Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dandy_dan (непознат )
Публикувано30.01.06 12:26



доц. Кременски надявам се да се съгласите да ми помогните. От Бургас съм и днес ще ви изпратя серум за бхс , проблема ми идва от разчитането на резултата ( добър или нужда от консултация при вас) колкото и лекари да съм разпитала в Бургас не са наясно за какво става въпрос, да не говорим че някои не са чували за такова изследване. знам че не пратикувате да давате информация по тел. бихте ли ми дали друг алтернативен вариант какво да правя като получа резултата, или може да се направи изключение и да се свържа с вас или лабораторията по телефона.
Благодаря Ви!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dandy_dan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.01.06 13:33



Уважаема Госпожо,

Не се притеснявайте.
Влезте в бележки и задайте всички въпроси, които Ви интересуват във връзка с изследването след получаване на резултата.
Ако посочите факс ще Ви изпратим резултата.
Моля, посочете и телефон за връзка.

Пожелавам Ви всичко да бъде благополучно

Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pollina_dan (непознат)
Публикувано04.02.06 12:15



Здравейте, доц. Кременски. Преди време бях ви писала и благодаря за отговора. Сега съм отново при вас за помощ.
Миналата седмица си взех резултатите от БХС. На генет. консултация ходих при д- р Бонева. Рискът за Даун е мин. ( 1:9900), но нивото на белтъка било по- високо... Не ми обясни какво значи това, а само каза, че лекарят, който ме следи знаел за какво да гледа... На 16. 02. имам час при д- р Димитрова за фет. морфология, но дотогава напрежението ще ме убие ( все пак имам вече една бременност, завършила с хидроцефалия в 31 г.с. ). Моля ви, кажете ми какво значи този показател, за да поне знам какво да очаквам. Наистина предпочитам да съм подготвена.
Благодаря ви много.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pollina_dan]  
Автор mam4e_mia (член)
Публикувано04.02.06 19:49



.Интересува ме дали аз и децата ми бихме могли да си направим някакви ген. изследванияи с цел превенция да се разбере дали имаме някаква наследствена обремененост.И въобще правят ли се такъв тип изследвания , и най вече желателно ли е или се приемат като вид параноя!
Също така бях чела в едно американско списания ,че най-новия и съвревменен метод за борба със затластяването е именно чрез такова изследване.Вие знаете ли нещо по въпроса ?
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pollina_dan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.06 08:05



Уважаема Госпожо,

Ако Ви разбирам правилно, вероятно AFP (алфа-фетопротеина ее по-висок). Не се е случило нищо страшно.
Моля, посочете в бележки телефон за връзка, за да уточним случая.
Ако наистина много се безпокоите, запоявдайте в Майчин дом и ще организирам да Ви направят фетална морфология.

Кременски
9172 268



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: mam4e_mia]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.02.06 08:12



Уважаема Госпожо,

Не е вид параноя. Това е близкото бъдеще за нас. Такива изследвания наистина се правят, но те все още са в твърде експериментален стадии. У нас диагностични генетични изследвания се правят само в случаите, че има повишен риск за конкретно наследствено заболяване във фамилията (наличие на болен). Най-добре е да посетите нашата консултация, където можете да се информирате по-подробно и да обсъдите проблемите, ако има такива.

Бъдете здрава
Кременски.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Tedivan (непознат)
Публикувано07.02.06 13:43



Здравейте, доц.Кременски,
бихте ли ми казали при положение, че не е открита мутация R506Q, а хетерозиготен носител 20210 G/A - това носи ли рискове за бъдеща бременност, е ли възможна причина за малформации, каквато имаше детенцето ми и какви изследвания още трябва или не да се направят? лечение?
в момента чакам резултатите от хромозомен анализ и антифосфолипидни тела, но някакси резултата от фактор V за мен остана неразбран, въпреки че доц.Георгиева го видя и ме прати при съдовия ми хирург, който обаче ми препоръча да го повторя
С уважение и благодарност за отделеното време

img]http://www.snugglepie.com/cb/31600.png[/img][/url]


Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: Tedivan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.02.06 17:44



Уважаема Госпожо,
Нищо страшно не се е случило.
Генът за Фактор V е нормален.
Намереното хетерозиготно носителство на 20210 G/A няма отнощение към малформативните синдриим.
Опасявам се, че ако продължа има опасност да Ви обезпокоя неволно допълнително.
Предлагав Ви с всички резултати да обсъдим ситуацията.
При мен консуртациите са безплатни.

С поздрави
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор elig666 (непознат)
Публикувано08.02.06 20:02



Здравейте доц. Кременски,
Бременна съм 11 с. и 2 дни. Правиха ми изследване за таласемия и днес си взех резултатите - имам хетерозиготна бета таласимия. В петък съпругът ми ще даде кръв, за да се установи дали и той е носител на това заболяване.
Тъй като ме запознаха с вероятностите ако и бащата на детето е носител на този ген, бих искала да Ви попитам дали има изследвания, с които да се открие дали плодът е носител на таласемия и и от какъв вид е болестта - майора или минорна.
В случай, че има такива, в кой период на бременността се правят?(страхувам се да не е късно за мен ако е до 10 г.с.,)
Благодаря Ви предварително!

[img]http://www.snugglepie.com/ezb/98825.png[/img]

Редактирано от elig666 на 08.02.06 20:29.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: elig666]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.02.06 08:50



Уважаема Госпожо,

Има изследваия с които практически 100% може да се открие какъв е плод.
Най, добре е да се срещнем в нашата консултация веднага щом получите резултата на съпруга.

Бъдете здрава
Кременски.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.