Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 25.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Предложение!нови [re: sneji_73]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано12.09.07 11:13



1. Да пробиотиците са добри при чревна дезбактериоза(намаляване на полезните бактерий в червата), но червата сами си го произвеждат така да се каже при различни заболявания се изписват пробиотици. В момента имам панкреатит и пия пробиотици "Ферментал" други добри са "Биотикс". В киселото мляко също има пробиотици и е полезно да се яде от време на време на гладно, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО домашно заквасено кисело мляко, не от магазина.

2. Съгласен съм с предложението и с всичко което може да облекчи хора като нас. Ще систематизираме всичко и ще стане по подредена от тази.



Тема пробиотицинови [re: Zlatinn]  
АвторTpънчo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 12:07



известни са ми 2 източника на пробиотици: киселото мляко и на таблетки от аптеката. В няколко аптеки разгледах за пробиотици, никъде обаче не открих дали съответните таблетки съдържат или не съдържат брашно/нишесте, следователно отпадат.
Що се отнася до киселото мляко: купеното най-вероятно съдържа нишесте, въпреки, че всички производители, на които звънях отрекоха категорично (вкл. Данон). Домашно мляко е играчка да се прави.
Другото ВАЖНО нещо за млякото е, че хората с глутенова ентеропатия не понасят мляко (по-точно лактоза), поне докато им се възстановят червата. Д-р Пантелеева ме посъветва да изключа всички млечни продукти от менюто си поне за няколко месеца. Изключение са сиренето и кашкавала, в тях лактозата е в пренебрежимо малко количество.
Аз определено имам проблеми с мляко - и прясно и кисело, макар и домашно). Сиренце обаче си хапвам с кеф и по много. Кашкавал не ям засега - той е по-мазен а и на някои етикети открих смущаващи съставки като соев протеин, соев лецитин, стабилизатори, които не ми се понравиха. по-нататък може да провам отново.



Тема За Трънчо [re: Tpънчo]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано12.09.07 19:26



Трънчо ще ми отговориш ли на по предния коментар с периода?



Тема Без глутен-мисия възможна [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано12.09.07 22:31



Здравейте!Радвам се,че темата прдължава да се чете,а и пише по нея.Извинявайте,че не се вкючвам и аз по често,но време не ми остава.Почнах работа и по цял ден съм заета,а вечер бързам да приготвям менюто за следващия ден и ......куп къщтни задължения.Трябва да ходим и до София в най скоро време за тестовете за да видим как спазваме диетата.Ще си покаже как я спазваме и Радост дали не си позволява забранените неща.

Иначе се чувства добре/несмея да се похваля с повече/,а очаквам и резултатите да са отрицателни.
Успехи във всички начинания!Живи,здрави и винаги усмихнати!



Тема Re: Период [re: Zlatinn]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 11:34



Здравей Златане,

При мен болестта се проточи десетина години преди да я открият. В момента вече съм сигурен че тази диагноза е вярна, защото строгата диета има ефект.
Газове, подуване и болки, кофти настроение, апатия - всичко това изчезва 3-4 дни след изключване на храните, които правят алергии, при мен това са глутеносъдържащите, млякото и картофите (наскоро го открих). Не съм сигурен дали в момента червата ми са се възстановили. Лекарите казват, че това е бавен процес и отнема няколко месеца. Сигурен признак за оправяне е качването на килограми. Ако се приеме глутен, червата се прецакват отново и възстановяването започва отначало (според книгите).
При мен досега често (за съжаление) се случва да се почуствам зле след 1, 2 или 3 седмици без никакви проблеми. Това означава, че нещо кофти е попаднало в червата и ги е раздразнило. Когато нещо не е наред, трябва сам да откриеш коя храна го е причинила. Не търси помощ от лекарите, защото според мен те не са наясно,а и реакцията на организма е строго индивидуална. Някои лекари казват да ям мляко, други твърдят че шунката е диетична, но тези храни на мен определено ми пречат.

Съветът ми е следният: започни от нулата с храните. Яж една-две седмици само и единствено храни, за които си сигурен че не ти правят никакви проблеми. При мен това са варени яйца, сирене, варено или печено месо (купено сурово, без подправки и приготвено вкъщи), ориз (обикновен ориз, варен или печен), домати, краставици, плодове. Ако не почустваш подобрение, значи ядеш нещо, което не понасяш. Избягвай всичко мазно, подправки, оцет.
накратко, първата ти стъпка е да намериш храни, за които си сигурен, че понасяш.
След като си добре известно време започни да добавяш нови неща и пробвай как ти действат. Добавяй по едно нещо за няколко дни, за да се убедиш дали ти влияе добре или зле. Обръщай голямо внимание на симптомите. Аз ако съм изял нещо неподходящо, сутрин като се събудя бързам към тоалетната с газове и болки.

Ще се оправиш, аз имам диагнозата половин година и още не съм съвсем сигурен за някои храни как ми действат.
Това е от мен.



Тема Re: Период [re: тpънчo]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано13.09.07 12:36



Благодаря ти за обширния коментар Трънчо.
Питах те, защото аз съм в период на възтановяване на червата(може би почти на края) и дори да спазвам диетата стриктно има от време на време периоди в които се чувствам зле. Докторите казват, че това се нарича синдром дразнимо черво и дори при стриктна диета може пак да се раздразни на няколко седмици за 1 2 дена както казваш ти. Това било редовен симптом при ьората с глутенова ентеропатия. Отдавна съм на диетата и мога да кажа, че имам представа кое как ми действа.
Това с млякото и аз го установих преди 1 месец ,като изпих към половин литър мляко на гладен стомах :( и 3 или 4 дена не бях добре(на човек му трябва нещо за да се опари, че да разбере). Не ям още плодове и зеленчуци, а я карам на ориз, месо(пилешко, телешко,риба и свинско понякога), безглутенови питки, соеви сирене тофу, от време на време картофи и яйца.
Ако има нещо което искаш да споделиш или да допълниш коментара ще ти отговоря незабавно.

п.с.: В пуешкото месо слагат нишесте може да изглежда много вкусно и чисто на пръв поглед, но не ми действа добре установил съм го 2 пъти вече.

Поздрави

Редактирано от Zlatinn на 13.09.07 12:44.



Тема А гладът как ви действа? [re: Zlatinn]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано17.09.07 11:01



Следя темата ви с интерес, защото и моят син има проблеми с храносмилането и аз също с опит, ограничение на рисковите храни и постепенно захранване установявам кое как му действа. В момента съм в задънена улица, а доста време си мислех, че има цьолиакия.
Той имаше лека форма на алергия към белтъка на кравето мляко и някои други храни и въпреки кърменето до 19-тия му месец, продължаваше да си има проблеми с чести и миризливи изхождания.
Вече е на 3 години и пак си има такива периоди. С лекарката му много се чудехме на неговите прояви:
Неговият организъм също не приема добре картофите, особено варени, на каша и т.нар. диетични ястия. Оризът и оризовата вода му действат доста добре. Гладът му действа определено зле. Като не яде и веднага започва една водичка да ака, миризлива, слузеста и при това по няколко пъти дневно.
Почти убедени сме с лекарката, че не е глутеново зависима, защото в детската градина си хапва всичко (без прясно мляко, все още) и това му действа чудесно. Също сухари, бисквити, попари му действат добре. Но гладът, антибиотици и тн - за седмици му се скапва храносмилателната система. Пробвала съм с пробиотици - Лактофлор, а и някои други - хич не му се отразяват добре. Мисля си за някаква свръх секреция на стомашни сокове и затова гладът да действа зле. Но засега нищо не може да се направи. малък е да пробваме с лекарства (не са подходящи за толкова малки деца).
Тежка работа.
Успех!




Тема Re: А гладът как ви действа? [re: tswete]  
АвторZlatinn (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 21:26



Жесток и глада и при мен. Аз по принцип съм слаб и няма какво да кажа, но при цьолиакия не се усвоява цялата храна и следователно идва глада и умората. Същото ли е при вас?


Най-лошото според мен е да се тъпчете, стова нищо не се постига, а защото от там се поврежда стомаха :( внимавайте. Цвете препоръчвам ти да се преглеждате по-често, за да може да хванете лошотията още в начален стадий това е най-важното.

Здраве и успех на всички :)



Тема Re: А гладът как ви действа? [re: Zlatinn]  
Авторcнeжи_73 (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 02:02



Цвете,

прочетох ти за пробиотиците, че сте ползвали Лактофлор - това не става за малки деца, а и за по-големи, има лактобацилус само, който хич не действа добре.

Сериите ентеросан, които ми се струваха толкова велики, за съжаление нещо май сдават багажа, защото пробвах ентеросан 44, който уж бил за алергии и така се изринах в сгъвките на лактите - АЗ, дето такива неща не съм и сънувала, реших, че е от горещината, но при следващия прием се изринах и по врата на едни плаки и започнах даже в сгъвките на колената и то за 1 час - много бърза реакция. Явно слагат и разни други неща, възможно имуностимулатори, защото пишат, че е естествен антихистамин, вероятно ехинацея, а аз реагирам на всякакви такива гадно, включ. и мъжа ми.

Така че се отказах от ентеросана завинаги - добре, че го пробвах на себе си, преди да дам на Йони.

Йоана това лято заради горещините направи поредица от ентеровируси вероятно с много проблемни изпражнения, отслабване, силни коремни болки, но само това, без Т, повръщане и така нататък.

Бях се ошашкала безпределно, обикалях лаборатории във Варна за тестовете за алергии и въобще какви гастротестове има, вкл. и ензимни, щото лекарите въобще не са в час. Правихме изследвания и тестове, които показаха нулеви нива на реакция на еозинофили и ИгЕ антитела, които са обичайната алергична реакция на имунната система - Шах и МАТ, направо. Лекарите почти щяха да ме разпнат, че си измислям. Добре, че чета и им занесох решенията на една конференция на алерголозите май от 2004, които оформят вече 3 направления в алергологията, само едно, от които е с ИгЕ антитела. Изрових и една фирма в София, която тества над 200 храни за НЕПОНОСИМОСТ, което няма връзка с антитела и алергична реакция. Тестовете се правят в Германия, обаче теста струва малко над 1000 лв.

И така ошашкана, объркана от едно стресирано детенце с непрекъснати коремни болки, четях даже темите в бг мама за аутистичните деца, които се повлияват изключително добре от диета без глутен, млечен протеин и бяла захар, има доста идеи за манджи, хлябове, палачинки и т.н. (Биси я подсказа тази тема, благодарски).

Вече се чудех какво да й готвя, беше само на бебешки каши безмлечни и безглутенови и бебешките й пюрета, ама то горкото издивя с тях.

Гастроентероложката изписа АЦ Зимес (ацедуфилус бактерия) и бг бифидус и аз вече от няма на къде започнах да давам по малко. Прие се добре, пу-пу, и постепенно се стабилизира. Сега е само на бг бифидус. Дори спряхме креона. Няма да се хваля, щото винаги се разваля работата просто ще кажа, че сме добре.

Още предложения - в темите малко по назад 1,2 страници има тема за Ентеросан 44. Там Миленчето е написала и дала линк за едни много добри пробиотици, има специален детски вариант с детски бифидус. За съжаление май ги няма в бг аптечна мрежа, ама в Сф може и да се намерят.

Аквасорс също имат версия ацедуфилус+бифидус+ зелените водорасли. Дават ги даже на бебета, на които са изолирали клебсиела бактерия например, и се оправят много добре от тях. Аз не коментирам, нямам поглед.

Все още смятам да пусна на Йони изследвания за - хеликобактер пилори и йерсиния. Това са бактерии от храносмилателния тракт, които също могат да провокират такава проблематика, дори и хронична.

Моят мъж също е с големи храносмилателни проблеми - много газове, след всяко хранене е в тоалетната - взех да го подозирам за целиакия

, но пък не слабее, което ме навежда на мисълта, че не е това.

Времето взе да захладнява, не са ония жеги, натиснах го и той да пие бг бифидуса по-редовно и той се похвали, че се чувства значително по-добре.

Ох, както казва Трънчо, нещата понякога са толкова индивидуални, че и лекарите не могат да ти помогнат, а трябва да си много информиран, ей на да има такива клубове за взаимопомощ и да се следиш непрекъснато.

Аз, например, забелязах, че зле ми влияят летните слънчеви домати от градината на бабите - дали имат много хистамини или синия камък не отмивам добре (уж ги беля), ама доста слуз изхождах АЗ, не детето, извинете ме . Спрях ги и нещата се оправиха.

за Йоана лекарката й подозира, че при някои деца вирусните заболявания започват от гърлото и носа със сополи, секрети и т.н. Пък при нея е в дупето
, демек дебелото черво поема нещата, знам ли.

Разбрах, че малката не понася никакви синтетики като детски витамини и тем подобни щуротии, веднага реагира с страховито слузесто разстройство, което стабилизирам трудно седмици наред.

Олееее, изписах света, но дано всеки намери по нещичко за себе си.

Поздрави на всички!



Тема Re: А гладът как ви действа? [re: Zlatinn]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано20.09.07 11:03



При нас в момента ситуацията е стабилна, направо да не повярваш. Вероятно не яде много в градината, яде там всичко, но е добре с изхожданията - по едно на ден и както си трябва, без нощни изхождания. Мислех си, че е от смяната на одеалото - сложих по-голямо, а не с бебешкото и вече не се развива нощем. Но се сетих, че едва ли е от изстиването. Ами аз му давам Зиртек сега, заради ларингита, който направи преди 3 седмици (прави ларингоспазми и лекарката ми предложи да му давам повече време антихистамин, за да утихне и дразнещата кашлица). Дали е от това, не знам? Може би наистина лекарката му е права, че е на алергична основа неговото разстройство, слуз, нощно акане и т.н. Ей го сега, втора седмица вече спокойствие...
направо в шах съм и аз като Снежи - какво е тая алергия, дето му дразни лигавицата на червата??!

И добре се повлиява от царевица, леща и боб???
Толкоз време го наблюдавам, освен варените картофи, друго не съм установила да действа зле... Колко години вече го следя, няма оправия...
А с ензимите ще пробваме, но искам лекарката му да ни ги изпише, защото й имам доверие, а тя засега каза да не бързаме...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.