Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Биохимичен скрининг и многоплодна бременностнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано20.12.05 19:46



Много Ви благодаря!
При следващото си идване до София ще се свържа с Вас за да обсъдим въпроса.
Весели празници!


Редактирано от Cygnus на 20.12.05 19:49.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: savv]  
Автор savv (новак)
Публикувано22.12.05 12:18



Здравейте доц. Кременски,
Получих факса и Ви благодаря за него и за всичко.
Весели празници!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Eлф]  
Автор pplami (непознат )
Публикувано28.12.05 21:06



направена ми е амиоцентеза номер 988,но все още не мога да получа резултата(на посочения телефон не ми отговарят),моля ако е възможно да ми го изпратите на е-майл.Предварително благодаря!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: savv]  
Автор DARETA (непознат )
Публикувано30.12.05 19:07



може ли да се разбере за бъбречно заболяване по време на бременост



Тема д-р Радка Тинчева-не правете генетични консултациинови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kotara4e (непознат)
Публикувано02.01.06 13:43



мили маминки на които предстои бхс или амниоцентеза -пускам темата тук,надявам се доц.Кременски да ме извини но искам да ви предупредя да избягвате д-р Радка Тинчева(генетичен консултант от каб.1501)
по добре изчакайте ден в който доц.Кременски или д-р Бонева е на работа.
аз имах нещастиято да попадна на въпросната Тинчева-по груб и безжалостен човек не съм срещала.след рисков резултат от бхс тя така ме наплаши ,че въпреки хубавите резултати от амниоцентезата която в последствие направих още сънувам кошмари.
първо по време на т.нар консултация тя през цялото време държеше с една ръка слушалката на тел. сякаш и преча да си проведе разговора.второ на най нормалните ми въпроси тя едва ли не намекна ,че щом не съм медицинско лице няма защо да ми обяснява.на въпрос например боли ли амноцентезата тя ми каза "момиченце раждането за което толкова мечтаеш боли в пъти повече" като я попитах нужно ли е да се прави амнио . или може с фетална морфология да се отхвърли риска тя ми обясняваше как току що и се обадили ,че млада като мен жена днес е родила бебе с даун.като попитах дали мога да говоря с доц. Кременски тя ми каза ,че искала да види той дали ще подпише под такъв резултат и т.н. нямаше въпрос на който тя да ми отговори човешки и аз разревана веднага намерих милата д-р Димитрова която като видя как са ме наплашили веднага ме взе за амнио и ми каза ,че вместо да ме стресират е трябвало да ме успокоят защото надеждата бебо да е здрав е 99 %-Слава Богу беше права
повод да пиша толкова късно за въпросната лекарка е че видях нейно интервю в сп.Мама в което тя отговаря нормално на всички въпроси които и аз опитах да и задам -искам да ви предпазя милички защото знам колко е нужно човешко отношение в такъв момент.
доц.Кременски към вас първо ви се извинявам ,че пиша в темата ви но тя се гледа от жените които правят ген.консултации и втоаро искам да ви попитам възможно ли е като ръководител на катедрата да опитата да се наложи не казвам любезно но поне човешко отношение към пациентките.на мен дори санитарките ми викаха като ги питах на работа ли сте.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: DARETA]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.06 07:52



Здравейте,

Зависи от бъбречното забоялване.
Например, кисти и малформациии се откриват с фетална морфология.

Кревменски



Тема Re: ЗАПОЧВАМЕ ОСНОВЕН РЕМОНТ [re: kotara4e]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.06 08:47



Уважаема Госпожо,

Мойте извинения за "консултацията" на д-р Тинчева. Мога да Ви уверя, че това е една от последните и консултации в "Майчин дом"..

От 04.01. 2006 г. започваме основен ремонт и рекунструкция на 14-ти етаж. В рамките на 2-3 месеца ще се създадеде модерен център по Молекулна медицина в България. Условията, при които ще работим ще бъдат изключително тежки и напрегнати.
Това няма да попречи на обема и качеството на работа. Създадена е организация, която да позволи поемане на всички нуждаещи се от генетичнип изследвания.
Допълнително ще Ви съобща къде ще се провеждат консултациите и вземането на кръв за Даун скрининга.

Моля, за вашето съдействие, търпимост и толерантност в тежкия момент.

Бъдете здрави
Кременски



Тема Re: ЗАПОЧВАМЕ ОСНОВЕН РЕМОНТ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор happy_fly (непознат )
Публикувано04.01.06 12:02



Д-р Кременски, пожелавам Ви много успехи през Новата година! Обръщам се към Вас с молба за спешен отговор. На 32г. съм. и не съм раждала. Днес сутринта си правих тест и съм в овулация и днес и утре ще правим опити за забременяване. В моя род нямаме никакви наследствени заболявания, но на съпругът ми в рода от страна на баба му има шизофрения. Брата на баба му - умира млад и с шизофрения. Сестрата на баба му има два сина- единия е шизофреник, а за детето на другия, което е на 10г. има съмнения, че е болно. Има ли опасност децата ни да са болни? Съпругът ми направи депресия преди три месеца и пиеше ксанаск, антелепсин и деанксит. В момента от една седмица пие само антелепсин 1/4т. и деанксит 1т. дневно, защото по празниците му свършиха лекарствата и не е отишъл на преглед, за да му изпишат нови. Ще навредят ли тези лекарства на бебето? Благодаря предварително



Тема Re: ЗАПОЧВАМЕ ОСНОВЕН РЕМОНТ [re: happy_fly]  
Автор lkma (непознат )
Публикувано04.01.06 21:13



ЗДРАВЕЙТЕ ДОЦ. КРЕМЕНСКИ,
МОЖЕБИ МАЛКО КЪСНО СЕ ОБРЪЩАМ КЪМ ВАС, НО ОТЧИТАМ ГРЕШКАТА СИ. НА 38 ГОДИНИ СЪМ И ПРАВИХ ЧЕТИРИ ПЪТИ ИНВИТРО В БОЛНИЦА "СВЕТА СОФИЯ". ПЪРВИЯТ ПЪТ БЕШЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ 2002 Г. - НЕУСПЕШНО, ВТОРИЯ ПЪТ ПРЕЗ АПРИЛ 2004 Г. -В 12 Г. С. ПРИ РУТИНЕН ПРЕГЛЕД УСТАНОВИХА, ЧЕ ПЛОДА НЯМА СЪРДЕЧНА ДЕЙНОСТ И НАПРАВИХ АБОРТ, ТРЕТИЯ ПЪТ ПРЕЗ ФЕВРУАРИ 2005 Г. - НЕУСПЕШНО И ЧЕТВЪРТИЯ ПЪТ ПРЕЗ НОЕМВРИ 2005 Г. - НЕУСПЕШНО. ИМАМ МАЛКО ЗАВИШЕН ХОРМОН FSH И ТРУДНО РЕАГИРАМ НА ИНЖЕКЦИИТЕ ЗА СТИМУЛАЦИЯ.ПЪРВИТЕ ДВА ПЪТИ ИМАШЕ ДВЕ ЯЙЦЕКЛЕТКИ, А СЛЕД ТОВА САМО ПО ЕДНА. ИСКАМ ДА СИ НАПРАВЯ ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ. МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ КЪСНО ЛИ Е ИЛИ ВСЕ ПАК ДА ГИ НАПРАВЯ И КАКВИ ПО ТОЧНО ТРЯВБА НА ПРАВЯ.



Тема Re: ЗАПОЧВАМЕ ОСНОВЕН РЕМОНТ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор thinker (непознат)
Публикувано05.01.06 14:19



Уважаеми доц. Кременски,
Бих ви била много благодарна за мнение и съвет, тъй като дотук сме преживели огромни страдания, жертви, стрес и притеснения.
Аз съм на 39 години и съм бременна в 13-та седмица, съпругът ми е на 51 години, което по всички международни статистики ни поставя в групата на среден до висок риск и абсолютно задължителна амниоцинтеза.
Нашата бременност бе постигната след 3-годишни лечения на стерилност /тежка олигозооспермия на съпруга ми, при мен само проблем с висок пролактин, но лоша реакция на стимулиране/. Така или иначе, след 5 опита ин витро с ИКСИ стигнахме до положителен резултат - екипът смени схемата на стимулация и реагирах по-добре на елементарна стимулация с кломифен, с огромната помощ на билково лечение.
Тъй като по презумпция са ме класифицирали като рискова бременност, досега съм била на 5-6 прегледа на ултразвук. Дотук всичко изглежда чудесно, плодът се развива добре, движи се, докторът ми е напълно доволен. Аз лично нямам никакви здравни проблеми в момента, освен малко по-нисък хемоглобин, но това е поради пълно отвращение и невъзможност да ям месо откак съм бременна.
Видях, че сте писали по-горе, че при ИКСИ не се препоръчва амниоцинтеза, но моите лекари по презумция от началото на бременността са ме "записали" за такава и я планират след 3-4 седмици. /Съпругът ми има две големи деца от първи брак, съвсем здрави, в моето семейство нямаме никакви проблеми, децата на сестра ми са също напълно здрави/.
Смятате ли, че с предстоящата амниоцинтеза подлагам така трудно постигнатата бременност на изключително голям риск?
Имате ли наблюдения дали има по-голям или по-малък рист от дефекти при ин витро с ИКСИ?
Как оценявате нашите шансове при нашата възрастова ситуация и досегашните ни проблеми със забременяването?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.