Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор belerby (непознат)
Публикувано02.12.05 20:30



Здравейте!
Може ли някой да ми каже, колко пъти е удачно да се прави фетална морфология? Ако примерно е правена в 17г.с., след това нужно ли е да се прави? Направата и в по-късни седмици дава ли по-добра информация за органите и има ли краен срок, в който да се прави?
Поздрави!



Тема Re: ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯнови [re: belerby]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.12.05 07:05



Здравейне,

Високоспеицализираното УЛТРАЗВУКОВО изследване "Фетална морфология може да се провежда във всяка седмица на бременността.
Желателно е да се проведе:
1) 11-13 седмица за "нухална транслуценция" ,"костизците на носа" и др.
2) 15-18 седмица за "гънка на врата" и всички останали органи.
3) 19-22 седмица ПРОЦЕДУРАТА Е НАЙ-ИНФОРМАТИВНА, ЗАЩОТО СЕ ВИЖДАТ ПОЧТИ ВСИЧКИ АНОМАЛИИ ВЪВ ВСИЧКИ ОРГАНИ.

Много важно е ултразвуковиа спезциалист да може да провежда това изследване. У нас такива специалисти са не повече он 10-15.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор buba34 (непознат)
Публикувано05.12.05 16:50



ЗДРАВЕЙТЕ д-р. КРЕМЕНСКИ!много съм притеснена:с увреден слух съм на дясното ухо,но не нося слъхов апарат понеже не ми пречи чак толкова много по-скоро не чуван някои звуци или ми се налага да питам за нещо по няколко пъти.Въпросът ми е :има ли вероятност да се роди бебето с увреден слух или има начин да се предотврати и има ли опасност при раждането да ми се влоши слуха още?БЛАГОДАРЯ



Тема Re: ЕДНОСТРАННА ГЛУХОТАнови [re: buba34]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.12.05 18:54



Здравейте Госпожо,

Моля Ви, не се притеснявайте излишно.
Наследствената глухота винаги е двустранна.

Най-добре е да се срещнем и да обсъдим проблема.
В удобно за Вас време да посетите нашата консултация с всички досегашни изследвания.
Консултациите при мен са безплатни.

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор mak78 (непознат )
Публикувано09.12.05 15:25



Здравейте д-р Кременски,
бихте ли ми дали нормите на хормона хорионгонадотропин, който се измерва при БХС за 14, 15, и 16 седмица определена с ултразвук? Естествено няма да разчитам само на тези данни а на окончателно изчисления риск, но наистина силно желая да знам тези граници.
Благодаря.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ - НОРМИнови [re: mak78]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.12.05 08:06



Уважаема Госпожо,

За изчисляване на т.нар. "Биохимичен скрининг за оценка на Даун" се използва "свободен бета-човешки хорионгонакотропиин" (Fb-hCG). Този показател се изследва само при нас и във Варна и е различен от вариантите, които се изследват в десетките други клинични лаболатории. Например,"нашият" не е подхоядщ за определяне на ранна бременност - за целта се използва друг - общ бета-норионгонадотропин.
Нашите норми са изработени от над 300 случая за вяска седмица + дни. С натрупването на нови случаи норимте се променята. Например, Нормата за 15 +0 дни се различава силно от 15+4 дни.

Абсоютните данни за двата показатели (Fb-hCG) и алфа-фетопротеин не са информативни самостоятелно оценени. Само подадени на спеицална компютърна прагромо, която също я има само при нас може да оцени риска.
Внимание! ние разполагаме с норми от 14+4 дни нагоре до 20 седмица.

При всеки подаден от рас пезултат задължителноп се оценява и нормите на абсолютните стойности и се отразяват в резултата.

В този смисъл мисля, че ако Ви посочим нормите може да се достигне до объркване на представите Ви за крайните резултати и до груба грешка, ако се опитате да ги изпилзвате към резултати на други лаборатории.

Ако все пак желаете да ги получите, моля заповядайте на място, за да се уверите, че наистина няма да са Ви полезни.

Бъдете здрава
Кременски.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ - НОРМИ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор cacadu (кукувица)
Публикувано12.12.05 08:27



Здравейте, доц. Кременски!

На 32 години съм, втора бременност, в момента 19-та г.с.
В 17-та г.с. ми взеха кръв за БХС в Шейново. Миналата седмица отидох за резултати. Риск за Даун 1:6476. Докторът каза, че има отклонение в стойностите на "някои хормони" и затова назначи фетална морфология.
Резултатите са : hCG - 4.2, АФП 23.9 .

Доколкото разбрах, нивата на хорионгонакотропин-а са ниски.
Какво би могло да означава нисък hCG?

[image][/image]


Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ - НОРМИ [re: cacadu]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.12.05 08:47



Здравейте Госпожо,

Отклонени от посочените норми могат да означават:
1) Че това е Вашата индивидуална норма, която не е задължително да съВпада с тази на "средно статистическата бременна".
2) Че седмицата на бременността към датата на кръвната проба не е съвсем коректно ОПРЕДЕРЛЕНА В ДНИ..
3) Че има някакъв проблем с плацентата и т.н.

ВСИЧКО ТОВА Е ПРЕДМЕТ, КАКТО ВИ Е НАПИСАНО В РЕЗУЛТАТА, КОЙТО СЕ НАДЯВАМ, СЪГЛАСНО ЗАКОНА - ЛИЧНИ ВИ Е ПРЕДАДЕН НА:
1) Компетентна генетична консултаиця при нас. Тя е безплатна
2) НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЗУЛТАТА И ВАШЕТО РЕШЕНИЕ ВИНАГИ СЕ ПРЕДЛАГА ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ В 19-22 СЕДМИЦА.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ - НОРМИ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор cacadu (кукувица)
Публикувано12.12.05 09:03



Благодаря за отговора!
Истината е, че никой в ЖК не ми е давал информация за генетичните изследвания. Никой не ми разясни какво означават нивата на хормоните и какво мога да очаквам. Думите буквално бяха "Даун няма, но тука едни хормони се разминават като стойности, ето един телефон, на който да се обадите за фетална морфология, довиждане, следващият".
Днес се обадих за да ми кажат поне стойностите на хормоните, за да ги предам на изследващия морфологията на бебето.
Информацията за генетичните изследвания, която имам е събирана изцяло от интернет /тази тема тук е изключително полезна, наистина невероятно е, че има Човеци като Вас/. Още веднъж - БЛАГОДАРЯ

Поздрави

[image][/image]


Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ [re: cacadu]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.12.05 11:20



Уважаема Госпожо,

Не искам да коментирам начина, по който е проведен т.нар."Биохимичен скрининг" при вас. Това включва:
- предварителна писмена информация и устно раязсняване;
- предварителна консултация, ако Вие желаете такава;
- инфоримрано съгласие;
- изследване за 2-3 дни;
- връчване лично на оригиналния резултата, защото това са "лични данни" по съответния закон и никой няма право да ги притежава, съхранява и използва без изрично Ваше писмено съгласие
- подробна устна информация и
- генетична консултация, ако Вие желаете тава.

Подновявам отново поканата си за среща, ако смятате, че това ще Ви бъде полезно.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.