Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Детска церебрална парализанови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор simna (новак)
Публикувано27.10.05 22:09



Всъщност, наистина, д-р Кременски, кои точно болести освен спина бифида и Даун установява амниоцентезата?!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор veeseelka (непознат )
Публикувано28.10.05 10:50



Здравейте, доц. Кременски.

Аз съм на 31 г. и съм бременна в 18 г. с.
На 27.10.2005 г . взех резултата от БХС който направих в "Майчин дом" и за мое съжаление той не е много добър:
S-AFP 28.6 U/ml ,
S-b-hCG 33ng/ml ,
очакван възрастов риск 1 : 785 ,
изчислен риск 1 : 243

Дали бихте ме посъветвали да направя амниоцентеза и ако реша следвали да направя предварителна консултация с Вас ? Незная как да постъпя по натътък и към кого да се обърна. Впредвид, че амниоцентезата се извършва между 16-19 г. с. аз нямам много време. Предварително Ви благодаря.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано28.10.05 14:20



Уважаеми доц. Кременски,

Отново бих искала да се възползвам от Вашия коментар. Аз направих амниоцентеза и пуснах експресен ДНК анализ, за резултатите от който днес се обаждах в лабораторията. Казаха ми, че със сигурност се отхвърля Тризомия 18.
Това, което особено силно ме притесни е, че ми съобщиха, че за Даун трябва да се изчака цялостният анализ, тъй като от изследвани 4 маркера един е отрицателен, а останалите, които пораждат някакво съмнение са неинформативни . Моля кажете ми защо се получава това? Доколко е тревожно? Значи ли, че бебето ми можа да има Даун, според резултатите от БХС в 19г.с. възрастовият риск при мен е 1:1029, а изчисленият - 1:1296. Много съжалявам, ако пиша объркано, но просто съм много разтревожена.
Благодаря Ви предварително от сърце!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: veeseelka]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.10.05 16:13



Здравейте Госпожо

Нищо страшно не се е случило.
Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация в удобно за Вас време, всеки ден след 9 часа.
При мен консултациите са безплатни

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор mimoza2OO5 (непознат )
Публикувано01.11.05 12:08



Доц.Кременски ,бихте ли ми отговорили дали е необходимо нухалната транслуценция да се извършва само с вагинален ехограф??
Благодаря Ви!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: honey_bee]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.11.05 12:59



Уважаема Госпожо,

Имам проблеми с интернет и 2 пъти писмото ми не се получава.

Ако вярно съм Ви идентифицирал само по резултатите от скрининга нещата стоят по следния начин:

1) Вие не сте имали риск за Даун, а евентуално риск за тризомия 18. ТАКАВА НЕ Е НАМЕРЕНА
2) ДАУН СЪЩО НЕ Е НАМЕРЕН.

3) Тъй като ДНК анализа не открива някои много редките хромозомни аномалии на всички се препоръчва "Изчакайте пълното изследване за всички хромозомни дефекти"

Най-добре е наистина да бяхте разговоряли с компетентен сътрудник от лабораторията или с мен и да получите лично резултата със съответната консултация.

Тъй като Ви идентифицирах само по резултатите, моля посочете телефон за връзка.

Бъдете здрава и незабравяйте да си направите ултразвуковото изследване в 19-22 седмица "Фетална морфология".

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: mimoza2OO5]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.11.05 13:09



Уважаема Госпожо,

Задължителното в случая е специалиста да може да измерва нухална транслуецнция.
В над 90% от случаите не се налага вагивална сонда

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор s.t.k.v (непознат )
Публикувано01.11.05 16:29



Уважаеми доц. Кременски,

Аз съм на 28 години. Омъжена съм от 4 месеци и много бих искала да имам деца, но проблемът ми е в това че свекърва ми страда от параноидна шизофрения. Мъжът ми е здрав, но мисълта че детето ми може да наследи болестта й ме ужасява. Бихте ли ме насочили дали има някакви изследвания на които да можем да се подложим и каква е вероятността за унаследяване на заболяването.

Благодаря Ви предварително!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор tzveti (новак)
Публикувано01.11.05 16:44



Здравейте,
Имам дъщеря на 5м. , която се развива нормално. В рода на мъжа ми обаче има наследствена шизофрения, въпреки че родителите му твардят обратното. Брата на моя мъж е болен от това заболяване с поставена диагноза и лечение продължаващо и до сега. Искам да попитам има ли някаква закономерност при наследяването на това заболяване и какви признаци предшестват неговото развитие.
Благодаря предварително.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано02.11.05 16:57



Уважаеми доц. Кременски,

Най - сърдечно Ви благодаря за съдействието.

Действително в моя случай имаше евентуален риск за Тризомия 18, поради сравнително ниските стойности на АФП и бета - ЧХГ. Поради това, че ми беше невъзможно да отсъствам от работа се наложи да се обадя по телефона за резултатите от ДНК анализа, но утре ще дойда да си ги получа лично на място.

Относно ФМ - вече направих такава при д - р Димитрова и за щастие тя не показа нищо нередно или тревожно.

Още веднъж Ви благодаря най, най - сърдечно!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.