Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 26.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Гастритнови [re: Zlatinn]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано22.06.07 18:36



Бисе върнах се от София. И чакам до 1 седмица да ми пратят изследванията на кръвта. Не съм ял глутен поне от 4 месеца спориха доценти, доктори дали трябва да се прави изследването и накрая го направиха и ще видим какво ще излезе.

Значи аз не съм само на безглутенова диета ами на още по строга за да може да ми се възтановят червата. Не ям плодове, заленчуци и нормалните безглутенови храни, а само част от безглутеновата диета. И от 2-3 седмици имам подут стомах, а също и болки от време на време. Като се наям изведнъж всичко пада на долу и ми се подува целия корем. Та въпроса ми е може ли да е гастрит от продължителната диета и дали е нормално, ако някой разбира моля да ми помогне. Благодаря! айде със здраве



Тема Re: Гастрит [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано22.06.07 22:29



Здравей Злати!Незнам какво да кажа,а така ми се иска да ти помогна.Къде ходи в София и при кои?На Радост както ти писах пък и каркорят черавцата вечер като легне.Може би 1ч и после спират.Казаха,че сигурно е от течностите.За подуване -много рядко когато преяде.При такива случаи и давам креон или мезимфорте.За гастрит незнам :(((( Гастрита боли,киселини...нямам идея защо така става с теб.Какво ти казаха за това в София и какви точно изледвания ти правят?Само ЕМА/това е за глутена/?



Тема За изследванията [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано23.06.07 09:23



Да имам болки и киселини, също и тежест. След някой друг ден влизам пак в болница и там дано да ми хванат цаката, че вече се изморявам от всичките проблеми. :(
За изследванията. При доц. Маринова бях. Взеха ми кръв незнам точно какво ще ми правят. Най-вероятно всичко възможно. Като ги получа ще ти пиша пак.
4а0 за сега



Тема Re: Гастритнови [re: Zlatinn]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 10:42



Златине, ти защо си правиш кръвни изследвания? Доколкото разбирам идеята е да се провери дали са ти се възстановили червата, а кръвните изследвания не са показателни за червата. От друга страна след спазване на безглутенова диета кръвните проби ще са отрицателни, т.е. антителата ще отсъстват, понеже не си приемал глутен...



Тема зъбна хигиена [re: Zlatinn]  
АвторTpънчo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 17:55



...зъболекарят ми каза да жабуря сутрин и вечер с вода за уста аквафреш. Разгледах етикета, нищо не пише за глутен, та почнах да жабуря.

Мина една седмица и както бях добре (след месеци строга диета) нещата се "сговниха" дето се казва: разтройство, подуване, газове, изобщо наситих се с глутен. Кофти тръпка. След това ми трябваха още 2 седмици да се усетя, но след като разкарах аквафреш-а от диетата си нещата бързо си дойдоха на мястото.

Така че нека ви обърна внимание: водата за жабурене аквафреш съдържа глутен!!! Тъкмо писах едно гневно писмо до отдела им за клиенти...
Преди време имах проблеми с някаква измислена паста "билкадент", но от аквафреш не очаквах подобна измама...

Иначе си попзвам бленд-а-мед с билки (herbal), опаковката и е предимно в бяло и зелено, с нея няма проблеми.

А вие с каква паста за зъби се миете?



Тема Re: зъбна хигиена [re: Tpънчo]  
АвторZlatin (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:46



Мале страхотия...


Аз се мия с Dental или Colgate, но скоро четох във 24 часа, че в колгейта производителите (всъщност китайците) подменяли някой вещества за да им излиза по евтино. Но уловката била такава, че веществата били отровни. Имало хора в Сърбия и други балкански страни даже и в Америка, които се отровили от такава паста. Така, че внимавайте. Трънчо ще започна да се мия с бленд-а-мед като че ли е тя става.



Тема Re: зъбна хигиена [re: Zlatin]  
Автор Ancheto*Модератор (на Петър)
Публикувано04.07.07 12:21



Надявам се Астера скоро да не си изнесат производството.

Всъщност тези пасти стават ли при проблеми с глутена? Извинявам се за невежеството, но никога не съм се зачитала в състава на пастите за зъби.




Тема Re: зъбна хигиена [re: Ancheto*]  
АвторZlatin (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 16:42



Анче и ние се чудим и маем коя паста става коя не. Ако не става се усеща чак след няколко дена, но тогава вече си закъсал и си зле това е лошото. А за състава и аз нищо незнам чета и само химия и нищо друго не пише.



Тема Re: зъбна хигиена [re: Zlatin]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано04.07.07 20:57



Здравейте.Направо се ококорих

Е за пастата за зъби изобщо не съм се самисляла Взимам и ползваме без значение.Напоследък АСТЕРА и ДЕНТАЛ. Как си Злати?Изледванията взехтели ги?Радост ще я водя утре на уши,нос и гърло.Май ще махаме сливици сега....



Тема Re: зъбна хигиена [re: bisi.s]  
АвторZlatin (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 10:27



Ау горкото ти детенце Бисе. На сестра ми и махнаха сливиците преди 4 години и доста е неприеятно. Първите дни не можеш да говориш даже, но като се възтанови всичко ще е наред. Не се притеснявай стига докторите да са добри.

А за изледванията чакам да ги пратят тази седмица. Баща ми е оставил поща, телефон на доцентката и всичко каквото трябва и сега всички чакаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.