Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 20.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Пpocтo Чoвek]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 15:54



И аз да се изкажа... Май само аз не съм :)

София е един чудесен град като възможности за професионално развитие (на фона на останалата част от страната) - тук спор вярвам - няма.

Също така (поради урбанизационни и административни причини) София е един от най-нелицеприятните градове и места за живеене.

Абсолютно съм съгласен, че всеки, решил да живее (и работи) в София, трябва да се откъсне от простотията си и от селянин да се превърне в гражданин - така и на нас (местното население) ще ни е по-лесно да разбираме диалекта му, както и въжделенията му (на селянина - бъдещ гражданин).

И накрая един апел - не възразявам всички селяни да дойдат и да се реализират в София (разбирам, че това е положението) - но моля - оставете голфовете на село - ползвайте градския транспорт... И ползвайте презервативи - и без това сте много.

Успехи,

sas



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: seymour_stz]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 17:27



Аз съм софиянец, но като чета повечето писания тук ме е срам, че съм такъв.
Познавам много свестни хора от провинцията и те са наистина в пъти по от всеки един софиянец когото познавам.
Отдавна СЕЛЯНИН е нарицателно не за човека от село, а за манталитета ни-тъп, прост, нахакан, нахален и чалгаджийски, а по пътя на логиката и по това с което се сблъсквам всекидневно смея да кажа, че ние софиянци сме по-селяни от всички.





Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: BB]  
АвторДaCиOдим (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 11:55



Хората от провинцията са свестни поеденично, не като явление.
Свестни са там, дето са родени. В София избиват комплексите си. Каже ли ти някой "Абе, селянин", отскоро е в София.
Само дето София започнаха да я превземат отдавна - откак софиянци се размързеливихме, докато те драпаха за общежитие, за място в Мензата, за това и онова. През това време ние жулехме гроздова. "Грехота е софиянец да работи при живи родители!" - не съм го измислил аз, но съм го преживял. А през това време те напираха и напираха. София умира от задръствания и строежи. Такава си я направихме. Влезте в който и да е офис - говори се само мьеко, само за коли, само за мачове, само за клубове. Роден съм в центъра, но вече не мога да го позная. Гаден ми е. По-красив и по-мръсен. Едно време събирахме по Витошка кестени - само че непрекъснато ги метяха, едно кестенче да не можеш да си туриш в джоба. А сега почти софиянецът кмет почти прави нещо.





Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: ДaCиOдим]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано22.02.08 13:10



Да си селянин е начин на поведение, а не прякор вследствие на различно място на раждане. Лошото е, че в селата и малките градове хората нямат много голяма лична култура (в големите градове също, но вследствие на предни поколения пришълци). Е то не може да си ринал (или вашите) на прасетата, овцете и кокошките и да искаш да покажеш маниери на поколения аристократ.
Другото много неприятно нещо е цялостно по-ниския интелект. Тук проблема е, че за да имаш богат речник (за да можеш да се изразяваш правилно), трябва да си чел книжки и то много. От хора, които книги не хващат в ръка няма как да искаш да показват и развития си интелект. Такива хора реагират първично на случващите се около тях неща.

Заради тази селяния за София е празник всеки ден, в който селяните си заминават по родните места.



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: justuser]  
АвторЖитeл (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 18:59



Аз смятам, че трябва да бъде върнато софийското жителство, но това няма да се случи, уви... Пазарът на труда в София рухна именно от селяните, които дойдоха тук. И ако мога да им съчуствам за това, то не мога да понеса нещо друго - че те мразят софиянци. Да, факт! Имал съм достатъчно спречквания с такива индивиди, за да съм уверен в правотата на казаното от мен. И казаното от justuser е напълно вярно: "Заради тази селяния за София е празник всеки ден, в който селяните си заминават по родните места."



Тема А Бургас само за бургазлиинови [re: Софиянец]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано25.02.08 23:08







Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Софиянец]  
Автор monetka (непознат)
Публикувано29.02.08 21:18



Една колежка си взе двама студенти - квартиранти. Учат в местния университет.

Много са горди, че са столичани ама жената е пропищяла от мърлявщините им.

Като иде да си вземе наема, я е страх да влезе - миризмата на мръсни чорапи с нож да я режеш. Правели бесни купони по никое време и си хвърляли боклука през прозореца досущ като "тъпите селяни", на които се канят да им резнат достъпа до столичната Светая светих





Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: тъпo koпeлe]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 11:42



Това "беше" от опит ли го казваш? Щото ако е така, бая годинки си навъртял

.

Тук не става дума, че не трябва да си търсиш късмета, а че "като си в Рим, прави като римляните".... или това, което е останало от тях.
Над нас живеят 5 момчета от провинцията под наем. Изключително приятни и възпитани хора, да ти е кеф да си кажеш приказката с тях.
Същевременно срещу нас някакви бесни селяни купиха апартамент, всички строителни отпадъци от ремонта им /преди 2 години/ висят в двора. Крепост ли ще строят, какво ли? Както и разни найлонови пликчета с неиндифициран пълнеж /това го нямаше преди тях/. Както и 6-7 зверски наритани малки котета /щото са много страшни сигурно/! Дори на боклука не ги хвърлиха, макар че би трябвало да ги заровят, живинки бяха все пак

Та за тези малки разлики става дума, за мен човекът не е селяк, освен ако сам не се докаже като такъв!



Тема Re: Za agitaciatнови [re: SELJANKATA]  
АвторKMETA (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 12:19



ама маи и вие сте на гости в София,съсипахте ни града селяндури...



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Житeл]  
АвторKMETA (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 12:30



Съгласен съм с теб,по време на празници си проличава кои е от София и кои не,все по-често ми се случва следното,качвам се в колата,която е пред нас,паля ,тръгвам да излизам и до мен спира някои и вика - "кулиегааа,шъ излизъш ли бие?" с номер на колата примерно РР ,които дори незнам и от къде е ..направо полудявам и отговарям НЕ!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.