Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: ж]  
АвторLepten (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 20:20



Нямам нищо против това София за софиянци.Може да си запазите софийските цигани дето скачат по кръстовищата и джебчийстват.Аз и поради простотията избягвам да идвам в София.За съжаление вече е късно и нищо не може да се промени.



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Lepten]  
Автор BlueMorningBlueDay (Дивомер)
Публикувано12.08.06 18:01



Тая тема е ебаси ташака.





Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: BlueMorningBlueDay]  
Авторroвeдo,roвeдooo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 23:35



ти пък си смешник





Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Софиянец]  
Автортъпo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 10:37



Братле .... закъснял си .... всички селяци вече са в София, включително и аз.
Питаш за какво съм ти дошъл в шибаната София ? Ами за пари приятелю, защото както и да въртиш както и да го сучеш тука са парите. Въпроса е защо все още съм в България а не в София но какво да се прави обичам си страната. в моя регион средната заплата е 200 лева ... искам да те видя как ти можех да преживееш с толкова. Аз лично не искам моя живот в е само хляб, спане и биг брадър и затова съм дошъл да припечеля някой лев.
Е вярно все се чува от време на време сшшш провинциалисте ти защо идваш да крадеш "Хлеба на ората" ако ще си говорим за диалект моля те недей бате по-добре недей.
и един факт : София само преди 100 години беше 100 000 население, недей да ми разправяш че дядко ти е е правил по 15-16 деца и татко ти също, звучи най-молкото смешно.



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: тъпo koпeлe]  
Авторoля (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 18:18



бе постиинга е о 99 бе... май доста е подранил.
А ти що си толкова луд та за пари не си отишъл в друга столица а не в София не знам!



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Софиянец]  
Авторбerлeц (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 07:52



Виждам, че темата е от осем години, но за мен стана осезаема последните три - четири. Живея в центъра на бул.Витоша и единственото, което ме накара да си продам наскоро апартамента е селския манталитет наоколо. За съжаление, булеварда който обичам, се превърна в провинциално стъргало на хора с блуждаещи по витрините погледи. Амбициозните селяни - студенти се тълпят по театри и музеи, затова и културата стана предимно за селяни. Тук там останаха оазиси на един загиващ дух на този град, но софиянци все по-често ги газят с автомобилите си селяните шофьори и познайте, накрая, какъв човек - смешник, пожела да живее в центъра и купи апартамента. Няма офис в моя вход, където да работят софиянци - халал да им е



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: бerлeц]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 07:56



Относно болната тема за боклука на София - в съвсем нищожна степен е на софиянци, така че провинцията не е редно да роптае - това ни докарахте - това ви връщаме.



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: xм]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 00:12



"Живея в центъра на бул.Витоша и единственото, което ме накара да си продам наскоро апартамента е селския манталитет наоколо"
Съгласен съм с това мнение, изобщо Витошка и районът на НДК трабва да се избягват. Много селски мутри и мангали има там.



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: бerлeц]  
АвторMинyвaч (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 14:02



Аз също живея в центъра. Избягвам да минавам по по-централните улици, особено "Витошка" и заобикалям по три пресечки минавайки по по-малките улички. Направиха "Витошка", "Графа", пространството около НДК и "Патриарха" на провинциални "чезги" и "цинкалират" там ... Селяндури пълни! Просто да те е отврат да ходиш там! Смешни са и жалки - вървят като валяци и се бутат като говеда. Все едно са сами насред мегдана (както са си свикнали) - там и без това са видни (щото няма други), но тук явно трябва да бъдат забелязани и да им се възхищават какви граждани са станали! Напоследък забелязвам, че истинските софиянци (особено в центъра) са си изработили нещо като "униформа" - движат облечени почти по домашно му - показват, че все пак са си "в къщи" и доста добре се различават от наперените селяндури, дето вечер, в събота и в неделя си навличат "официалния кат" дрешки и гордо дефилират сред тълпата себеподобни. Други почти сигурни признаци, по които можете да разпознаете софиянеца:
- Почти 100% от имащите и разхождащи кучета са родени тук. Мисля, че за селяните кучетата са като напомняне за това кои са и от къде са дошли. Затова ги мразят. И обратното - ако чуете някой да протестира срещу разхождането на кучета, да пищи "от страх" при вида на някоя "ужасно опасна" булонка - бъдете уверени - дошъл е от село!
- Няма да видите софиянец да пикае късно вечер насред улицата или по стената на някоя кооперация. Щото ние знаем, че в заведенията има и тоалетни.
- Софиянецът не вони - щото се къпе и носи чисти дрехи. За него банята не е нещо, което миналата година се е случило веднъж, а тази се случва - по-рядко...
Софиянците се разпознават един друг по такива признаци и общо взето са любезни един към друг, за разблика от селските простаци, за които да избуташ някого от тротоара, да го изгледаш кръвнишки и да говориш простотии на висок глас е признак на класа.
Малко по-свободно се диша само когато има по-дълги празници и селяните се изнесат по прованса. Тогава човек може и да се поразходи из града без да бъде стъпкан от стадо говеда, които дори трудно се разбира какво крещят поради неописуемите им диалекти.
Вече взех да се замислям, че скоро ще трябва да се спасявам и да се изнасям в покрайнините. Районът от Женския пазар до около Халите се напълни с араби и китайци. Скоро ще последват и други централни части. Останалото бъка от надошли от прованса тъпанари. Наистина, духът на моя роден град загива. Жалко - хубв град БЕШЕ!



Тема Re: СОФИЯ ЗА СОФИЯНЦИнови [re: Софиянец]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 14:59



Абе стига с тия теми анти селяните.

Работата е вече икебана.

Превзеха ни отдавна.

Напъните да се изкараш голем софиянец обикновено водят до отрицателен резултат.

Какви граждани, та ние сме аграрна държава.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.