Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано08.10.05 18:18



Доц. Кременски,

Благодаря Ви за бързия отговор.
Това означава ли че в моя случай не се налага извършването на амниоцентеза, въз основа на резултатите ми от БХС, по - конкретно леко пониженият алфа - фетопротеин? Със сигурност ще правя фетална морфология при д - р В. Димитрова в посочените от Вас седмици.

Благодаря Ви отново.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: angy_a]  
Автор kotara4e (непознат)
Публикувано08.10.05 18:22



Уважаеми доц.Кременски аз направих амниоцентеза при доктор Димитрова-наистина прекрасен лекар и човек ,който ми вдъхна малко надежда.
бихте ли ми казали ,моля ви така нареченото експресно изследване от което ще чакам резултат след седмица (май на колбичката пишеше днк анализ)което занесох в кабинет 1501 за какви болести се отнася-включва ли даун?и ако дай Боже резултатите са добри от него мога ли да се успокоя или чак когато пълното изследване стане след 20 дни ще знам дали мога да си задържа бебенцето.моля ви отговорете ми и дали е много опасно ,че веднага след амниоцентезата започна силно да ме тресе и май съм се разболяла -силно ме боли гърло има ли страшно за бебчо и от това.
сърдечно благодаря ,че намирате време да ни отговаряте



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: kotara4e]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.10.05 19:01



Уважаема Госпожо,

Бързото изследване включва Даун и най-честите хромозомни болести. В накои страни се прави само то. Ние го правим с надеждата, че ще намалим безпокойството от продължителното чакане на пълното изследване, което, освен честите открива и редки промени в хромозомите.

Жалко, че сте се разболяла и се надявам, че се лекувате успешно. Времето на честите усложнения от инфекции и лекарства е преминала и силтно се надявам, че няма да бъде увредено бебето.

Оздравявайте.
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kotara4e (непознат)
Публикувано08.10.05 22:06



много,много благодаря за отговора.
най сърдечно



Тема Re: Цитомегаловирус и бременностнови [re: angy_a]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.10.05 09:49



Уважаема Госпожо,

Цитомегаловируса е едно от най-честите инфекциозни състояни в света. С него са заразени от 50--80% от възрастните американци. Не по-малък е процента на заразените в България. Болшинството от тях нямат никакви симптоми.
Съществува риск за предаване на инфекция на плода само, ако бременната се зарази по време на бременността и ако бременната не е била заразена преди това, което е малко вероятно. Ако това се случи евентуалните увреждания много ярдко водят до аборт, а до различини други проблеми на детето.

Най, добре е да изясним проблема в нашата консултация.
Моля, носете цалата налична документация и предишни изследвания.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: моля отговорете минови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kotara4e (непознат)
Публикувано14.10.05 12:12



уважаеми доц.Кременски
Слава Богу първото експресно изследване на бебчо за даун и най чести хромозомни аномалии е хубавомоля ви кажете ми дали може пълното да даде лош резултат?получават ли се разминавания?
още съм в стрес и незнам мога ли да се зарадвам.
това ,че според експресното бебчо е здрав означава ли ,че няма от какво още да се страхувам или пълното изследване сочи също към страшни болести.
извинете ме за отново глупаво зададените въпроси.
най сърдечно

Редактирано от kotara4e на 14.10.05 13:39.



Тема Re: моля отговорете ми [re: kotara4e]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.10.05 19:34



Уважаема Госпожо,

При Вас поводът за амниоцентеза е бил повишен риск за Даун.
От направеното изследване е почти 100% сигурно, че Даун няма.
Надявам се, че не искате от мен да Ви кажа, че с гаранция 100% при Вас всичко ще бъде наред, защото просто 100% гаранция никой не може да даде.
Ако ме питате дали да се радвате - РАДВАЙТЕ СЕ, защото тези поводи в човешкия живот не се случват всеки ден.
Най-добре е да обсъдим всички варианти и евентуални проблеми в нашата консултация.
При мен консултациите са безплатни.

Бъдете здрава
Кременски
9172 286
9172 476.



Тема Re: моля отговорете ми [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kotara4e (непознат)
Публикувано14.10.05 19:48



БЛАГОДАРЯ
най най сърдечно



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор belerby (непознат )
Публикувано26.10.05 22:31



Cerebralnata paraliza moje li da se ustanovi s amniocenteza?



Тема Re: Детска церебрална парализа [re: belerby]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.10.05 11:16



Уважаема Госпожо,

"Детска церебрална парализа" не може да се установи дородово и след амниоцентеза.

Тази "диагноза" понякога е трудна и се поставя на заболявания, които приличат на "детска церебрална парализа", и които могат да се диагностицират дородово и чрез амниоцентеза. Това налага при всеки случай с "детска церебрална парализа" компетентен преглед от клиничен генетик и понякога високо специализирани генетични изследвания при нас за да се изясни това наистина ли е детска церебрална парализа или е някакво генетично заболяване.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.