Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор simna (новак)
Публикувано13.12.05 09:58



Доц. Кременски, попаднах в интернет на следното интересно твърдение: "Вече има и четворен тест - плюс инхибин към трите биохимични маркера, има и ранен скрининг с 2 маркера, а в експериментална фаза могат да се изолират ембрионални клетки чрез процедура, подобна на цитонамазка и да се подложат на анализ." Ако имате информация, бихте ли ни обяснили повече за какво става дума, прави ли се в България и доколко са достоверни резултатите?
Предварително благодарим



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: simna]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.12.05 08:53



Уважаема Госпожо,

Теоретичните варианти за кръвен тест за оценка на риска за Даун са около 40. От тях са се наложили 5-6.

І. През 15-19 седимца

- Двоен тест - открива 68% от случаите с Даун. Прави се в 30% от страните, вкюлчително и в България.
- Троен (трипъл) тест - открива 70-75% от случаите с Даун. Прави се в 50% от страните. Не се прави в България.
- Четворен - открива 80% от случаите с Даун. Прави се в 20% от страните. Не се прави в Балгария.

ІІ. През 11-13 седмица

- Двоен тест - открива 70% от Дауните. Прави се в 30% от страните. Има готовност и от 2005 г. ще се въведе в България
- Само ултразвуковото изследване "нухална транслуецнция" - открива 70% от Дауните. Прави се В България от няколко спеицалисти.
- Двоен тест + "нухална транслуценция" - открива 90% от Дауните. През следващата година ще се започне и в България.

По препоръка на Европейската комисия всички членки на Европейския съюз от 2006 г. трябва да въведат тест, който да открива поне 80% от Дауните при не повече от 1% фалшиво положителни резултати.

Въпроса с клетки от плода в майчина кръв е в твърде експериментален стадии. Ние също опитваме за сега само за определяне на пол.

ВНИМАНИЕ:
- Това, което се прави по въпроса в България става само в Майчин дом София и Варна.
- Новите тестове ще се започнат в Майчин дом - София.
Всички посочени тестове не отменят ултразвуковото изследване "Фетална морфология" в 19-22 седмица. Прави се от ограничен брой ултразвукови специалисти.

Бъдете здрава.
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (новак)
Публикувано19.12.05 13:51



Уважаеми доц. Кременски,
На 6.12.2005 правих амниоцинтеза в Майчин дом с пуснат бърз тест за синдрома на Даун. До днес 19.12.2005 в 9,30 нямаше готови резултати, а сега не мога да се свържа с доц. Георгиева тъй като я няма в кабинета й.
Бих искала да Ви попитам възможно ли Ви е да проверите има ли готов резултат и ако не - има ли някаква сериозна причина за това (в смисъл на провалена проба или нещо подобно от другите събития, които попълваме в декларацията че може да се случат с нашата проба).
Аз ще продължавам да търся доц. Георгиева, а може и на Вас да се обадя по телефона и пиша този постинг в случай че утре отново не мога да осъществя тел. връзка.
Благодаря Ви за вниманието.
С. Димитрова - гр. Пловдив



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.12.05 15:20



Уважаема Госпожо Димитрова,

Няма проблеми с бързия ДНК тест.
Резултатите са готови.


Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор bubo 69 (непознат )
Публикувано19.12.05 20:30



Здравейте доктор Кременски, днес бях на фетална морфология( 13 седмица).доктора е Марков във Фемина, аз съм 36г. хипохондричка, на която бяхте така добър да обърнете нужното внимание, за което ви благодаря сърдечно!
Доктора гледа мозък, диафрагма, бъбреци, сърце, пъпна връв, крачета, ръчички, всичко е идеално, развива се нормално засега.
Помолих да измери гънката, направи го и каза че е 1.9 като ми каза, че след 3 е за притеснение. За годините ми е идеална, но ще направиме БХС, и още една фетална на 09.01., ако се наложи и амино , не разбрах точно, но ми каза, че рисковете са заради годините ми (36г) иначе бебчо е в най-добрата си форма.
Даже каза:
Дай боже на всеки такова здраво бебе!
Плацентата е на много добро място, всичко е възможно по най-добрия начин развито, нищо не притесни доктора, само аз се уплаших от гънката, защо е 1.9, това много ли е лошо?
Искам също да ви питам кога по-скоро да дойда за да направя или биопсия или амниоцинтеза, явно няма смисъл от БХС, малко съм притиснена....
Благодаря ви за всичко и се извинявам за объркания постинг.



Тема Биохимичен скрининг и многоплодна бременностнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано20.12.05 10:13



Здравейте доц. Кременски,
Благодаря Ви от сърце за участието в този форум и специализираната медицинска консултация, която оказвате на всички, за което отдавна Ви се възхищавам.
Предварително се извинявам ако въпросът ми е бил дискутиран в предишните теми. Възможно ли е и в каква гестационна възраст да се направи биохимичен скрининг при двуплодна бременност (разнояйчни близнаци, два отделни амниона). До бременността се е достигнало чрез асистирана репродукция по метод ИКСИ, възраст 33 г. Искам да попитам резултатите от биохимичния скрининг със същата точност и достоверност ли биха били, както при едноплодна бременност и ако не, какви са другите възможни алтернативи. В началото на 13 г. с е направен УЗД при д-р Мазнейкова и всичко се развива много добре (гънка под 1 мм.), следващ час за УЗД е насрочен отново при нея за 18 г. с.
Предварително Ви благодаря за отговора!
Пожелавам Ви Весели Коледни и Новогодишни празници!


Редактирано от Cygnus на 20.12.05 10:22.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: bubo 69]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.12.05 13:34



Здравейте Госпожо,

Много се радвам на добрия резултат.
Нямате никакво основание за безпокойство

Весела Коледа

Кременски



Тема Re: Биохимичен скрининг и многоплодна бременност [re: Cygnus]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.12.05 13:39



Уважаема Госпожо,

По принцип при двуплодна бременност не се препоръчва биохимичен скрининг, защото понякога трудно се интерпретира.
Най-добре е да обсъдим проблема на място.

По принцип при ИКСИ Европейските центрове препоръчват само ултразвукови изследвания - фетална морфология.

Весела коледа.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (новак)
Публикувано20.12.05 13:42



Уважаеми доц. Кременски,
Благодаря Ви за отговора и за проведения телефонен разговор! Вие ме попитахте дали да изпратите резултатите ми от амниоцинтезата по факс и аз Ви казах, че ще дойда до София да си ги взема, но сега прецених, че мога да дам служебния факс на фирмата, в която работя. Моля, ако все още мислите, че ще е удобно да ми изпратите факс да използвате следния номер:
03104 2862
и да го адресирате до Савина Димитрова.
Фирмата ще работи до 23.12.2005
В случай, че не получа нищо дотогава ще се обадя допълнително да уговоря деня, в който да дойда до София - няма да бъде проблем и този вариант.
Предварително Ви благодаря.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор bubo 69 (непознат )
Публикувано20.12.05 17:05



Благодаря ви за бързия отговор!
Кога мога най-скоро да направя двоен тест и амниоцинтезата?
Приятен ден ви желая от сърце и благодаря още веднъж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.