Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Към критиката на сухия алкохолизъмнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Alone911 (I want)
Публикувано30.11.14 18:23



Тук АА няма нищо общо.
Този който може да пие умерено/ за всеки е доста относително/ да кажем нормално нека да си пие, но провалиш ли се един път е хубаво да не рискуваш, а имаш ли алкохолик в семейството е най- добре въобще да не пробваш.

Аз съм от последните и нямам нужда от експерименти. По- добре е да си умра глупава и като анонимен алкохолик отколкото като известен пияница.
Вече съм и на 51 години, та разчитам вече на придобития си опит, пък и дойде времето когато вече е наложително да свърша доста неща и време за поправка няма.



Тема Re: Към критиката на сухия алкохолизъмнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано30.11.14 18:47



Absinthe Ducrosfils, през тези първи една-две седмици обикновено (поне при мен беше така) алкохолът се спира под лекарско наблюдение - не се спира рязко, а първо се намаляват количествата, след това се минава на специална диета с много течности, лекарства, витамини и т.н. Иначе човек действително, ако е тежък случай, може да полудее.
Колкото до пиенето отвреме-навреме и в малки количества... Ами аз вече - след години непиене - чисто и просто не мога да разбера защо, аджеба, е толкова важно да се пие пък непременно. Половината ми приятели не пият изобщо без някога да са злоупотребявали. Да, съгласна съм, че чаша вино е полезна за сърцето, но и суровите ядки са полезни за сърцето. Нещо повече: трудно схващам защо на някой, който твърди, че не е алкохолик, му е от такава съществена важност да пие, че дори сондира мнения по форумите. Ми да ти е сладко, приятелю! След като ти понася и си си намерил мярката, значи това е твоят начин. Мен обаче ме е страх. Представи си човек, който някога се е тровил с гъби. Колкото и да му обясняваш, че тези точно са култивирани, няма да близне.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано01.12.14 00:11



но догмите на АА, ако се спазват стриктно, ми намирисват на протестантско анти-литургично сектантство.

Явно принципите на АА те засягат лично, не си съгласен с тях. Твърдиш че си православен християнин който му се иска алкохолиците да си пийват по малко винце за ритуала само. Твоя Бог е по голяма работа от нашия Бог също казваш без да знаеш Кой е нашия Бог. В Кой Бог вярвам аз например.
В Библията пише:
- Ще наследят Божието царство тези които изпълняват волята на Отца Ми. А не тези които пият от време на време по малко винце за възпоминание на на Сина.
Също Исус казва ето пийте вино то е моята кръв....така ще си спомняте за мен. (цитирам по памет)
Но това ли са неговите заповеди да пият хората винце с лебец. Заповедите му са две и ти със сложното име можеш да ги кажеш ако си чел и разбрал библията. И най вече ако изпълняваш волята Му.
Имам няколко въпроса към тебе както ти имаш към АА. Кои са двете заповеди на Исус Христос? Кой осъди Исус Христос на смърт? И ти от къде знаеш аджеба каква е волята на Бог за алкохолиците, че да твърдиш, че не е правилно да не се изпълнява ритуала с винцето? В пиенето на винце ли е част от изпълняването на заповедите или изпълняването на волята Му за всеки човек или всеки човек си има път който му е определен от Живия Бог.
По плодовете ще ги познаете.
И аз да кажа нещо мъдро накрая.





Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: maharadjata1]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.12.14 00:29



.



Тема Re: Към критиката на сухия алкохолизъмнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.12.14 06:46



От Матея, глава 23.

1.Тогава Исус продума на народа и учениците Си, казвайки:

2. "На Мойсеевото седалище седят книжниците и фарисееите;

3. затова всичко, що ви заръчат, правете и пазете, но според делата им не постъпвайте; понеже говорят, а не вършат.

4. Защото свързват тежки и непоносими бремета и ги налагат върху плещите на хората; а сами те не искат с пръста си да ги помръднат.

5. Но вършат всичките си дела, за да ги виждат човеците; защото разширяват филактериите си и правят големи полите на дрехите си.

6. и обичат първото място при угощенията и първите столове в синагогите.

7. и поздравите по пазарите, и да се наричат от човеците учители.

8. Но вие недейте се нарича учители; Защото Един е вашият Учител, а вие всички сте братя.

9. И никога на Земята недейте нарича отец свой; защото Един е вашият Отец, небесният.

10. Недейте се нарича нито наставници; Защото Един е вашият Наставник, Христос.

11. А по - големият между вас нека ви бъде служител.

12. Но който възвишава себе си, ще се смири; и който смирява себе си, ще се възвиси.

13. Но горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! Защото затваряте небесното царство пред човеците; понеже сами вие не влизате, нито влизащите оставяте да влязат. "



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 10:28



Човека бърка здраво религия, вяра и догма, но това е друг въпрос.


За мен пък религията е корена на всички злини.
Без значение каква.
Единственно източните духовни практики се стремят да са настрани от догмите.
Даоизъм,Ошо.
Но хората са прави тук,не си болен от болестта и нищо не знаеш.
Аз за себе си съм решил..в този живот,по възможност не искам никога повече да докосвам алкохол.
Нито съм кой знае колко религиозен,нито пък антирелигиозен..впрочем така и не мога да повярвам на 100пр на никоя теория за произхода.
Знам че няма как да сме сами във вселената просто.
Бях решил да не пиша тук повече в дира,но темата ме провокира.
Преди година ,точно преди коледа тежко бяхме прегазени от семейство ревностни дъновисти и вегетарианци.
Понеже не пожелаха да направят изключение дори за един единствен път и да ни дадат да си внесем няколко пържоли и кюфтета у тях в дома им.
Имали над 20 год традиция у тях убито същество да не прекрачва прага им.
Заради лошата карма,енергия,чакрите,аурите и пр..
Съжалявам много,че сме били толкова толерантни към тях,и накрая ни се изсраха със самосвал лайна върху главите.
Понеже само тяхна истина била важна.
Тях все никой не ги толерирал и не се съобразявал с тях.
Не се карахме,но мъжа ми изрисува колата със полови органи близо 5,6 месеца по-късно,понеже не се наведохме този път пак ние да търсим помирението.
А два месеца след коледа пък ми надупчи и двете гуми отляво на колата.
Която за лош късмет бях купил от него,и вече отдавна я продадох и е история.
От тези случки насам,някой заговори ли ми за религия,догми,учения и пр..по-надалеч от мен.
Духовен човек съм,ама кукувици около себе си не искам да имам.
Нито пък селски бекове.
Та..този вегетариански догматически елемент винаги чакаше на него да се угажда,на тях,те да усещат чуждата съобразителност..при тях даване нямаше.
Или ако е имало,винаги беше със кантара.
На кой колко,пък другия дали е оценил..пък защо сега аз толкова направих..пък той толкова не се усеща какво правя за него.
Ще ми се днес ако го видя да му кажа-алоооо,ти си срам за цялото Дъновистко братстсво,на вашата секта на кукувици и бленуващи за 6тата раса.
Но каквото и да му кажа може да дойде я да ми изпотроши стъклата,я нещо друго.
Фанатизма не вирее в гората,той е здраво вкопчен в човешката раса.
Това я отличава от животните.
Фанатизма на доктрините..бях започнал книга,след случая с тези(духовни) вегетарианци,публикуващи клипове от ю туб на умиращи животни из кланници.
Клипове от които всеки месоядец би повърнал.
Сякаш обвиняват целия месояден свят че убива ежеминутно,ежечасово.
Незнам но това е болестно състояние явно..някаква мания или шизофрения.
Вечно плачещото братство.
За правдини...
Та религията и ученията за мен са опиум за слабите,за масата хора без собственно мнение и индивидуализъм.
Които вдигат крак да ги подковат,както коня вдига крак при ковача.
С риск да бъда нападнат,но мисля че средата,златната среда във всичко му е майката.
Да не можеш да пиеш по някаква причина е болест или алергия..донякъде е избор,но с цел опазването на живота и разсъдъка.
Останалото са догми,попонтиране(религиите и ученията)..жажда за статут и признание.
Тия вегетарианците така си мислеха...че така са по-забележими в очите на обществото,по-издигнати.
Може да се каже и за религия и за обратни..,няма голяма разлика..статут някакъв?!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 10:35



С ЕДНА СТАВАТ ДВЕ..ОЩЕ ПО-ДОБРЕ..ПОСЛЕ ЛЕСНО СТАВАТ ТРИ..ПОСЛЕ ЧЕТРИ..ПЕТ Е ДОБРЕ..АЛА ШЕСТ Е ПО-ДОБРЕ..СЕДМАТА ВЪРВИ..ГРОЗДАНКА КЪРКАМ ДО ЗОРИ..


Сори за капса.
Това е (контролираното) пиене,при алкохолика.
Автора на темата,просто не разбира проблема.
Ех..как искам в този живот да мога да пия двеста грама и да ходя да си легна като всички нормални хора...

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Lord Vader]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 10:54



Браво.
Значи никога не съм бил религиозен.
Понеже ненавиждам подтисничеството.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: memi2011]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 11:01



Аз също не съм член на АА,макар че бях за близо 6 месеца,но по мои си причини предпочетох сам да измина пътя.
И това ме направи по-силен,надявам се.
Както и никога не съм бил религиозен.
Впрочем мразя религииите,понеже са корена на злините в този свят.
Същото може да се каже и за политиката и световния ред.
Така че не си сама,двама сме.
Сигурен съм че има и още независими хора.
Всеки да прави каквото сметне за добре,но да не ми вменява идеи,доктрини,догми,постулати.
Това е моята дефиниция и мото.
Понеже аз никому нищо не вменявам.
Който иска да е зависим и да следва писания в книги,негов си проблем.
Ако това му помага,не ми вреди или пречи.
Ако обаче се опитва да ми доказва на всяка цена неговата велика истина..просто да забрави.
Духовността е вселенска,религията е пагубна за човешката раса.
Особенно на ония насилствениите ислямисти и джихадистите.
Има нещо извратено в тях..напомнят ми на едни вегетарианци за които всичко е на всяка цена..да докажат правотата си.
Дънов това,Дънов онова...
А бе къде са главите ви?
Или мислите със главата на оня белокосия брадел?



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.12.14 11:11



"Духовността е вселенска,религията е пагубна за човешката раса."

Това ти го казваш. Нали? Хайде, моля те, направи справка, където и когато пожелаеш, за да разбереш какво е "религия" и какво е "духовност"? Има ли разлика, няма ли разлика и ако има...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.