Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: alisalisa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано02.01.15 20:36



Хаха, даже си пропуснала рубриката от МКБ-10, която конкретно касае интересуващата този клуб тематика - F10 - "(Психични и поведенчески) разстройства вследстиве употреба на алкохол". И най-вече F10.2 - "Синдром на (алкохолна) зависимост". Това е съвременната официално приета нозологична единица, която се припокрива до голяма степен с вече считаното за архаично "алкохолизъм". Но там подходът е описателен и не се посочват различните теории за алкохолизма и различните възможни терапевтични методи за това - забележи! - НЕ заболяване, а за този психичен и поведенчески синдром.

С нетърпение чакам да ми дадете следващ урок по въпроса, д-р Лиса.



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано02.01.15 21:35



НЕ заболяване, а за този психичен и поведенчески синдром.

Бах тоя поведенчески синдром, дето ти прави черния дроб на джвакулник.
Примерно.



Я ми кажи, като си се открехнал на поведенчески синдроми с религиозни симптоми, защо хойкането по чужди булки е забранителна заповед? То си е физиологичен мерак и съвсем здравословен секс. Нито вреди на здравето, даже напротив, обаче примерните христиени са длъжни да се покаят дълбоко, да си разкъсат ризата и да си посипят главите с пепел, после да обещаят, че повече няма да правят така, после да си изтърпят епитимията, яко пости и няколкостотин молитви, за да им бъде разрешен достъпът до винената попарка.

Кому е нужно цялото това промиване на мозъка със съмнителна цел?



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано03.01.15 09:13



"... НЕ заболяване, а за този психичен и поведенчески синдром."

СПИН - синдром за придобита имунна недостатъчност. И в целият свят се знае, че СПИН не е болест, не е заболяване, а синдром! Щото болест, заболяване е архаично. В Световната здравна организация подочули, че на Абсент му звучи архаично, ако нещо е заболяване, болест и затова ей, на - не болест, а синдром. Щото като е синдром, в логиката на Абсент вече не е болест и вкарваме мантрата - "пия контролирано, мога да пия контролирано;алкохолът е слаба отрова, слаба, слаба, слаба, слабааааа.., ами то не е отрова, не е отрова, не отрова, не еееее отровааааа.., контролирано ще се натаралянкам, ще се натаралянкам, натаралянкаааам, натаралянкаааам.., ами аз вече се натаралянках, натаралянках, натаралянкааааах.., и вече ще седна да пиша, да пиша, да пишааааа.., къде да пиша, да пиша, да пишааааа.., ами в dir.bg в клуба на АЗ ще пиша, ще пиша, ще пишааааа..." щото след мантрата вече не съм болен, болен, болееееен.., а синдромен, синдромен, синдромееееен...

Абсент!, синдромен, ама не от психичен и поведенченски синдром, не от СПИН, а от СПУН. След такива мантри, от такива мантри, очевадният резултат е СПУН!!!

Абсент!, в алкохола, във веществото алкохол, в течността алкохол, в химичното съединение C2H5OH, в молекулата C2H5OH, в слабата отрова алкохол - БОЛЕСТ, ЗАБОЛЯВАНЕ, СИНДРОМ и т.н. НЯ - МА!!!Що няма, не ми е работа да те отварям, щото ти си отворен, широко скроен, интелигентен, практикуващ православен християнин, не си луд и защото притежаваш СПУН. А моят спонсор ми каза, че СПУН - а е заразен, като грип, като сифилис, като...И аз понеже съм "сектант", "мантраджосан" и "ритуалджосан" анонимен алкохолик, не мога да не чуя какво ми казва моят спонсор и затова предприемам простото физическо действие, а имено:

Sandu62 напусна дискусията на Абсент - догматът "нито капка". Нали така се изписва, например в скайпа?!

.

Редактирано от Sandu62 на 03.01.15 09:16.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 11:27



Знаеш ли какво значи "синдром"?





Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 12:00



В зависимост от концентрацията и индивидуалната реакция етиловият алкохол е отрова. Без водата / та дори и тя в големи количества/ няма неща което не е отрова или поне не се сещам.

Някога имаше израз, че разликата между лекарство и отрова е в концентрацията. Не точно, защото има и други особености, но за масовостта много точно.
Мисля, че някои хора са си взели полагаемата дажба и е добре повече да не се лакомят. Поне ще спестят "удоволствието" на другите на външен вид да изглеждат като алкохолици.



Тема Синдром и заболяваненови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.01.15 12:45



Ама се изредихте на опашка да ми давате лекции по основни термини. Окей, така да бъде.

По-горе, когато цитирах названията според МКБ-10, уточних, че там подходът, особено към дискусионни псих. разстройства като алкохолизма, е предимно описателен, симптоматологичен, и не обсъжда теориите за евентуалните причини. Най-общо казано, разликата между понятията "синдром" и "заболяване" е, че при първото имаме устойчив набор от едновременно явяващи се симптоми, който набор може да се дължи на една или на различни прични, на разлина етиология, често неидентифицирана, докато при заболяването имаме ясно идентифицирани причини. Напр. при СПИН причината (ХИВ вирусът) е установена едва след като това сътстояние получава официално названието си и затова то носи в името си думата "симптом", макар официално вече да е прието, че е заболяване. Докато при алкохолната зависимост ситуацията не е такава; това е симптом, за чиято причина няма научен консенсус и все още не може да се каже със сигурност каква е конкретната причина или причини (има теории за генетична предразположеност, за невронални увреди, за биохимични дисбаланси, но те все още не са достатъчно еднозначни и консенсусни и не покриват всички случаи на пациенти диагностицирани с този синдром).

Обаче това АА не го приема; те си знаят, защото пророците Бил и Боб са получили директно откровение от Висшата охайовска сила, че алхохолизмът е вид алергично заболяване, чиито проявления се провокират дори и от минимални количества алкохол.

Възможно е АА и другите методи, придържащи се към пълно въздържание, да са подходящи за един вид алкохолици, а не за друг, според причините (все още недоизяснени), които са довели този или онзи вид алкохолици до тежката им зависимост. Но да се говори с пророческа категоричност и полярност (на принципа "всичко или нищо"), че ако си алкохолик единственият начин да се оправиш е да не близваш алкохол и да следваш стриктно принципите на АА, това, прощавай, е сектантско безумие.


Накратко за разликата между понятията "синдром" и "заболяване":




Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 13:54



"Синдром" е съвкупност от симптоми на определено болестно състояние или неща определящи се като отклонение от нормата.
Отделен е въпроса дали "болест" произлиза от "болка" и дали болестите са свързани непременно със болката.
Почти няма болест или синдром чиято причина да не е известна.
Бъркаш "състояние" с "заболяване". Състоянието позволява промяна за разлика от заболяването и определено се приема по- лесно до определен период от време.

Научната терминология на АА преди неизвестно колко години не ми се търси, но определено стигнал ли си до етапа на зависимост, то определено единствения изход е да махнеш веществото. Другото е напълно безсмислено.
Да контролираш една зависимост, дори да си в състояние, е напълно излишно и загуба на време.
Както каза една потребителка по- горе /леля../ "аз мога да пия и да не пия, аз мога и да се напия... и да допълня да сътворя много неща, но ставам оправям въпросите и напред.
Един зависим със синдром, без синдром не може това. Няма начин да бъде излекуван. Точно това са го търсили милиони алкохолици и нито един от тях не го е открил. Тези които са го открили вече не са между живите.

Защо не прочетеш малко за зависимости или достатъчно си прочел и сега търсиш публикации които да доказват противоположното. Лошо е, че не тези които забраняват нещо дори и само на базата на наблюдения са опасни, а точно тези които позволяват с думите "не, не може да бъде". Последните не носят отговорност дори при явни факти защото винаги има нещо с което да се оправдаят.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.01.15 14:14



Ти кажи за прелюбодеянието, че много ми боде очите що праведниците го клеймят толкова.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 14:23



Човекът е бил под влияние на алкохола.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.01.15 17:53



Айде пак да преговорим, дано от третия път фане дикиш. Вече, след хичинайсетия път, дори аз започнах горе-долу да се разбирам какво казвам, ама вие не, та не.



Алкохолната зависимост несъмнено е много зловреден с последствията си синдром, по-зробреден от много заболявания, но все още не може да се обяви еднозначно за заболяване, защото няма идентифицирана една причина или един набор от причини. Твърде възможно е различни хора да демострират сходно съчетание на симптоми на алкохолна зависимост, но по съвсем различни като значимост и съчетание причини, а не както при грипа да имаме поне една сигурна необходима причина - съответния вирус. Следователно не може да се твърди, че има универсален лек или терапия срещу алкохолизма. Има алкохолици и алкохолици. За едните най-добрият метод е пълното въздържание. За другите - контролираната консумация. Не е нужно всички да се придържат към метода, подходящ за единия тип, само от солидарност към хората от този тип за това, че не могат да ползват другия метод. Значи аз от солидарност към невъзможността на някой мой брат или сестра алкохолици да пият контролирано, да се обрека на доживотно пълно въздържание? Или всички нормани пиячи от солидарност към невъзможността на някой човек с вроден чернодробен проблем да спрат вкупом да пият за да не го изкушават!? Това е абсурдна логика, особено ако се генерализира. Аз и всеки нормален човек бих се въздържал да пия няколко пъти пред подобни хора и бих им засвидетелствал по този начин солидарността си, но само като знак на добра воля, демонстриран няколко пъти, но не бих направил от това водещия принцип на живота си. Дай, значи, всички гишета да са високи 60 санта за да можем да сме солидарни с хората в инвалидни колички...

По-здравомислещите членове на АА са наясно с това, но се измъкват с претекста, че този, за който методът на контролираното пиене се е оказал ефективен, никога не е бил истински алкохолик, дори и да е демонстрирал много от критериите за алкохолна зависимост. Но аз не само от енциклопедично любопитство, но и от лично засягащ ме интерес сравних много внимателно диагностичните критерии за "Проблемна употреба на алкохол" (F10.1) и "Синдром на алкохолна зависимост" (F10.2). При първото няма абстиненти симтоми, няма постоянен затруднен контрол върху приема на алкохол (т.е. проблемните пиячи, които не за пристрастени към алкохола могат да пият по малко), няма жертване на други достъпни удоволствия само и само да се напият и пр. и пр. Така че аз за себе си съм сигурен, че след няколкогодишен начален период на проблемн пиячество съм имал и следващ няколкогодишен период на баш алкохолна зависимост, удовлетворяваща критериите на МКБ-10 за такава. Сега, че е имало, има и ще има, много по-тежки и специфични случаи на алкохолизъм от моя, това е ясно, но не виждам защо всички тряба да се поставяме под един знаменател. Има големи вътрешни различия в тази категория. И дано в следващите редакции на справочника да се помисли за по-диференцирани категории и степенуване на алкохолната зависимост. И да си знаем: аз съм алкохолих тип А, ти си тип В, Лиса е тип C (най-прикритите и нелечимите)

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.