Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 11.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: bisi.s]  
АвторZlatinn (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 19:48



Явно Трънчо и другите не проверяват темата често. Бисе другата седмица съм в София като се върна ще си сравним изследванията. Айде толкова от мен за сега



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: Zlatinn]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 21:24



Когато сте ходили на контролен преглед при гастроентеролог, какви изследвания са ви правили? Питам, защото на моето дете са правили само
ехография. Очаквах да направят изследвания, които ще покажат, дали
червата /по-точно въсите/ се възстановяват. Предварително ви благодаря за отговор.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: мaмa]  
АвторZlatinn (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 08:09



Еми първо трябва да постъпи в болница детето и тогава му правят всичко. Биопсия, пасаж с контрастна течност, Д-ксцилозен тест... или каквото преценят те, но по добре искайте повече изследвания



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: мaмa]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 08:57



Здравейте,

Има 2 вида изследване за глутенова ентеропатия.
Едното е кръвно. Изследват се антитела в кръвта ако не се лъжа. Това изследване се използва за първоначално установяване на болестта. Важно е да се знае също така, че кръвното изследване е отрицателно ако не се приема глутен. И още нещо: статистически около 5% от болните дават отрицателен резултат дори когато консумират глутен и са болни. Моето примерно беше на границата. Затова се прави второто:
Гастроскопия. При нея се установява до каква степен са увредени червата чрез взимане на материал (биопсия). Това е и единствения начин за проверка доколко червата са се възстановили. Според книгите и материалните които съм чел, лекарите дават средно 6 месеца време за възстановяване на вилите при строго спазване на диетата. При децата този период е по-кратък, а при възрастните по-дълъг. Според една немска авторка, не е необходимо ходенето на контролни изследвания ако пациентът се чувства добре. При строга диета би следвало червата да се възстановят напълно и да се води пълноценен здравословен живот (нещо към което аз лично съм се насочил много упорито) :)

Айде със здраве,
Трънчо

П.С: Злати, аз следя темата редовно, но за момента нямам какво да пиша, затова не се обаждам.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: тpънчo]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано15.06.07 11:36



Здравейте.На Радост и правиха кръвен тест.Положителен.Трябваше на всеки 6месеца да и правят,да видим дали спазваме диетата.Така и все още не сме ги повторили.Доцента ни отложи за септември.Биопсия не са и правили.Спазваме си диетата и дано да е наред всичко.И на вас го желая от сърце.Вчера и направих много вкусни бисквитки.Ето рецептата-продукти
350 гр.брашно без глутен
250 гр.маргарин
125 гр.захар
1 яйце
ванилия
Включваме фурната да се загрява.Разбиваме маргарина със захарта,прибавяме яйцето.Прибавяме брашното малко по-малко,докато получим тесто.Месим,докато се изглади добре.Разточваме тестото с дебелина 1 см..С помоща на формички изрязваме фигурки и ги печем 10-15 мин.на 200 градуса

Стават много вкусни.





Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано15.06.07 15:52



Така е както Трънчо казва.
Искам да питам и друго нещо на което едва ли ще може да ми отговорите, защото е малко индивидуално за всеки човек. Значи всяка сутрин ставам и ми е надута областта точно под гръдния кош, около стомаха и черния дроб а по надоло кадето са ми червата вече се е оправило и е добре, но като хапна нещо повече от 50-100 грама изведнъж всичко пада надолу и незнам защо така се получава. Случвало ли ви се е такова нещо, как сте с коремите? :)



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: тpънчo]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 16:48



Здравейте!
Радвам се, че има рубрика и за глутенова ентеропатия. Аз съм на 47 години, преди около година много отслабнах правиха ми всякакви изследвания, постъпих на лечение в ИСУЛ в началото на юли и ми откриха глутенова ентеропатия, направиха ми биопсия на тънките черва. После ме изпратиха в клиниката по детска гастроентерология при д-р Пантелеева за изследване на кръв и ми установиха глутенова ентеропатия. Сега спазвам диетата стриктно, не си купувам безглутеното брашно, защото е скъпо, а всеки ден си правя царевична питка. Качих 12 килограма, сега имам сили да ходя и на работа и в къщи да домакинствам, преди не можех и да ходя.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Aни]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано15.06.07 18:40



Здравей Ани.Съжалявам за теб,но пък се радвам,че можем да споделяме и с теб.Добре дошла.Ние също ходихме при доц.Панталеева. Злати,коремчето на Радост също се подува от време на време.Понякога е от преяждане,друг път нямам обяснение.Може би нещо и дразни от Е-тата или консервантите.ПОнякога вечер като си легне и пукат така лошо черавцата,че ми се свива сърцето.Снощи гледа ли по НОВА д-р Хаус.Ставаше въпрос за Целиакията,но неможах да разбера много,хванах го доста късно.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано15.06.07 22:28



Не го гледах, но ще се опитам да го изтегля от интернет да видя за какво става въпрос.





Тема Re: СОЯ [re: Zlatinn]  
Автор мaмчe ()
Публикувано16.06.07 23:23



За това колко е полезна соята

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.