Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (новак)
Публикувано11.01.06 11:40



Благодаря. В четвъртък ще дойда в такъв случай.
Всичко най-добро и лека работа.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pollina_dan (непознат )
Публикувано11.01.06 16:31



Здравейте и от мен, доц. Кременски.
Въпросът ми е следния: миналата година в 31 г.с. откриха хидроцефалия на плода. Сега отново съм бременна и не ми се ще да изчаквам до 31 седмица за евентуалните изненади:). Смятам другата седмица да направя БХС, но ако има някакъв риск има ли смисъл от амниоцинтеза, при условие, че тя не открива такъв тип заболявания? Ходих на консултации при д- р Бонева (страшно мила жена). Трябва ли да мина отново през кабинета й преди БХС или... просто си отивам и това е.... Малко ми е объркано и не ми е ясна процедурата... Ходя на ЖК, ходих и във Фемина при д- р Димитрова и може би заради това се обърквам още повече...
Съжалявам ако пиша излишно
Поздрави: Полина



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pollina_dan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.01.06 20:21



Уважаема Госпожо,

За да не Ви обърквам повече, а нямате в момента остнование за безпокойство, заповядайте да обсъдим вероятнете проблеми.
При мен консултациите са безплетни

Успех
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dandy_dan (непознат )
Публикувано18.01.06 09:41



Доц.Кременски благодаря Ви за всичко, което правите за хората в нужда, да сте жив и здрав още дълги години.
От Бургас съм в 14г.с мисля да ви пратя по куриер серум за БХС, но искам да знам дали мога да си направя и други изследвания заедно с това които да са ми от полза? Резултата били се повлиял от приема на хапчета които пия в момента дуфастон, нош-па и преди това утрогстан? Нужно ли е и бащата да се изследва за нещо?
За съжаление в Бургас няма специалист които да ми отговори, затова питам вас, а и от началото на бременноста съм на легло и не мога да доида лично да София. Благодаря ви!!!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dandy_dan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.01.06 11:17



Уважаема Госпожо,
Биохимичен скрининг се прави в навършена 15-та седмица, определена с ултразвук в дни (15+3).
Не са важни лекарсквата и храненето.
На този етап не са Ви нужни други изследвания, освен стандартните, които прави всеки гинеколог в Бургас.

Бъдете здрава
Кременски.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано24.01.06 09:00



Добър ден,
Влияе ли тиреоида на Хшимото върху биохимичния скрининг за Даун и тризимомия?



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: esprit]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.01.06 20:01



Добър ден Госпожо,

Моля, използвайте, бележки или електронната поща да ми посочите инициалите си и рождената дата за да проверя резулта Ви.
Нищо страшно не се е случило.
Моля, посочете последните резултати от хормоните и антителата и лекувате ли се в момента?
По принцип компенсиран Хашимото не повлиява резултата от скрининга.

Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kamino (силен)
Публикувано28.01.06 16:03



Здравейте доц. Кременски,
невероятно е това, което правите за жените в този форум - такава всеотдайност и добро отношение не съм срещала скоро у лекар.
Имам проблем със забременяването вече повече от 7 години. В тази връзка искам да ви питам следното: на съпругът ми е направено изследване през 97г. за хемоглобинопатии и в заключението пише "има лабораторни данни за промени в съотношението на хемоглобиновите типове, характерни за хетерозиготна бета-таласемия. Препоръчваме генеалогичен (доколкото се чете) анализ". Той не е правил такъв анализ. Аз имам направено същото изследване и при мен нещата са в норма, няма отклонения. В тази връзка, бихте ли ми казали, налагат ли се някакви изследвания (генетични или др.), дали незабременяването може да се дължи на това, или дали при евентуално забременяване ще има някакъв проблем с плода.
Благодаря ви много за отделеното време.
Бъдете здрав и все така човешки ангажиран към пациентите си!

Редактирано от kamino на 28.01.06 16:10.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: kamino]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.01.06 18:00



Уважаема Госпожо,

Ако, данните за бета-таласемия, които ми съобщавате са верни, Вие нямате съществен проблем с това заболяване и то няма връзка със стерилитета Ви.
Мисля, че е най-добре да обсъдим проблема на място в нашата консултация.
При мен консултациите са безплатни.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kamino (силен)
Публикувано29.01.06 11:36



Доц. Кременски, благодаря за отговора, в най-скоро време ще се свържа с вас за кунсултация!
Лек и ползотворен ден!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.