Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Който търси намиранови [re: шаляляля]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано24.12.14 07:14



Не ще чуе и разбере този който не иска.
Няма как да спра аз да пия вместо него.
Той всъщност не иска да спре.
Иска да ни убеди колко добре е да продължаваме да живеем в лъжа.
Иска да ни върне оттам,откъдето ние дойдохме.
Там всичко ни е до болка познато.
Никой не може да ти ..мамата,както ти сам можеш.


Но нека се заблуждава.
Ако иска да ни провокира..минал съм го този период.
С тази разлика,че аз знаех...че не мога да пия контролирано.
Опитвах се...но не ставаше.
Неговото е..все едно да скочи от висок мост...и да си мисли че ше спре на метър от земята,и ще излъже природните закони.
Удара от сблъсъка най-вероятно ще е фатален при него.
Свободата е привилегия,но и отговорност.
За който не се усети навреме свободата става грях и тегло.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Който търси намиранови [re: ALONE911]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано24.12.14 07:16



Няма да е.
Има проблем с контролирането на гравитацията.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Редактирано от 44 DOUBLE ZERO на 24.12.14 07:16.



Тема Re: Който търси намиранови [re: шаляляля]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано24.12.14 16:51



Дам, нека коледарски, свински и вински продължим със свръхдраматизацията на бурята в чаша вода или комката в причастния съсъд: аз съм единственият човек на тази окаяна земя, който смята, че на движението АА не му е дотам чиста работата и че то далеч не е най-удачната, да не говорим пък за единствената, опция за преодоляване на алкохолната зависимост. Горкичкият аз, самотен войн срещу безалтернативното АА.



Онези от вас, които трайно сте се вътрили в АА, сте си умрели в кожите, повтаряйки като латерни едно и също на всяка среща, в отчаян и безуспешен опит, говорейки пред групата, сами себе си да убедите в неубедителните принципи на АА, с чието сляпо следване сте си загубили толкова време и усилия, и трупайки още повече гняв, неудовлетвореност и нерви при опита си да спазвате добрия тон и да не кажете в лицата на събратята и сестрите си какво действително мислите за тях. Това е проблема - няма как хора събрани от кол и въже само по един признак - алкохолозъм и желание за пълно въздържание - да не си пречат и да не се тормозят взаимно, колкото и заобикално и перфидно. Това е далеч по-голямо самоизмъчване от това да следваш сам програма по пълно въздържание или да пиеш контролирано и да внимаваш да не пийнеш повече от предварително определеното за деня/ седмицата/ месеца. От личен опит го казвам. И като станеш батко (т.е. спонсор) на някого, още повече се вътриш, само за да констатираш как този някой не те "уважава" достатъчно (вечния проблем на пияниците "Ти, батка, уважаваш ли ме?"), все едно е длъжен, хахаха! Ужас и безумие. Още повече, че доброволно прието и поддържано. Сектантската групова зависимост е не по-малко психологически кофти от алкохолната, макар и - нека бъдем трезвомъдри! - не толкова физически вредна. Весели празници, братя и сестри!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Който търси намиранови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.12.14 18:50



Аз не съм от АА, но трябва да кажа, че преди да почнеш да следваш някои стъпки трябва да се запознаеш с общовалидни неща.

1. Общи и специфични закономерности при зависимости и специално при алкохолна зависимост
2. Със самия себе си и приложението на горното пречупено през неговата специфика.

АА и всички алкохолно зависими са огромен човешки опит, а дали ще можеш да го използваш за себе си е другата част - най- важната за отделния човек.

Аз рядко се втурвам да защитавам сляпо каквото и да е, но не се и втурвам да отричам какво и да е при случай, че не отговаря на моите очаквания.
Не съм нито изключение от човешкия род, не съм и част от безлично множество.

От "кол и въже" ежедневно срещаш, живееш и работиш с хора и то такива които дори алкохола не ги обединява.
Добрият тон трябва да запазваш навсякъде особено там където всеки е с еднакви права - нарича се етика.
Когато целта е еднаква, то определено ще трябва или да се измъчиш да приемеш нещо когато нямаш нищо друго по- рационално или да си извадиш това което при теб действа.
Доколкото разбирам ти си избрал твоето рационално решение, но не ми е ясно какъв ти е проблема? По- точно ми е ясно- или не работи или се страхуваш, че може да забуксува или вече си се върнал в изходната точка.

Винаги има авторитети, но има разлика между авторитетите. Човек сам си избира авторитетите и отхвърля наложените му.

Не се и колебая и между алкохолна зависимост и "сектантска групова зависимост". Втората, поне със сигурност, не винаги води до физическа смърт.
Мен ако ме питаш по- добре сектант отколкото алкохолик.

В навечерието сме на един от най- големите християнски празници и затова ще спря до тук.

Коледа е семеен празник.
Много здраве, щастие и успехи на вас и вашите семейства!
На Коледа стават чудеса! Нека за всеки от Вас тази нощ има по едно чудо!



Редактирано от ALONE911 на 24.12.14 18:52.



Тема Re: Който търси намиранови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано25.12.14 00:00



Мерси, Алоун, честито Рождество и на теб! Действително стават чудеса и се надявам на такива и по отношение акъла на сектантите - нека Господ ги доведе от протестантските експерименти към православната Истина. Амин!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Който търси намиранови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.12.14 06:19



Абсент, Честито Рождество Христово!

Всичко, което има и се случва в тази секунда на Земята, по чия воля е? По волята на Бог или по волята на Православната истина и вяра? Или защото Ева е отхапала от ябълката в Райската градина?!

Нали не си забравил, че съм източно - православен християнин?!

.

Или ме съдиш, че не съм такъв, само защото във видимото не вземам Светото причастие?!

Днес, когато се молиш, можеш ли да Го попиташ какъв съм аз, Сандьо - сектант, източно - православен християнин, евангелист, будист, католик...?! И когато ти отговори, да ми споделиш точно какво Той ти е отговорил.

Ама, да не забравиш да си сипеш една чаша вино и да я изпиеш контролирано, докато ми пишеш какво си чул от Него..

И всичко това, ако изобщо Го попиташ, ако Го чуеш, ако ми пишеш, ако си сипеш една чаша вино и можеш да я изпиеш контролирано, ако... Имаш свободната воля.

НАЗДРАВЕ!



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 25.12.14 06:29.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 25.12.14 06:36.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 25.12.14 06:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 25.12.14 06:46.



Тема Re: Който търси намиранови [re: Sandu62]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано25.12.14 23:54



Мерси, честито Рождество Христово и на теб, Сандо!

Разликата между вярващия и лудия е, че първият говори на Бог, а вторият чува Бог да му говори. Така че ще трябва да те разочаровам - не ти нося директно послание от Него, но вярвам, че Той знае какво си и що си и ти дава предизвикателства и подкрепи според това, което е най-добро за теб и израстването ти. Включително и предизивикателството на АА и изпитанието да устоиш на груповия натиск и да излезеш чист, без да се върнеш към пиянството и без да се осектантиш до гуша, до момента, в който ще ти е толкова празно и безсмислено, че ще ти е все едно дали си трезвен или мъртъв. От тази клопка самият аз избягах овреме; благодаря на Бога за което.

Трезвена и ползотворна нова година ти пожелавам.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Който търси намиранови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор шаляляля (новак)
Публикувано26.12.14 18:21



Аз понеже не съм се вътрила ни трайно, ни никога в АА, по простата причина, че не съм алкохоличка, нямам проблем да ти кажа какво мисля за теб. Ти си типичен алкохолик, който се чуди как да прехвърли вината и отговорността за всичко, свързано с теб самия, върху другите. И се опитва да се самоубеди, че не е алкохолик, и знае и може всичко сам. Аз мога да пия умерено, мога и да злоупотребявам, мога и и да не пия изобщо, аз имам пълен контрол и свобода по отношение на алкохола. Защото не съм алкохоличка. Ти си имал абстиненция, значи организмът ти е станал зависим от алкохола. Доколкото знам все още не е измислен начин зависимостта да се излекува. Ако ти не можеш да спреш да пиеш изцяло, не можеш да злоупотребяваш с алкохола, значи си загубил контрола върху пиенето си. Следователно не си бивш aлкохолик, а настоящ.



Тема Re: Който търси намиранови [re: шаляляля]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано28.12.14 16:01



Ето, за разлика от АА-членовете, аз съм окей с обстоятелството, че не си алкохоличка и даваш акъл за алкохолизма. Убеден съм, че и неизживявали проблема хора могат да имат ценни наблюдения и информация за него. Това с което обаче не съм окей при твоето мнение е, че се опитваш да даваш психиатрична диагноза. Което е тъпо. Не само в този клуб, а изобщо е тъпо.

Това за физическата зависимост са оправдания на алкохолици, че алкохолизмът не зависи от волята и безволието им. След отминаването на острите абстинентни симптоми всичко зависи от волята и режима, който човек си наложи. Все още, когато ми е нервно или ядосано, или пък просто скучно, ми минава мисълта да се натряскам до козирката, пък да става каквото ще. И си спомням началния период на справянето ми с алкохолната зависимост по принципите на АА - с пълно въздържание, изповедно плямпане пред групата и с многократни "пробиви", за които винаги си имах оправданието, че ето, аз съм алкохолик, физически зависим и не мога по своя воля да спра да пия. Глупости на търкалета! Това са само оправдания да направиш нещо, от което знаеш, че веднага ще ти стане по-готино, а после ще ти бъде по-гадно от преди. Това е въпрос на самоконтрол, а не на физическа зависимост. Убеден съм, че алкохолизмът, или както сега официално се назовава - "алкохолната зависимост", е толкова болест, колкото мързелът и лакомията. Демек, никаква болест не е, а липса на самоконтрол и самодисциплина.

Ама знаеш ли колко е трудно, ако си пил от сутрин до вечер в продължение на десетилетие, да минеш на умерено пиене? Да, знам, супер трудно и мъчително е, но не е по-трудно от това да спреш да пиеш напълно или да се разболееш от тежка болест или да загубиш любим човек. Особено от последните две е много по-леко и лесно. Това е животът - има и гадни моменти, при които ти се иска да се върнеш в майчината утроба или изобщо да не си се раждал.

Да не пиеш и глътка няколко години не е особено постижение. Затова ми се струва странен, патетичен и ненужен ентусиазмът на честитенето на "рождени дни от моя нов живот" и прочее АА-лафове. Не мога да кажа, че напълно съм се отървал от алкохолизма си, но не мога да кажа и че още съм алкохолик. Просто няма да е вярно, защото това не е въпрос на всичко или нищо, а е въпрос на степени на зависимост. И, да, действително ако днес или утре си наруша принципа за не повече от чаша вино на вечер и се напия до козирката, ще ми чисто физически много по-гадно отколкото на повечето хора, които не са били алкохолно зависими. Това е очевидно от досега написаното от мен и изобщо не го крия и не се самозаблуждавам, че алкохолната ми зависимост не е оставила трайна следа в живота ми. Но и аз, като повечето от по-съвестните членове на АА, се поздравявам с постигнатия от мен самоконтрол не само по отношение на пиенето, а и на други неща свързани с учене, бачкане, взаимоотношения, поемане на отговорности и пр., които неща преди съм замитал под килима или удавял в пиячка. Така че има много полезни неща, които научих от АА и от конкретни хора, които съм срещал там. И това за егоизма и егоцентризма на алкохолика, за които непрестанно се говори в АА, е супер вярно нещо. Ама то си е вярно и за повечето останали хора неалкохолици.

Както вече няколко пъти подчертавам, не се обявявам срещу метода на пълното въздържание (бил той в рамките на АА или извън); той може би е най-добрият метод за една голяма част от алкохолно зависимите; но има и други ефективни методи, които са не по-малко подходящи за друга немалка част от алкохолиците.

Весели празници!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Който търси намиранови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор шаляляля (минаващ)
Публикувано28.12.14 21:27



Един страничен човек, който наблюдава отстрани даден проблем, може по-лесно да го види и осмисли в неговата пълна красота. Но въпреки това съвети изключително рядко си позволявам да давам, още по-малко пък на алкохолици. Но задавам въпроси. Защото съм убедена, че ако някой има проблем, какъвто и да е, то най-правилното решение е в него самия. И в такъв случай най-добрият начин да му се помогне е като му се задават правилните въпроси. Напълно наясно съм, че единственият, който може да каже дали си алкохолик или не си, си самият ти. Още по-наясно съм, че аз съм последният човек, на когото ще повярваш като ти казва какъв си. Така че целта на мнението ми не беше нито да ти давам съвети, нито да ти казвам какъв си. А ти самият да си зададеш въпросите. Интересуваме доколко е успешен твоя метод и как си го постигнал.
Това, което ме притеснява в цялата ти тема е, че изказваш негативно мнение за една възможност като АА, а не даваш никаква конкретна алтернатива. Нали разбираш, че доводът АА са еди какви са, не е доказателство, че твоят метод е работещ. Как успя да се справиш със себе си и да направиш нещо, което за болшинството е явно непостижимо? Но давай конкретно, че иначе става малко "Абе аз знам как, ама няма да ви кажа".
Зависимостта е официално призната за болест от медицината. Убежденията ти, че не е, на какво основание са?

Редактирано от шаляляля на 28.12.14 21:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.