Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.11.05 07:37



Уважаема Госпожо,
Амниоцентеза се прави най-добре в 17 седмица до 19.
Тярбва обща кръвна картина и кръвна група.
Можете да планирате процедурата по телефона
Не Ви трябва направление.
Ще направя всичко възможно да Ви я направи д-р Димитрова.

Трябва Ви специална игла - копува се от София - аптеката срещу Майчин дом
Можете да изберенте след амниоцентеца:
- Бързо изследване за най-честите хромозомни болести - 3-4 дни
- Стандартното за всички болести - 2-3 седмици
Най-добре е първо да се обадите в нашата консултаиця.

Успех
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: нухална транслуценция в 12-г.с.нови [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.11.05 07:39



Уважаема Госпожо,
Това е добър признак, но можем да го обсъждаме само на място с всички останали резултати.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: belerby]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.11.05 07:41



9172 268
9172 476

Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (непознат )
Публикувано29.11.05 12:35



Уважаеми доц. Кременски
Много Ви благодаря за телефонния разговор днес. Страшно съжалявам ако е настъпило някакво противоречие с доц. Георгиева - не съм искала да оспорвам датата която ми даде тя за амниоцинтеза - бих дошла и другата седмица ако се налага, но тъй като и Вие и генетичният консултант от ВМИ Пловдив ми прпоръчахте тази седмица да направя манипулацията аз се притесних че чак след една семица ме записа доц. Георгиева.
Все пак тук в Пловдив всичко би ми било напълно безплатно, но тъй като именно за Даун ми е повишен риска (според ген. консултант), реших да се възползвам от експресната услуга на Майчин Дом - София и разбира се от високопрофесионалния лекарски екип.

От притеснение забравих да попитам Вас или доц. Георгиева за нещо което ми казаха във ВМИ - трябва да вземат кръв от мен точно преди процедурата за сравнение ако бебето е момиче - да не би да изследват моите клетки по погрешка (дано се изразявам ясно). Какво значи това и ще ми вземат ли кръв преди манипулацията в МД-София за тази цел? Може ли да стане грешка и да излезе че няма Даун защото вместо неговите са изследвали мои клетки? При последния ехограф ми казаха че е момиче...
Бкагодаря Ви за вниманието!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.11.05 13:25



Уважаема Госпожо,

Много Ви моля, не се притеснявайте излишно. Не се извинявайте на никого. Във вашия случай всички са задължени да Ви съдействат.
1) Никой няма да Ви взема кръв, ако това не се налага и то би се случило след амниоцентезата.
2) Никой няма да ви взема пари за бързия анализ (ще спазваме стандарта на Пловдив, още повече, че там не може да се направи).
3) Аз няма да подпиша резултат, ако не е почти 100% сигурен.

Никой нама да Ви прави каквото и да било, преди да сме Ви инфоримрали и преди Вие да сте дали съглазсия.


Моял, първо се обърнете към мен. Консултациите са безплатни.

Желая Ви успех
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (непознат )
Публикувано29.11.05 13:50



Благодаря Ви много!
Аз всъщност не се притеснявам да ми правят каквото и да било щом ще е за доброто на бебето. Имам пълно доверие на лекарите в МД и това че питах за кръвта беше от интерес - не че имам против.
С толкова медицински лица контактувах напоследък - не съм срещала отношение като Вашето с изключение на случаите когато ме водиха при познати лекари и жалко че е така.
Желая Ви много успехи!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор meshko1O6 (новак)
Публикувано30.11.05 15:41



Благодаря Ви. Казаха ми, че резултатът ще бъде готов след 3 седмици. Това нормален срок ли е? Взет е в понеделник на 28.11. в Шейново. Трябва ли да го изчакам и тогава да отида на фетална морфология при доц. Томова?
Още веднъж благодаря.

[image]http://lilypie.com]



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.11.05 17:51



Уважаема Госпожо,

Подадох кръвните резултати на д-р Димитрова.
Нея не я притесняват, но все пак предлага да отлоижте с няколко дни амниоцентезата, ако ивате в момента вирусно забоялване.

Моля, посочете телефон за връзка

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ [re: meshko1O6]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.11.05 17:59



Уважаема Госпожо,

Изследванията за биохимичен скрининг става за 2 дни.

Използвайте нашите телефони да се инфоримрате.

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (новак)
Публикувано01.12.05 22:05



Уважаеми доц. Кременски,
след като видях че сте видял моята тема за амниоцинтезите в Пловдив и сте се включил Ви отговорих там, но реших да копирам постинга ми и тук във Вашата тема в случай че не отворите моята. Извинявам се за повторението, ето отговора ми:

Уважаеми доценте,
Моля Ви не казвайте и дума на д-р Димитрова и без това ми заяви колко е ядосана от случая и знам че задълбочаването му само може да ми навреди. Никакви санкции за нея не биха ме зарадвали, само единствено да не ми се пада тя на амниоцинтезата! Нищо друго не искам, знам че сигурно са фобии но ще си въобразявам че няма да ми я направи добре заради лично отношение. Вече се записах за 6.12. или 7.12.2005 ако няма часове за 6-ти (на 5.12. ще ми кажат по телефона кой точно ден да дойда). Не мога да отрека че този път доц. Георгиева беше значително по-любезна чак се обнадеждих че може и на Димитрова да й е минало че съм прескочила каналния ред. Може и да си е права лекарката но не виждам пациенти от страната от къде могат да знаят какво точно да правят и кой "единствено организира амниоцинтезите". Аз за всички изследвания научих от Вас тук в този форум (гинеколога ми даже не знаеше какво е нухална транслуценция), сама си ги изисках и сега като ми се падна и амниоцинтеза да правя естествено че ще се обърна за съдействие към Вас. Изключително много Ви благодаря, не мога да сравня отношението Ви към всяка една бременна с това на другите лекари, но пак Ви моля - да оставим лично "засегнатите" от моя случай и просто да приключи въпроса. На 6.12. вече се надявам че ще съм там и то само с позитивни мисли.
тел. 0888 430661
032 647655




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.