваня, Питанка, Кукита, привет!



Гледам, посрещнали са ви подобаващо. Само да отговоря на Ваня: да, може да се спазва 7/7. Малко ще трудно 7 дни нон-стоп на протеини, но нищо не пречи да пробваш. Ако видиш, че не върви - променяш схемата и готово.

Пийте витамини, момичета! За главоболие, слабост и отпадналост - освен колата лайт, препоръчвам и айрян със сол. Ще помогне, ако причината е в ниското кръвно. Ако не помага, следва да се направят изследвания на кръвната захар. И тук вече ако се окаже, че изследванията не са добри, следва преминаване в трета фаза, сори.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Tan4ety]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано21.04.08 10:15



Танчети, браво и поздравления! Дано тая седмица всички да се похвалим като тебе!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: питaнka]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано21.04.08 11:59



ох, не мога да не се изфукам, че 1/4 от килограмите ми в повече вече я няма.
И един много странен факт , който наблюдавам върху себе си - усещам дрехите си широки, а като се меря със сантиметъра - няма разлика.

Към ПИТАНКА - предполагам, че причината голяма част от хората , които са се проваляли с другите режими е точно ограничението в храненето. А тук - изобилие. Хем не си гладен, хем ядеш много . На това му се казва 2в1

.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 12:14



Здравейте, сладурани !:-) Привет от една горда дюканка, вече в 4-та фаза:-)
От 17април влязох в 4 -та фаза, но все още се притеснявам и внимавам и мисля, че е добреи за напред да внимавам и да не се отпускам:-)
Добре дошли на новите попълнения, браво да упоритите и постоянстващите, защото резултати има и ще има !:-) 5 месеца на режима ми доказаха, че няма невъзможни неща. Започнах да отслабвам преди 4 години, тогава бях 91 кг, най-добре ми се отразиха - зелевата диета и режима на доц. Байкова. Стигах до някакви килограми, но после неизбежно идваше йо-йото....Миналата година през април, бях стигнала 71, но до есента пак качих ...На 8 ноември стартирах Дюкан от 76 кг, сега съм 62 , последните 2 кг свалих в 3-та фаза.
Пожелавам успех на всички и ще споделям, как вървят нещата в 4 - та фаза:-)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Бoбeлинa]  
Автор martinav ()
Публикувано21.04.08 12:51



Привет момичета , Бoбeлинa поздравления за четвърта фаза

. Искренно се радвам за теб ,че си успяла в борбата с излишните килограми , и искам да ти пожелая успешно да задържиш постигнатото и да няма повече йо-йо ефект при теб . Ще чакам да споделиш как вървят нещата в 4-та фаза . Поздравявам и момичетата похвалили се днес с минуси :))).



Тема Възможно ли е?нови [re: martinav]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 13:41



Здравейте искам да споделя моите постижения, които са нищожни. На Дюкан съм от 25 март, тази седмица правя един месец и ефекта е само -3кг. като ходя и да бягам.
Като чета тук какви добри резултати постигат другите, се притеснявам че без глад нищо няма да стане при мен.
Искам да попитам, възможно ли е, да не слабея защото ям кюфтета и млечен пастет на обяд, също така ям и сирене??? Те уж спадат към позволените храни, но знам ли.
Исках поне по 1кг. на седмица да свалям, а то...
Малко взимам да се отчайвам и мисля да почна да гладувам по Лидия Ковачева, незнам





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: питaнka]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано21.04.08 13:48



браво на теб......аз съм ве4е 25 дни с Дюкан и съм смъкнала 6 кг, а при теб това е станало за много по кратко(по4ти 14 дни).......колко много са ти кг ...да не би аз да ям пове4е 4е така бавно става при мен

.... вси4ко спазвам както трябва.....а тооо....добре ли е този темп моми4етаааааааааа кажете миии



Тема Re: Възможно ли е?нови [re: Toни]  
Авторdzak (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 13:54



Зравейте всички!!!...аз мисля,че не спазваш Дюкан,а някакъв си друг режим....сирене се яде само нискомаслено което в Бг е много ограничено като асортимент...млечен пастет не знам какво е..,а кюфтетата сигурно са свински,соеви,но само не телешки...така че преди да минеш на друго се поинтересувай за режима на Дюкан....,но имай предвид,че той не е за седмица или две,а начин на живот...успех



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi786]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:22



Искам да благодаря на dzak, че ме отказва да чета и да търся помощ в форума за взаимопомощ. Обедих се че човек трябва да се спасява сам и т'ва си. Какво му ковства на човек да даде един нормален отговор, но уви сърказма и иронията ни прави "по-умни" и "по-силни", нали?
Нямам думи...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано21.04.08 14:44



Може ли иаз да се похваля? Започнах на 08.03.'08 и до днес съм минус 13.8 кг. Имам още доста да свалям, но всичко с времето си!

.
Ще ви напиша една моя рецепта за "Кюфтенца с бял сос". Измислих си я и стана много вкусно.
300 г. телешко месо, смляно. Не готова кайма, защото е тлъста, в нея слагат и телешка лой, а и е много солена понякога.
2 яйца, 1 кофичка кисело мляко, черен пипер, малко сол - при необходимост, 1 ч.л. много ситно нарязан лук, 1/2 скилидка чесън /или малко сух чесън/; подправки за кюфтенцата - на вкус, 1/2 дафиново листче, 1 кубче зеленчуков или гъбен бульон.
Омесете каймата с лука,1 яйце и подправките за кюфтета. Оформете кръгли кюфтенца, не много големи.
В тенджерка кипнете около 300-350 мл вода, с кубчето бульон. Сложете дафиновото листче и 3-4 зърна черен пипер. Пуснете кюфтенцата във врящия бульон и варете около 30-35 минути на тих огън.
Отделно разбийте много добре киселото мляко с второто яйце, счукания чесън и черен пипер на вкус. Когато кюфтенцата се сварят ги изваждате и към бульона добавяте застройката при непрекъснато бъркане /да не се пресече/. След 3-4 мин. връщате кюфтенцата обратно и дърпате от огъня.
Това е! Бон апети!



Тема Re: До Тонинови [re: Toни]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано21.04.08 14:52



Форумите са нещо много хубаво, защото човек вижда, че има и други като него. Прочети повече мнения по темата и ще разбереш къде бъркаш. Ако имаш книгата, прочети много внимателно, кои са разрешените храни и кои не. Аз в началото имах почти същия проблем, но при втори прочит видях къде бъркам Успех в отслабването и не унивай - хубавите работи стават бавно





Тема Re: До Тонинови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.04.08 15:01



МечоПух, страхотна рецета!

Специални поздравления за Бобелина.

Още малко и аз също ще съм в четвърта, кеф! Сигурна съм, че е недопустимо да започнем отначало с голямото плюскане - абсурд!

Дзак не знам кой/коя е - ама не е казал нищо лошо.
Тони - кажи тук кави са ти кюфтетата и какво е млечен пастет. Сиренето го остави за трета фаза. И от мен успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: mecopuh]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:03



Много искам да споделя с вас, ако не сте пробвали пилешките шницели да ги опитате. Аз взаимствах рецептата от Мама и бебе.

Днес купих около 1кг пилешки фенери, от тях излезна около 500 грама месце, след обезкостяването. Смелих го в блендера, добавих две яйца, 1 връзка магданоз и подправки по желание - черен пипер, къри, малко бакпулвер, сол. станаха невероятни 20 шницелчета с големина на кюфте. Цялото това нещо за има няма 3 лв.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo_лилaвo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:33



Кюфтета са пилешки, купешки от магазин - пекани на скара, а пастета ми е кис. млеко с копър и чесън, но по-виско маслено е 0,1%, а сиренето го кисна във вода. Явно тум греша, защото нито подправки ям, нито криввам от позволените храни. Но тук гледам че хората за един месец, свалят по 8кг., по 13, а аз едва 3кг.
Почвам сега супер строго без никакви кюфтета и млечен пастет. Мерси много.



Тема към Тонинови [re: Toни]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано21.04.08 16:52



Не всички свалят по много килограми. И аз имах подобни очаквания, но не се получи. В един момент си казах " Прави каквото трябва, пък да става каквото ще" . През ударния период свалих 3.5кг, след това само 1.5, като днес ми е 22 ден от диетата. Но пък съм имала прегрешения. Миналия ден в събота хапнах 3 парченца шоколад. Понякога когато ходя на гости има кебапчета и салата, която е овкусена, хапвам си по-малко ,защото като кажеш ,че си на диета почват едни увещания, дето нямат край , а и повечето хора не проявяват разбиране. Даже ме упрекнаха скоро , че не уважавам домакинята. Ако не бързаш със свалянето на килограмите, даже е по-добре да стане по-бавно и плавно. Хубавото тук е както казах и в един друг пост малко по-рано днес , че ядеш и не се чувстваш гладен. Тук бих попитала дамите в Трета фаза как се справят с количествата или докато дойде това време чувството на глад вече е притъпено и се яде защото трябва.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Toни]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано21.04.08 16:52



Тони, аз ям "Свежо сирене " на фирма Хелиос, боста е безвкусно, обезмаслено сирене на Маджаров, макар че то съдържа 15 % мазнини / от него съмсем по малко/, "Ескуиза" - само варианта "Фитнес", Сирене "Котидж" ,0,2%/ ако не бъркам/, това от сирената, има и обезмаслен кашкавал на Маджаров, който като че ли не е толкова мазен , поне на вкус като сиренето.Това е като че ли от сирената.Дюкан на едно място в книгата пише,че месото трябвало да бъде само постно, което значи да не е с повече от 1012% мазнина. Аз по аналогия чета етикетите на всички продукти/ дори и млечните/ и като видя, че мазнините им са повече от 12%, ги избягвам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Toни]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано21.04.08 16:54



ааа, забравих основното - обезмаслената извара. Тя всъщност е заместител на сиренето, по Дюкан, че и по други режими и диети.Сиренето крема е с високо съдържание на мазнини и не става.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.04.08 17:24



Никога не съм яла "защото трябва".
Цялата трета фаза си е едно въздържане, нишестените имат ограничения, цял ден си е едни ПЗ, чат-пат боб и ориз, спагети, да не изброявам (по малко) и само двете гали са му хубавото. Ама трябва да не се прекалява. Да си кажа честно, по-лесно ми беше във втора.



Тема Как да отбележим Великден???нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ([namigam])
Публикувано21.04.08 19:05



Здрасти на всички! След приятните почивни дни, които за мен бяха П+З, т.е. похапнах си салатки, отново съм на протеини. Но започвам да се притеснявам за предстоящия Великден. Предполагам, че всички ще бъдем атакувани от покани за агнешко, козунак или курабийки или други подобни забранени вкуснотии. Споделете как смятате да се измъкнете от ситуацията? А и имате ли идеи за с какво можем да ги заменим, т.е. някакви рецепти за великденски сладкиши?



Тема Re: Как да отбележим Великден???нови [re: Kukita]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 19:56



Благодаря на всички, които ми отговориха. Ще гледам повече опаковките и надявам се с търпение и воля да стане работата.
До колкото за Великден, нямам идея?
Ще наблягаме на яйцата и марулките.



Тема Re: към Тонинови [re: мopaвo_лилaвo]  
АвторBaлeнтиция (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 20:46



Здравей мораво-лилаво


горе долу сме на един етап - на мен ми е 24 ден - свалила съм 6 кг., обаче през първите 10 дни горе-долу - после - задържане

Миналата седмица цялата бях в командировка и на организирано хранене бв смисъл в ресторант и каквото ти дадат/. Бях се подготвила с млека, и филета пуешки, но няма как като си с другите да не хапваш /не бих искала да обяснявам на всички, че съм на режим/.
Всъщност 6 кг за 24 дни са добре за едно плавно сваляне, но някак ми се иска по-бързичко



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: bobi786]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 21:56



Здравей Боби786,

ами срам, не срам ще си кажа, че започнах от 106кг и височина 170см


За съжаление напълнях за около 5-6години с повече от 30 кг и за още по-голямо съжаление поради моя вина....
Но все пак млада съм и съм сигурна, че мога да бъда и по-хубава от сега

Честно казано от много време отлагах отслабването. канех се още от Нова Година, а то взе че и март мина, направо изпитвах ужас от поредната безуспешна диета - глад и после още 5-6 кг отгоре
Но това, което страшно много ме мотивира са снимките на Мартина. Страшно се радвам за нейният успех.

И сега съм твърдо решена САМО НАПРЕД



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: питaнka]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано21.04.08 22:11



да така е ....само напред......между другото и мен ме "домитивираха" снимките на Мартина....браво на нея а и на вси4ки нас впро4ем....все по добре се чувствам на разходките с моето беб4е.....преди направо ме беше гадно да излизам и да се срещам с едни мам4ета сякаш дето не бяха раждали...нооо...започна да ми се враща по малко самочувствието......хих остават само още някакви си 18 кг.......





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: вaня]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 22:28



Първа фаза 7дни свалих 5кг много бързо.След това 7дни П+зеленчуци-нищо.Малко се притесних,но няма да губя надежда.Хапвам пилешки кюфтета готови пекани, яйца, кремвирши(пилешки), кисело мляко. Виждам че съм грешила със сиренето. Нещо друго греша ли? Иначе нямам проблеми, лесно ми е. Ще можем ли да хапнем малко агнешко за великден или ще продължаваме с пилешко?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 22:32



Първа фаза 7дни свалих 5кг много бързо.След това 7дни П+зеленчуци-нищо.Малко се притесних,но няма да губя надежда.Хапвам пилешки кюфтета готови пекани, яйца, кремвирши(пилешки), кисело мляко. Виждам че съм грешила със сиренето. Нещо друго греша ли? Иначе нямам проблеми, лесно ми е. Ще можем ли да хапнем малко агнешко за великден или ще продължаваме с пилешко??



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: вaня]  
Автормopaвo-лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 22:33



махни кренвиршите, нищо, че са пилешки. Бъкани са с какво ли не. Как ти звучи от 100 кг месо да си приготвят 150кг колбас?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 7нови [re: мopaвo-лилaвo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.04.08 10:45



Готовите пилешки кюфтета също съдържат субпродукти и много мазнина и не са препоръчителни. Каймата трябва да е домашно приготвена от телешко или пилешко (или да ти я смелят пред очите в магазина).



Другарчета, темата стана много голяма и пускам нова - за нови успехи!!!

Редактирано от Dorchester на 22.04.08 10:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.