Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: До nngv, memi2011, Alone911, Lord Vaderнови [re: dj_veseloto]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано16.12.14 15:58



Групи по италиански модел? Споделете повече, моля.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема "Всичко или нищо"нови [re: stasi123]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано16.12.14 16:28



Вече отговорих на подобни на твоя постинги (посочих, че говоря за онази група хора като мен, които чрез опит и грешка са установили, че могат да пият контролирано и че така се чувстват най-добре; допускам и съществуването на друга група алк зависими, за които е най-добре да се придържат към "нито капка" правилото), затова ще прибавя нещо друго в отговор на твоя.

Дори групите на АА в София, където движението е най-ранно и най-активно, представляват като брой редовни и лоялни членове пренебрежимо малка част от всички алкохолици в града. Причината със сигурност не е само липса на информираност сред алкохолиците за наличие на АА-групи в съответното населено място. Резервираното отношение на повечето психиатри спрямо ефективностт на АА също е показателно. Единиците про-АА психиатри у нас се цитират и споменават повторително от АА като неободимо прфесионално и клинично "рамо" за тяхната несъвсем научна и клинична дейност.

Принципът, че днес вечер си позволявам да пийна едно питие, без да съм задължен да го правя, се оказа благотверен за мен, за разлика от принципът, че днес си забранявам да пийна и глътка алкохол, защото иначе ще се нагълтам пак до безпаментност (въздържателските принципи на АА са вариация на по-общия, супер подвеждащ и непродуктивен принцип "всичко или нищо").

Защо "моят" принцип е по-добър за мен, отколкото този на АА?

Ами защото с времето все по-често се отказвах от това си право за едно вечерно питие и нерядко се случваше (и продължава да се случва) в продължение на няколко дни да не се възползвам от него; т.е. нерядко се случваше в продължение на няколко дни да не пия и глътка алкохол, без това да ме измъчва. Свикнах, че моментите на стрес и тревожност минават както без алкохолна "подкрепа", така и без непрестанни усилия и молитви да я избягвам на всяка цена. Установих, че въздържателските усилия и молитви (по парадоксален на пръв поглед начин) заздравяват, а не отслабват жаждата за алкохол в тревожни ситуации. Докато принципът "едно питие е позволено, но не е задължително" постепенно я отслабва и измества алкохолния метод за релакс на по-задно място сред ежедневните анти-стрес тактики.

Относно призива ти да си мълча относно алтернативите на АА идеологията, защото иначе някой щял да умре от контролирано пиене, ще те помоля първо да го отправиш към дистрибуторите на алкохолни напитки и реклами, които са съвсем легални.

Трезвен и плодотворен ден ти желая!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ronisulivan (непознат )
Публикувано16.12.14 22:07



Точния произход на Абсента не е ясен. Той се появява, след 3890 поста на тема Православие и Християнство. В един слънчев ден, той решава да се занимава с тема на която очевидно е на Вие(Алкохолно зависими). Интересно е защо, и каква е неговата цел? До днес аз запазих хладнокръвие ,но вече не мога.Как бе, бай Абсент се опитваш да препоръчаш на отровен с гъби да си хапне МУХОМОРКИ? Вчера, една дама, която нямам удоволствието да познавам (stasi 123) те помоли следното:" Не го препоръчвай на хората от сърце ти се моля може някой да умре"- става въпрос на контролираното пиене. Ако, си обърнал внимание, ТЯ не те моли за себе си а за другите. Ако това не е Християнско, здраве му кажи. Ти обаче ,явно имаш фекали вместо мозък и продължаваш с твоите глупости, които наистина могат да УБИЯТ НЯКОЙ. Вече ставаме двама ,които ти го казват и МОЛЯ, всички които мислят като нас да ти го напишат.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: ronisulivan]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано17.12.14 06:59



Кой честен човек, който е осъзнал, признал, приел и т.н., че има проблем с пиенето на алкохол ще се занимава с "докторати" на тема "Контролирано пиене"? Единствено и само човек, който е 1. В заблуда е честен и 2.Човек, който е болен от болестта "Алкохолизъм".

Заблудата. Какво друго, ако не заблуда е това - един час/например, както споделя Абсента/ да седя пред чаша с алкохол и да си мисля, само да си измислям, по - точно казано, че щом като пия тази чаша с алкохол в продължение на един час, то аз пия контролирано и вече нямам проблем. Ами какъв по - голям проблем от това да засичам по часовник за колко време я изпивам тази чаша? Аз, ако нямам проблем с тази чаша, за какъв чеп ми е да засичам време?! Толкова други неща бих могъл да направя, вместо да засичам време. Самото отделяне на време в "ЗАНИМАНИЕ" на тема "КОНТРОЛИРАНО ПИЕНЕ" вече говори за един вид ЛУДОСТ.

Отрицанието. Коварността на болестта "Алкохолизъм" се съдържа и в това, да отричам. Отричам в заблудата, че съм честен в идиотското словосъчетание "контролирано пиене". Кой човек, който няма проблем с пиенето, ще му дойде на ума да СИ КОНТРОЛИРА пиенето???!!!От какъв зор да си контролира пиенето, когато човекът знае, без да се напъва да знае/каквото и да значи това без да се напъва/ кога, колко и как да пие и кога да спре/и пак каквото и да значи това/ да пие? И при този човек това не е свързано с каквато и да е форма на осъзнат контрол.

И се започва с "аргументите" в защита на "доктората" "Контролирано пиене":n
на брой психиатри не приемат идеите на АА, в АА има мантри, догмати, в АА има съвсем малко алкохолици на фона на общия брой алкохолици и т.н. и т.н.

И всички "аргументи" в сферата на отрицанието и само един в сферата на "истината" - седи си нашият Абсент пред чаша с алкохол и извършва велика човешка дейност и споделя тази дейност, за да "СПАСЯВА" тази част от човечеството, която има проблем с алкохола, а имено - "конролираното пиене" е "научно доказано". От кого? От Абсента. То е трудно и целият му ник да изпиша. Щото и никът му е научен, сложен, умен...

.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: ronisulivan]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано17.12.14 08:50



Аз се присъединявам.
Принципът на Абсента е пробвам многократно от алкохолно зависими. Тук почти не познавам човек който поне веднъж не го е пробвал.
По тази причина хората като него са си направили извода, че могат да пият контролируемо и го следват / колко успешно и до кога бъдещето ще докаже/. Част от тежките пиячи успяват други се провалят и става по- зле.
За останалите това може да е фатално.

Всъщност много се учудвам на предложението му защото последствията от алкохола са много по- страшни от трезвеността.
Обикновено при такива случаи ставам мнителна.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано17.12.14 09:12



Аз също дълги години съм пила контролируемо / под това разбирам, че мога да пия, но мога и не, мога да изпия 50мл. и да повече не, мога и да се напия/ това ми се е случвало рядко/ и след това месеци да не пия/.
След загубата на контрол не бих се върнала по тази път защото той води до същото. В противен случай означава това което казваш.
Човек или може да пие или не може / тук включвам всичко/.

Аз си мисля, че Абсънт е забелязал нещо обезпокоително в пиенето и затова толкова настойчиво иска да си сравни часовника.

Между другото преди може би 2 години имаше и едно предаване където лекари твърдяха същото. Мисля, че Некой беше пуснал тема за това. Така, че тезата на Абсънт въобще не е нова.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: Sandu62]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано17.12.14 15:12



Браво,точно така.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: ronisulivan]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано17.12.14 21:36



Вие сте една шепа фанатични глашатаи на АА-безалтернативието, които се регистрирате с различни никове, само и само да умножите еднотипните си крясъци срещу един от най-трезвите и здрави разуми, които са навестявали напоследък този клуб. Този, ник, от който сега си писал, има всичко на всичко три мнения; много достоверно, няма що...

Най-авторитетното и представително изследване по отношение съпоставката пълно въздържание с/у контролирано пиене като изход от алкохолизма дава резултат фифти:фифти. Тоест, писъците за безалтернативността на пълното въздържание увисват досадно във въздуха със своята оглушителна едностранчивост.

More than one-third (35.9 percent) of U.S. adults with alcohol dependence (alcoholism) that began more than one year ago are now in full recovery, according to the National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA).

The fully recovered individuals show symptoms of neither alcohol dependence nor alcohol abuse. They either abstain or drink at levels below those known to increase relapse risk. They include roughly equal proportions of abstainers (18.2 percent) and low-risk drinkers (17.7 percent).

The analysis is based on data from the 2001-2002 National Epidemiologic Survey on Alcohol and Related Conditions (NESARC), a project of NIAAA. Based on a representative sample of 43,000 U.S. adults aged 18 years and older, the NESARC is the largest survey ever conducted of the co-occurrence of alcohol and drug use disorders and related psychiatric conditions. The NESARC defines alcohol use disorders and their remission according to the most recent clinical criteria established by the American Psychiatric Association.





По-добре алкохоликът да мине на режим умерено пиене и да го спазва, отлколкото да мине на режим пълно въздържание и да не го спазва.

Само АА-фанатиците биха отрекли тази очевадна истина. Те предпочитат лоялни членове, повтарящи като папгали мантрите на АА, които да умрат от внезапно препиване, отколкото доживели до благополучна старост умерени пиячи, които отричат безалтернативността на пълното въздържание. Ето това е вреден и затъпяващ фанатизъм и няма как да съм му безразличен и симпатизиращ. Истината и индивидуалната свобода ми е най-скъпа.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: ronisulivan]  
Автор ronisulivan (непознат )
Публикувано17.12.14 22:55



Благодаря, на Алоне и Санду за подкрепата и им пожелавам да са здрави и щастливи. Сега да премина към Абсента , за да не тъне в заблуда човека . Алкохолика е човек който е загубил способността, която ти явно имаш - да пие контролирано и умерено . Който може да пие нормално, умерено и контролирано НЕ Е АЛКОХОЛИК . Щом ти го можеш , значи не си такъв . За което се радвам и ти завиждам благородно. Следователно не си компетентен да говориш на тази тема и те моля да се върнеш към темите в които си добър -Православие и Християнство . А ако много държиш да си лафиш с някой, който е на твоето мнение ще ти помогна на драго сърце - във Фейсбук има страница която се казва " ЛИГА НА УМЕРЕНИТЕ " . Там ще имаш широко поле за действие, и ще намериш разбиране . Ти си много интелигентен и начетен и ще си обект на голямо внимание от хората . Нас " глупаците ", " фанатиците" и пр. ни остави да тънем в заблуда и невежие - ние си го заслужаваме , понеже не сме дорасли за теб и твоя интелект. P.S. И да те помоля за една услуга , ако не те затруднявам . Явно разполагаш с достоверна информация за броя на членовете на АА в България . Моля те , да бъдеш така любезен, да споделиш тази информация с мен.



Тема Re: Догматът "Нито капка"нови [re: ronisulivan]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано18.12.14 15:03



Аз вече веднъж помолих автора на темата за същото, но се присъединявам и към тази молба. Моля те, Абсент, не за нас те молим, а за хората, които още са в началото на възстановяването си: не им давай своя пример като препоръка. Всеки в този форум, без значение дали е член на АА или не, ще потвърди едно: до трайна, продължаваща години трезвост е стигнал чак СЛЕД като е осъзнал, че не може да пие контролирано.
Всъщност, би ли споделил ти откога си на този режим с позволеното едно питие? Мисля си, че това е от изключителна важност. От колко време пиеш контролирано? Две седмици, два месеца, две години?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.