Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Още за абстинентните симптоми  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.03.15 17:22



Досега, разсъждавайки и споделяйки тук защо не съм фен на АА и на стратегиите на пълното въздържателство, поставях рязка разграничителна линия между справянето с абстинентните сиптоми, от една страна, и поддържането на трезвост, от друга. С други думи, мислех нещата така, все едно поддържането на трезвост няма нищо общо с начина на преодоляване на абстинентните симптоми. Но това не е баш така, особено от гл.т. на АА идеологията.

Питайте някой стар заек от движението, как, ако сега някой е в абстиненция, да се справи с най-тежките симптоми (виене на свят, припадъци, внезапно ускоряване на пулса и вдигане на кръвното, респективно, болка в гръдната област, обилно изпотяване, чувство за наближаваща гибел и т.н.), преди да премине към повседневно следване на "Програмата". Той/тя ще ви отговори всичко друго, но не и да продължите да консумирате алкохол с постепенно намаляване на количествата и разреждане на периодите на консумация. Това е друга характерна и много подвеждаща и вредна особеност на АА движението, на която досега не съм обръщал внимание.

При внезапно спиране на алкохола, без медикаментозно заместване (с бензодиазепини и пр.), алкохоликът може да се гътне, или в по-добрия случай, да преживее невероятен абстинентен ад. И точно това, явно или подмолно, цели този принцип на АА за внезапно спиране на консумацията. Тук АА е в хармонията с лекарската задруга, която има интерес от това да проповядва медикаментозното си заместително лечение и да заглушава здравия многовековен разум за постепенно намаляващото пиене.

Приницпът е "По-добре мри, но алкохол не близвай!" Той цели на индивида и на потенциалните му подражатели да се даде болезнен урок: Виждаш ли какво се случва, когато пиеш!

Докато всъщност онова кофти, което се случва, е когато съответният човек НЕ пие!

И той/тя в повечето случаи се връщат към пиенето; към многото пиене. И АА сектантите сочат назидателно: Виждате ли, или пие, или не пие, няма средно положение! Заглушавайки здравия разум на Средния път, посланието към тежките пиячи защо и как да намялят пиенето, запазвайки индивидуалността си и личното си достойство, без да стават жертви на клиники, меркантилни доктори, публични резили и досадни секти за взаимопомощ.

Още по-темата за онези, които четат английски - великолепна статия, излагаща всичко кратко и ясно:



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано03.03.15 20:46



''При внезапно спиране на алкохола, без медикаментозно заместване (с бензодиазепини и пр.), алкохоликът може да се гътне, или в по-добрия случай, да преживее невероятен абстинентен ад. ''
Кви ги пишеш ,бе братчед.Ми аз що не се гътнах ,или не преживях абстинентен ад -а? Излязох от триседмичен запой и потърсих помощ от АА. Веднага започнах да ходя на сбирки и да правя едни простички действия по Програмата на АА и спрях да пия. Вече съм така над четири години и се чувствам ок. Духовната Програма заема мястото на алкохола.
И не съм само аз .много идват и веднага спират ,па не са умрели ,нито са били в ада ,докато спрат.Били сме в ада ,докато сме пиели.
Това дето го пишеш може и да се отнася за тежкия пияч ,но за тежкия алкохолик не важи. Какъв среден път ,какво постепенно спиране на пиенето ,ми нали само 100 грама ми трябват и не можеш да ме спреш десет дена ,бе брато. Нанайси феродо . Нали като пиина и 50 грама и ми се отключва алергията и ме пиши бегал. Ни ще вдена Програма ,нито пък ще ме интересува нещо освен да се наливам. Камо ли да ида на сбирка.
Ми то в АА е пълно с такива като теб ,дето тръбят на новодошлите тежки алкохолици-забележи тежки алкохолици ,а не тежки пиячи ,че могат да си пият умерено ,че могат без сбирки и ,че могат без Програма. По този начин направо ги убиват ,точно по същия начин ,както ти им вредиш в момента с писанията си. Само Господ знае колко страдащи алкохолици си отказал с писанията си да потърсят помощ в АА и така си им отнел възможността да се възстановят.
Но да знаеш ,че има видов ден за всеки. Всеки ще отговаря рано ,или късно за всяка казана и написана дума. Баш това ,което говорим и правим ни се връща ,та да видим какво сме причинили на другите.

Редактирано от goro.66 на 03.03.15 20:56.



Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: goro.66]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано04.03.15 02:02



Няма само една истина за преодоляването на алкохолната зависимост, защото няма само един тип алкохолна зависимост. За моя тип зависимост най-добра работа свърши постепенното намаляване до степен, до която мога да реша дали изобщо да не близвам алкохол или да пия, примерно, два-три пъти на седмица по една бира. Много добре - "отвътре", така да се каже - познавам чувството на ненаситна жажда след първото пиене, особено ако на човек в този момент му е много терсене или много радостно. Това чувство се преодолява постепенно, със себетрениране. Но, разбира се, непрекъснатото повтаряне и интензивното себеубеждаване, че е невъзможно алкохоликът да пие умерено, не е най-добрият старт за поемането по пътя на това себетрениране. Слушал съм много истории за интелигентни, работещи, семейни хора, които са се заричали повече да не близват и капка и след това, в един прекрасен момент, се правят на бидони и лежат по клиники; и после пак се заричат да не близват и капка. За подобни случаи, а и за всички онези, които не искат да рискуват да последват съдбата им, най-удачно (вкл. най-здравословно!) е да предприемат стъпки за постепенно намаляване на пиенето и преминаване към консумиране на по-малки дози, през по-големи интервали. Резките спирания и започвания са много по-вредни за мозъка и черния дроб отлколкото равномерната, разредена като количество и интервали, умерена консумация. Без категорични присъди и клетви, със здрав разум и постепенно намаляваща консумация, човек си връща контрола не само над себе си, но и над пиенето. Той престава да се себевъзприема превратно ту като герой, ту като нищожество и започва да се вижда като нормален човек със силни и слаби страни. Освен това, той престава да възприема алкохола ту като спасител, ту като сатана и започва да го вижда като нормално седативно вещество с полезни и вредни ефекти според количеството и начина на консумация. Съжалявам, че не винаги успявам да съблюдавам фамилиарния и диалектен жаргон на този клуб, но вярвам, че се изразявам достатъчно ясно и разбираемо поне за онези, които не само за пиенето, но по принцип в живота не са склонни към предоверяване на "всичко или нищо" мантрите и са по-склонни към инвестиране в умерени, реалистични и предвидими резултати, съобразени с изходните им ресурси. Който успява да не пие и му е добре, нека продължава в същия дух с духовна и групова подкрепа. Който обаче многократно се е провалял в опитите си да спира изведнъж и завинаги, си заслужава да пробва пътя на постепенното намаляване до пълно спиране или до контролирано умерено пиене.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.03.15 07:26



"Който обаче многократно се е провалял в опитите си да спира изведнъж и завинаги, си заслужава да пробва пътя на постепенното намаляване до пълно спиране или до контролирано умерено пиене."

Човек, виж сега, предлагам ти, две прости неща/ама, ако искаш ги прави/, щото имаме свободната воля. Да приемем, че не своеволничим, а имамаме свободната воля да бъде Неговата воля, щото има Бог. Да опитаме да се срещнем с теб в точката, че има Бог. Кой Бог, какъв Бог, моят Бог, твоят Бог, неговият Бог... Да се срещнем в точката - има Бог. Та, предлагам ти:1. Когато имаш нужда, продължавай да споделяш тук каквото поискаш и както го поискаш. Егоист си падам

, на мен ми е полезно, когато ти чета постовете. 2. Що не опиташ да създадеш една група от хора, с които да правите точно това, което съм поставил в началото в кавички. Ето на, имаш идея, твоя идея, следваш я, живееш радостен живот, живееш смислен живот... И всичко това, обединено от идеята в кавичките, твоята идея в група от хора, които следват тази идея. Опитай бе, човек. Знаеш ли на колко хора ще помогнеш, ако направиш такава група - постепенно ще им помагаш и пак постепенно ще спират да пият и в един момент:"О, Небеса! О, Чудеса!" Ставате милиони, чиято цел и смисъл на живота е "пълното спиране на пиене или контролирано умерено пиене." Виж, каква блестяща идея! Ами, осъществи я. Бог, може би, точно това има за теб! Предстви си го само! Помечтай! Толкова е хубаво човек да мечтае!Водиш милиони, които се събуждат радостни, щото вече могат да пият, хем контролирано, хем умерено;пият сутрешното си кафе и умират от радост, че след пет часа ще могат да изпият контролирано една мастика в обедната почивка и няма да им личи и ще лапнат една дъвка, за да не вонят на колегите си в работата;споделено се влюбват и пак радостни, че ще могат да направят пълно чувството на влюбване в допълнение с една изпита, хем умерена, хем контролирана троянска сливова ракийка;вземат заплата и пак радостни, щото вече няма да я изпукат цялата, ами умерено и контролирано ще изпукат само десет лева от нея за две малки отлежали и качествени уискита "Джони Уокър", например - пешеходецът, които с умерена крачка крачи и контролира не само грамовете алкохол, ами всичко, всичко!Правят секс и пак радостни, щото в допълнение на n - секундният оргазъм ще могат хем умерено, хем контролирано да изпият една чаша искрящо и пенливо вино, не шампанско, пенливо вино, щото твърде е възможно да са изпукали заплатата в умерени и контролирани игри, забави и закачки преди да дойде моментът да им се прииска да правят секс, щото другите правят секс, а пък те всъщност се бъхтят от сутрин до вечер да пият умерено и контролирано и въобще не им е до секс, ама, нали другите правят секс и те "Барабар Петко с мъжете" и те ще правят...Виж, колко е прекрасно всичко!Направи го бе, човек. Не Го дръж твоят Бог, затворен от корица до корица в Библията. Хубаво, споделяй тук, ама вземи и направи нещо във видимото. Те, наистина, "истинските неща са невидими за очите", ама яз съм човек, не съм светец...Ще дойда, ще видя/алкохолик съм, окото ми е ненаситно да знаеш/, може да ми хареса, да ви се доверя и да напусна АА. Нищо не е завинаги. Всъщност има неща, които са завинаги, но те не са по моите човешки сили...

Успех!.

Щото, нали така завършваш - "Ако Господ не съгради дома, нпразно се трудят зидарите."


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 04.03.15 07:27.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 04.03.15 07:38.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 04.03.15 07:40.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 04.03.15 07:41.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 04.03.15 07:42.



Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: Sandu62]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано04.03.15 19:44



Хаха, мерси за искреното пожелание да следвам мечтите си! Въпросът е, че аз вече осъществих една такава - да поема контрол върху вредния си свръхпиячески навик и да го неутрализирам, освобождавайки място за по-градивни и ползтотворни. И съм предоволен от себе си поради тази причина, която, съзнавам, на много хора би се строила твърде банална и незначителна причина за радост и доволство. Освен това, имам да свърша една-две други по-егоистични житейски задачи преди да се заема с алтруистичната кауза по организиране на дружество на умерените пиячи в нашенско. Но принципно идеята ми допада, има бъдеще в нея. Пък, дай Боже, дори преди реализирането й, проблемни пиячи близки до моя случай, да се заинтересуват он-лайн от алтернативите на АА програмата и ако не от моите постинги, поне да потърсят информация от наличните англоезични интернет ресурси, посветени на умереното/ контролирано пиене и спиране на пиенето. Вярвам в егоистичния здрав разум на повечето хора и затова съм убеден, че не съм единственият българин, за който намаляващото отказване и/или умереното поддържане би се оказало най-ефективният - и в краткосрочен, и в дългосрочен план - метод за справяне с алкохолната зависимост. Трезвена и хубава седмица ти пожелавам!



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Я дай малко по-кротко.... нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.03.15 23:18



Дали си алкохолик-не зная. Дали си просто човек,който иска да намери някакво по-специялно отношение-също не зная.Но като те гледам колко тъпо и упорито се опитваш да наложиш нещо,за което си нямаш и на идея пред хора,които са си пропиляли целия живот в напразни,безконечни опити да направят невъзможното,вземам да си мисля,че също така си и луд за връзване.....
Кой ти даде правото да казваш кой алкохолик как може да пие,да контролира изпития алкохол,как можело да го прави по малко и тн и тн,та като някаква гротескна добавка ми слагаш и "бог"? Като пише за Бог имаш ли си също така някаква представа за Него,или също така,както и с алкохолизма просто се опитваш да направиш впечатление пред хора,които биха могли евентуално да се впетатлят от поредните простотии писане от кого ли не в дира?!!! Това,че евентуално също може да си прочел някоя глава от Библията дали евентуално ти дава правото да ръсиш мозъки от такава висота,все едно,че това ти е дадено наистина от твоя "бог"?..
Просто ще споделя при мене за какво става дума като ще се постарая наистина това да бъде семпло стараейки се да не се меря с твоя ти "бог".
Почнах да пия преди 36 години постоянно алкохол.
Спрях да пия алкохол преди 29 години.
Тръгнах редовно по психиатри,лудници,болници,психолози,ексрасенси и други специалисти преди 24 години.
Три пъти съм бил в алкохолна кома.
Доста пъти съм висял по отрезвителните.
Няколко пъти се опитвах да се трепя,но слава Богу не успях.
Загубих си перфектната служба,която беше едно от най-скъпите неща в живота ми.
Загубих си прекрасното семейство и деца.
Загубих си здравето,като накрая се молех вечерта със сълзи на очите сутринта да не се събудя.
Не можех да работя,не можех да излизам от къщи навън,просто се исках да живея повече...
Това беше до преди Бог/както си Го разбирам/ да ми прати буквално Анонимни Алкохолици у дома преди да бях направил нещо наистина непоправимо след поредния си запой през 2006 година.
Сега съм трезвен повече от седем години благодарени отново на Бог както Го разбирам и когото намерих действайки по програмата за възстановяне от алкохолизма в АА.
Колкото и да ми е трудно на моменти не бих сменил и най-лошите си дни сега за най-"добрите" когато пиех и вършех постоянно дивотии,за които дори и не предполагах да мога да натворя...
Та тук отново искам да те попитам-след като можеш да си пиеш контролирано,след като това явно не ти е проблем,а просто си търсиш някой да си начеш ЕГОТО,защо просто не вземеш да си пишеш нещо квото ти падне,но без да се изкарваш на "КОМПЕТЕНТЕН" за нещо,за което наистина си нямаш на идея. И не само,че си правиш вятър на себе си,но по този начин мътейки главите на хората,коити биха могли да се спасят ако се постараят да чуят,ти отново се опитваш да се направиш или на "бог" или на някакъв си негов "посланик".
Я се спри да навираш своя си "бог" пред когото и да е,тъй като ти наистина си нямаш и на идея къде се навираш,какво вършиш и то без никакво значение,че тук всеки може да си пише каквото му падне.....
А освен това имай в предвид,че колкото и да ми се правиш на не зная какъв вярващ или не,то доста по-лесно е да се види "КАКВИ СА ПЛОДОВЕТЕ" отколкото какви пише,че трябвало да бъдат. Освен тебе имай в предвид,че има доста хора тук освен тебе,които също биха могли да споделят твоята вяра или религия или каквото и да било,така че карай я малко по-кротко и не се изказвай напълно непотготвен за неща както писах за които си нямаш и на идея и то когато около нас в този момент умират доста наши събратя и някои от тях поради "добрата и правилна информираност относно алкохолизма".....


Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 04.03.15 23:22.



Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nideks (непознат)
Публикувано05.03.15 11:18



Ще отговоря в твой стил ХАХА!Точно това мислене, мен лично ме караше да си пия и да си мисля,че ще се оправя с постепенното намаляване на алкохола,пълната илюзия.Докато не оставих назад в миналото си, това АЗ АЗ АЗ!Вярвай в егоистичния си здрав разум,дано ти помага!"Би се оказало",ми се струва доста неясно в бъдеще време,само мое мнение!Е аз повярвах в АА и в моя Бог,така както аз си го разбирам и това ми връща здравия разум сега,и ако започна да вярвам в "егоистичния си здрав разум"бедна ти е фантазията.......мое мнение,дано срещнеш подръжници!Това последното с пожелание за трезва седмица е супер,пожелавам ти я от сърце и на теб! Да цитираш цитати от библията е добре,но само ако вярваш и четеш словото,мое мнение! Успех ти желая!



Тема Аз очевидно съм най-спокойния човек в тази теманови [re: stefko_aa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.03.15 11:19



Тоест, накратко, през всичките тези години нито веднъж НЕ си пробвал методите на постепенното спиране и/или поддържането с контролирано умерено пиене, преживял си много кофти моменти и затова си сигурен, че горните не работят и са вредни. Демонстрираш един типичен защитен механизъм на пост-фактум биографична рационализация, който се състои в това, с всички сили и средства да се стремиш да оправдаеш смислеността на досегашния си житейски път и лични избори в него, за да се предпазиш от смислов и личностен разпад, дори с цената на отричането на здравия разум и методите, чрез които по всяка вероятност си щял бързо и лесно да се откажеш от алкохолния порок, преди да ти съдаде големите и необратими проблемации. Това е типично за дългогодишните членове на АА и повтарящите им се биографични разкази - те винаги все едно са герои, които не биха били толкова готини, ако не бяха минали през гериоическия епос на алкохолните перипетии и героичното им преодоляване. Не ни трябват лесни методи, защото трудното, травматично и продължително отказване в АА, което беляза целия ни живот, ни направи готините хора, които сме сега. Това е вашето мислене и то е далеч от здравия разум.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: nideks]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.03.15 11:24



Благодаря ти за пожеланията! За мен АА не беше решение, за теб може да е. За Его-то съм съгласен с теб и с АА - трябва да се обуздае. Но не това видях в АА, а само някакви упражнения по полиприкрито фукане какви герои са, защото са били безволеви алкохолици и сега какви герои са, защото са безволеви следовници на парарелигиозна организация за взаимопомощ. Съжалявам, но това е искреното ми впечатление, а не просто абстракнто мнение. Всичко добро!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Още за абстинентните симптоминови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.03.15 16:48



Той/тя ще ви отговори всичко друго, но не и да продължите да консумирате алкохол с постепенно намаляване на количествата и разреждане на периодите на консумация.
не зная дали е на Програмата на АА, но определено друг начин няма защото постепенното спиране не е приложимо към алкохолно зависимите за разлика от други зависимости- никотин, кофеин. Една особеност която важи и за определени наркотици.

При внезапно спиране на алкохола, без медикаментозно заместване (с бензодиазепини и пр.),
По това не мога да се изкажа защото не съм замествала / имам негативно отношение към тези медикаменти дори по- лошо от алкохола/, но абстиненцията никак не е добро нещо. За мен по- добро от заместване с медикаменти.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.