Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: thinker]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.01.06 19:11



Уважаема Госпожо,

В момента най-важното е да запазите спокойствие и дано всичко продължи добре като е преминал най-рисковия период.
Предлагам Ви в удобно за вас време да обсъдим ситуацията при нас.
Имате достатъчно време за да вземете решение за амниоцентеза.
При мен консултациите са безплатни

Бъдете здрава и успех

Кременски
9172286



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор thinker (непознат)
Публикувано05.01.06 21:08



Уважаеми доц. Кременски,

благодаря ви за бързата реакция. За съжаление аз не живея в България в момента и макар и в недалечна страна, лекарите ми тук въобще не са ентусиазирани да пътувам по-големи дистанции с кола, поне не до 5-6-тия месец.
Така че единствено мога да се възползвам от мнението ви и съвета ви тук, чрез сайта или ако искате, да ви пиша на ваш индивидуален мейл.
Надявам се, че разбирате притесненията ми и можете да ми кажете откровено коя опция е най-разумна в нашия случай и доколко рискова е бременността ми...



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: thinker]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.01.06 22:14



Уважаема Госпожо,

Ако не Ви затруднява, моля, посочете телефон за връзка.

Кременски
9172 268
E-mail: kremensk@medfac.acad.bg



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано07.01.06 17:44



Здравейте, доц. Кременски.

Имам колега, чието дете е болно от талесемия и в момента е на лечение в Израел. Бременна съм в 9 г.с. и се притеснявам чрез БХС, който ще направя след няколко седмици, може ли да се отхвърли вероятността за таласемия? И ако не е възможно, в МА все още прави ли се електрофореза на хемоглобина? Въобще прави ли се някъде в София?

Предварително Ви благодаря.



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: gabi32]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.01.06 19:11



Здравейте Госпожо,

Биохимичният скрининг не дава информация за риска от бета-таласемия, а за риска от болестта на Даун и тежки дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия).

Не го приемайте като реклама на лаборатория, но ако си направите изследване в "ЦибаЛаб" (тел. 920 00 11). с направление от личния лекар или без направление срещу 20 лева изследване за бета-таласемия и безплатна консутация при мен можете да отхвърлите всички притеснения по въпроса.
Ако имате най-баналното изследване "пълна кръвна картина", можете да посетите нашата консултация директно.

Бъдете здрава и не се притеснявайте излишно за редки събития.

Кременски



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано07.01.06 19:44



Много Ви благодаря за бързия отговор! Непременно ще Ви посетя за консултация. А каква е процедурата за БХС? Зная за задължителната писмена генетична консултация и ехографския преглед преди това, но просто се обаждам по телефона и си записвам час? Или трябва да дойда на място?
И още един въпрос в тая връзка. Правих фоликуметрии в месеца, в който забременях, т.е. съвсем наясно съм с деня на забременяването. В моя случай няма ли да е доста по-точно определянето на срока на бремеността с едно обикновено преброяване на дните, отколкото ехографски?

Редактирано от gabi32 на 07.01.06 19:46.



Тема Re: ШАНСОВЕТЕ СА МНОГОКРАТНО ПО-ВИСОКИ ОТ РИСКОВЕТ [re: gabi32]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.01.06 20:02



Уважаема Госпожо,

Няма нищо задължително.

Вие задължително ще получите безплатна писмена информация за да вземете решение дали желаете да проведете изследването. Ако желаете, задължително трябва да имате определена седмицата с ултразвук в седмици + дни. Прегледът трябва да не е повече от 3-4 дни преди кръвната проба.
Трябва да сте навършила 15-та седмица.

Няма записване.
Лабораторията приема всеки работен ден от 9 до 17 часа.

Резултатът задължително ще има коментар.
Ако желаете можете да получите и генетична консултация.
При мен тя е безплантна

Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор lkma (непознат )
Публикувано07.01.06 20:42



ЗДРАВЕЙТЕ ДОЦ.КРЕМЕНСКИ,
СЛЕД КАТО НЕ ОТГОВОРИХТЕ НА ВЪПРОСА МИ ОТ 04.01.2006 Г. В 21:13 Ч. ДА РАЗБИРАМ, ЧЕ Е КЪСНО ЗА ТАКИВА ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД ТОЛКОВА ИНВИТРО.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (новак)
Публикувано10.01.06 14:37



Уважаеми доц. Кременски,
миналия месец ми беше направена амниоцинтеза в МД и получих от Вас резултатите си по факс, на който пише "Заповядайте на консултация".
Имам възможност тази седмица в четвъртък да дойда в София - въпросът ми е ще бъде ли със сигурност там някой от вас - доц. Георгиева или Вие за да проведа консултацията?



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.01.06 18:18



Уважаема Госпожо,

100% двамата или поне един от нас ще бъде на Ваше разполжение.

Кременски




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.