Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 19.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Za bisi.sнови [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано19.04.07 22:43



Трябва да се диспансеризираш при гастроентереолог.Той ти пише протокол,с него при личния лекар за рецепта,но трябва да си направиш и рецептурна книжка заверена в здравната каса.Мисля,че беше до 18г.това намаление.Най добре ще ти отговорят в http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?page=ukaz.phtml&menuitem=3 аз от тук разбрах какво се полага за детенце.Пиши им на колко си години и питай какво ти се полага.



Тема Re: bisi.s [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано19.04.07 22:56



Биси много благодаря

. Ще се опитам да го направя това нещо, защото ще бъда още на тази диета пък това брашно май е доста полезно. Благодаря отново :)

А за рецептите може да не ми бъдат много полезни, защото аз не мога да ям сирене и кашкавал. Общо взето не гледам да ми е вкусно ами да спазвам диетата. Иначе искренно ти благодаря. Надеждата ми е това брашно. В тези аптеки и специализирани магазини доста скъпо излиза по 6 лева и не си позволявам много да го купувам затова ще пробвам чрез здравната каса, дано да стане.


Снежи и във Варна го има това брашно, но е скъпо както вече казах.
Магазина се намира до у-ще Димчо Дебелянов точно срещу входа. И е почти до спирката на номер 17. Не помня точния адрес в момента, но скоро ще го науча и ще ти го запиша.

Редактирано от Zlatinn на 19.04.07 23:11.



Тема Re: bisi.sнови [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано19.04.07 23:30



Можете да си приготвите и в къщи горе доло същото брашно.Мели се ориз,бяла сладка царевица и се добавя малко пектин.Може да ползваш и само оризово или царевично брашно за хляба.

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.1453.html

Редактирано от bisi.s на 19.04.07 23:35.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: Zlatinn]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 00:48



Чудесни сте!

Колко много идеи и полезни неща. Биси, рецептите са страхотни, ще се възползвам максимално. Благодаря за инфото за брашното и за линковете. Страхотна си и толкова информирана, няма такива хора много около мен, направо ми е писнало от безхаберие и неразбиране.

Златин, откога чакам да се появи човек, за да обсъдя такива проблеми - цена нямаш, да знаеш, страшно ще си ми полезен

, а е и цяло чудо, че си от Варна. Във връзка с това да те попитам, тази болница Св.Марина във Варна ли е, във Варна ли ти правиха всички тези изследвания? Извини ме, ако звуча смешно, ама хич не ги познавам здравните заведения във Варна, а и малко съм се поразочаровала от лекарите покрай проблемита с малката.

Хайде поздрави!



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: sneji_73]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано20.04.07 06:25



Снежи радвам се, че мога да ти помогна. Значи Св. Марина още я наричат терапията. Там ми правиха всички изледвания и като цяло съм доволен. Ето ти и линк http://www.svetamarina.com/
Казват, че там били най-добрите гастроентереолози във Варна. Разбирамо да си разочарована от глупавите доктори, но мисля, че там ще намериш нужната помощ.


А колкото до храните аз си вземам царевичен хляб и някакви оризови и царевични бисквити(в зелени и жълти пакети съответно) от Пикадили, когато има, защото и там бързо се изчерпват храните, но главно пазарувам от този диетичен магазин, макар и да е малко скъпо нямам избор.

Ето ти и телефона сега го намерих - 0896 601 517 Магазин Здраве. Ще ти вдигне една от продавачките и нея можеш да я питаш всичко. Какво предлагат, адрес на магазина и т.н. Наскоро заредиха магазина с някакви италиански безглутенови храни, но както ти казах скъпичко е, но има разнообразие. Най-добре е сама да отидеш да провериш. Там има и от брашното, за което Бисито говори.
Ако има нещо друго питай и аз ще помагам с каквото мога


Редактирано от Zlatinn на 20.04.07 06:31.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано20.04.07 14:36



Просото и нахута също са без глутен,но не съм приготвяла нищо с тях.Наскоро гледах в един магазин за диетични храни оризови спагети.Много се колебах дали да купя и се отказах.Бяха китайско производство и не бях сигурна дали са без глутен.Няма как да проверя.Пробвахте ли ги?



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано20.04.07 19:09



Здравейте!
Аз съм ги пробвал тези спагети. Вкусни са, но трябва да се варят повече и да останат още в топлата вода докато се размекнат не са като пшеничните. Мисля, че нямат глутен, но пак не е много сигурно. Има и такива макарони и както Биси каза, и за тях не е сигурно, че нямат глутен. Скоро ще се обадя до София кадето ги произвеждат и ще питам.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано20.04.07 19:48



Ако са на фирма "Техра" имат малко пшенични добавки нищо,че пише без глутен.Обаждах се и ми казаха това.Аз не ги използвам.Много рядко купувам и шоколади.В тях също има.Приготвям го в къщи.До скоро го правех със соево сухо мляко,но не е толкова вкусен.Сега ползвам обикновенно сухо мляко.Пишете какво е вашето меню.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано20.04.07 21:04



Ами значи макароните ми са на Макрин 2003 трябва само да се обадя до офиса им и да питам дали са 100% без глутен. А за царевичния хляб той е на POEX - чешка фирма някаква. Вносители на хляба са Еуросток ЕООД. Купувам си също и царевични(жълт) и оризови(зелен пакет) бисквити, който са доста леки, но засищат. И общо взето това ми е менюто като включим и брашното, ориза и месото. Вие поне имате по-голям избор от мен.

Искам да ви попитам, защото и аз след някой друг месец ще си обогатя менюто като остана само на безглутенова диета. Та като съм само на такава диета мога да ям и плодове и зеленчуци нали не съм ги вкусвал много от много време.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано21.04.07 10:12



Захранването трябва да стане много бавно-от трохички,залъчета до хапки на всяко ново нещо което не е било включено в диетата ти досега.Внимавай много и с нитратите в плодовете и зеленчуците.Радостина ми се обрина от краставица скоро.Яде малко,но....,а сега я яде на таратор и и няма нищо.Чер дроб и месо за желязо трябва да консумираш всеки ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.