Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано04.01.15 23:16




На калпавия организъм св. Причастие му е виновно...


А, хич не му е виновно. Който си има калпав организъм и не бива да близне капка алкохол или трошица глутен, за да не се поболее, не плюска такива неща.
Който може да си поеме риска и да не се натрови, плюска такива неща.

ти като искаш, си ги плюскай, тези, които не могат не са те спрели, нъл тъй?



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано05.01.15 14:16



Да бе, вярно! С глутена какво правим, Абсенте? Сума ти народ е алергичен. Познавам хора, които действително и прашинка да погълнат, са в болница. И те ли се самооблъчват с измамни внушения като алкохолиците с "нито капка"-та? Как стои въпросът с причастието?



Тема Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: memi2011]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.01.15 15:56



Храносмилателната нетолерантност към глутен е поредната псевдонаучна измишльотина, която да напълни гушите на шарлатанстващи диетолози и на производители на фешън хранички за разглезени западни офис-лелки.





Нали се сещаш за приказката с принцесата и граховото зърно? Няма оправия за оня, дето с инталиво безразсъдство се сили на всяка цена да припише сложните си психични и социални проблеми на единични и лесно обозрими външни физически фактори. Не липсата на дисциплина и воля, а капчицата алкохол му е виновна; не стреса в работата и лошия ритъм на хранене, а глутена му е виновен...

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.01.15 16:42



Когато нещо не ни харесва или по- точно засяга материалните ни интереси, то определено е фалшификация.
Реакцията на някои хора към глутена и казеина в млякото е известна. Съвсем различен е въпроса дали са толкова много тези хора.

Волята не расте по дърветата и трябва да се използва за цели които налагат това. Да си използваш волята и здравето с цел да докажеш, че си както всички останали е най- глупавото нещо.



Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано05.01.15 17:13



Човече, 5-годишната ми племенница е алергична към глутен. Какви "сложни психични и социални проблеми" може да има това дете, което, ако яде бял хляб, получава гърчове?
Има обективности, Абсент, с които трябва да се примирим. И да не си играем с огъня. Когато човек познава собствените си лимити, това е признак на зрялост, а не на "липса на дисциплина и воля".



Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: memi2011]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.01.15 17:52



Или блъфираш, или се преструва. Проверих за свързани с глутена свръхчувствителни реакции и гърчовете не са сред тях. Ако не блъфираш, възможно е да е развила психосоматични реакции към белия хляб, затова трябва да пробвате дали реагира по същия начин на храни, които съдържат глутен, но не приличат по нищо на белия хляб.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано05.01.15 18:47



Храносмилателната нетолерантност към глутен е поредната псевдонаучна измишльотина, която да напълни гушите на шарлатанстващи диетолози и на производители на фешън хранички за разглезени западни офис-лелки.


Да имаш да вземаш! Има си съвсем сериозни медицински тестове за разни хранителни алергии. Ма ти си бил хептен бос откъм здравна култура!



Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: alisalisa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.01.15 19:48



Дай ми примери за алергични реакции, отключени от миниятюрно парченце глутенов хляб, потопено във вино. Тезата, че обредът св. Причастие е вреден за алкохолиците и свръхчувствителните към глутен е блъф, правещ от мухата слон. Даже бяха съвсем тенденциозно намесени деца като пример. Демек, Църквата избива дечица, защото им предлага глутенов хляб и алкохол. Това е инсинуацията. Няма значение какво количество, една молекула глутен и една молекула алкохол са равни на цели цистерни; тези цистерни лошата Църква налива с фунии на дечицата и ги избива най-безпощадно. Вие малкоумнили сте или само се правите?



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (ентусиаст)
Публикувано06.01.15 07:03



А бе, ако ще и да ме уволни спонсорът, ще се набутам отново в дикусията на Абсента.

. А бе, ако ще и да прихвана СПУН, /по - точно, това дали ще прихвана СПУН или няма да прихвана СПУН, ще го оставя в ръцете на Бог/, ще цитирам и река това - онова в дискусията на Абсента..

ОТ ПЪРВОТО ПОСЛАНИЕ НА АПОСТОЛ ПАВЕЛ КЪМ КОРИНТЯНИТЕ

23. Защото аз от Господа приех това, което ви и предадох:чрез Господ Исус през нощта, когато беше предаден, взе хляб.

24. и като благодари, разчупи и рече:"Това е Моето тяло, което е /разчупено/ за вас; туй правете за Мое възпоминание."

25. Така взе и чашата след вечерята и рече:"Тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете всеки път, когато пиете за мое възпоминание."

Абсент, "това правете всеки път, когато...", какво казва според теб или Божиите служители, при които практикуваш Православието - "всеки път" дали е това да се наредя на опашка, за да лапам "хапката" без да знам защо я лапам или това "всеки път" е всеки ден да се опитвам да живея в присъствие на Бог и да знам и очаквам, не в себеправедност, а в праведност/ доколкото Бог ми позволява/ Пришествието?

Не тълкувам, защото не съм или съм Божи служител;защото не съм или съм практикуващ Православието, а си задавам въпроси, обръщайки се към теб във видимото. И освен молитви, се доверявам, че може би още днес ще имам някой отговор. Защото тръгвам да работя и живея в днешния ден без претенции, без изисквания.

.



Тема Re: Глутенът - поредната вещица, сочена за назиданиенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано06.01.15 09:07



Алкохолик се става не от залче с вино, но може да се върне към навика от "залче с вино". Умереното пиене не е "залче с вино".
Извинявай, но започваш да проявяваш черти на алкохолик.

Не бъркай другите неща. Има хора и за съжаление броя все повече се увеличава, които са алергични към дадени съставки в храните, въздуха, водата.
Има хора които са алергични и към минимални количества алкохол, но "зависим" не е равно на "алергичен".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.